sluchátka s basem do 20 000Kč ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka L. 15. 3. 2019 09:17

Léta jsem měl sluchátka Audio Technica ATH AD 700X, se kterými jsem velmi spokojen (pohodlí, prostorovost, vzdušnost). Na mnoho žánrů, akustika, jazz naprosto skvělé. Jen u rocku všech žánrů mi oproti klasickému repro chybí nízké frekvence a dynamika. Když nahrávku slyším přes aparaturu, tak cítím, že mi ten spodek chybí.

Nejde mi o to, aby extrémní bass byl dominantní, ale aby byl k ostatním frekvencím adekvátní, ale aby byl znát. Výkonný sluch. zesilovač s XLR i jackem mám.

Poohlížel jsem se po Senn HD 700, Hifiman 560 nebo Audeze LCD 2 a vůbec nevím, kterým směrem jít.
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 3. 2019 09:31

Volba je jasná, pokud nebude vadit vyšší váha - LCD-X, ale nestojí 20, ale 30.
HD 700 se velkým obloukem vyhnout, HD600/650 jsou mnohem lepší.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka L. 15. 3. 2019 10:06

LCD X bych asi bral, ale 30 000Kč je pro mne příliš vysoká cena. HD 600 nejsou špatné, ale chtěl bych něco kapánek lepšího. Ze všech stran mě lidé varují před Senny HD700, tak do nich asi nepůjdu.....
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 3. 2019 10:14

Do 20 000 toho bohužel moc lepšího než 600/650 nenajdeš.
Jedině zkusit sehnat Focal Elex, ale ani ten není ve všem lepší než Senny.
Má lepší technickou stránku zvuku, ale už nezní tak přirozeně.
Naposledy upravil BabetakCZE dne 15. 3. 2019 10:39, celkově upraveno 1
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 15. 3. 2019 10:21

Souhlasím s Babeťákem, LCD-X mohu doporučit. Sám mám tedy uzavřenou verzi LCD-XC. Bas jde pěkně do hloubky, je pevný a pěkně vykreslený. Sluchátka mají vyrovnanou charakteristiku. To varování ohledně vyšší hmotnosti je taky na místě, jsou opravdu hodně těžká a jsou na hlavě znát. Pokud jsou už přes rozpočet, pěkný bas jdoucí do hloubky mají Massdrop Fostex TH-X00. Je několik variant dřevěných mušlí s mírně odlišnou zvukovou charakteristikou a je na trhu spousta náušníků kterými lze zvuk doladit. Neutralitě má mít nejblíž ebenová verze. Mám mahagonovou původní verzi s pevným kabelem. S dodávanými náušníky jsou do V, s koženými od Dekoni bez dodatečného kroužku celkem neutrální, kroužek trochu přidá basu trochu objem, ale hlavně hodně údernost. Obecně mají Fostexy pěkné podání prostoru, jsou lehounké, nicméně nemají preciznost Audeze, výšky mají trochu sklon k drsnosti. Nicméně přijdou cca na o něco málo víc než třetinu Audeze.
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 3. 2019 10:33

Fostexy mám taky a oproti 600/650/LCD-X zní zkresleně (hlavně středy) a jak píšeš, trochu "drsně" (Sennheisery a LCDX jsou hladší).
Pokud někdo nutně nepotřebuje "fun" uzavřená sluchátka, tak bych THX00 nedoporučil.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 15. 3. 2019 10:48

Kolem 20K bych i zvazil ty lcd2c(doporucovane na rock),aeon flow open(maji spodky,rock zvladaji s prehledem),hifiman ananda(uz ovsem neco pres rozpocet) nebo ty focal vyse uvadene.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 3. 2019 10:51

LCD2C jsou už dost temné, na rock podle mě nemají dost energie. Aeon Open bych za tu cenu přes 20K nedoporučil, v té cenové kategorii podle mě nemají co dělat a dokud se z nich nevydělají ty tlumící vložky, tak hrají dost zastřeně.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka L. 15. 3. 2019 11:01

Massdrop Fostex TH-X00 jsem slyšel u jednoho člena zdejšího fóra a přišly mi trochu do "V" - takovej zábavnější poslech na efekt.
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 3. 2019 11:05

Být tebou, vybírám z následujících: LCD-X, Focal Elex, HD 600/650.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 15. 3. 2019 11:15

Do 20k ty Audeze LCD 2C. Nicméně, jak už tu bylo řečeno, doporučil bych zvážit buď mnohem levnější Sennheiser HD 650, nebo Mr.Speakers Aeon Flow Open za necelých 24k.

Z těchto tří mají podle mě nejlepší basy Mr.Speakers. Audeze jsou zase frekvenčně vyváženější. Sennheisery mají velmi dobrý poměr cena/výkon, ale jsou zvukově o třídu níž.

Kdybych si měl z těchto tří sám vybrat, pak by to byly Mr.Speakers, ale každému sedí něco jiného, určitě doporučuju zajít si jednotlivé modely poslechnout.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 15. 3. 2019 11:54

Ja jsem z opacneho pólu posluchačů. Basy moc nemusim. Ale alespon vim,kde toho basu bylo na mne az dost. V audigu jsem zkousel vse mozné. Rozhodne by se ti líbily hd 650,ktere vsichni zminují. A dost bys usetril. Sametový pekne vyrazny bas i audeze lcd2 classic - tvoje cena. Moc bych nespekuloval,abys pak nelitoval. I kdyz muzes sluchadla samozrejme vratit. Nejlepsi je se poradit a poslechnout na vlastni slechy v audigu,dal bys mnohym za pravdu,ze tahle dvojice zni v tom basovem spektru nejlíp. A i to pohodlí víc nez fajn.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jirka L. 15. 3. 2019 12:15

V Audigu jsem Senny HD 650 slyšel a na první poslech mi tam přišlo méně basů, než u HD 600.
Obě tyto verze jsem zahrnul do výběru při předchozím nákupu, ale na extra kvalitních vzorcích muziky, co jsem měl s sebou vyhrály Audio Technica ATX AD 700X.

Chtěl bych nyni pokročit o kousek výše k 600/650, i když to jsou určitě dobré kousky bych se vracet nechtěl. Mr.Speakers vůbec neznám, asi budu muset navštívit Audigo.
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 15. 3. 2019 12:31

Souhlas s audiotechnikou obecne. Jak nejsem basák,zdála se mi sluchátka této značky prebasovana,ale se spodkem jakoby rozmázlým. Vzhledem k tve preferenci věřím,ze se ti líbí. Zkus ty uzavrenky za 16.000.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod The Wolverine 15. 3. 2019 17:20

Audeze LCD2C - Nemají fazor a mají potlačené středy a výšky, basy ovšem bezkonkurenční. Pokud se ti budou zdát moc temná, můžeš na ně hodit vegan náušníky. V bazaru jsou za super cenu, dlouho bych neváhal.

Audeze LCD-2 - verze s fazorem, nejsou tak temná, možná sednou líp. Taky zkus.

MrSpeakers AEON Flow Open - poskytnou kvalitní planární bas, akorát zbytek pásma se může zdát příliš hutný a zastřený. Ale když už budeš v Audigu, tak určitě zkus.

Focal Elex - mají sice víc basu než HD 650 (hlavně rozsahem) a lepší dynamiku, ale hrají o něco světleji. Navíc v Evropě nedostupné, imho nestojí za to řešit import a pak drahý servis a náhradní díly.

Focal Elear - na bazaru jsou teď za dvanáctku. Jde o Elex, který nehraje pásmo 4 kHz až 7 kHz, nicméně dynamický projev Focal tu stále je. Akorát bys musel každou skladbu poslouchat dvakrát - na AD700X, abys věděl, jak to hraje ve výškovém pásmu, a na Elear, abys věděl, jak to hraje v basech. Nebo můžeš koupit za pět tisíc náušníky na Clear a máš z nich Elex.

Sennheiser HD 650 - Jejich výhodou je, že v podstatě nedělají nic vyloženě špatně. Když se budeš chtít posunout výš, sice v nějakých vlastnostech získáš, ale vždycky taky v něčem tratíš. Basům chybí rozsah (ale ne tak moc jako u AD700X), který vynahrazují zvýrazněním středobasu. Bas taky zrovna neexceluje rychlostí a dynamika má své rezervy.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků