Nádstavce pre in-ear slúchatka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Aké nádstavce pre in-ear slúchatka odporúčate?
Comply foam tips 8 %  13%  [ 8 ]
Dekoni Audio Bulletz 0 %  0%  [ 0 ]
MandarinES Symbio Tips 6 %  10%  [ 6 ]
Sony Hybrids 1 %  1%  [ 1 ]
JVC Spiral Dots 15 %  25%  [ 15 ]
Shure / CA / Westone / RHA silikónové 2 %  3%  [ 2 ]
Shure / CA / Westone penové 2 %  3%  [ 2 ]
SpinFit (Dunu) klasické 7 %  11%  [ 7 ]
SpinFit (Dunu) kvojkrídelkové 0 %  0%  [ 0 ]
silikónové/gumené priložené k slúchatkám 9 %  15%  [ 9 ]
penové priložené k slúchatkám 4 %  6%  [ 4 ]
lacné penové z čínskych eshopov 2 %  3%  [ 2 ]
iné 4 %  6%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 60

Odeslat příspěvekod foto1977 21. 2. 2019 23:01

Možná hloupá otázka, ale není možné ty Fiio nástavce objednat?
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 21. 2. 2019 23:56

Taky mne to napadlo..ale nevim jaky rozměr..v příslušenství jich bylo hodně..Údajně jsou to vocal.Zkusim se juknout na stranky Fiio.Jsem vytahnul všechny nastavce co jsem doma našel,nakonec jsem na nich nechal comply od It01,ale poznal jsem že to stejně neni ok,bo je teď při přímé konfrontaci Ibassa přehrávaly,předtím ani náhodou..:-((.Ale 2h zkoušení všech možných nastavců a stejně nic moc.Ještě zitra zkusim ty z krabice od Trinity Hyperion..
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 22. 2. 2019 19:37

Ahoj, pro příznivce pěnových nástavců tu mám zajímavý tip. V porovnání s Comply Foam T500 jsou trošičku měkčí a takový mazlavější (jiná povrchová úprava). Jsou asi o půl milimetru užší na průměru a cca o půl milimetru kratší. Vnitřní průměr díry bych viděl na remízu. Mám je zatím cca týden a přijdou mi slabší s izolací od okolních zvuků. S usazením není problém, nijak nevypadávají, ale nemám s nimi takovou jistotu jako s CF ... to poznám při vyndávání z ucha.
Co mě ale hodně překvapilo byl zvuk. Bez žádných (zatím) úprav třeba se Savantama velké překvapení. Trochu, alespoň pro mě cítím úbytek nejvyšších tónů, ale to opraví ekvalizér. Podání vokálů je v pořádku, žádný pěnopras tam neslyším Obrázek. Za mě doporučuji vyzkoušet Obrázek

Pár snímků v porovnání s Comply Foam (napravo). Oboje velikost L.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Pořídil jsem zde :
Kód: Vybrat vše
https://www.aliexpress.com/item/20-pcs-10-pairs-ANJIRUI-T500-L-13-5mm-4-9mm-Caliber-Ear-Pads-cap-memory/32838096104.html
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Bulldog 30. 4. 2019 23:13

Ahoj,
poprosil bych Vás o pomoc s výběrem nástavců na mé KZ ZS6. Bohužel se mi po více než roce jeden někam zatoulal.
Jedná se o mé první špunty, takže nemám bohužel žádné srovnání s něčím jiným. Dosud jsem používal sériové nástavce - silikonové. Zvukově mi nevadili.
Už dříve jsem přemýšlel nad Comply Tx500, ale kvůli "snadnosti" používání bych raději preferoval silikon, z pěny mám trochu obavy.
Požadoval bych zachování kvality zvuku, případně jeho "zlepšení", ale hlavně aby nástavec pasoval a nepadal.

použití:
Většinou jako mobilní varianta pro mé Hifiman HE400i. Na cestách, ve vlaku, občas před spaním apod.
Zdroj Tidal Hi-Fi (mobil, NTB).

hudba:
obecně indie, alternativa
(Ty Segall, Jack White, NIN, ale i klasika jako The Doors, Led Zeppelin apod.)

Díky za pomoc!
Mr.Bulldog
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 20. 8. 2019 19:40

Ahoj, hlásím se po půl roce užívání pěnových nástavců z postu o 2 výše, konkrétně zde :
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?p=12195481#p12195481
Dopadlo to tak, že je mám nasazený na všem co mám. Pro ty, kteří zápasí se silikony a hledají uspokojení v pěnách ... vřele doporučuji.
Izolace a usazení se slušně zlepšílo užíznutím špičky nástavce o cca 2-3 mm. Jde to dobře obyčejnou žiletkou, na kráse netřeba lpět, hraje to bez problému i tak. Definitivně tak pro mě skončila éra upravování Comply Foam, kde sleduje moje elaboráty s pěnama, ví o čem mluvím, kdo ne, může mrknout zde :
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1259249&p
Krásný poslech všem Obrázek
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 20. 8. 2019 19:45

Tak pokud tě netrápí ztráta výšek výšek a silné zdůraznění basů, tak gratuluji.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 4ceratops 20. 8. 2019 21:08

martas38 píše:Tak pokud tě netrápí ztráta výšek výšek a silné zdůraznění basů, tak gratuluji.


Zbytočné obavy. Tiež som mal voči penám predsudky. Peny odporúčané hynekom (vďaka!) používam sústavne asi 3 mesiace na Senfer DT6 a aj na RevoNext QT2. Výšky ani pri priamom porovnaní so silikónmi nevnímam ako orezané a ani charakter ostatných pásiem za neprirodzene pozmenený. "Penopras" efekt sa skutočne nedostavil. Pohodlnosť, kvalita a stabilita ich usadenia v (mojom) uchu sa so silikónmi nedá porovnávať. Pred vytvorením názoru odporúčam určite vyskúšať, cena je symbolická.
4ceratops
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 20. 8. 2019 21:48

Taky jsem pěny zkoušel (jak Comply, tak různé z Ali) a pak jsem přišel na to, že je lepší pořídit jiná sluchátka pokud nejsem spokojený se zvukem a nebo jsou neusaditelné.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 1. 2020 16:36

Niekto nejaké skúsenosti s AZLA Sedna ? Niektorí sa o nich vyjadrujú ako o najlepších nádstavcoch doteraz. Tá cena je veru dosť uletená, ale ak je pravda, čo sa o nich píše...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 16. 12. 2020 21:58

trošku oživím toto vlákno :-)

vie niekto kde v EU sa dajú kúpiť AZLA SednaEarfit XELASTEC for Airpods Pro alebo klasické AZLA SednaEarfit XELASTEC ?

jediné miesto kde som ich našiel bol nemecký amazon, no bohužial nedoručujú na SVK ;-]
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 16. 12. 2020 22:05

V Evropě asi nikde. Já je kupoval z MTMTaudio (Hong Kong). A že bych z nich byl nadšený, obzvlášť za ty prachy, to ani náhodou. Ale klasický Azla Sedna v normální i light verzi jsou naprosto parádní a asi zatím nejlepší nástavce, co jsem kdy měl. Nemám verzi pro airpods, ale klasiku.
Mají je na www.linsoul.com což je velice spolehlivý obchod a teď vidím, že mají i xelastec.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 16. 12. 2020 22:44

- z akými in-earmi si používal tú XELASTEC verziu ? a fungovala tá vlastnosť, že ten nástavec sa vplyvom tepla vytvaroval podľa ušného kánála?

- jo, linsoul poznám, raz som ale z tade kupoval in-eari, ale poslali to cez DHL a musel som platiť colné poplatky... z toho mtmtaudio si platil nejaké poplatky ?
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 16. 12. 2020 23:53

Já jsem ještě nikdy nic neplatil (kromě macro blesku na foťák) a to objednávám opravdu často a ne zrovna levné věci. A myslím, že linsoul posílá přes DHL jen dražší věci, ale už mně pár věcí z Číny, nebo Hong Kongu DHL šlo a vždy ok.
Xelastec jsem používal s CA Solaris. Jsou strašně lepivé, ale opravdu hodně. Tvrdé a současně to lepí jak poštovní známka. Takže ono se to netvaruje, ale spíš přilepí. Mám rád měkké lepivé silikony, ale tohle mě nevyhovuje. A chytá se na to úplně všechno, takže umývat lihem.
Zdůrazňuje to středy. Za mě daleko lepší Azla Sedna - ty černé. Pak ty o něco měkčí light bílé. Xelastec byl pro mě předražený omyl a celkem výrazné středy Solaris zvýrazněné Xelastec už na mě bylo moc. Na druhou stranu něčemu do V, nebo U by to pomohlo a prosvětlilo zvuk. lidi si hodně chválí pohodlí, ale já to nepozoroval. Ještě jednou, doporučuju Sedna, nebo Sedna light.
Já s usazením bojuju celej život, mám asi divný uši a Sedna jsou fakt paráda. Hodně tvrdé, ale pohodlné současně, pusobí to na mě, jako kříženec Symbio MandarinES (zvuk excelent, pohodlí skrz extrémní tvrdost mínus padesát) a JVC Spiral Dot, který určitě znáš a sám je považuju za jedny z nejlepších, ale přijde mě, že nepatrně přidávají na basu, asi daň za tu měkkost.

-- 17. 12. 2020 00:07 --

brodus: vím že jdu asi s křížkem po funuse, všiml jsem si až teď co hledáš, nebo jsi hledal. Ale jestli jsou ty nástavce vocal u FiiO jako by ozubené zvenčí trysky a mají hodně úzkou dírku, jsou to Final Audio Type E (jsou přiložené i k Solaris) a dají se koupit ve spoustě shopů v různých barvách:
https://www.mtmtaudio.com/products/fina ... r-earphone
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 18. 12. 2020 12:04

Spiral Dot poznám ale nikdy som ich netestoval, asi si ich zaobstarám aj spolu s tými Azla Sedna čo si odporúčal...keď človek nevyskúša tak nevie ;-)

tie Xelastec nechám zatial na pokoj, pretože viem si predstaviť aké nervy by som mal z toho, keby sa na ne všetká špina lepí

ja som doteraz používal iba SpinFits s mojími FH7, a tie mi zatial vyhovovali, ale chcem skúsiť niečo iné a hlavne otestovať ako velmi sa zmení (alebo nezmení) zvuk slúchadiel...
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 20. 12. 2020 19:16

martas38 píše:Já jsem ještě nikdy nic neplatil (kromě macro blesku na foťák) a to objednávám opravdu často a ne zrovna levné věci. A myslím, že linsoul posílá přes DHL jen dražší věci, ale už mně pár věcí z Číny, nebo Hong Kongu DHL šlo a vždy ok.
Xelastec jsem používal s CA Solaris. Jsou strašně lepivé, ale opravdu hodně. Tvrdé a současně to lepí jak poštovní známka. Takže ono se to netvaruje, ale spíš přilepí. Mám rád měkké lepivé silikony, ale tohle mě nevyhovuje. A chytá se na to úplně všechno, takže umývat lihem.
Zdůrazňuje to středy. Za mě daleko lepší Azla Sedna - ty černé. Pak ty o něco měkčí light bílé. Xelastec byl pro mě předražený omyl a celkem výrazné středy Solaris zvýrazněné Xelastec už na mě bylo moc. Na druhou stranu něčemu do V, nebo U by to pomohlo a prosvětlilo zvuk. lidi si hodně chválí pohodlí, ale já to nepozoroval. Ještě jednou, doporučuju Sedna, nebo Sedna light.
Já s usazením bojuju celej život, mám asi divný uši a Sedna jsou fakt paráda. Hodně tvrdé, ale pohodlné současně, pusobí to na mě, jako kříženec Symbio MandarinES (zvuk excelent, pohodlí skrz extrémní tvrdost mínus padesát) a JVC Spiral Dot, který určitě znáš a sám je považuju za jedny z nejlepších, ale přijde mě, že nepatrně přidávají na basu, asi daň za tu měkkost.

-- 17. 12. 2020 00:07 --

brodus: vím že jdu asi s křížkem po funuse, všiml jsem si až teď co hledáš, nebo jsi hledal. Ale jestli jsou ty nástavce vocal u FiiO jako by ozubené zvenčí trysky a mají hodně úzkou dírku, jsou to Final Audio Type E (jsou přiložené i k Solaris) a dají se koupit ve spoustě shopů v různých barvách:
https://www.mtmtaudio.com/products/fina ... r-earphone

No nevim co jsem hledal,ale původní nástavce u Fiio f9pro -vocal při koupi ,čiré,červený užší prúduch byly zvukově i velikostně jedny z nejlepších co jsem zkoušel ,bohužel po pár měsících vzaly za své:-((.A to jich mam v té krabici doma nastřadane mraky a už jsem takový zvuk úplně netrefil. Takže za mne výběr nástavců markantně ovlivňuje výsledný zvuk!!!
brodus
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků