ChiFi špunto tour

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 1. 2019 20:24

Hele zkuste potom někdo tu sluchátkovou otýpku nafotit. Dik
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 23. 1. 2019 21:43

klidně nafotím. mě překvapuje že ZS10 jsou kritizovány za ostrý výšky, přitom tady na foru ve vlakne jsme se víceméně shodli že ZS10 byly na výškách právě hodně utlumeny oproti zs5/6. Ale každej to vnímá jinak. Každopádně super recenze a už se těším na test.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 23. 1. 2019 22:24

Ahoj, děkuji Hanýskovi za pěkný subjektivní souhrn poslechových dojmů... :-)
Jsem obzvlášť rád, že se do tohoto "skvostného" výběru dostaly i mé bývalé Memty, které jsem odprodal Vencovi.
U nich souhlasím s tím, že jsou velice dobře zpracované, myslím, že jsem neměl žádná jiná čínská sluchátka s takovým příkladným provedením.
Zvukově také souhlasím. Ovšem co mi vadilo a byl to důvod prodeje, byl kabel. Má takové silikonové pogumování a hrozně se mi zadrhával o oblečení a přenášel hluk do sluchátek.
Memty jsem nahradil drobet vyšším levelem (cca 35$) LKER i8, která hrají i oproti těm Memtům výrazně lépe. Ale zase zpracování bylo o level níž. Ale zvukově to bylo skoro na úrovni mých současných iBasso IT01. Ty jsou zpracováním ovšem výrazně dál, ale zvukově to nebyl takový rozdíl...
Škoda, že už jsem ty Lkery prodal, poslal bych vám je k recenzi. Navíc mě překvapuje, že na to jak jsou v zahraničí velice dobře hodnoceny, tak u nás je snad nikdo nevlastní...
Jinak od dnešního odpoledne se mi zahořují KZ ZS3e, tak jsem natěšen, dle jejich umístění, na poslech :-)
Co mě u těch ZS3e hned trklo je hrozný rozdíl v provedení kabelu oproti IT01...
Ale to je dáno i tím, že už skoro půl roku mám doma jen ty ibassa...
A další poznatek co jsem hned po rozbalení zjistil je, že ty ZS3 musejí být vybuzeny oproti IT01 cca o 20% víc aby hráli stejně nahlas.
Zkoušeno přímo z mobilu i přes Dragonfly RED.
Těším se na další poslechový souhrn, jsem zvědav jak moc se to bude lišit od Hanýska.
p.s. pánové kdyby jste se rozhodli zase utratit nějaké drobáky, tak doporučuji ty Lkery pokud se ještě dají koupit. Docela by mě zajímal váš názor na ně....
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 23. 1. 2019 22:35

Připište prosím, s jakými nástavci jste testovali. Stačí udat pěnové či silikonové (kvůli rozdílu v množství basu, např).

Sranda je, že Boarsemany mají v podstatě stejný charakter jako EZ Audia, ale výsledek je propastně rozdílný.
Naposledy upravil amarok dne 24. 1. 2019 08:53, celkově upraveno 1
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 1. 2019 06:21

Ahoj, díky všem za komentáře. Nástavce jsem používal silikony od Trinity, různé varianty podle potřeb jednotlivých sluchátek. U KZ ZS10 jsem s výškami měl opravdu velký problém a nedařilo se mi je zkrotit žádnými nástavci, které mám doma k dispozici. Zpracování všech plastových kousků se samozřejmě nepřibližovalo kvalitě u iBasso IT01, ale to je s ohledem na rozdíl v ceně jasné. Jinak celou sadu sluchátek se pokusím poslat již zítra Amarokovi.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 24. 1. 2019 08:52

Protože skoro polovinu sluchátek mám, bude mně stačit max. týden a pošlu dál.

Lituju, že jsem už rozdal všechny náhradní Tin Audio T515 ($20 - už se neprodávají). Vypadá to, že by v této konkurenci všem natrhly zadek. Teda až na D4ky...
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 1. 2019 09:46

Z tych boarsemanov som mal takisto zly pocit, nechapal som, preco ich ma na audiobudget v top.

Amarok, a tie T2 (Pro) si neskusal ? T2 boli vraj o dost lepsie ako T515, tie T515 som nepocul, ale T2 su jednu z mala budget sluchatiek, ktore za nieco stoja a nechal som si ich na von. A daju sa kupit este stale, verzia Pro by mala byt este lepsia.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 24. 1. 2019 13:48

Nezkoušel. Bojím se peaku ve výškách, i když chápu, že v tomhle případě se může jednat o rozlišení, vzdušnost, detailnost.... recenze jsou tak 50:50 (moc otravné vs ještě akceptovatelné). Jistě záleží na tom, co kdo poslouchá.

Výšky, který si mě podmanily, mají ty D4ky. Hodně detailní, s jiskrou, ale naprosto neotravný.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 25. 1. 2019 19:07

Tak omluva z mé strany, dnes jsem se na poštu nedostal, sluchátka proto budou cestovat až v pondělí.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 28. 1. 2019 17:12

Sluchátka jsou na cestě, jsem zvědavý na další názory a dojmy :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 30. 1. 2019 17:59

Dnes jsem si pakl přinesl domů, tak tady jedna fotka:
DSC_6774.jpg

a ještě rozbalený:
DSC_6777-2.jpg
Naposledy upravil amarok dne 30. 1. 2019 19:47, celkově upraveno 2
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 30. 1. 2019 18:49

To je jak na čínské tržnici :-D
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 1. 2. 2019 15:18

Předem děkuji všem za tuto možnost poslechnout si takovou hromadu špuntů a rozšířit si tak obzory. Byla to veliká zkušenost a teď již přestávám věřit, že je levné chi-fi schopno vytvořit něco universálně poslouchatelného.

Jako zdroj poslechu jsem zvolil výstup přímo z Xonaru STX II (s 3x Muses01 op-amps). Se špunty si bez problémů poradí a má téměř nulový šum. Dále ASIO drivery, i proto, abych měl jen jedno nastavování hlasitosti.

Nástavce jsem použil silikonové, co se dávají např. ke KZ. Vždy velikost, která nejlépe izolovala. Pokud jsem musel použít jiné, je to s odůvodněním uvedeno u sluchátek.

Své hodnocení zaměřím na celkovou vyváženost zvuku a univerzálnost použití. Obzvlášť kritický budu k výškám, protože když je tady něco hodně špatně, vše je ztraceno. Uvedu zastoupení jednotlivých složek zvuku a případně jiné přednosti nebo nevýhody. Nakonec vhodnost pro konkrétní hudební žánry.
Poslouchal jsem v tichu domova, takže nemám poznatky o izolaci sluchátek, kromě těch, které běžně používám. Totéž se týká i zejména basové složky v hlučném prostředí.

Největší přípravu jsem věnoval výběru skladeb. Chtěl jsem pokrýt většinu žánrů, mužské, ženské vokály, jednoduché i komplexní věci. Nechtěl jsem příliš oblíbené písničky, jinak bych se z toho po x-tém poslechu zbláznil.
Nakonec jsem ještě vybíral u každých sluchátek ad-hoc skladby, podle toho, co bylo potřeba ověřit.

Metodika:
Nejprve jsem si poslechl s (jedněmi) testovanými sluchátky všechny připravené hudební žánry. Poté jsem se soustředil na frekvence. Nakonec jsem si poslechl žánry, u kterých jsem si nebyl jistý.
U sluchátek se stejným hodnocením jsem už nedělal rozdíly v pořadí.


Boarseman cx98s ... Hodnocení 0/5 (pro Ženský vokál a Klavír 3/5)
--------------------
Sluchátka s minimem basu a s extrémně světlými středy. Po nasazení znějí jak ze starého tranzistoráku. Basu je celkově velmi málo, ale u odpovídající hudby mně vlastně nescházel. Středy světlé a vytažené příliš k výškám. Výšky mají špičku tam, kde končí středy, v nižší poloze. Dále jsou ale detailní a poslouchají se příjemně.

Máte rádi Ženský vokál, a nejlépe i s klavírem? Tak tohle jsou sluchátka přímo pro vás. Jen ty sykavky jsou silnější. Nic jiného jsem na nich ale poslouchat nemohl.


TRN IM1 ... Hodnocení 0/5 (pro Trebleheady a Vokály 3/5)
---------
Projev do "V", ale výšek je moc. Basy jsou umudlané. Středy čisté a rovné. Výšky také čisté a kompletní, ale ty nejvyšší jsou příliš vytažené.

Dobře se mně s nimi neposlouchalo vlastně nic komplexního, takže proto takové hodnocení. Čistě na vokály ale dobré.


TRN V80 ... Hodnocení 0/5
----------
Opět projev do "V", jen s čistšími basy a ještě větším množstvím výšek. Světlé a tenké středy. Výšky jsou vyloženě superotravné a ani nijak detailní.
Navíc mně, nevím proč, furt vypadávaly ze zvukovodů. Asi, že jsou z tak těžkého kovu.

Jsou vhodné na přetavení do něčeho s lepším zvukem...třeba ingotu.


QKZ DM7 ... Hodnocení 1/5
----------
Sluchátka se zvukem do "U". Bohužel znějí brutálně zahuhlaně. Vibrující sub a mid-bas tu hraje prim, ale není až takový, že by úplně zabil zbytek pásma. Středy jsou lehce upozaděné a teplé. Výšky jsou neúplné, nemají nižší frekvence, jen snad jednu špičku v těch vyšších. Na druhou stranu vyvažují nabasovanost a dá se na ně i zvyknout, podobně je ladí spousta zavedených výrobců u těch nejlevnějších špuntů.
Pokud někdo čeká od chi-fi zábavný zvuk laciných brandových sluchátek, tak tyhle ho mají, ale s hroznou kvalitou.

Vhodné snad pro EDM, Pop, Metal, Mužský vokál. Ne pro Rock, Ženský vokál, Instrumentálky, Orchestr.


Havi B3 ... Hodnocení 1/5 (pro Trebleheady a Ženský Vokál 4/5)
---------
Velmi pěkně vybalancovaný, celistvý zvuk, s problémem ve výškách. Basu je dostatek, nic v něm nechybí a je detailní. Středy jsou v popředí, jasné a trochu jim schází spodek. Výšky pěkně navazují, jsou detailní a vytváří krásnou 3d soundstage. Jen jsou příliš jiskrné, i když se to snaží (a občas úspěšně) maskovat za vzdušnost.
Dal bych 4 body, ale po čase jsem se začal na výšky vždy nechtěně příliš soustředit a to není dobré. U spousty hudby jich bylo prostě moc.
Potřebují mnohem více hlasitosti.

Ano pro Ženský i Mužský vokál, Orchestr, Kytary, Pop. Ne pro Rock, Metal, DnB, Komplexní Instrumentálky.


Memt X5 ... Hodnocení 2/5
----------
Mají zábavný zvuk do "L", ale bas příliš moc kope a není vůbec detailní. Středy jsou pěkně rovné a dobře navazují na výšky, kterých je akorát. Jen ty detaily schází jak jedněm, tak druhým.
Kdyby bylo méně basů, tak by byly slušně vybalancované.

Komu nevadí bušení kopáků v hlavě, ten si s nimi poslechne věci jako Rock, Metal, Pop, Elektronika. Pro málo detailů nejsou moc dobré pro DnB, Junge, Vokály, Instrumentálky, Orchestr.


KZ ZS3e ... Hodnocení 2/5 (pro Total-Bassheady 4/5)
---------
Mohla by to být typická sluchátka s projevem do "V", kdyby tu nebyla dvě velká ALE. Prvním je, že mají pěkně čisté a živé středy a výšky. Středům pouze schází objem a výšky mohou být občas ostřejší.
Druhým ALE je jejich totální přebasovanost. Boule pokrývá hluboký i střední bas a zabíjí jak středy, tak výšky. Bassheadi nejspíš zaplesají, basu je zde podobně jako u Sony MDR-XB950. Já jsem zkoušel různé druhy a velikosti nástavců, nedokázal jsem však basy zkrotit na přijatelnou úroveň pro dlouhodobější poslech jiné hudby, než elektronické. Navíc díky jejich výborné izolaci jsem se ho nezbavil ani v hlučném prostředí.

Sluchátka jsem si užil jen s pěnovými nástavci a žánry jako DnB, Jungle nebo Elektronika. Občas se dal např. i Metal.

Pozn: Kabel je u těchto KZ bílý a pletený. Extrémně se zamotává a má stejně neergonomické zakončení dvoupinu, jako u KZ ZS3.


KZ ZS10 ... Hodnocení 2/5
---------
Mají zábavné, rychle uchopitelné podání, lehce do "V". Špička je v nižších výškách a může být otravná. Basy jsou trochu zvýrazněné s dobrou artikulací a výborným poměrem mezi sub a mid. Středům schází objem, nevystupují ze scény, zato jsou tam krásně umístěné. Výšky jsou mínusem. Pokud by byly protáhlé do vyšších sfér, nemusel by být se zmiňovanou špičkou problém. Takto jsou méně detailní/vzdušné.
V celém spektru mně přišly takové zastřené.

ZS10 se i se špičkou dobře popraly s DnB, Pop, Orchestr, Elekronika. Nehezky zahrály Rock, Metal, Živáky, Kytary, Perkuse.


KZ ZS3 ... Hodnocení 3/5
--------
Zvuk mají velmi slušně vyvážený s důrazem na bas. V porovnání se ZS3e je tu všeho míň. Basu sice pořád dost, stejné kvality, ale neobtěžuje. Středy a výšky již nejsou tak detailní, zato jsou v příjemné harmonii. Rovnější a čitelnější středy potěší, u výšek však detaily trochu schází a u některých skladeb se lehce objevují sykavky.
Zajímavá je soundstage a separace. Ne dobrá, zajímavá. Vše, krom basových nástrojů je posazené kousek od hlavy v jakési polosféře. Vytváří se celistvá stage, kdy se jeden nástroj přelévá do vedlejšího.

Doporučil bych je na Rock, Metal, Pop, Mužský vokál a Elektroniku. Méně vhodné, díky výškám, se ukázaly pro Orchestr, Ženský vokál, DnB a instrumentální věci.


EZ Audio D4 ... Hodnocení 4/5
--------------
Detailní a rychlé. Přednes je suchý se zaměřením na vyšší středy a výšky, přesto bez zjevných špiček. Sub-bas jde velmi hluboko a je dominantnější než zbytek basových frekvencí. Všechno od středo-basu až po středo-středy je upozaděné. Vyšší středy excelentně navazují na výšky a ty zase na ultra-výšky.
Největší devízou D4ek je tak vzdušnost, mikrodetail a jiskra, čímž strčí do kapsy moje K701ky. Ani nedávno poslouchané iBasso IT01S si neškrtaly.
Vyzdvihnout musím také rozmístění nástrojů na přirozené soundstage.
Výhrady mám k barvě středů a výšek, které mají studený až kovový nádech (zřejmě vlivem potitanovaných měničů) a je třeba si na tento projev zvyknout. Chtěl jsem tedy dát jen 3 body, ale protože mají stejný nádech i (potitanované) Hifiman RE-400, tak dávám 4.

Sluchátka zahrála výborně ženský vokál, el. kytary, housle a další výše posazené nástroje. Rocková, Popová a hlavně Elektronická a Živá hudba jim vyloženě seděla. Naopak Metalu, Orchestru a Mužskému vokálu výrazně scházelo tělo.

Pozn.: Mají špatnou izolaci od okolních zvuků.
Je u nich možnost bass modu, kdy rapidně zesílí sub-bas i izolace. Přitom neutrpí ostatní pásma.


Audbos P4 ... Hodnocení 4/5
------------
Tak tyto jsou pro mě dokonale vybalancované, jen celkově méně detailní. Velmi málo sub-basu, ale od něj až do výšek je všeho akorát. Basy mají šťávu, správně kopou. Středy celkem rovné, ale poněkud ukřičené. Výšek také správné množství, jen by mohly být více vzdušné. Končí trochu brzo, přesto dobře vyvážené a bez sykavek. Soundstage je spíše komorní.
Přes všechny popsané nedostatky si mě získaly ze všech testovaných nejvíc. Dají se poslouchat jak potichu, tak nahlas, mimoděk nebo kriticky. Pohoda...cože ony stojí $100!?
Jediná sluchátka, která šuměla. Chtějí opravdu slabí zdroj.

S přehledem je doporučím pro Rock, Metal, Mužský vokál, Orchestr, Pop a vše ostatní, kromě DnB.


A to je vše přátelé. Snad to vyjde, že v pondělí pošlu balíček dále. Do té doby si budu užívat P4ky ;-)
Naposledy upravil amarok dne 2. 2. 2019 11:25, celkově upraveno 3
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 1. 2. 2019 17:47

Skvělý popis a je fajn, že jsme se úplně v hodnocení neshodli (i když D4 jsou opět na Top). Je krásně vidět, jak má každý posluchač odlišné preference co se týká pohodlí v uších i poslechu samotném. Každopádně výborná práce ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 2. 2019 18:39

Podla textu to vyzera, ze amarok je basofob a tym sa trochu poznacili podla mna jeho vysledky :) Nuz kazdy to ma rad po svojom. Inak pekne spisane... a vzhladom na to, ako to popisal, si myslim, ze by ocenil aj lepsie sluchatka ako tie z jeho podpisu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků