Bluetooth MP3 a AAC

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dzimmi 14. 3. 2019 01:01

Ahoj chlapi, mám možná stupidní dotaz. Mám telefon Samsung Galaxy S8 a přemýšlím o koupi BT sluchátek Jabra Elite 65t. Telefon i sluchátka samozřejmě umí kodek SBC a AAC. Pouštím hlavně 320kbps mp3. Když mp3 pustím, bude se posílat v lepším formátu AAC? Nebo skladbu musím nejdříve převést do souboru AAC, aby měla přes BT lepší kvalitu? Jak to můžu ověřit? Podle mě pletu dvě věci dohromady. Soubor je soubor a přenosový kodek je úplně něco jiného.

PS: Zajímala by mne ta stejná otázka a soubory FLAC.

Moc děkuji za odpovědi.
Dzimmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 14. 3. 2019 09:03

Zdravím. Přenos BT signálu z telefonu do sluchátek jde u Samsung S8 nastavit v menu, kde je možnost určit jaký přenosový kodek se má prioritně použít.Tento telefon má k dispozici níže uvedené kodeky. Použitím pouze SBC tak určitě nevyužiješ audio potenciál telefonu. Nicméně právě Jabra využívá ke zlepšní zvuku své vlastní technologie a tak mnohdy pouze základní SBC ani nevadí, neboť zvuk "vylepší" právě použitá technologie. MP3 a AAC jsou základní "ztrátové" audio kodeky (i když "zvukově" je asi o něco lepší AAC). Každému však vyhovuje něco jiného a tak je potřeba zkoušet ! Co se týče kodování hudebních nahrávek pro BT přenos, tak asi nejrozšířenějším "kvalitním" řešením je formát FLAC/FLAC HD. A následně pak BT přenos nejlépe s kodeky aptX HD nebo LDAC do přijímače (viz bit rate níže). Podpora musí být samozřejmě na obou koncích rětězce (=vysílač i přijímač). Stejně však platí, že základem je kvalitní hudební "master" nahrávka/záznam. Tu žádný kodek již nevylepší ! 8-)
Tady najdeš o tématu pěkný článek -
https://www.zive.cz/clanky/bluetoothove ... fault.aspx

Supported Bluetooth A2DP Audio Codecs - Samsung Galaxy S8
Name Bit Depth Max Frequency
Qualcomm aptX HD (High Definition) 24 bit 48.0 kHz
Sony LDAC 24 bit 96.0 kHz
AAC (Advanced Audio Coding)16 bit 44.1 kHz
Samsung UHQ (Ultra High Quality) 32 bit 384.0 kHz
Qualcomm aptX 16 bit 48.0 kHz
SBC (Sub-Band Coding) 16 bit 48.0 kHz
Audio - Onyko TX-8270, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Klipsch R-28F; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 + 350 M, Sony WH-1000XM2, Sony Xperia XZ1, Tv - Panasonic TX-50ST60
Tapir1
Junior

Odeslat příspěvekod Dzimmi 15. 3. 2019 12:42

Díky za odpověď. Jabry došly. Telefon automaticky našel AAC, lze manuálně přehodit na SBC, ale AAC hraje znatelně lépe.
Dzimmi
Kolemjdoucí