Bezdrátová sluchátka do 2000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kuko61 9. 1. 2019 12:09

exncom > ak to chces k TV, malo by to mat aptx LL - low latency kodek.
Mám BT vysielac aj prijmac s podporou aptx, aptxHD aj aptx LL a BT sluchadla s aptx a spunty bez aptx. Tiez som spojazdnil aptx a aptx LL na mojom PC s intel BT chipsetom.
Tak som to cez vikend v rôznych prepojeniach trochu testoval a pri vsetkych kodekoch okrem aptx LL sa zvuk spozduje oproti obrazu. Mozno by to niekomu nevadilo, ale ja som to vnimal. Na kratkodobe pozeranie asi ano, ale ako trvale riesenie by som to nechcel, vadilo by mi to. Aj pri LL kodeku je samozrejme nejake spozdenie, ale je polovicne oproti ostatnym a to som uz nevnimal.
Preto aj vyrobcovia na hry a k TV BT sluchadla velmi nevyrabaju.
Tam by som skor odporucal wireless (nie BT) sluchadla.

Este k tomu kablu, ja som kupoval na Ali 2 kusy s aptx kodekom, jeden pre KZ sluchadla a jeden s mmcx a som trochu sklamany. Parovanie a zvuk su v pohode, ale dosah nie je najvacsi. A v zarusenom priestore, ako mesto,alebo elektricka, vypadava zvuk uz ked sa vzdiali kabel od prehravaca alebo telefonu na viac ko pol metra. Takze nic moc. Lepsiu skusenost mam ked som sluchadla zapojil do tohoto BT prijmaca (vie fungovat aj ako vysielac) https://www.aliexpress.com/item/Levn-AP ... 27672.html
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod datel21 10. 1. 2019 13:17

Ten dosah může být daný třeba mobile. Já využívám bt sluchátka přes rok každý den. Normálně pohyb po městě a žádný rušení jsem moc nepozoroval. Občas mi připadá, že to třeba trochu škubne třeba u semaforu, ale jinak nic.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 10. 1. 2019 14:20

Otazka je ake BT sluchadla. Ja som písal o BT kábli z Aliexpressu s podporou aptx, ktorý bol spomínaný vyššie - mám dva takéto https://www.aliexpress.com/item/PIZEN-T ... 76178.html
Problém je v ňom, je dosť citlivý na rušenie. Keď som sluchadlá pripojil k BT prijimacu, alebo použil slúchadlá so zabudovaným BT, bolo to ovela lepšie. Možno nejaký kábel s inou konštrukciou a inym prijímačom bude lepší. Ale proste treba s niečím takýmto pri nákupe počítať...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 1. 2019 17:52

Original kabel KZ taky problem nema. Aspon teda poznam viac ludi co ho maju a nikto nehlasil problemy.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků