rozdíl impedance L a R na sluchátkách

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod epidot 24. 3. 2019 17:02

Zdravím,

kolik ohmů je ještě ok při proměření sluchátek ? Na konektoru mi to ukazuje 42 ohm pro levé a 53 ohm pro pravé. Přijde mi, že je střed posunutý trochu doleva. Sluchátka jsou Hifiman Sundara

děkuji
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod Carabei 24. 3. 2019 17:05

Tak 5% rozdíl
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod epidot 24. 3. 2019 17:09

no, to je trochu jinde :-!
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod epidot 24. 3. 2019 18:22

Zajímavé, rozdělal jsem je a omrknul uvnitř. Přítlačný O-ring driveru jsem spíš povolil, a šrouby okolo jacku taktéž. Povrchová izolace na zadní straně PCB jacku (fakt je připájen k pcb) je obyč izolepa (pátá cenová, sorry jako..) :D, tak dostala ještě jednu vrstvu.
Po smontování se odpory srovnaly +/- 0,2 Ohmu identicky !! Hraje to na středu a vše je OK... a chválím se sám, páč to nikdo jiný za mě neudělá. :mrgreen:
Naposledy upravil epidot dne 24. 3. 2019 19:10, celkově upraveno 1
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 24. 3. 2019 18:24

Jasný důkaz, že nejlepší způsob opravy je někdy rozborka - sborka :-).
Gratulace 8-) !
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod epidot 24. 3. 2019 18:26

z venku jsou Sundary pěkné, ale jak se vleze dovnitř..... :-! Celkem bych potvrdil nižší kvalitu vnitřní ''řemeslnosti''. Navíc tam zapomněli jeden šroub v obvodu driveru. Levé ucho rozebírat nebudu.
Občas vypadnul celý driver (tak 2x týdně). Cvrnkat si do ucha taky není cool. Jestli je i tohle fuč, tak paráda. Při nejhorším to přepájím mikropájkou. Ale ty kablíky uvnitř, to jsou takové izolované vlasy o průměru nula nula nic.
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 25. 3. 2019 10:45

Bohuzel ona nekvalita je u sluchátek Hifiman obecne známá vec.Z jejich produkce jsem mel jen HE 400i a ty zádnou "nekvalitou",alespon u me netrpely.
Ale pokud si prectete na Headfi,nebo jiných forech príspevky,tak jsou tyto zkusenosti pomerne casté.
Je to velká skoda,navíc jejich sluchátka nejsou zádný low end.Jsou zvukove zajímavá,takze by se zrejme meli více zamerit na kvalitu.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod epidot 25. 3. 2019 14:59

to by mohli...
Dole chybí stahovací šroub, nahoře (na 12hod) 2 díry k ničemu. Konektor omotaný papírovou izolepou, zezadu obyč izolepa.
https://ctrlv.cz/7GJE
https://ctrlv.cz/4YTC
https://ctrlv.cz/8J7Q
Klip náušníku vydrží pár vycvaknutí než upadne, ne že by tohle vadilo..
https://ctrlv.cz/XH3g
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 25. 3. 2019 20:08

Mohl by jsi ten seriál soupnout na nejaké vetsí (zahranicní)forum pod názvem-Jak by to nemelo být.Treba by se pak výrobce více soustredil na kvalitu.
Treba takové Headfi má celosvetovou ctenost,tak by to treba nezapadlo.Ale iluze si nedelám.Pro zajímavost se nekdy kouknete na disuzi Mojo+Poly.Nový FW slibuje Chord opet cca 5 mesíců.To je jasný príklad uspechaného uvedení na trh.Komplet je zvukove opravdu víc nez dobrý.Ale az tragicky nedotazené,neustálé chyby a problémy.Pokud si to koupí uzivatel,který není technicky zdatný,tak z toho bude rozladený.Já uz si dovedu pomoct,ale takové prekvapení,ze to necháte pár dnů po nabití,aniz by jste to pustili a pak zjistíte,kdyz to zapnete,tak Poly je vybité.Stále se snazí hledat sít a pripojit se.Chord radí,vyndat z pouzdra a skladovat oddelene...bratru rada za 30k,nad níz zůstává rozum stát.A to není jediný problém,i presto ho neprodám,pokud chodí,je to pro me best sound.Pak je tech 30k slusná cena,to je ta relativita....pokud chodí :-).
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků