Zesilovač k iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BorisCerny 3. 1. 2019 13:51

Zdravím, nevím jestli to sem patří, jestli ne, tak se předem omlouvám.
Chtěl bych se zeptat, jestli má smysl k mým sluchátkům iBasso IT01 kupovat zesilovač.
Případně, jestli byste mi nějaký nedoporučili?
Já jsem koukal na zesilovač FiiO E10K Olympus 2, ale jelikož tomu absolutně vůbec nerozumím, tak se ptám vás odborníků.
Předem díky za odpověď.
BorisCerny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 1. 2019 15:03

Zesilovač jako takový je k IT01 asi zbytečný. Něco s DAC je otázka, ale záleží i na tom co bude zdrojem ( telefon? ). Nicméně k IT01 to fakt neni nutný. Pokud chceš lepší/jiný zvuk, bylo by lépe přemýšlet nad sluchátky.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 3. 1. 2019 22:03

Skvěle si rozumí s DAP Shanling M0. Osobně je střídám na LG V30 a Shanlingu a na něm znějí perfektně
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 1. 2019 22:24

Presne ten Fiio E10k spolu s iBasso IT01 pouzivam denne v praci. Vyhovuje mi to, detailov je dostatok, nie vsak tolko, aby ma to odvadzalo od (pracovnych) myslienok. Ani jeden kusok z tejto kombinacie nie je ziaden audiozazrak, ale spolu im to ladi. S Shanlingom M0 to hra tiez dobre - uhladane, ale mam pocit, ze uz M0 pridava na spodkoch na hranici toho, ako sa mi to paci.
Boris, nepises z coho to chces pustat, ale predpoklam, ze z PC/NB a tie maju vacsinou chabe zvukovky a tak nakupom nejakej externej lepsiemu urcite pomozes. Samotny zosilovac (Head-Amp) nepotrebujes, ale ked uz, tak kup nejake kombo DAC/Amp. Bud nieco ako ten Fiio alebo Audioquest DragonFly Black/Red a mozes po sparovat ako s NB, tak aj s mobilom. Ak by si zobral Shanling M0, tiez mas vyuzitie dvojake - ako externa DAC k NB a mobilu, tak ho mozes pouzivat so sebou na cesty.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 3. 1. 2019 23:03

Spokojeně je používám s Dragonfly RED, ale je to už drobet dražší štěnice... :-)
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NočníChodec 5. 1. 2019 19:57

S Fiio E10 jednoznačné zlepšení.
Takže to má smysl a nemusí to být drahé.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod BorisCerny 9. 1. 2019 20:34

Nějak jsem neměl čas se na fórum podívat.
Každopádně vám všem děkuji za názory.
Sluchátka poslouchám z 95% z notebooku, a přijde mi, že sluchátka mají navíc, než co předvádí.
Co se týče hlasitosti i kvality.
Jak jsem psal, v tomhle se opravdu moc nevyznám, takže nevím co je kombo DAC/ amp.
Mně jde hlavně o to, jestli má opravdu smysl vyhazovat za to další tisíce.
BorisCerny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 1. 2019 20:56

Pokud posloucháš nejvíc z počítače, tak optimální řešení bude to co navrhuje _dark - Audioquest DragonFly Black/Red
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 1. 2019 09:31

Dragonfly uz nie je velmi vyhodny kauf.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 1. 2019 09:31

Dragonfly uz nie je velmi vyhodny kauf.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 10. 1. 2019 10:40

iBasso nepotřebují moc, poslouchám je s Shanlingem M0 a většinou to dávám tak na hlasitost 15-18 ze 100 na Low Gain.
Ale musím upozornit na lag, který se mi po připojení Shanlingu k PC objevuje, k minimalizaci nutno přehodit mód připojení na safe, čímž jde kvalita dolů.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 1. 2019 10:59

Tazatel sa len nespravne vyjadril, IT01 naozaj nejaky vykonny Amp nepotrebuju, skor DAC (resp. DAC/Amp), ktory bude lepsi ako ten z notebooku.

@Ryan: a co je teda teraz lepsi kauf ? Sem tam sa v bazare (teda hlavne bazosi) objavi Dragonfly za dobru cenu a podla mna vahat netreba.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 1. 2019 08:41

Dragonfly ma ten klasicky problem, ze je na trhu uz relativne dlhu dobu, ale jeho cena sa nemeni. A za tu dobu stihla na trh prist v tejto kategorii kopa novych pristrojov.
Lepsi kauf (ak sa bavime vyhradne o dacoch velkosti "flesky") je napr. Sabaj DA2/SMSL Idea, ktory hra lepsie ako Black (mozno az niekde na urovni Redu), ale je lacnejsi ako Black. Tak isto napr. Speaka Dac je lepsia kupa (aj ked uz asi tazsie dostupny).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 1. 2019 09:03

Idea vypadá dobře. Děkuju za rozšíření obzoru.
Je obdivuhodný jakej máš rozhled a zkušenosti a rozhodně to neber ve zlým, myslím to vážně.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 1. 2019 09:20

Tak rozhlad a skusenosti... Nejake samozrejme mam. Ako v com. A niekedy je to len nahoda na co clovek narazi. Ved to poznas sam.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků