Co si koupit po Shure SE530?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 6. 12. 2018 10:10

Před deseti lety jsem koupil Shure SE530 a stále hrají výborně, ale chtěl bych něco novějšího, jen s (ještě) vyšším (a klidně aktivním) tlumením hluku. Poslouchám je jen "na cestách" (letadlo, kancelář, i hlučnější místa). Musí jít o in-ear, jak kvůli tlumení hluku, tak pohodlí a skladnosti. Shure SE530 mi vyhovoval pro přesný a rychlý přednes a relativně slušné pasivní tlumení.

Co bych chtěl, ideálně, je in-ear obdoba Sony MDR-1000M3, co mám na doma. :)

Tedy klidně i aktivní tlumení hluku.

A musí to mít kabel.
Nechci tahat nabíječku (i) na sluchátka.

Nápady?

Cenově ideálně do 10t, maximálně do 15t Kč.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 6. 12. 2018 10:47

Krok zvukově výše - Etymotic ER4 (cena do 10 tis) - Pro někoho nepohodlné, prý se dá zvyknout. Potlačení hluku je vzhledem k hlubšímu usazení v kanálku větší než obvykle.. Recenze 1, Recenze 2.

Krok zvukově výše a stranou k muzikálnímu teplejšímu zvuku - Oriolus Reborn (cena do 20tis). Tlumení lepší nebude. Recenze.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 6. 12. 2018 10:54

Etymotic ER-4 PT jsem testoval snad už před 10 lety (tyto: http://www.sluchatka.net/etymotic-research-er-4pt/), co jsem kupoval SE530 :) Měly fantastické výšky, neexistující basy (to nevadí), velmi pohodlné. Více "audiofilská" než SE530. Ale už tehdy jsem se rozhodl, že mi SE530 subjektivně seděly lépe..

Je to pořád ta stejná verze?

Musím říci, že ty Ety byly velkým favoritem, a bylo to tak 51% pro Shure, 49% pro ně...

// aha, dívám se, že existují ER4-SR, namísto starších ER4-PT. Poslechnu si je :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 6. 12. 2018 11:08

iBasso IT04
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 6. 12. 2018 11:27

Neradím ti z vlastní zkušenosti, ale čet jsem o nich hodně dobrého. XR mají víc basu, ale někdo preferuje SR.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 6. 12. 2018 11:30

Taky zajímavý tip, díky. Dle recenzí by mi iBasso IT04 mohlo taky sednout.
Akorát v dalekém Brně k poslechu :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 6. 12. 2018 12:24

prípadne budem po novom roku určite predávať CA Jupiter za veľmi prijateľnú cenu :)
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 6. 12. 2018 12:43

Tak, ten je i teď za slušnou cenu, US$ 600 :) To se mi o s DPH vleze do rozpočtu.
https://campfireaudio.com/shop/jupiter/
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 6. 12. 2018 13:37

Plus clo plus DPH doručují-li odjinud než z EU.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 6. 12. 2018 14:18

Pokud to má co nejlépe izolovat, tak velké špunty s mělčím usazením (Campfire, iBasso apod.) moc vhodné nejsou, resp. lepší než SE530 to nebude, spíš naopak.
Pro nejlepší izolaci jsou v podstatě jen dvě volby - Etymotic ER4SR (nebo basovější ER4XR) a customy. Z těch levnějších třeba od polských The Custom Art.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 6. 12. 2018 18:29

Jak v praxi funguje ten custom fit? Poláci mi pošlou nějakou "hmotu", co se naformuje podle mého zvukovodu, já jim to pošlu zpět? Nebo je to nějaké měření?
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 6. 12. 2018 18:54

Srdečně doporučuju domluvit si s Piotrem zápůjčku a teprve potom řešit zda-li custom nebo univerzál, případně model. Custom Art jsou velmi vstřícní.
Otisky uší následně je nutno pořídit u audiologa a otisky zaslat výrobci sluchátek.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 7. 12. 2018 04:47

Shure 530 maji uz jedno z nejvyssich utlumeni na trhu, v oblasti unverzalnich in-earu uz o moc vyse jit nejde, krome prave zminenych Etymotic Er-4SR/XR.

Aktivni potlaceni hluku u in-earu nic moc neprida a navic kazi zvuk, proto se v kvalitnejsich in-earech skoro vubec nevyskytuje.

Take bych doporucil se podivat na custom in-eary od Custom art, predevsim na silikonove modely, ktere nabizi nejvyssi moznou izolaci.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 7. 12. 2018 08:36

Děkuju za doporučení.
Ohledně audiologa - kdo to dělá, respektive nebude překvapen, že chci "otisk ucha" pro in-ear sluchátka? Plzeň, Praha?

Přečetl jsem asi 10 recenzí na FIBAE 3 a zaujalo to nejvíc :)

A fantastický design:
https://www.instagram.com/p/BmJcEMdDmKo/
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janekh 12. 12. 2018 10:33

SE530 jsem si celkem krátce po přečtení mj. tehdejší tvojí recenze koupil také. Následně jsem je (podle mého názoru) zvukově posunul o stupínek výše pořízením právě custom nástavců (ukázka v reálu: https://photos.app.goo.gl/3FrcyukuQb5Hb6sP6). Myslím, že custom nástavce (kromě konstantní kvality zvuku vyplývající z pevného a vždy stejného usazení ve zvukovodu, což považuji za zásadní) též pomáhají zlepšit izolaci od okolního hluku. Vyrobili mi je v Auris Audio na základě zaslaných otisků z foniatrie (tehdy mi byla doporučena https://www.poliklinika-budejovicka.cz/foniatrie – překvapeni nebyli, zdálo se, že ví o co jde). Koukal jsem ale, že Auris už je nedělají, prý se jim to nerentovalo (mají napsáno na webu).

Začátkem tohoto roku jsem si udělal radost a v akci koupil právě Oriolus Reborn a jsem velmi, velmi spokojen. Je to od SE530 skutečně výrazný posun a ano, s popisem teplejšího podání souhlasím. Jediná blbá věc je, že je aktuálně po stěhování nemohu najít... :/
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků