Výběr špuntů do 3000

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petrajss 17. 1. 2019 10:48

Zdarvím,

chtěl bych poprosit o pomoc s výběrem IE sluchátek. Dosud jsem vesměs používal jen sluchátka, co byla příbalená k telefonu. Už několik let mi v tomto ohledu poměrně dobře slouží sluchátka, co jsem pár let zpět měl u nějakého Sony telefonu. Sluchátka ale pomale degradují a já se poohlížím po něčem lepším. Mám mimo jiné i AKG sluchátka příbalená k Galaxy S9+, která byla celkem chválená. ale nějak se mi nepodařilo se s nimi sžít. Ačkoliv se mi zvukově celkem líbí, nepasují mi pořádně do uší, a nemají skoro žádné basy, což spolu samozřejmě může souviset. A tím se dostávám k jádru pudla. U sluchátek mám rád výrazné basy. Poslouchám především z telefonu nebo notebooku v práci.

Nedávno jsem impulzivně koupil v akci už starší Beyerdynamic IE MMX 102. Ač basově jsou celkem dobré, je to dost na úkor středů a výšek. Celkově zní sluchátka hrozně zastřeně. A já si uvědomil, že to bude žřejmě problém všech basovějších sluchátek. Nicméně před dalším pokusem jsem se vrhnul na průzkum na internetu.

Pročetl jsem spoustu vláken zde i na zahraničních forech. Nečekaně jsem došel k obecně vychvalovaným IBasso IT01. Šel jsem je tedy vyzkoušet do audigo. A byl to opět podobný žažitek, ač lepší jako v předchozím případě, basy dobré, ale i když zvuk čitší, stále znatelně zastřený. Projevilo se to hlavně, když jsem vyzkoušel vedle vystavená ATH-E40, které mě oslovily mnohem čistším zvukem, ale zase o trochu slabšími basy, které tam sice jsou, ale mám prostě rád údernější zvuk. Nutno podotknout, že ani u jedněch mi pořádně nepasovaly náušníky, se kterými byly vystavené. I přesto jsem nakonec pořídil zmíněné ATH-E40.

Po vybalení jsem však zjistil, že originální nástavce u těchto sluchátek jsou naprosto tragické, ani jedny mi v uších vůbec nesedí, i ty největší z ucha vypadávají. Nasadil jsem tedy silikonové z mých starých sluchátek. Zvuk je dobrý, ale basů mi subjektivně přijde ještě míň, než při testování v obchodě.

Tak teď úplně nevím co dál. Vyzkoušet ještě nějaké Comply nástavce? Mohou to nějak dramaticky ovlivnit?
Nebo hledat dál? Jsou výrazné basy a zároveň čistý nezastřený zvuk záležitostí vyšších cenových kategorií?

Olmouvám se za ten elaborát, ale neumím takové peripetie popisovat stručně.
Naposledy upravil petrajss dne 17. 1. 2019 12:04, celkově upraveno 1
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod bottl 17. 1. 2019 11:38

Ahoj, mě osobně se s ath-e40 nevice libi nastavce spinfit. Pridaji na basech a poslech je vazne zabava. Rozhodne doporucuji. Jestli si nejsi jisty velikosti nastavcu, tak na cz headphones maji balicek se vsemi velikostmi.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 17. 1. 2019 14:32

u iBasso IT01 si měl zřejmě nevhodně zvolené nástavce. Se správnými rozhodně nemohou znít "zastřeně" apod. Určitě mají výraznější spodní pásmo, ale ne na úkor středů či výšek, ty jsou navíc u IT01 výrazné a syté. Takže bych doporučil případně experimentovat s nástavci, u in-ear sluchátek je to alfa a omega ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrajss 17. 1. 2019 15:02

Mám momentálně objednané nástavce Comply a SpinFit, tak uvidím. Zase se ale vzhledem k ceně nástavců nechci dostat do stádia, kdy budu zkoušet všechno možné, a nakonec se v nákladech dostanu na dvojnásobek ceny sluchátek.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 1. 2019 15:30

Uplny suhlas s hanyskom, clovek by nepovedal, ako moze mat taky kus hmoty dopad na zvuk. U iBasso sa mi osvedcili JVC Spiral Dots, ale odkedy som vyskusal nadstavce MandarinEs Symbio W (s odstranenim tej peny), lepsia kombinacia pre mna snad ani nie je. Basy sa trosku umravnili, detaily sa zlepsili a stale su dost pohodlne. Naopak Comply a Spinfit pre tieto sluchatka to pre mna OK nie je (Comply - super komfort, ale potlacili sa detaily, a este zmohutneli basy a SpinFit - pohodlie nic moc a zvuk je s nimi velmi plochy).
Viac k nadstavcom aj tu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrajss 17. 1. 2019 20:25

No...tak jsem si šel vyzvednout tu SpinFit do headphones.cz prodejny v Brně, podle webu měli mít do 16:30, na místě jsem se v 16:00 ze dveří dozvěděl, že mají do 15:30....

Tak jsem vyzvednul aspoň ty Comply v jiném obchodě. No a musím teda říct, že zklamání. zvuk o poznání horší a že by nějak extra držely a izolovaly se taky říct nedá. Asi mám divný uši.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 17. 1. 2019 21:18

MandarinEs Symbio W vypadají opravdu dobře, díky za pro mně dosud neznámou značku. Já osobně používám hlavně nástavce, které mi zůstaly pod sluchátkách od Trinity, ty mi zatím vyhovují nejvíc. Otázka na _daRKa - odkud si MandarinEs Symbio W kupoval? Předem díky za tip :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 17. 1. 2019 21:38

Ahoj! Já kupoval mandariny na ebay:
https://www.ebay.com/itm/SYMBIO-W-Wide- ... :rk:1:pf:1
a doma byly snad třetí den po objednání.
Ale musím přiznat, že mně moc nesednou. Zvukově super, ale to pohodlí... S pěnou jsou extrémně tvrdé a do uší se musí doslova vrazit až to trošku bolí a moc mně nesednou ani po vyndání pěny. Za mě jsou dobré JVC Spiral Dots, silikonové nástavce bez pěny od sluchátek Dunu DN-2000J (ty mám nejraději) a Trinity taky nejsou špatná. K některým sluchátkům i SpinFit. Vůbec mám s nástavci docela problém a asi nejvíc mně vyhovují hodně měkké až lepkavé silikony.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 18. 1. 2019 06:42

Tak to se shodneme, proto mám rád nástavce od Trinity. Každopádně je to někdy hodně velké laborování, např. nyní v rámci probíhající chi-fi tour jsem u některých kousků sluchátek strávil delší chvilku při zkoušení vhodných kousků.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 1. 2019 10:48

hanysek3099 píše:Otázka na _daRKa - odkud si MandarinEs Symbio W kupoval? Předem díky za tip :-)

Niekto tu na fore alebo na HF mi poradil, ze mam oslovit priamo Csabu na facebooku. Napisal som, perfektna komunikacia... a za 2 alebo tri dni boli doma. Dokonca aj cena bola cosi nizsia, ako je uvedene na ebay-i. Plati sa cez PayPal.
P.S. Keby niekto zo Slovenska (kvoli postovnemu) chcel vyskusat Symbio W, velkost M, napiste mi SZ.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků