Tansio Mirai TSMR3

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 4. 2019 17:34

Mozem potvrdit, ze IT01S aj napriek poctu menicov hraju vyborne. Ani neviem, co by som na nich vymenil. S IT01 maju spolocne menej sko sa podla doplnenemu pismenu v nazve zdat. Su ovela vylepsene stredy, basy nie su tak vyrazne aj ked pritomne, su o nieco svetlejsie, vacsie mnozstvo detailov. Dufam, ze v dohladnej dobe budem moct porovnat s TSMR3 Pro. Tie FH5 maju len same pozitivne recenzie, nenarazil som na ziadnu inu. Ak sa nieco vycitalo, vzdy to bolo usadenie. Tym, ze je plytsie, nemusia vyhovovat kazdemu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 4. 2019 21:21

Takže vám všem pěkně děkuju, udolali jste mě, jsem o 219 babek lehčí a TSMR3 PRO jsou na cestě. Pak sem hodím recenzi případně srovnání s FiiO FH5, jen doufám, že celník bude zbožně zírat směrem ke zboží z USA...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 7. 4. 2019 06:34

Jen teda musím říct, že stránky penonaudio a zobrazení dostupnosti bude asi jen silně orientační, začátkem týdne jsem objednal a stále v “processing”. Kdyby nepsali v jiné části stránek, že skladové produkty odesílají další pracovní den, tak bych to asi ani moc neřešil:)
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bottl 7. 4. 2019 06:47

No, já mám IT01s doma už tři měsíce a moje nadšení z nich stále neopadlo. Když dám do uší něco jiného, stejně se nakonec přistihnu, jak podvědomě sahám po IT01s. Jejich zvukový projev mi prostě sedí.
TSMR bych si rád poslechl.
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 8. 4. 2019 06:59

Jen pro info, skladem teď mají barvy 2,4,7 a 9, pokud by někdo chtěl objednávat barvu 3 a další, tak by měly být na skladu tento týden.
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 9. 4. 2019 15:26

rendyG píše:Tak také nasedám na TSMR loď. Mám pár dní TSMR3-Pro, zatím bohužel nebylo moc času na poslech a srovnání. Hrají velmi dobře, nicméně budou to mít těžké, protože se s nimi budou prát o vedení FH5, Noble X, Kanas Pro, IM02 a také b400.. Sám jsem velmi zvědav kdo mě nakonec okouzlí nejvíce...


Které bys řekl, že jsou nejtransparentnější ?

Před TSMR-3 Pro opravdu smekám. Co jim předhodíte, to vyplivnou. Hi-Res opravdu poznáte. Důsledek ale je, že nechci slyšet nic menšího než 24-48.

Objednal jsem TSMR 4, které jsou na amazonu. Budou mít lepší středy díky Sonionům, ale zase vejšky stejný. Uvidím, které si nechám, protože lehce ukřičený charakter trojek mně aktuálně vyhovuje.
Každopádně díky mrazíkovi za téma. Posunulo mnohem dál.
Zároveň čekám na normu SR15, slyšel jsem je spolu a myslím, že nic horšího si TSMR nezaslouží.
DSC_6921.jpg
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 12. 4. 2019 11:45

Tak uz ich konecne mam aj ja. A spokojnost.Dakujem za dalsi skvely typ. Ma vyznam balanced 2,5mm kablik? A ked ano viete mi doporucit tak do 100-150€? Zdroj je cowon plenue R. Dakujem
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod rendyG 12. 4. 2019 12:15

Čekám na tento káblík k TSMR3: https://www.aliexpress.com/item/NICEHCK ... 65240.html
Teď je trošku dražší, ale bývá často v akci. Na headfi byl hodně chválený, případně jsou tam postřehy a testy i jiných...
https://www.head-fi.org/threads/low-end ... t-14637360

Ten černý který přišel se sluchátky (SPC?) je dost nekomfortní a tenký, předpokládám že s konduktivitou na tom nebude nejlépe.
Za tu cenovku kterou uvádíš už se myslím dá pořídit i čisté stříbro, ale otázka je jestli ke sluchátkům za 5000Kč má cenu kupovat takhle drahý kabel, to už je ovšem věc každého. Původně jsem neplánoval za kabel nějak víc utrácet, ale ty postřehy mě nakonec přesvědčily..
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 4. 2019 12:27

A co ten kablik do Fiio ? Maju vlastne dva typy, vyzeraju slusne.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 23. 4. 2019 09:15

Tak moje nejoblíbenější polohy u Pro-ček jsou:
003 - Zvýrazněné středy, vystupující, transparentní vokály. Za mě nej.
023 - Skvěle vybalancované, výborná stage.
100 - Lehké véčko, komfortní pro různou hudbu.
Jak u vás?
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 4. 2019 09:59

Za mna 120 a obcas 020. Najma v kombinacii so Spinfitmi je to vyborna kombinacia. Skoda, ze si neviem na tie SpinFity zvyknut kvoli (ne)pohodliu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 23. 4. 2019 19:54

Tak už mi taky přišly, teda šel jsem na poštu protože i když byla přítelkyně doma, tak adresát nezastižen :D Zatím jsem se k poslechu nedostal, ale zpracování je za tu cenu neskutečné, mám tmavě modrou a je to spíš taková černá s modrými odlesky. A v uchu sedí perfektně.
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 24. 4. 2019 18:56

Tak něco jsem zvládl naposlouchat v práci a je to rozhodně zajímavý kousek. Nejdřív jsem poslouchal na původním kabelu. Z iPadu to neznělo špatně, ale jen některé skladby hrály tak jak jsem očekával, poté jsem přešel na Mojo, posun velmi výrazný a začala to být opravdu radost poslouchat.

Následně jsem přešel na EarStudio, které plánuji používat nejčastěji, u toho jsem přešel na druhý kabel, zmíněný je o stránku nebo dvě zpátky. Zvuk velmi podobný jako s Mojo, ač sem tam něco chybělo, ale za cenu celého tohoto řetězce, který ani nedosahuje cenu Moja, naprostá spokojenost.

Na 020 mi přijdou sluchátka lehčí v nižších frekvencích, zkusil jsem asi všechny kombinace a pro trochu tamnější vokály mi přijde ideální 120, pomůže to skladbám kde jsou výraznější sykavky. Nakonec jsem ale skončil na 023, tato kombinace mi přijde nejvyváženější, ale to může být také tím, že jsem zvyklý poslouchat na iSine 20.

Celkově nemůžu téměř nic sluchátkům vytknout a to nejen vzhledem k ceně. Dobře taky reagují na nástavce, tam jsem nakonec zvolil SpinFity.
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rendyG 25. 4. 2019 14:42

Zdravím pánové, už delší dobu se chci podělit o své zkušenosti s TSMR3-Pro, včetně porovnání s FH5, o které se u mne zajímalo už více lidí. Nechtěl jsem docházet k nějakým zbrklým závěrům, navíc jsem čekal na pořádný kabel, takže píšu až teď.

Capture.JPG

Asi největší překvapení pro mě byl fakt, že mi sluchátka sednou do ucha asi jako žádná jiná. Poslední dobou jsem toho zkusil opravdu hromadu a většinou jsem bojoval s usazením (včetně mých oblíbených FH5). A jelikož špunty používám hlavně na cestách, fit a komfort je v tomto případě důležitým kritériem.
Co se týče zvuku, myslím že doposud každý tu TSMR doposud jen opěvoval, takže asi budu první, kdo pár věcí vytkne...
Pro mnohé to můžou být dokonalé špunty za svou cenu, nicméně zezačátku jsem nemohl překousnout takový ten plastický témbr u výšek, nevím jak bych to popsal, u BA měničů je to celkem běžné, prostě mi někdy chybí takový ten cink a některé činely proto zní dost nepřirozeně. Trochu pomohly spinfity, takže je možné že je to tím jak špunty sedí v uchu.. Zdá se mi že výšky + prostor jsou lepší v módu 023, ale tím si nejsem jistý, neměl jsem tolik času na kritický poslech. Řekl bych že v tomto ohledu pomohl i SPC-OCC kabel, na který jsem čekal.

Jako největší problém ale vnímám jakousi uřvanost vyšších středů (2-5kHz), kdy někdy sluchátka tak trochu řežou do uší. Záleží co člověk poslouchá, u některých vokálů a zejména elektrických kytar je to dost zřetelné. Jako příklad bych uvedl The Fletcher Memorial Home od Pink Floyd (2m15s +), kdy ta kytara je místy strašně ostrá:
https://youtu.be/yjq3ckItZdE?t=135
U některých vokálů se mi zdá jako bych viděl mandle zpěváka, který na mě křičí z plných plic.. Záměrně posílám příklad, protože by mě zajímalo jestli to podobně slyší i ostatní, nebo zda máme skutečně tak odlišný sluch.
Za normálních okolností je prostor i celkem otevřený, pokud teda zrovna nehraje nějaký instrument, který to vše přeřve, jak píšu výše. Myslím že kdyby místo bílého (šedého?) damperu u toho středoměniče byl použit třeba zelený damper, sluchátka by nebyla tak "ukřičená" a zvuk by šel daleko více do hloubky. Škoda že jsou tam ty dampery natvrdo zalité, jinak bych to určitě zkusil vyměnit :D

Abych jen nekritizoval, musím přiznat že TSMR jsou asi první full-BA špunty, kdy jsem spokojen s jejich basem, který je rychlý, hezky texturovaný a dosahuje i překvapivě nízko. Doposud u většiny multi BA (krom IM02) jsem se totiž setkal s basem který byl takový tučnější a přetékal do středů, což osobně moc nemusím.
Nebýt té nedokonalosti ve vyšších středech + nedostatku vzdušnosti (10kHz+), neměl bych co vytknout.

Pro lidi co chtějí špunty s vyváženým zvukem, dobrou izolací, příkladným zpracováním je TSMR jedním z kandidátů. Možnost doladit si zvuk pomocí těch switchů je jen další plus, kdy se tím dá celkem zachránit synergie mezi sluchátky a přehrávačem.
Pokud ale někdo hledá vyloženě zábavný zvuk, myslím že takové B400, nebo FH5 jsou vhodnější alternativou, hlavně kvůli výrazně lepšímu podání prostoru a separaci nástrojů.
Osobně jsem milovník velkého prostoru, takže jsou pro mě v tomto směru FH5 zajímavější, výšky dokáží zahrát o dost lépe než TSMR. To je ale vzhledem k uspořádání měničů celkem jasné. TSMR má totiž dva basové měniče a jeden středovýškáč, zatímco FH5 má dynamický měnič na basy, jeden tlakový na středy a dva na výšky. U B400 si nejsem jistý konkrétní konfigurací 4BA, měl jsem je jen chvíli půjčené, ale co se prostoru a výšek týče, taky jsou na tom o poznání lépe než TSMR, u nich mi ale zase překáží bas který celkem přetéká do středů.. FH5 mají basu taky celkem dost, ale důraz je na sub bas pod 100Hz, což je vlastně u špuntů i žádoucí, ale záleží samozřejmě na preferenci každého. Bas nemají tak rychlý jako třeba IT01, ale to už bych si zase moc vymýšlel a dostal se do cenové kategorie IT04, což je v podstatě přímý upgrade z FH5.
Podobný příklad je asi i TSMR, kdy v případě vychytání těch pár mušek co jsem zmínil by si člověk pravděpodobně musel připlatit několikrát víc (třeba Moondrop A8, případně některé kousky od Fearless vypadají zajímavě), nebo je ještě varianta pro kutily, kdy se dnes dá celkem lehce dostat k nachystaným multiBA měničům, které stači "jen" nacpat do mušle a vyladit.. :mrgreen:

Omlouvám se za román, nejsem zvyklý takhle psát o zvuku, tak doufám že je to alespoň trochu srozumitelné a třeba to někomu pomůže v rozhodování :)
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rickwoo 25. 4. 2019 20:58

Brainwavz B400 mají set měničů origo knowles včetně vyhibky gv-32380
Bas používá zelenej dampener a vejsky bilej teď sem si je musel kuchnout tak to vím Maj stejně měniče jako ultimate ears ue900 ale ty Maj červenej dampener na bas porovnání s tansio bohužel nemůžu sloužit ale se zvukem sem spokojen
Rickwoo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků