Studiová, hifi nebo audiofilská?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod trempik 17. 1. 2019 20:09

Ahoj. Je mi jasné, co tyto pojmy znamenají, ale nemám možnost posoudit. Co uslyším , když si k poslechu CDček vyhlédnu tzv. studiová ? Smysl dotazu jest, jestli v té hladině do 3000 Kč nezní studiová poněkud lépe, méně zadekovaně ?
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 17. 1. 2019 20:24

Můj názor je, že studiová se staví méně mezi posluchače a hudbu. To je strašně těžké udělat ale mám jedna taková na uších(bacil překoná tik v oku). Neutrálnější zvuk, který není tmavý a extra hutný. Asi sledují lineárnější frekvenční křivku. Více preparují zvuky od sebe. Domácí sluchátka budou asi znít zábavněji, zvýrazněné basy a výšky čili zvuk do V. Tonalita může být různá - teplejší nebo podobně jako studiová neutrálnější. Zvuk může a nemusí být od sebe výrazně oddělen - spíše méně, aby hudba tvořila jednolitý celek. Jestli se pletu, tak mne někdo opraví. A bacil si všimne že jsem ani jednou nenapsal slovo Sennheiser následované označením modelu. HD540. :)

-- 17. 1. 2019 20:30 --

HiFi jako high fidelity , vysoká kvalita reprodukce zvuku, jak praví google překladač označuje jen to, že sluchátka hrají prvotřídně. Buď si to přelož tak že jsou drahá jako prase, a nebo tak, že jsou to bazarové perly za 3 tisíce které skoro nikdo nezná. :-P pravděpodobně právě polyká slinu ve vysychajících ústech a nabíhá mu žilka na spánku. A co pak je ta audiofílie? Na to je třeba se poptat fundovanějších, lidí povolanějších, zběhlých v medicíně.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 1. 2019 17:21

trempik píše:Ahoj. Je mi jasné, co tyto pojmy znamenají, ale nemám možnost posoudit. Co uslyším , když si k poslechu CDček vyhlédnu tzv. studiová ? Smysl dotazu jest, jestli v té hladině do 3000 Kč nezní studiová poněkud lépe, méně zadekovaně ?

To su len marketingove škatuľky, ktore nevypovedaju o zvuku nič. Primarny rozdiel je hlavne dizajn.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trempik 20. 1. 2019 12:52

Dobrá. Dejme tomu, že sluchátka mám vintage (jako že jo) a prošel jsem si výběrem reprosoustav. Nehodlám totéž opakovat u případných dalších sluchátek, budu li je používat 1/10 času poslechu z beden. Naštěstí jsem o dvě zkušenosti bohatší. Zdroj zamýšleného signálu ze sebe nevydá nijak extra kvalitu pro super sluchátka. A to druhé- pro spokojenost s dosavadními uzavřenými vintage musím jít do větší hlasitosti než je mi příjemné. Pak hrají téměř výborně. Na druhou stranu mám pecky Panasonic, které dokáží zahrát potichu, ovšem chybí basové pásmo, byť mi postačí jen málo. Hifi a audiofilii můžeme vynechat, o to zřejmě nepůjde.
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 29. 1. 2019 20:11

Jako těžko radit. Někoho ani nenapadne poslouchat hudbu jinak než přes repro. Pro někoho je to znouzectnost, aby nikoho nerušil. Někdo to má v práci aby se odstřihl od okolí. Do jaké kategorie patříš ty? Třeba je nepotřebuješ.

Pro vysokoimpedanční domácí/studiová sluchátka potřebuješ sluchátkový zesík, pro nízkoimpedanční domácí/studiová sluchátka by ti mohl stačit zesík pro bedny s sluchátkovým výstupem nebo telefon nebo přenosný přehrávač (DAP). K čemu ta sluchátka připojíš? Má tvůj zesík pro repráky linkový výstup, nebo ne? Můžeš si koupit i sluchátkový zesík s linkovým výstupem za který píchneš zesík pro repráky.

Zdroj signálu > převodník (DAC)> sluchátkový zesilovač (AMP) > sluchátka.
Např. počítač/CD přehrávač > integrovaná jednotka DAC+AMP (plnící roli externí zvukovky, ale specializovaná na vysokoimpedanční sluchátka) > overear sluchátka. Může to mít napájení a nemusí - záleží zda to máš na doma k stolnímu PC nebo k notebooku a přenášíš to.

Alternativa na ven: Přenosný přehrávač nebo telefon > inear/onear/nízkoimpedanční overear sluchátka. Někdo na inearech poslouchá i doma, a na velká sluchátka kašle.

Tak si ujasni co chceš a jestli to vůbec chceš, a pak si řekni kolik je strop kolik do každé části řetězce cheš dát (něco stojí i spojovací kabely), a kolik ti tedy zvyde na sluchátka. Pak asi zjistíš, že nejrozumnější je koupit bazarová. Tady na avmanii jsou bazarové ceny občas moc vysoké (občas se najde něco rozumného), pokud cheš nižší ceny, musíš většinou na ebay, ale není to pravidlem. Necháš si poradit model zesilovače, model sluchátek, koupíš to a doma zjistíš že to hraje líp ale není to úplně ono. A pak vyhodíš další peníze, nebo soi řekneš že to je dostačující (to je rozumný přístup). O to důležitější je nejít do koupě na slepo. Třeba si to někde poslechnout (audigo - vystavené k poslechu, alza - s vrácením zboží).

Jestli nechceš koupovat nic jiného než velká slluchátka na doma a máš nějaký obyčejný sluchátkový výstup na zesilovačí pro repro (nebo v PC), tak se dívej po nízkoimpedančích dynamických sluchátkách. Taková se dělají hodně ve verzi onear (menší přenosná) ale jsou i velká přes uši. Pak si řekneš zda chceš spíš referenční neutrální čistý zvuk (studiová) nebo aby to dunělo. Chceš-li vyloženě studiová, tak většinou chybu neuděláš (jen ti třeba bude chybět bas), u zábavněji laděných ale je snazší udělat chybu (mohou mít moc teplý zvuk, nebo špatné výšky, nebo moc velký prostor nebo naopak moc malý). Pomůže jen poslech > audigo, alza. Bez dobrého zdroje (DAC/AMP) to bude hrát trochu mdle, ale pokud není úplně tragická kvalita toho sluchátkového výstupu, tak ti to bude stačit.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 29. 1. 2019 21:25

maji ted vybornou slevu na vyborne sluchatka
https://www.mall.cz/sluchatka-hlavu/sen ... i-black-m2
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 1. 2019 22:10

razerfan píše: ... (bacil překoná tik v oku) ...
... pravděpodobně právě polyká slinu ve vysychajících ústech a nabíhá mu žilka na spánku...
... som úplne v kľude ... je úplne kontraproduktívne snažiť sa nejako racionálne reagovať na všetky nezmysly čo sú tu popísané
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 30. 1. 2019 20:26

eiben píše:maji ted vybornou slevu na vyborne sluchatka
https://www.mall.cz/sluchatka-hlavu/sen ... i-black-m2


Jj, jsou. Co jsem je poslouchal, tak mám za to, že jejich drivery vycházejí z vyšších modelů řady HD4xx, která má výborně vyváženej zvuk. I porovnání grafů od Tylla to potvrzuje.
Nedávno jsem si prostě musel nechat poslat asi poslední novej kus HD461 z Ameriky. Jsou super pohodlný (to se o momentum říct nedá) a ten zvuk!
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 30. 1. 2019 21:26

amarok píše: ... Co jsem je poslouchal, tak mám za to, že jejich drivery vycházejí z vyšších modelů řady HD4xx, která má výborně vyváženej zvuk. I porovnání grafů od Tylla to potvrzuje.
Nedávno jsem si prostě musel nechat poslat asi poslední novej kus HD461 z Ameriky. Jsou super pohodlný (to se o momentum říct nedá) a ten zvuk!
... mám jedny HD471 (bohužiaľ iba zo Slovenska a vôbec nie posledné :lol: ), ale musím povedať, že vôbec nie som z ich zvuku až tak odviazaný ... iste, za tú ich cenu určite v pohode, ale v tomto cenovom segmente existuje aj všeličo iné ... napr. trochu menej spektakulárne, ale na stredoch čistejšie hrajúce a pohodlné KRK KNS6400 8-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 31. 1. 2019 07:32

bacil2 píše:
razerfan píše: ... (bacil překoná tik v oku) ...
... pravděpodobně právě polyká slinu ve vysychajících ústech a nabíhá mu žilka na spánku...
... som úplne v kľude ... je úplne kontraproduktívne snažiť sa nejako racionálne reagovať na všetky nezmysly čo sú tu popísané

Škoda že jsi spolkl všechnu moudrost, honem ji vyplivni, nebo budeš vědět všechno líp i příště.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků