Sluchátka do 1500 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mbiba 9. 11. 2005 08:20

to krizko: No pokud by lidem slo o zvuk, tak si nebudou kupovat porta pro ale Sennheiser PX-100 nebo PX-200... Slysel ste je nekdy, ten co je uslysi si koss porta / sporta nemuze nikdy koupit, vzdyt za polovicni cenu dostanou lepsi zvuk se sluchatky sennheiser.... Porta je zamerena na basozrouty ale s kvalitnim zvukem maji pramalo cospolecneho, sennheiser ma neutralni zvuk pro vsechny zanry, bohaty v celem spektru, nikoliv pouze bohaty na basech a chudy na vsem jinem jako porty... :-)
Hloupé telefony SE>>HTC Touch Diamond>>Nokia 5230>>A zpět k hloupému Sony Ericssonu j108i Cedar (aka poslední mohykán A200)
mbiba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anio 9. 11. 2005 09:06

doživotní záruka je něco supr, takže za stejnou cenu co bych měl AKG K26P nebo Sennheiser PX100 mám navíc i tu záruku...
každopádně K26P i PX100 bych si chtěl koupit a porovnat, věřím, že hrají lépe než Porty

AKG K26P
http://www.headphone.com/products/headp ... k-26-p.php
anio
Junior

Odeslat příspěvekod Martin Brezina 9. 11. 2005 09:16

K těm Portám, měl jsem hrozné problémy s kablíky (tenké, trhaly se) a s molitanovými obaly měničů (taky se trhaly, špinily...). Výměna v doživotní záruce už nepřichází v úvahu, protože jsem už dávno někde ztratil záruční list, takže mám několikrát letované, nepříliš esteticky vyhlížející a na uších bez molitanu tlačící sluchátka, která (pravděpodobně vlivem letování na kontaktech měničů) uz zdaleka neznějí tak jako zněly, a to je fakt, že hrály dost dobře (jsem amatérský hudebník a vím o čem mluvím). Takže spíš Porty ne, i když zvuk je velmi slušný.
Možnosti dialogu. Možnosti dialogu! Možnosti dialogu? Možnotsi diagolu...m.ž.ost..di..gl..grrrrrrr...ňaf!
Martin Brezina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 9. 11. 2005 09:28

Martin Brezina:

Zadnej zarucak NEPOTREBUJES. Ja sem je tam posilal jen s popisem zavady a bezproblemu je opravily. Na http://www.koss.cz je odkaz na telefon na servis schvalne si tam zavolej a oni ti to potvrdi.

Autorizované servisy KOSS, kam se prosím obracejte s žádostí o opravu:
Eurostar, Kosmova 11, 702 00 Ostrava-Přívoz, tel. 596 136 916
AE Servis, Voráčovská 4, 140 00 Praha 4, mailh/quote]



mbiba:
Jinak vys uvedene seny jsem neslysel(ale pri prvni prilezitosti to napravim). Ale cet jsem uz nekolik velkych srovnavacich recenzi sluchatek a pokazde!!! vyhraly ve sve kategorii KOSS PORTA PRO. Dale PORTY pouziva vetsina renomovanych HIFI casopisu jako REFERENCNI. Urcite nejsem zadny BASOZROUT(posloucham rock). BASY u PORT jsou vyrazne ,ale tez maj super vysky a stredy takze nejsou jen o Basech. Pokud si clovek vypne na prehravaci ruzne prznice zvuku(megabass apod) a vypne si ekvalizer tak hraji akorat. Ale uznavam ze kvalita zvuku je subjektivni a kazdemu vyhovuje neco jineho.
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krizko 9. 11. 2005 13:33

mbiba:
ale ved ja mam Sennheiser PX100 :-) ja som reagoval na debatu ohladom vzhladu a dizajnu PortaPro...osobne ich povazujem za super sluchatka, ale tiez som dospel k zaveru, ze PX100 su lepsie, bez ohladu na to, ci nejaky casopis povazuje za referencne prave Kossy.
Říkám vám po dobrym: neserte mě, soudruzi!
krizko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbiba 9. 11. 2005 14:12

to krizko: No to mi nedobehlo, promin, sennheiser px-100 forever :-)

to kromec: jasne, to cele je v tom, ze jde o zvukove preference, ale ty sennheisery hrajou o neco cisteji nez koss, me treba z tech basu co hraji porty boli pak hlava :-) A hlavne vsechny zlepsovace zvuku mam pochopitelne vypnute, jen obcas ubiram stredy a nekdy vysky kvuli plechovosti ktera se u nekterych nahravek projevuje moc :-( Ale na druhou stranu, na prenosny prehravac (mam emgeton iops f4) jsou stejne asi nejpraktictejsi spunty a zvyrazneni basu, protoze to co hrajou porty nebo px-100 navíc, zanikne v okolnim hluku diky jejich konstrukci, takze je to pak vlastne jedno, ale uzivam si poslechu doma, kde sennheisery exceluji, stejne jako tam jiste exceluji porty :-) Ale podle meho nazoru pokud by slo ciste o zvuk, tak bych sel do sennheiseru...
Hloupé telefony SE>>HTC Touch Diamond>>Nokia 5230>>A zpět k hloupému Sony Ericssonu j108i Cedar (aka poslední mohykán A200)
mbiba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Candy 9. 11. 2005 15:27

Asi ste mě přesvědčili. :) Budu si přát PX200. Jsou o hodně lepší než SPORTA nebo PX100?
Candy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 9. 11. 2005 15:36

Zajdi si do obchodu vem si sebou discmana se svou naposlouchanou nahravkou a porovnej si ty sluchatka po zvukove strance sam. A hlavne si vyzkousej jak ti sedi na hlave. Kvalita zvuku je castecne individualni a kazdy posloucha trosku neco jineho.
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krizko 9. 11. 2005 15:53

to Candy:
No otazka neznie, ci PX200 su o moc lepsie ako PX100, ale preco predavaju PX100 za menej penazi, ked su lepsie ako PX200....vyhodou PX200 je to, ze su "uzavrete", takze by nemali pustat dnu tolko hluku zvonku ako "otvorene" PX100, ale za to hraju "horsie" (ale opat - co je "horsie"???) Faktom vsak ostava, ze basov maju ROZHODNE menej ako PX100, ktore samy o sebe nehyria basmi ako napr. Kossy. Uplne najlepsia rada je ta od kromeca - chod ich niekde vyskusat a sam posudis co je pre Teba najlepsie. Najlepsim kritikom su tvoje vlastne usi.
Říkám vám po dobrym: neserte mě, soudruzi!
krizko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anio 9. 11. 2005 16:22

PX100ky jsou zřejmě nejlepší volbou, je to vidět v recenzích a dost názorů se už sešlo, že Senny jsou prostě lepší... já si sice na své Porty nestěžuji, rád bych ale porovnal, snad se najde možnost. Koss má ale velký trumf v rukávu: doživotní záruku, je velká škoda, že ji neposkytuje i Sennheiser a další firmy :?

Sennheiser PX100
http://www.headphonereviews.org/headpho ... phoneId=10
http://www.headphone.com/products/headp ... px-100.php
AKG K26P
http://www.headphonereviews.org/headpho ... honeId=131
http://www.headphone.com/products/headp ... k-26-p.php
Koss Porta Pro
http://www.headphonereviews.org/headpho ... dphoneId=9
http://www.headphone.com/products/headp ... rtapro.php
anio
Junior

Odeslat příspěvekod shrek 9. 11. 2005 17:21

Pokud chce člověk víc basů, tak rozhodně PX100, PX200 mají, jak zmiňoval krizko výhodu v uzavřenosti, nehrají ven a člověka neruší vnější zvuky. Ještě existuje verze, která se snaží vyrušit okolní zvuky úplně, ale nepamatuju si číslo a hledat se mi to nechce.

Je to asi individuální, ale mě ty PX200 připadají příjemnější na uších, než molitany, vypadají taky o kus líp a, přestože PX100 neřvou tolik do světa jako Porty Pro (aspoň podle mě), PX200 neruší a hrajou dost slušně - ale to ať posoudí každý sám. Doživotní záruka je prima, ale pro mě to není to hlavní.
shrek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin Brezina 16. 11. 2005 08:00

Tak jsem si tady stěžoval, že nemám záručák na své Kossy Porta Pro a kromec mne poučil, že záručák na opravu nepotřebuju. Vyzkoušel jsem to a mám teď svá 8 let stará sluchátka ve stavu, jako bych je právě koupil. Měniče, molitanové díly i kablík vyměněny, sluchátka jako nová. Takže děkuju.
Možnosti dialogu. Možnosti dialogu! Možnosti dialogu? Možnotsi diagolu...m.ž.ost..di..gl..grrrrrrr...ňaf!
Martin Brezina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 16. 11. 2005 09:17

Neni zac :D
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davidak 16. 11. 2005 12:19

Martin Brezina píše:Tak jsem si tady stěžoval, že nemám záručák na své Kossy Porta Pro a kromec mne poučil, že záručák na opravu nepotřebuju. Vyzkoušel jsem to a mám teď svá 8 let stará sluchátka ve stavu, jako bych je právě koupil. Měniče, molitanové díly i kablík vyměněny, sluchátka jako nová. Takže děkuju.
davidak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Brezina 16. 11. 2005 12:24

Netrvalo to ani 20 minut...Jsem z Ostravy, tak jsem si tam zajel.
Možnosti dialogu. Možnosti dialogu! Možnosti dialogu? Možnotsi diagolu...m.ž.ost..di..gl..grrrrrrr...ňaf!
Martin Brezina
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků