Náhrada BD DT 880Pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BEEBO 27. 12. 2018 22:47

Uvažuji o náhradě sluchátek BD DT 880PRO. Kolem těch 10k Kč. Hraji převážně přes Aune X1S. Poslouchám hlavně metal. Konstukce BD mi vyhovuje, velurové náušníky jsou příjemné, dají se poslouchat opravdu dlouho. Přesto bych rád zvukově povýšil. Máte nějaké rozumné tipy.
BEEBO
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 12. 2018 23:06

Právě jsou na bazaru Sundary od Hifimanu, ty hrají slušně.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 12. 2018 12:37

BD dt880 mam tez a bohuzel,kdo rad jejich zvuk a vzdusnost,toho jen tak neco neuspokoji,vsechna byt drazsi sluchatka mi prisla prebasovana(vcetne slusnych senn). Az budu upgradovat,vypada to na BD t1 2G,nebo senn hd 800,ale ta cena(18.000-27.000kc).
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod garrett2 29. 12. 2018 20:34

Nemáš sa veľmi kam pohnúť. Skôr by som zainvestoval do lepšieho zosilňovača a zapojil za tvoj DAC.
Ale keď sluchátka, tak:
-Philips SHP9500
-Grado SR80e
-HIFIMAN HE400i
-alebo si došetri na Grado GS1000e, resp. Audeze
garrett2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BEEBO 29. 12. 2018 22:34

Hifiman Sundara jsem také zvažoval. Bazarovky jsou již zamluvené.
Také uvažuji o Mitchell & Johnson MJ2. Máte s nimi zkušenosti?
Philips SHP9500 se u nás sehnat asi nedají.
Grado SR80e a HIFIMAN HE400i mi nepřijdou jako zásadní upgrade.
Jako sluchátkáč můžu zkusit zapojit Pro Ject Head Box Se, ale už také něco pamatuje.
Grado GS1000e už mi přijdou zbytečně drahá.
BEEBO
Junior

Odeslat příspěvekod garrett2 30. 12. 2018 01:22

Staré veci sú mnohokrát lepšie než nové, ale Pro Ject tam nepatrí :D
Skôr skús Massdrop O2 alebo drahší Schiit Lyr.
U nás nejde zohnať veľa vecí, treba skúšať zahraničie. Začiatok bolí ale potom už pohoda :D
garrett2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amarok 1. 1. 2019 15:18

DT880 jsou známé horší prezentací prostoru (ani mě nenadchl).
- Jestli se chceš posunout o kus dále, jdi do něčeho s dobrou soundstage. Buď do veliké a obklopující (např. AKG K712) nebo naopak do malé kompaktní, posazené před Tebou (HD650)
- Pokud chceš ještě dále, budeš potřebovat zabrousit do něčeho jiného než sluchátek s PET membránou. Zvuk z plastových repráčků je po delším poslechu plochý a bez života. Naštěstí dneska tu máš planáry, grafeny, titany atd. (Za mě v přirozenosti zvuku vede pořád "papír", ale z něj se vyrábí snad jen membrány do špuntů)

EDIT: Tak vidím, že AudioQuest začal vyrábět řadu Carbon, jejichž membrány jsou z biocellulosy. http://personal.audioquest.com/driver-technology
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 2. 1. 2019 18:02

No, tak hlavne si nekupuj prebasovane hd 650,po beyerech bys je hodil hned do koše,to uz jsou lepsi hd 600,s primhourenim oka hd 660s. Ale bohuzel vzdusnost a lehkost prednesu beyeru proste nemaji,pujdes do horsiho. Jak uz jsem napsal,dosetrit a jit do t12G anebo hd 800,to je jedina cesta k posunu,pokud nepomyslis na audeze,nebo stax.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rada25 2. 1. 2019 20:48

tak sundary mám opravdu již prakticky prodané,ale v nabídce mám rovněž oppo pm3,což je taky oproti dt880 začný upgrade.pohodlí ucházející,na dt8880 to ale nemá....
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 2. 1. 2019 20:52

... ja určite nemám žiadne ambície BEEBOvi doporučovať nejaký konkrétny typ sluchátok vzhľadom na to, že "poslouchá hlavně metal". To bol pre mňa vždy žáner úplne mimobežný s mojimi hudobnými aj zvukovými preferenciami ... :-[

Musím sa ale principiálne ozvať, keď sa chronicky neustále dokola popisujú HD650 ako prebasované a súčasne sa glorifikujú zvukové kvality DT880! :-\

Treba si uvedomiť, že pri posluchu na sluchátka sa javí vždy všetko subjektívne "inak" ako pri živom posluchu, alebo aj ako pri posluchu na bedne. Tiež tu podstatne viac záleží na usporiadaní "posluchového experimentu" a hlavne na momentálnej dispozícii a zvukových návykoch "subjektu"

... v tomto konkrétnom prípade (Bazi 36) nevylučujem dokonca možnosť, že jedinec ktorý tak jednoznačne pozitívne vníma "zvukové ladenie" DT880 a naopak negatívne chápe HD650-ky, trpí aj nejakým technickým problémom so zvyškom svojho vlastného reprodukčného reťazca :pozor
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 2. 1. 2019 21:02

Po porovnání 600/650 s DT bych spíš hodil do koše ty uchrastěný Beyery :D.
Jinak Audeze opravdu nehraje jako Beyer.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 3. 1. 2019 13:31

Kazdy podle sveho ucha,ja v audigu zkousel snad vse a 650 bohuzel prebasovano,600 jeste slusné. Volba by dnes padla urcite na 800. Jen ta cena mi proste nechce nechat sahnout do penezenky. Mozna to je i tim,ze jsem léta vlastnil akg k701.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 3. 1. 2019 13:34

Když jsem byl před měsícem v Audigu, tak se mi tam 650 taky nelíbily. Jejich testovací kus měl opotřebované naušníky - zastřený zvuk, doma mi moje s novými naušníky hrají líp.

HD800 jsou vynikající na určité žánry (akustika, vážná hudba, Beatles), rozhodně ale nejsou all rounderem = nechtěl bych (a ani nedoporučuju) je vlastnit jako jediná sluchátka.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 3. 1. 2019 16:05

Mezi posluchaci,jak zjistuji,prevladaji vlastnici vicero sluchatek. Pro mne na vecerni poslech tudy cesta nevede,vzdy by pro mne byla jedna "ta lepší". A nebo bych musel vlastnit dvoje na stejne kvalitativni urovni (draha cesta). Samozrejme i tady jsem toho hodne procetl od vlastniku jak senn,tak audeze například. Kazda jiny charakter na jiný žánr. Mozna u mne preci jen zakotví BD t1 2g.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kostival 3. 1. 2019 16:50

U těch T1 2g bych byl opatrnější kvůli zvýrazněným výškám. Měl jsem je den doma a dokonce na sestavě s teplejším DAC (HRT MS III) moc řezaly do uší. Nebýt tohoto nedostatku v ladění, byly by to i pro mě skvělá sluchátka.
kostival
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků