Sluchadla Creative Wireless Headphones SL3100

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod markjag 27. 11. 2006 19:46

Ma niekto prosim osobnu skusenost s tymito blue tooth sluchadlami alebo inymi podobnymi (s BT modulom na 3,5" jack) ?

http://www.alza.sk/bezdratova-bluetooth ... d66768.htm

Dakujem.
markjag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markjag 30. 11. 2006 20:18

Tak asi nikto nic. No nevadi, tak to idem skusit a som zvedavi co to bude zac...
Potom dam vedet (pre pripad ze by mal este niekto zaujema tuto diskusiu vyhladal).
markjag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markjag 30. 11. 2006 20:18

markjag píše:Tak asi nikto nic. No nevadi, tak to idem skusit a som zvedavi co to bude zac...
Potom dam vedet (pre pripad ze by mal este niekto zaujem a tuto diskusiu vyhladal).
markjag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vencos 1. 12. 2006 13:52

Za 5k už máš brutálně výborný drátový sluchátka, do bezdrátu bych za ty prachy nešel...
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markjag 1. 12. 2006 14:53

Ja by som zase do "dratu za ty prachy nesel" ;)
NIKDY!
markjag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 1. 12. 2006 15:01

Za 4000 co jsem se tak dival tak jejich mech. zpracovani je mizerny. Plastovy most na ktery se trosku skarede podivas a mas ho zlomeny.... A to nemluvim o tom ze je tam lion baterka ktera ma vetsi nou zivotnost cca dva roky. Do toho bych nesel.
Pokud chces mermomoci bezdrat, tak bych vybiral tady:
http://www.sennheiser.cz/hp_wireless.html
U profesionalu ktery ma ze sluchatky tradici a ne u vyrobce plastovych bedynek a jineho prislusenstvi pro PC:
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markjag 1. 12. 2006 15:54

No pozeral som viacero sluchatok. A od senheiseru nie je ziadny produkt, ktory by splnal moje poziadavky. Kazdopadne vdaka za tip.
Chcem ich totiz ako prenosne a nie len na doma, takze ponuka sehneiser je v tomto smere nulova.
Doteraz som mal/mam Koss Porta Pro a od tych Creative necakam sice taku kvalitu, ale dufam ze to nebude plechovy zvuk.
Co sa tyka prevedenia... osobne som ich este nevidel, cakam par dni, ale ak sudis podla obrazkov tak..... neviem, a ak si videl tak OK, beriem na vedomie.
Hej zivnostnostou baterky som si isty, ale zivot 2 roky je velmi vseobecne povedane, keby bola vydrz baterie aj 3 hodiny, bohate mi to postacuje.

Pozeral som par konkurentnych sluchatok od Jabra, Logitech, Motorola, ale nakonec vyhrali tieto Creative. Motoroly maju vraj sice dobre basya su uzavrete, ale ja to na telefonnovanie zas nepotrebujem a u Creative a Logitech je vyhoda BT konektor do 3,5" jacku (cim sa zabezpeci kompatibilita zo vsetkym).

A ti z vas (Vencos), co tvrdia, ze bezdrotove sluchatka nemozu konkurovat dratovym, tak si dovolim povedat ze je to hlupost. Samozrjeme nemozte porovnavat sluchatka dratove za 4000 a bezdratove za 4000, predsa len je to technicky narocenijsie takze budu minimalne 2 krat drahsie kedze je to novinka. Dalej netreba zabudat ze ide o 'novu' generaciu sluchatok, takze to bude predrazene aj 4nasobne, ale ide o BT a nie o radiovy signal, takze kvalita zvuku sa bezdratovym prenosom nestraca. Cele co musia vyladit je prevod z analogu na digidal, poslat cez BT, a opetovny prevod z digitalu na analog a samotne reproduktory/menice sluchatok uz tam nie je problem zabudovat ake kolvek. Takze buducnost vidim jednoznacne v bezdrate (minimalne v tomto obore).

argumenty:
+rychlost BT sa zvysuje (tym budu neustale lepsie moznosti prenosu zvuku bezdrotovo)
+baterie su lahsie, tensie, mensie, vacsia kapacita
-cena, ale ponuka sa bude zvysovat, konkurencny boj rast

A v konecnom dosledku (napriklad casovy horizont 10-20 rokov, ak neprehanam) nebude problem ponuknut Grado SR60 dratove za 3500 alebo Grado SR60 Wireless za 5000 (v rovnakej kvalite).
markjag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 1. 12. 2006 16:04

Hej zivnostnostou baterky som si isty, ale zivot 2 roky je velmi vseobecne povedane, keby bola vydrz baterie aj 3 hodiny, bohate mi to postacuje.

Zivotnosti jsem nemyslel kapacitu ,ale kolik nabijecich cyklu zvladne. Vetsina lion odejde po dvou letech pouzivani. Ja vetsinou u mobilu kupuji po dvou letech novou baterku. Protoze ta baterka v tech dluchatkach je na pevno tak pripadna vymena je problem.
A to nemluvim neprakticnosti o proti dratovym sluchatkum:
Ze driv musels hlidat jen baterky v prehravaci tak ted budes muset hlidat a dobijet baterky ve trech zarizeni(prehravac,sluchatka, vysilac)!


Me osobne ten jeden kabel navic me vede od sluchatek k prehravaci nevadi, neco jineho kdyby to byly pokojova sluchatka k vezi.
Dalsi vec je ta ze ty sluchatka si budes muset hodne hlidat by sis je nazaset nebo nekde nepriskripl narozdil od KOSSu ktere jsou bytelnejsi a maj dozivotni zaruku.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markjag 1. 12. 2006 16:31

Hej, chapem co si myslel. Sak v tom zmysle som aj odpovedal ze doba 2 roky je vseobecna. Zalezi od pouzivania. A navyse to neodide zodna na den ale bude sa znizovat zivotnost. Ale 2-3 roky je doba pocas ktorej predpokladam ze sluchatka budem mat a potom sak dalsie.
Ale uznavam ze najvacsia slabost tohto modelu je prave nevymenitelna bateria.

Dalej ci potrebuje vysielac napajanie som si neni isty... uvidime. Kazdopadne hlidat baterku si nemusis az tak, pretoze dalsia vyhoda toho modelu je ze nemusis ist cez bezdrat ale mozes si jednoducho zapojit dodavany kabel a ist cez drat, takze to je velke plus v pripade ze sa ti mine baterka (vo vlaku, a v taske mam vzdy potrebne zariadenia, tak k nim pribudne jeden kablik :> ).

A ja ich setrit nejak moc nebudem (tu baterku myslim). Pridem domov, tak uzaj to dam na adapter a nebudem cakat kym sa vybiju.
markjag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pHp 1. 12. 2006 18:35

Ještě jeden typ. Dražší, ale lepší, podstatně vybavenější a na rozdíl od rákosovej udělátorů se zajištěným servisem, Plantronics Pulsar 590A:
http://www.headphones.cz/inshop/scripts ... 2&level=64
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markjag 21. 12. 2006 17:33

No uz mi dosli. Neskor mozno napisem taku minirecenziu, jak som slubil. Kazdopadne ten kto tvrdil, ze su krehke, tak sa mylil. Kto si myslle ze chrapcia, tiez sa mylil. Zvuk je pre mna nad ocakavania.
markjag
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků