BT Sluchátka okolo 10k

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mansfield 3. 2. 2019 17:09

Ahoj,

rozhodl jsem se ke koupi BT sluchátek, která mně budou sloužit po boku M50x.

Cena: 10k +- (jsem ochoten dát víc, pokud to má smysl)
Účel: Sluchátka do open-space kanclu, kde není tak úplně klid, občasný poslech někde na cestě.
Potlačení hluku: Chci mít tuto možnost i přes fakt, že to przní zvuk.
Výstup: Macbook Pro, iPhone 8
Hudební preference: Rock, Metal, Two Steps From Hell (nevim žánr, je to epická hudba)
Předchozí zkušenost: M50x s Fiio X1 - toto kombo budu používat dál na takové to domácí žvýkání, ale kabel bohužel není příliš praktický a na M50x si ho neustále vytrhávám (naštěstí to jde fakt snadno :D). Tlumení okolního hluku je pouze pasivní.

Na trhu těchto sluchátek se vůbec neorientuji, ale když jsem tak zběžně koukal, tak mě zaujala sluchátka Sony WH-1000XM3. Chci si raději připlatit, abych nemusel dělat kompromisy a sluchátka mně nějaký ten pátek vydržela.

Díky za rady.
Mansfield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 2. 2019 17:49

Tato tema je tu kazdu chvilu, skus pohladat aj v historii.

Ak ti ide predovsetkym o kvalitu zvuku, asi by som zvolit Sennheiser PXC 550, ak o co najvacsie odhlucnenie, tak Bose QC 35 II, kompromis medzi kvalitou zvuku a vykonom odhlucnenia su tie Sony, ktore si pisal. S nimi urcite chybu neurobis. Mal som prvu verziu a teraz mam druhu a do kancla su fakt dobre, v tretej verzii spravili zasadne vylepsenie odhlucenia, tak mozno su aj rovnake alebo aj lepsie ako tie Bose - neviem vsak porovnat. Premyslal som, ze prejdem na XM3, ale asi uz pockam rovno na XM4 :)
Stare Bose v prvej verzii urcite nie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 3. 2. 2019 17:52

Ahoj, klidně bych ušetřil třetinu ceny a vzal předchozí model xm2. V rámci vlastního výběru jsem měl možnost je oba porovnat a po zvukové stránce jsem nenašel žádný zaznamenatelný rozdíl. Takže příplatek 3500 Kč jen za o trochu lepší noice cancelling mi přijde jako vyhazování peněz.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 2. 2019 17:58

NC nie o trochu lepsi, je o dost lepsi, inak by som nezvazoval, ze prejdem z XM2 na XM3. Navyse aj to polstrovanie je lepsie (prva verzia dost tlacila).
Ale v zasade, ak clovek chce usetrit, ani ta XM2 verzia nie je zla.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 3. 2. 2019 18:37

XM2 zvukově neznám, ale Bose QC35 II hraje opravdu špatně oproti Sony (XM3).
A XM3 má už ANC minimálně stejně tak dobré jako Bose.
Mám doma oboje sluchátka, a Bose jsem nechal jen k televizi...
Bose má asi jedinou výhodu v komfortu, sedí fakt dobře, a jsou lépe přenosná.
Ale za to to nestojí.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 3. 2. 2019 19:03

Pokud děláš v kanclu a ne u soustruhu, pak mi dávaji větší smysl vzít dobrá uzavřená sluchátka než nějaký potlačování hluku.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mansfield 4. 2. 2019 09:33

Kolega právě měl ty Bose a taky mě to moc nenadchlo. Tak ono i když s tim vylezu ven nebo náhodou pojedu třeba vlakem, tak se ANC hodí docela dost :)

MX2 určo ne, fakt raději přihodim pár chechtáků navíc za XM3, akorát teď koukám i na ty pxc 550, které podle zdejšího doporučení a nezávislých recenzí mají lepší zvuk.

Asi to tedy vyjde na klasickej coin flip nebo objednám oboje a jedny pak vrátim :D

Díky všem za rady a zkušenosti.
Mansfield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 2. 2019 10:14

Jak jsem již psal, po stránce zvuku není mezi xm2 a xm3 žádný rozdíl. Takže příplatek za novější verzi je za lepší tlumení hluku a pro někoho lepší polstrování (osobně jsem na hlavě moc rozdíl nevnímal). Z hlediska pocitu zpracování mi paradoxně víc sedí starší verze (např. hrubší povrch mušlí atd.). Nicméně pokud není problém s cenou tak proč nevzít novější model. Určitou výhodou je zde navíc USB-C rozhraní proti staršímu USB-B u xm2.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 4. 2. 2019 10:16

PXC 550 je o třídu horší jak XM3.
Jediné co bych zvažoval jako konkurenci pro Sony je Audio-Technica DSR9BT, ale ty stojí 15t.
A souhlas nahoře, konkurence pro XM3 do 10t je XM2 :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 2. 2019 10:46

Radek, aj si niekedy tie Senny pocul/pocuval ? V com su o triedu horsie ? Jedine v ANC. Problem Sony je, ze ich zvuk nie je uplne "audiofilsky" a su tam tie "zabavne k*rvitka zvuku", ktore sa vsak masam samozrejme pacia a isto si najdu svojich nemalo oblubencov. Senny hraju bez tychto uprav zvuku.
Myslim, ze ak objedna oboje a vyberie si, je to najlepsie riesenie pre neho (pre eshop uz asi nie :) ).

Hanysek: ano, na prvy dojem je to polstrovanie cca rovnake, ale to bolo aj medzi XM1 a XM2, pri dlhsom noseni to clovek pozna (XM1 fakt tlacili dost).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 2. 2019 14:36

_daRK: věřím, měl jsem je střídavě na uších každé jen cca půl hodiny, drobný rozdíl tam byl, ale z této krátké doby jsem nevnímal žádný výrazný handicap pro levnější xm2. U mě byla rozhodující zvuková kvalita a v té jsem skutečně nerozeznal žádný vnímatelný rozdíl, minimálně u typu hudby, kterou poslouchám. Senny PXC jsem bohužel zatím neměl možnost slyšet, nicméně i podle většiny recenzí jsou Sonky považované za velmi zvukově zdařilá sluchátka. Osobně mám možnost přímého srovnání s Momentum M2 (kabelová verze) a Sonky mi přijdou u některých skladem snad i příjemnější na poslech - až mě to samotného překvapilo. Netvrdím, že jsou to nejneutrálnější sluchátka, ale ta jsem ani nehledal.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 5. 2. 2019 15:53

Je vlastně něco lepšiho než ty Soňáky ? Ony vypadaj děsně lacině, BW nebo BO jsou kov, kůže a sony jen plast a imitace kůže. Přitom cena +- autobus stejná... i.když pokud by byla výměnná baterka vem to čert, ale tu maji jen některe BO ni ?
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mansfield 6. 2. 2019 09:45

Tak už mám oboje sluchátka na stole a začíná subjektivní test, na jehož konci půjdou jedny zpět prodejci.

Aktuální poznatky - ANC u Sony je fakt brutální, neslyšim kolegu, co mluví vedle mě a hudba i tak hraje pěkně čistě a to i ze Spotify.
- nemají mute gesto :(
Mansfield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 2. 2019 10:26

Sony nemaju Mute ? Priloz si ruku k pravej musli, skus pozriet nastavenie v appke v mobile... pochybujem, ze to vo verzii XM3 odstranili, ved to je jedna z najlepsich veci na tejto rade.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 6. 2. 2019 11:02

Ale mají, viz. rada od _daRKa. Je to stejné jako u verze XM2, takže přiložit celou dlaň na pravou mušli a podržet po dobu, kdy potřebuješ mluvit.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků