BT uzavřená circumaurální sluchátka k iPhone do 3k

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bazi 36 4. 12. 2018 02:57

No,to je prave ono,pisou vraceni zbozi "nad ramec zakona" a nepouziteho,zkratka,jako kdyz se vraci nevhodny darek,sú to potvore datarťácké!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kultus 4. 12. 2018 07:31

Vem ty AR5BT prinejhorsim je vratis nebo prodas, vsude jsou o litr drazsi...ja bych je bral hned.

iceman27: tezko rict, nejsem zadnej audiofil a nesrovnaval jsem je naprimo ale ty senny jsou takove trochu cistci dospelejsi. Problem se srovnanim je taky ten, ze jsem ted poslouchal nove 700N takze nerozehrane a prijde mi ze hrajou jinak nez ty v kramu-hur. V kramu maji kusy co se prihlasuji jako CH700N-demo tak snad nemaji vystavene nejake vylepsene modely co hrajou lepe. To by si snad nikdo nedovolil, necham je den-dva rozehrat a uvidime. Doufam, ze jsem si "nezkazil" sluch tema AR5BT :D
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 4. 12. 2018 08:04

Díky. Já právě Senny mám asi 10 dni a jsem trochu rozpačitý z těch malých náušníků. Tak zvažuji, jestli ty Sony nebudou srovnatelné, ale s větším pohodlím.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 4. 12. 2018 08:26

Sice nevim jake mas usiska :D ale pro mne jsou rozhodne pohodlnejsi. Po hodine jsem si celkem zvykl coz je u mne nevidane a urcite jeste povoli. Treba ale pocitat, ze je v nich dost teplo, ale to bude u vsech uzavrenych :D NC je zakladni, odfiltruje treba hluk stare lednice vzdalene cca 2m, ruchy z ulice a castecne od sousedu. 1000XM2 ho maji urcite lepsi. Co se tyce zvuku chce to slyset, nevim jake mas naroky...zatim trochu vylezaji vysky-sykavky, tak snad se po rozehrani utlumi.

Jeste mne napada, ze maji takovou "vyjebavku" sice pracuji s kodekem Apt-X, ale kdyz pres Sony apku v mobilu zapnes ekvalizer, tak jedou uz jen pres SBC. Dobra zprava je, ze kdyz je pripojim k notebooku bez Apt-X, neni zadne zpozdeni zvuku proti obrazu.
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 5. 12. 2018 16:34

Tak mám ty AR5BT. Zatím jsem trochu rozpačitý.
Konstrukce je výborná, hezky zpracované, nikde nevržou atd.
Zvukově, proti T500 pocitově daleko hlubší a lepší basy.
Akorát mám pocit, že ve středním pásmu jim něco trochu chybí, na jedné straně jsou poměrně detailní, ale jako by určitá část středů byla trochu utopená nebo prostě méně výrazná, studenější... Takže některé písničky bomba, někte trošku na T500 ztrácí, ty jsou takové, řekl bych, charakterově vyrovnanější. Ale zase je ám neposlouchané několik let, hezky rozehrané...
Krom toho, zatím jsem ty AR5 zkoušel jen s telefonem (Spotify), kabel má trošku lepší detailnost, BT nijak nešumí. Hodím je i na PC, kde je lepší výstup a nechám ještě rozehrát.

Naušníky jsou fakt maličké, tak tak akorát se mi tam vejdou uši. Kupodivu mne to ale nějak neobtěžovalo. Hezky izolují okolí.
.
alfah4ns
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 7. 12. 2018 05:59

tak co delaji sluchatka, uz si je rozehral? u zelenace je maji rozbalena za 3500 tak premyslim ze je vemu pro srovnani s 700N a jedny pak definitivne vratim
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 7. 12. 2018 11:07

Zacinaji se mi libit cim dal vice, nemam jeste prime srovnani s T500, totiz jedny mam doma, druhe v praci, no o vikendu si stahnu domu oboje a prubnu. Jiste ale je, ze mi sedi, vcera jsem je mel na hlave nekolik hodin a pohoda.

Jsi si jisty, ze tam porad jsou? Pac z alzy za 3,5 byly rozbalene ty moje. Tedkom je vidim vsude mozne za 4.

Jinak headset funguje s dratem i pres bt, pouziva se mimrofon primo na kabliku (dodany) nebo ve sluchatkach samotnych. Jo a jablko mi ukazuje stav baterky, alespon ramcove piktogramem, necekal jsem. Po asi celkem 7h poslouchani mam cca 2/3, takze real vydrz opravdu pekna.
alfah4ns
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 7. 12. 2018 14:02

To budou jina, jsou tam porad. Spis mne odrazuje to, ze rozbalene cerne maji za 3500,- a stribrne za 4000,- tak je otazka co to bude za baleni protoze nova stoji stejne.

edit: Nic, alza ma dopravu zdarma, tak jsem je objednal. Zitra mi je doveze kuryr, tak budu mit cas poradne cely vikend srovnavat. :)

edit2: to jsou ale parchanti, dal jsem si doruceni do druheho dne vsude to psalo ze zitra a po zaplaceni najednou doruceni 10.12. ]:-<
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 10. 12. 2018 01:05

Tak jsem pozkoušel...T500, AR5BT na kabelu, PC se SoundBlasterem, EQ a jakékoliv další úpravy zvuku vyplé.

Vltava, mp3 320
T500 mají lepší náladu jako takovou, mají jakoby jasnější, hřejivější zvuk, smyčce zní velice příjemně. AR5 jsou pocitově zvukem hlubší, hutnější, no v některých pasážích se mi zdálo, že lépe zvládají detaily, např. od 1:20 cca, kde se přidává hlavní melodie, je lépe slyšet pokračující podkres smyčců druhého hlasu.

Black Pistol Fire - Suffication Blues + Where You Been Before, mp3 320
Tady AR5 ty T500 s přehledem přehrají, jejich potenciál v nižších spektrech je pro moderní blues-rock ve složení bicí + zkreslená kytara + nějaké ty syntíky s výraznou basovou linkou jako stvořený. Hlas zpěváka je elektronicky zkreslený tak jako tak, pocitově má výsledek pak větší dráp.

AC/DC - Back in Black, flac
opět AR5. Takový ten pomalejší rock s výrazným basem je to, kde jsou skvělé.

Hugh Laurie - St.James Infirmary, CD
tady je hl. začátek v podstatě samotný klavír, ke kterému se postupně přidává basa, bicí, saxíky, atd. T500 se zpočátku zdají, že mají lépe zvládnutou barvu tónu klavíru, zní komorněji, no AR5 opět lepší separace jednotlivých tónů, to už je slyšet na začátku, kdy hrajeklavír samotný,s postupným přidáváním dalších nástrojů už pouze gradují.

Pink Floyd - Another Brick in the Wall, pt.2, flac
AR5 opět výborná basová linka, separace, ale zrovna u PF mi přijde, že i trochu příliš. U T500 se mi více líbí vokály, AR5 jakoby příliš stahovaly pozorost ke všemu ostatnímu.

Van Halen - Eruption, mp3 320
hodně rychlý kytarový rif, AR5 zde možná až příliš detailní a ostré, T500 zvuk trochu žehlí a je to takové líbivější. Tím nemyslím, že by AR5 nezněly dobře.

Patsy Cline - She's Got You, CD
tady jsem se nemohl rozhodnout, co se mi líbí víc. AR5 mají trochu větší šťávu, hezky ukáže takový ten zastřený "ocásek" na konci některých tónů Patsy. T500 mají zvuk něžnější, uhlazenější.

Tina Turner - Goldeneye, mp3 320
vlastně to stejné. Celkově však mi zde přijdou T500 hezčí, tím, že plno tónů trochu "uklidí", dostane se Tina více do popředí zájmu.

Beatles - Twist and Shout, CD
předchozí v bledě modrém.

Lara Fabian - Je Suis Malade, CD
tady za mne převaha AR5, v nahrávce Lara zní už tak dost výrazně, takže výraznější podkres všemi dalšími nástroji celek je fajn.

Kabát - Malá dáma, CD
AR5 možná až příliš velká detailnost. Hlas Pepy samotný se mi v nich líbí víc, no celkově vzato líp vynikne u T500.

Basstronice - Bass, I Love You, Martin Garrix - Animals, Massive Attack - Paradise Circus, mp3 320
Zde si T500 proti AR5 neškrtnou

Nightwish - Within Temptation, CD
zde lepší AR5, daleko větší "dráp", i přes to, že vokály méně vyniknou, u této písničky to ale tak nějak sedí.

Takže za mně dobrý. kde sluchátka vynikjí, jsou čisté a nezahuhlané basy, dávají hezky vyniknout jednotlivým nástrojům ve středním pásmu, mají hezké a čisté výšky. Trochu jakoby tmavší a hutnější zvuk celkově. Elektronická hudba a cokoliv, kde lze těžit z výše uvedeného, zní skvěle, stejně tak cokoliv pomalejšího nebo kde není zastoupeno nástrojů příliš mnoho naráz.
Detailnost (nejen) středů je vynikající, no v některých písničkách a jejich pasážích může být až na škodu a strhávat pozornost a náladu více k doprovodu, než hlasu samotnému, pokud je v dané písničce spíše nižší a méně výrazný.

Přes BT je zvuk samozřejmě horší, trochu detailnosti se ztratí, no pokud se jedná o písničku - viz předešlá věta, méně výrazný hlas pak může zůstat...
Nevím tedy, jak se chovají púřes AptX, může to být jiné, než k iPhone.

Přidejme pohodlnost, slušnou izolaci od okolí, výdrž baterie, nadprůměrné zpracování, možnost použití jako headset jak přes BT, tak s kabelem...

Mno a tak jako si je nechám, no... :D
Spokojenost.
.
alfah4ns
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 12. 12. 2018 08:13

Vcera vecer jsem si je po peripetiich s dopravou (diky Alza :grr: ) konecne vyzvedl a na chvilku odzkousel. Musim rict, ze hraji celkove o neco lepe nez CH700N. Jak pises jsou trochu temnejsi (pro mne to bude znamenat mensi upravy v EQ). Prijde mi, ze se trochu ztraci vysky a vokaly, ale zase netrpi tolik na sykavky. Urcite ale v pohode v toleranci a budou IMHO lepsi na filmy. Nektere skladby jim sedi mene, ale i v nich oproti CH700N citit vetsi prirozenost a oddelenost nastroju. Na druhou stranu u jinych skladeb si zase rikam, ze je to tak jak jsem si predstavoval ciste nezahuhlane i basy ikdyz mene vyrazne (oproti CH700N), ale presnejsi.

Zkousel jsem vyhradne pre BT, coz bude hlavni zpusob uzivani (pres kabel to bude jeste lepsi). Dneska vic pozkousim, hlavne filmy. Zajimave jsou taky provedenim, mam vetsi usi a musim je do nausniku doslova nasoukat :-] pak mi uz ale prijde, ze sedi lepe nez ty sonky, co maji na usi mnohem vic mista. Jedine ANC budu muset ozelet, ikdyz jen zakladni dost toho odhlucnilo. Za plnou cenu 4600,- bych je asi nekoupil a ten cenovy rozdil oproti CH700N 2600,- neodpovida rozdilu zvuku, ale za 3500,- ikdyz jen "rozbalena" parada.
kultus
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků