sluchátka s basem do 20 000Kč ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod duuudl 15. 3. 2019 23:14

Zkus sehnat Hifimany HE 400i s náušníky MrSpeaker Alpha Pads. Občas je někdo v bazaru nabízí.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka L. 16. 3. 2019 13:44

zvláštní je , že jsi poprvé zmínil HifiMany. Prodejci mi doporučují HE 560, tady od nikoho doporučení nepadlo.....
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 3. 2019 13:59

... to je asi preto, že HE560 nie sú "sluchátka s basem"
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka L. 16. 3. 2019 21:45

Aha, to mě nenapadlo. :-)
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior

Odeslat příspěvekod duuudl 16. 3. 2019 22:09

Nejsou to v žádném případě přebasovaná sluchátka, s těmi náušníky mají drajv a basy jdou krásně odspoda.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka L. 17. 3. 2019 22:40

Trochu mne mrzí, že abych pocítil rozdíl os sluchátek za 7000Kč, tak jak to tak vidím, budu muset vysolit 30 000Kč za Audeze LCD X, věe ostatní je určitým způsobem kompromis :-)
Jirka L.
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 18. 3. 2019 07:55

Není pravda,uvidis,az vyzkousis v audigu jine moznosti,ze se v tve cenovce urcite neco zalíbí. Základ je,vzit s sebou i stavajici sluchatka pro porovnani,mozna budes rozdilem zvuku prekvapen.
Bazi 36
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zkoumal 18. 3. 2019 10:26

Ahoj, dle mého skromného názoru je pro rock,ať už v jakékoli podobě důležité podání primárního nástroje a tím je elektrická kytara a ta nehraje v pásmu basů,ale v pásmu mezi středy a výškami.Naopak,při velké přebasovanosti sluchátek začne hučet kytara basová a roztečou se bicí.V pásmu středů by měla být charakter zvuku mírně vytažený kvůli vokálům, v pásmu vyšších středů(velmi mírně) a nižších výšek (mírně)potlačený tak, aby kytara příliš neřezala,nebyla tenká a měla drajv.Před pár lety jsem audigu vybíral sluchátka a měl jsem vedle sebe lcd2 a 560,a přesto,že 560 jsou světlejší,subjektivně byl poslech rocku na nich příjemnější,lcd2 mi připadly za středy potlačené až příliš.560 ale vyžadují opravdu dobrý zesilovač aby se rozhýbaly i při rozumné hlasitosti,ale ty si v audigu mám takový dojem už stejně neposlechneš.HD600 mám doma ale na rock je nepoužívám,lépe mi znějí třeba i IT01,650 jsem neslyšel.Rozhodně doporučuji vzít si s sebou do Audiga svá sluchátka a vytipovat si před návštěvou i nějaká levněší a u nich začít.Pokud posloucháš spotify nebo tidal není problém se u nich připojit na wifi.Mimochodem tidal v jedné z posledních aktualizací umožnil poslech alb v master kvalitě i na přenosných zařízeních,dosud to bylo možne jen přes originální aplikaci na pc nebo přes prohlížeč chrome.
zkoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rada25 18. 3. 2019 13:09

Rozhodne zkus i ty lcd2c a aeony.ty maj prave vytazeny vokaly,tudiz zvuk ma telo a vahu.nejsou sice ultradetailni,zato neunavne na delsi poslech a pro mne zni hodne prirozene.problem(aspon pro mne) byl v audigu ten,ze vetsina sluchatek je tam novych,nerozehranych.muzou se jevit zastrene.spise ti to rekne jen neco o charakteru zvuku nez jak budou hrat rekneme po cca 100h.navis nemas klid jak doma a sestavu jinou nez na jakou si zvykly.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 3. 2019 14:38

Meh, všade samé 2C, Aeony a hlúposti...a čo tak Ukrajinu? Verum One?
https://www.verum-audio.com/store
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 18. 3. 2019 15:41

Za ty penize...a pokud nevadi nakup v zahranici...tak neni co resit.na headfonics je prirovnavaj prave k lcd2,ale s tretinovou cenou pomalu.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 3. 2019 17:41

Za sebe doporučuju Verum 1 pro vyrovnaný přednes s vynikajícím témbrem a LCD2C pro vřelejší nekonfliktní charakter. Obojí má prvotřídní bas. Pokud by tvou top prioritou byla frekvenční odezva, tak k LCD2C lze sehnat vegan náušníky. Tam už je to však výměnou za o trochu horší hloubku a kvalitu basu.

K jednomu z příspěvků výše - výběr sluchátek není nic jiného než volba nejmenšího zla dle preferencí daného posluchače. HD650? Kompromis. LCDX? Kompromis. HD800S? Kompromis. LCD4? Kompromis. A tak bych mohl pokračovat donekonečna... :-)
SOURCE: Roon | Eitr
DAC: Metrum Onyx
AMP: DNA Stratus (ver3) | Amps&Sound Kenzie (8/32Ω,Auricap)
PHONES: PMx2 (rev2,velour) | LCD2 Classic (vegan) | HD650 | Verum 1
MEASUREMENTS: REW | Fulla 2 | MiniDSP EARS

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 18. 3. 2019 21:12

Hezky řečeno, bude na tom něco pravdy :tleskani

Tudíž, užívejte si poslech i na svém "středně kvalitním" železe ;-)
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 18. 3. 2019 22:34

Jestli máš rád bas, tak zkus Campfire Audio Cascade (teď jsou na anglickém ebay nové za starting bid 12000Kč+1000 poštovné). Budou hrát pěkně i z dobrých přenosných zdrojů. Prý jsou lehce do V, a přestože mají lehce upozaděné středy, tak ty středy prý znějí podle Currawonga velmi dobře (yt recenze - tady je srovnává s Fostex TH900). Mají Beryllium coated driver. Jsou prý trochu nepohodlné.
razerfan
Mírně pokročilý

Předchozí stránka