ChiFi špunto tour

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 14. 1. 2019 18:30

otázka je jestli je někdo půjčí ;) už se to tu v minulosti řešilo, odvahu poslat do kola něco drazsiho měl zatím asi jenom mrazíkovo...
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 1. 2019 18:33

No mám obavu, že ochota majitelů sluchátek za 5k dávat je do placu bude velmi limitovaná. Nehledě na to, že pokud by se ztratil balík s 6 kousky x5k = 30k k výplatě náhrady ze strany pošty, tak to bude hodně dohadování s nejsitým výsledkem. Už jsem si tímto prošel a není o co stát. Na rovinu říkám, že se v určitých jednotlivých případech nebráním něco půjčit, ale do masové akce bych už nešel.
To by bylo lepší udělat sraz někde. Třeba v Beskydech, tam je to pjekný a je tam klid.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 14. 1. 2019 18:39

Nebo v Ostravě tam klid není ale je tam fajně :-D
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 1. 2019 18:42

Hambáři, však to tam máte kousek, ne jako my švédi :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 14. 1. 2019 18:52

Já jsem shnilej :-D

Ale pravda že v Ostravě jsi dlouho nebyl.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 14. 1. 2019 18:56

Určitě by bylo fajn vybrat menší množství lidí . Jak už bylo řečeno , tady u nás v Ostravě se pravidelně scházíme ( a taky si půjčujeme i sluchátka mezi sebou ) takže to stačí poslat starým a spolehlivým lidem . Co jsem mluvil s My.dre , tak by ho taky zajímal ten vyšší segment a pár kousků bychom tady dokupy určitě dali .

Edit : Jinak srazy jsou fajn ale pořád člověk nejvíc naposloucha v klidu domova
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 14. 1. 2019 19:46

Tour s lepšími sluchátky by byla fajn, ale Mrazíkovo má pravdu v tom, že bych měl obavu spoléhat na ČP. Dohadovat se s nimi nad hodnotou sluchátek objednávaných často ze zahraničí by byl zážitek, o který by rozhodně nikdo nestál ...
Pokud ano, tak bych to viděl tak na 3-4 kousky max, pak by i celková hodnota nebyla tak vysoká.
Jinak myslím, že na počet sluchátek je cca 10-14 dní ok. Pokusím se to naposlouchat co nejrychleji. Z předchozí Tour očekávám, že část ze sluchátek půjde rychle a nakonec člověk bude detailně zkoušet jen ty kousky, které mu zvukově sednou nejlépe. Já již zkouším TRN V80 a už teď mohu říct, že to není vůbec špatné, jen jsou hrozivě citlivé na správné nástavce ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 15. 1. 2019 13:55

_daRK píše:Som zvedavy, co poviete na tie Boarsemany. V case ked som este nevedel, ze audiobudget.com je v jednotlivych kategoriach zoradeny podla abecedy, som si myslel, ze su tie najlepsie z celeho Igorovho webu.


Ty sou jen pro drsňáky :-)
Na jejich projev sem si vlastně pořádně nezvykl. Jen občas, když je soustředěně poslouchám tak 15 minut, si je potom dokážu chvíli užívat. A to přitom nemají žádný extra peak.

To All: Přemýšlím nad výběrem skladem, abych pokryl všechny zvukový pásma, ale aby jich nebylo moc. Tak 3 - 4 skladby max. A co nejkvalitnější master -
Pro bas asi nějaký Jungle nebo DnB. Jenže basový modulátory začaly mít pěknej zvuk až zhruba po roce 2013.
Pro vokál snad Adele. I když jí nemusím, nahrávky má kvalitní.
Na výšky a soundstge a celkovou vyváženost jsem si sehnal záznam z koncertu HAKEN - L-1VE (2018)
...
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 1. 2019 14:04

na basy skus Welcome to My World od Depeche alebo Doin' It Right od Daft Punk.
Podla mna treba vybrat take skladby, ktore velmi dobre poznas a nie povyberat nieco, aby ti padli do pasiem.

k Boarsemanom : nechcel som to pisat, aby som niekoho neovplyvnil, ale ak si dobre pamatam, mal som podobne pocity. Pri ich pocuvani som mal stale pocit, ze tam nieco nesedi a nezvykol som si na ne.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 15. 1. 2019 16:25

Tak Havi B3 a Audbos P4 jsou také u mně. Dorazili v pořádku, pomalu začnu testovat.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 17. 1. 2019 14:35

Várka od Mrazíkovo dorazila v pořádku a na první rychlý poslech jsou hlavně oba modely od KZ velmi zajímavé, stejně tak TRN nezní vůbec špatně i když z opačného zvukového spektra. Čekám již jen na zásilku od Vencaxxx, kde bohužel je nějaký problém ze strany ČP, ale snad by dnes měly dorazit a budu tak mít kompletní várku u sebe ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 1. 2019 15:13

tracking říká doručeno, máš je?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 17. 1. 2019 18:56

Tak dnes v pořádku dorazily zbývající nakonec dva balíčky.

Aktuálně tak mám doma následující hromadu sluchátek a zítra se pustím do testování:

KZ ZS10
KZ ZS3
KZ ZS3e
TRN V80
TRN IM1
EZ Audio D4
Memt X5
Boarseman cx98s
QKZ DM7
Audbos P4
Havi B3

Nakonec je to tedy 11 kousků, všechny dorazily v pořádku a děkuji vlastníkům za půjčení. Pokusím se je naposlouchat a sepsat nějaký elaborát co nejdříve :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 23. 1. 2019 18:36

Díky ochotě jednotlivých vlastníků a organizační iniciativě od Mrazíkovo jsem si mohl opět po cca roce vyzkoušet větší množství nejrůznějších sluchátek z nekonečné čínské provenience. Rád bych touto cestou všem zúčastněným poděkoval za tuto možnost a doufám, že podobnou akci zopakujeme i v budoucnosti, např. se sluchátky z vyšší kategorie.

Předem chci upozornit, že všechny informace uvedené níže vycházejí plně z mých dojmů a poslechových schopností a preferencí, takže je prosím neberte jako dogma, ale pouze individuální názor laického nadšence. Testování probíhalo u všech sluchátek za stejných podmínek a to na přehrávači Shanling M0. Výběr hudby jsem zvolil z širokého spektra od symfonického metalu, popu, rocku apod. Konkrétně se jednalo o 2-3 vybrané skladby od následujících skupin: Within Temptation, Nightwish, Devilskin, Imagine Dragons, Ed Sheeran, ze sólového alba Sharon den Adele (My indigo) a alba Na Radosti od Anety Langerové. S jedinou výjimkou viz. níže jsem poctivě poslechl všechny vybrané skladby (celkem 17 kousků) na všech sluchátkách a pokusil se porovnat jejich vlastnosti. Z mého pohledu dva nejlepší kousky se mnou následně strávily delší čas a porovnával jsem je s referenčním kouskem z mé sbírky, tj. iBasso IT01a zároveň jako alternativním zdrojem na aktuálně zřejmě nejlepším hudebním telefonu na trhu, tj. LG V30. Níže se pokusím každá ze sluchátek zhodnotit a to v pořadí od nejhorších po nejlepší. Hodnocení je provedeno stupnicí 1 – 10 (čím vyšší známka tím lepší).

11. místo – Boarseman cx98s (cena cca 35 dolarů)
Jedná se o sluchátka s klasickou konstrukcí. Tělo sluchátek je poměrně velké a robustní, kabel není oddělitelný. Sluchátka na mě působila spíš lacinějším dojmem. Jejich hlavním problémem bylo v mém případě usazení do uší. I přes veškerou snahu jsem nedokázal docílit ideální izolace a to jsem zkoušel snad všechny typy nástavců, které mám doma k dispozici. Zvukový projev byl v porovnání se všemi zbývajícími sluchátky doslova tragický, sluchátkům zcela chyběly basy a mizerné bylo podání prostoru. Výšky působily řezavě a nepříjemně. Je to také jediný kousek, u kterého jsem se nedokázal přinutit poslechnout celou vybranou kolekci skladeb. Celkově velmi slabý kus, který jako by nezapadal mezi ostatní testované a já osobně je považuji za vyhozené peníze. Nicméně věřím tomu, že pokud sednou jinému posluchači lépe do uší, mohou podat lepší výkon.
Hodnocení: 2/10

10. místo – Havi B3 (cena cca 65 dolarů)
V tomto případě jde o velmi lehká a zajímavě zpracovaná sluchátka. I přes lehounkou plastovou konstrukci působí poměrně odolně. Primárně jsou určená pro nošení s kabelem za ucho, rovně se mi je nepodařilo usadit. Cenově jde o jeden z nejdražších kousků, nicméně kvalitu zvuku tomu bohužel neodpovídá. Sluchátka potřebují v porovnání s ostatními výrazně vyšší hlasitost a to až 2x vyšší než např. testované kousky od KZ. Celkově jsou spíš světle a neutrálně laděná sluchátka, kterým chybí hlubší sub-bas a spodní pásmo je podávané měkce, chybí u něj energie a to správné „kopnutí“ v pravou chvíli. Výšky a vokály jsou hladké a sykavky jemné. O něco příjemnější je podání ženského vokálu. Sluchátkům lépe sedly skladby od Sharon den Adele a Within Temptation, naopak skladby od Eda Sheerana a Imagine Dragons nedokázala slušně zahrát. Ve všech případech mi však scházely hlubší basy a hudba neměla tu správnou „šťávu“.
Hodnocení: 4/10

9. místo – QKZ DM7 (cena cca 7 dolarů)
Od následujícího kousku v pořadí to začíná být hodně vyrovnané. QKZ DM7 jsou nejlevnějšími sluchátky ze všech testovaných. Jde o malá kovová sluchátka se zajímavým tvarováním. Kabel není oddělitelný a má tendenci se lehce kroutit při používání. Sluchátka jsou i díky malé velikosti velmi pohodlná a zpracování těla sluchátek vypadá výborně. Celkové ladění sluchátek je spíš temnější, basová složky je hutná, ovšem sub-bas není tak hluboký jako např. u Memt X5 či KZ ZS3e apod. Sluchátka mají tendenci trochu potlačovat střední pásmo, výšky jsou potom hladké a příjemné, bez nepříjemných sykavek. Sluchátka výrazněji ztrácí v separaci nástrojů, např. u kytarových sól apod. Podání prostoru je průměrné. Zajímavě na nich zněly skladby od Imagine Dragons, naopak kvůli chybějící separaci nástrojů nezněly ideálně skladby od Nightwish a Within Temptation.
Hodnocení: 6/10

8. místo – KZ ZS10 (cena cca 40 dolarů)
Velmi populární kousek od KZ, který jsem osobně krátce vlastnil a osobně ho považuji za jeden z méně povedených z široké nabídky sluchátek od populárního čínského výrobce. Provedením se jedná o větší plastová sluchátka s odpojitelným kabelem (dvoupin). I přes větší rozměry jsou lehounká, ovšem provedení působí dost laciným dojmem. Nejsou náročná na zdroj, hlasitost jsem používal podobnou, jakou mám nastavenou na iBasso IT01. Sluchátka bych charakterizoval jako spíš neutrálně laděná, snažící se o analytičtější podání. Výborné je podání prostoru a to jako do šířky, tak do hloubky. Hlavním problémem je však u ZS10 velmi ostré podání výšek a pro mě nepřijatelně ostré sykavky u ženských vokálů. Často mi u poslouchaných skladem chyběl hlubší sub-bas. Díky výrazné ostrosti výšek např. skladby od Eda Sheerana byly až nepříjemné a sluchátka občas působila neurvale a uřvaně – např. skladby od Imagine Dragons. Celkově to nejsou špatná sluchátka, věřím, že pro jiné uši mohou být zajímavou alternativou.
Hodnocení: 6,5/10

7. – 5. místo – Memt x5 (cena cca 15 dolarů)
Krásně provedená kovová sluchátka s magnetickou zadní částí pro snadnější uložení do pouzdra apod. Kabel umožňuje vedení rovně i za uchem, osobně jsem používal rovné vedení. Kabel působí odolně a celkové zpracování sluchátek je skvělé, možná nejlepší ze všech testovaných kousků. Dají se snadno rozehrát i na nižší hlasitost. Zvukovým podáním se jedná o sluchátka vhodná pro milovníky basů. Ty jsou opravdu dominantní a jdou lehce na úkor středního pásma. Sluchátka dokáží velmi příjemně zahrát mužské i ženské vokály. Naopak díky výrazné basové složce jsou trochu slabší např. kytarová sóla. Hudba má celkově šťávu a energii a sluchátka mi svým projevem připomínají např. Trinity Hyperion, ovšem s lepší podáním vokálů. Výborně na nich zní např. Within Temptation. Radost udělají také každému, kdo má rád dobře vypadající věci za víc než rozumnou cenu.
Hodnocení: 7/10

7. – 5. místo – Wooeasy Audbos P4 (cena cca 70 dolarů)
Proti předchozímu kousku zcela odlišně zpracovaná sluchátka s větším plastovým tělem. Kabel je odpojitelný (konektor MMCX) a konstrukčně určený pro použití za uchem. Sluchátka nebyla alespoň pro mě osobně díky větším rozměrům příliš pohodlná. Cenově se jedná o nejdražší kousek ze všech testovaných a svým zvukovým projevem se výrazně odlišuje. Zvuk je výrazně prostorový, vzdušný. Ladění je neutrální až světlejší a důraz
je celkově kladený spíš na střední pásmo. Skvělé je rozlišení detailů a separace nástrojů. Výšky jsou možná
až zbytečně ostré, naopak slabší je podání basů a hlavně sub-basu, který občas úplně chybí. V žádném případě se tak nejedná o sluchátka pro bassheady. Výborně zvládají zahrát hlavně ženské vokály, naopak skladbám od Imagine Dragons chyběla přirozenost a důraz.
Hodnocení: 7/10 (pro milovníky basů 5/10)

7. – 5. místo – TRN V80 (cena cca 25 dolarů)
Výborně zpracovaná sluchátka spíš menších rozměrů. Konstrukčně jsou určena pro vedení kabelu za uchem, kabel samotný je odpojitelný a velmi kvalitně provedený. Pro mé uši bylo nutné hodně hluboké usazení, takže komfort nošení bohužel nebyl 100%. To je však hodně individuální a věřím, že lidé s užšími zvukovody nebudou mít s nošením žádný problém. Sluchátka jsou extrémně citlivá na volbu vhodných nástavců, bez nich je kvalita zvuku markantně horší. Zvukové podání je výrazně do V, tj. silné a hluboké basy a výrazné výšky. Střední pásmo je naopak trochu v pozadí, což mi vadilo hlavně u kytarových sól apod. Celkové ladění bych označil jako temnější. V podání prostoru se jedná o průměrná sluchátka, hudební scéna není příliš široká. Naopak separace nástrojů je velmi slušná, nicméně hudba je podávána hlavně líbivě a ne analyticky. Skvěle na sluchátkách zněly skladby od Eda Sheerana, sluchátka vůbec výborně zvládala mužský vokál. Naopak skladby od Imagine Dragons nezněly přirozeně, byly zvukově nevyvážené.
Hodnocení: 7/10

4. místo – TRN IM1 (cena cca 28 dolarů)
Novinka od TRN, konstrukčně hodně podobná sluchátkům od KZ. Provedení těla je plastové a designově velmi povedené. Do uší padnou slušně, ovšem v mém případě jsem při delším poslechu měl problém s bolestí v ušních boltcích. Kabel je odpojitelný, a sluchátka jsou určena pro nošení kabelu za uchem. Sluchátka je nutné hrát na vyšší hlasitost a to cca o 20-25% proti sluchátkům od KZ. Celkové ladění sluchátek je značně odlišné od sesterského modelu V80. Označil bych je za více neutrální, schopné zahrát všechna pásma. V případě použití vhodných nástavců mají hutný a bohatý sub-bas, který však nepřekáží podání středů ani výšek. Ty jsou trochu ostřejší, ale ne nepříjemné jako např. u ZS10. Velmi slušné je vykreslení prostoru a to hlavně do šířky. Separace nástrojů je poměrně výrazná a např. u skladeb Eda Sheerana to zní až lehce nepřirozeně. Výborně zahrají skladby od Imagine Dragons a symfonický metal.
Hodnocení: 7,5/10 (kvůli pohodlí při delším nošení, zvukově 8/10)

3. místo – KZ ZS3 (cena cca 10 dolarů)
Další velmi populární sluchátka od KZ. Konstrukce se mi u ZS3 líbí víc než u ZS10 a i přes větší rozměry sedí dobře v uších. Kabel je oddělitelný (dvoupin), základní kabel od KZ není nic moc, ale dá se snadno nahradit kvalitnějším alternativním kouskem. Sluchátka nejsou náročná na zdroj zvuku, hrál jsem je na stejnou hlasitost jako iBasso IT01. Zvukové podání je lehce temnější, ovšem výrazné basové pásmo nepřehlušuje středy ani výšky. Hudba má příjemný drive a vokály nejsou „ukřičené“ jako u ZS10. Výborně zní sub-bas a dokáže ve správnou chvíli „kopnout“ do uší tam, kde je to potřeba. Velmi příjemný je ženský vokál. Podání prostoru je spíš průměrné a sluchátka hudbu prezentují spíš kompaktně a celistvě. Velmi dobře zvládají i mužský vokál, např. skladby od Eda Sheerana zněly výborně. Naopak trochu příliš ostré bylo podání skladeb od Imagine Dragons a neznělo tak, jak bych si představoval. Celkově za svou cenu výborná sluchátka a zasloužená „bedna“.
Hodnocení: 8/10

2. místo – KZ ZS3e (cena cca 9 dolarů)
Novinka od KZ, zpracováním a tvarově velmi podobná příbuznému modelu ZS3. Designově jsou to velmi zajímavá sluchátka a to hlavně díky červené barvě. Zpracování těla je velmi slušné a od Mrazíkovo dorazila s lepším kabelem než v případě modelu ZS3 (zřejmě jej takto prodává přímo KZ). I přes trochu větší rozměry sluchátka dobře padla do uší a neměl jsem problém ani s delším poslechem. Lehká bolest ušních boltců se projevoval až po více než 2 hodinách poslechu v kuse. Pokud jsem správně pochopil, tak sluchátka Mrazíkovo posílal v podstatě zcela nová a nerozehraná, proto byl pro mě jejich zvukový projev příjemným překvapením. Zvukovým laděním jsou velmi podobná modelu ZS3, mají tak velmi hutný a bohatý basový základ, nicméně pro mé uši je lépe vyladěné střední pásmo s lepší separací nástrojů. Výšky zatím nebyly úplně čisté, což se podle mého názoru bude zlepšovat s počtem odehraných hodin (minimálně takovou mám u KZ předchozí zkušenost). Již nyní však je velmi příjemné podání vokálů a to ženských i mužských. Právě podáním vokálů a zároveň basového spektra mi ZS3e nejvíc připomínají referenční iBasso IT01. Hudbu sluchátka podávají jako celek, ve kterém nic nechybí ani nepřebývá. Zajímavé bylo, že např. Imagine Dragons zněly u ZS3e výrazně lépe než u ZS3.
Hodnocení: 8,5/10

1. místo – EZ Audio D4 (cena cca 10 dolarů)
Pro mě osobně dosud neznámý kousek, který působil tak trochu jako zjevení. Malá kovová sluchátka, svým vzhledem připomínající např. některé kousky od Soundmagicu. Zpracování je výborné, jen napevno připojený kabel působí spíš laciným dojmem. V uších jsou slušně pohodlná, ovšem ne tolik jako QKZ a Memx x5. Sluchátka pro rozehrání potřebují vyšší hlasitost na přehrávači a do cca 25-30% proti modelům od KZ. Ladění sluchátek je celkově spíš neutrálnější, jednotlivá pásma hrají vyrovnaně s mírným důrazem na střední pásmo. Basy nejsou dominantní, ale jsou přesné a úderné tam, kde je to vhodné. Kytarová sóla jsou úžasná – příkladně ostrá a krásně separovaná. Výborné je i podání prostoru a to hlavně do šířky hudební scény. Vokály nejsou zcela hladké, celkově znějí spíš ostřeji, ovšem není to vůbec na škodu a hudbě to dodává energii a drive. Vynikajícím způsobem zněly skladby od Eda Sheerana, Within Temptation a Nightwish a snad jen u skladeb od Imagine Dragons bych si dokázal představit trochu výraznější basy. Celkově skvělá sluchátka s vynikajícím poměrem ceny a výkonu.
Hodnocení: 9/10 (pro bassheady 8/10)

Pokud bych měl Chi-fi Tour 2019 nějak uzavřít, tak příjemným zjištěním je, že výborně hrající sluchátka se dají pořídit skutečně za pár korun. Kdybych měl k dispozici omezený rozpočet, koupil bych si osobně KZ ZS3e společně s lepším BT kabelem s podporou aptX a k nim EZ Audio D4. Výsledkem by byla kombinace sluchátek
pro všechny žánry s možností kvalitního bezdrátového poslechu na cestách s výslednou cenou cca 30 dolarů (necelých 700 Kč), což je prostě fantastické. Sluchátka nyní pošlu dalšímu v pořadí a budu se těšit na dojmy zbývající nadšenců.
Naposledy upravil hanysek3099 dne 23. 1. 2019 20:27, celkově upraveno 1
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 1. 2019 19:06

Well done Sir.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků