Kvalita zvuku z předního panelu

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod oniikovec 8. 2. 2019 20:59

Ahoj,
prosím o radu či názor, zda má cenu řešit případnou ztrátu kvality zvuku z předního panelu (i když výrobce uvádí stejnou kvalitu vepředu i vzadu, heh) s Audio-Technica ATH-M40X. Tuším asi správně, že potenciál sluchátek moje ALC1150 (MSI 150M NIGHT ELF, case SilentiumPC Gladius M35) naplno nevyužije, ale proč zbytečně ztrácet kvalitu zvuku ještě víc. Zadní výstup zabírají 2.1. Zkoušel jsem upřednostnit kvalitu sluchátek a prohodil pozice s repráky, ale to se opravdu nedalo poslouchat - tzn. vhodná impendance pro repro je pouze vzadu?

Využití: filmy a hudba (neaudiofilní kvality, ale zase žádné DVDripy) + hry.

Novou deskou či ext. zvukovkou to řešit nechci, tu plánuju až časem zároveň s kompletním upgradem PC, GTX960 už docela tápe.

Pokud myslíte, že má cenu to řešit a zapojení zezadu pomůže, jak teda na to? Předpokládám, že s rozdvojkou by hrály jak repráky, tak sluchátka zaroveň - je nějaký program na přepínání, aby hrály jednotlivě?

Díky! :-)
oniikovec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 2. 2019 09:19

Ked pocuvas sluchadla (cez rozdvojku), tak repraky predsa mozes vypnut. Nemoze potom hrat aj to aj to.

Predne vystupy na bedniach byvaju v 99% pripadov odflaknute, je to prepojene tenkym neizolovanym kablikom, a vystup casto zbiera elektro bordel zo skrine.

Nejak nevidim dovod (okrem financneho) preco nekupit nejaky dac/amp uz teraz. Ten predsa mozes pripojit aj k novemu PC ked tento vymenis. A mas vyrieseny problem. Rozdvojka dozadu je velmi nudzove a neidealne riesenie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 2. 2019 09:30

Ryan Giggs píše:Predne vystupy na bedniach byvaju v 99% pripadov odflaknute, je to prepojene tenkym neizolovanym kablikom, a vystup casto zbiera elektro bordel zo skrine.

V PC bednách opravdu nenajdeš nic co by bylo propojené neizolovaným kabelem.
anonymni

Odeslat příspěvekod bottl 10. 2. 2019 09:39

Řekl bych, že Ryan chtěl napsat - nestíněný kabel, což je pravda.
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 2. 2019 09:43

Ano, netieneny je presnejsi vyraz. Mudri ale pochopia aj tak.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oniikovec 12. 2. 2019 22:08

1) ohledně tý nouzový rozdvojky - PC rozezná, že jsou připojená jak sluchátka, tak repro a já budu moct ztlumit obojí zvlášť systémově, nebo to sloučí do jednoho a budu muset ztlumovat naráz? to by znamenalo, že by sluchátka hrála pořád a ztlumit by šly jen repráky, který maj na sobě volume

2) dac/amp do budoucna plánuju a neztratí se, to je fakt, řeší to i problém, to je taky fakt.. nicméně jak píšu, moje audiozdroje nejsou tý nejvyšší kvality, ale spíš takovej střed.. myslíš, že to bude gamechanger i u takových sluchátek?
oniikovec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alpha8520 14. 2. 2019 19:22

A co byste doporučili jako externí zvukovku? Řeším obdobný problém. Řekněme kolem 1500, víc bych za to dát nechtěl, protože sluchátka mám jen za 2 tisíce a dražší externí zvukovka mi přijde zbytečnost. Na alze si docela pochvalují zvukovku od Creativu https://www.alza.cz/creative-sound-blas ... 502708.htm , ale hádám, že bude existovat něco lepšího na více zaměřených eshopech...
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 2. 2019 23:18

Za patnáct stovek klidně tu X-Fi HD vem. Speciálky pro audio (SMSL, DragonFly, FiiO) začínají stejně až od cca dva a půl nahoru.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků