BT uzavřená circumaurální sluchátka k iPhone do 3k

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod alfah4ns 27. 11. 2018 22:59

Zdravím,

rád bych radu, přemýšlím (pro sebe k Vánocům) o sluchátkách pro poslech hudby v kanceláři.
V práci poslouchám v podstatě jen hudbu ze Spotify, mám rád skoro vše, rock, klasiku, jazz ,blues, pop i hip hop.
V současnosti používám už pár let ATH-T500, se zvykovým projevem jsem spokojen (i přes ten mobil, ve výsledku), chtěl bych nové sluchátka směřovat podobně. Dlouhý kabel mi v práci na stole ale zavazí + stejně budu brzo "updatovat" na nový telefon, kde již jack nebude. ATH-T500 pak půjdou zpátky domů, kam svým určením patří.

Hledám tedy:
- BT (iPhone)
- phodlná
- uzavřenou konstrukci, circumaurální
- alespoň nějaká možnost složení
- mikrofon ani potlačení šumu nevyžaduji, ale neurazí
- vyměnitelné a dostupné náhradní náušníky (u T500 mi vydrží tak 1-1,5 roku max)

Původně jsem přemýšlel o Sennheiser HD 4.40 BT, no iPhone nepodporuje AptX, pouze SBC a AAC.
Nemám s BT zkušenosti, má smysl v případě Spotify řešit AAC vs SBC, případně případně jsou i tak Senny vhodná volba?
Pokud ne, co jiného zkusit?
Do 3k jsem ještě viděl Sony WH-CH700N (ty jsem u nás moc recenzované neviděl), AKG Y50BT (nebudou už příliš basová proti T500?)
Nebo je 3k na taková sluchátka pořád málo?

Díky
.
alfah4ns
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 11. 2018 13:21

Ty senny 4.40bt porad vychazeji v pomeru cena/vykon vyborne-precti si recenzi na audigu. Ja sam jsem si je pri vyberu zaradil na predni pricku,i kdyz jsem nakonec preferoval domaci polootevrena bez bt.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 11. 2018 09:17

MEE audio Matrix3, maju aj podporu AAC.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 29. 11. 2018 12:51

Matrix3 mají jen AptX LC, Matrix Cinema mají AAC, ale jak hrají, to nevím. To stejné ty Sony, AAC to má, ale ohlasy zatím žádné. Můžeš zkusit v Audigu Audio-Technica ATH-AR5BT, ty mají AAC.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 12. 2018 07:26

Jo, vlastne pravda. Som si to zmylil so Cinema.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 12. 2018 23:48

díky,
nemít iPhone, beru ty Senny už na základě toho, co jsem o nich četl, rovnou. Ale fakt nevím, jak moc hůř budou hrát přes obyč. SBC profil. Nejvíce mám strach z případného šumu, na trochu jinou charakteristiku si člověk nakonec zvykne, pokud ale budou jinak hrát celkově dobře.

Koukal jsem, že ty Senny i Sony mají v Datartu, tak se tam zkusím přes týden zastavit a ukecat je na vyzkoušení přímo s mým telefonem, Senny přes SBC vs Sony s AAC vs moje stávajcí T500 pro referenci.

Audigo je bohužel pro mne z ruky, dělat si tam výlet, i když bych rád, no jen kvůli tomuto (200 + 200 km autem a min půl dne času), to můžu už rovnou vzít AR5BT za 4,5k, což myslím, že by nemělo být šlápnutí vedle určitě, ale tolik jsem původně dávat do sluchátek nechtěl, už ty kabelové T500 přes telefon nehrají tak dobře, jako na PC s obyčejnou Creative SB zvukovkou, takže lepší sluchátka už jsou možná overkill s ohledem na zdroj. Ale nechtěl bych jít s kvalitou moc dolu. O navýšení limitu tedy uvažuji v případě, kdy by do těch původně uvažovaných 3k nešlo najít nic pro mne uspokojivého.
.
alfah4ns
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iceman27 3. 12. 2018 05:05

Mám jak T500, tak ty Senny. Senny mají menší náušníky a větší přítlak (ale mám je týden, třeba ještě povolí). T500 jsou pohodlnější. Do Sennů musím uši jakoby víc nacpat :-). Iphone má dcera, ale bude asi až v pátek, abych to poslechl přes BT. Jinak jedu přes Shanling M0 a LG V30 a aptx.
Naposledy upravil iceman27 dne 3. 12. 2018 07:23, celkově upraveno 1
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 3. 12. 2018 06:44

Prodeje se musi tocit, v datartu mi borec sam ochotne rozbalil 4.50BT a presne jak pises vetsi pritlak a mensi nausniky, hlavne siroka dosedaci plocha ubira misto pro usi. Pro mne jsou tim padem spis na ucho nez kolem a strasne nepohodlne. Horsi byly uz snad jen Marshal monitory. Mrkni na ty AR5BT.

Velke nausniky maji ty sony CH700N ale co se tyce zvuku asi to pro tebe bude propad nevim jak hraji T500. Klidne ale vyzkousej treba budou dobre, maji ji vystavene snad v kazdem EW. Ja je mam objednane, sedi velmi dobre opravdu pohodlne. Hrajou celkem dynamicky, celkem basove, libi se mi nastavovani EQ v mobilu. Pres PC to bude horsi uvidime.
Naposledy upravil kultus dne 3. 12. 2018 10:23, celkově upraveno 1
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eiben 3. 12. 2018 08:12

Mam Matrix 2 a velke zklamani. Zahuhlane kelimkovy efekt
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 3. 12. 2018 15:53

Tak mam za sebou navstevu Audiga. Mno, co jsem si poustel mesice naposlouchane skladby (pop) + film Infinity war, tak mam celkem smisene pocity. AR3BT + Mee audio Matrix 3 celkove sklamani, obavam se ze ten plochy nezajimavy projev bez spetky zajimavosti nespravi ani EQ, treba to ale nekomu naopak vyhovuje.

Dal jsem mel na hlave 4.40BT, slusny zvuk s trochou EQ by bezproblemu vyhovel, ale stejne jako 4.50BT mi vubec nesedli. Paradni jemnoucke a mekke nausniky a prece nic. Nejvic mne prekvapili AR5BT, uplne odlisne od AR3BT razantni dynamicke na filmy ideal..dokonce i celkem sedli na tu moji hlavu a usiska. Dokonce mi prislo, ze pro me usi hrali lepe nez MSR7 GM ktere jsem mel pro srovnani. Skoda te cenovky, 4500 je uz celkem dost ikdyz je to fakt pekny kus HW a Matrix 3 vedle nich vypadali jako levne cinske sunty. Navic oproti Sony CH700N 2-nasobna cena neodpovidajici rozdilu zvuku a pohodli. Takze budu vecer rozbalovat ty sonky a pokud povali jak maji, tak si je necham (a rozbalim az pod stromeckem).
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 3. 12. 2018 17:05

Zvládl by jsi porovnat ty 4.40 a Sony 700 až poslechneš?
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 12. 2018 21:52

No, takze jsem byl v EW (tam nebyly) a v Datartu pry oboji skladem vzadu, ze je muzou prinest, ale nemuzu je vyzkouset, max vybalit a podivat se, bo hygiena (u sluchatkach pres usi? Wtf?). Ptam se, kdyz je koupim a vratim, o kolik procent mi snizite vracene penize? Prej o nic, to klidne muzu... tak nejak nevim, jaky je v tom rozdil... tak to abych tam koupil vsechny a pak nekolik bez jednech nebo rovnou vsechny vracel, ne... no vykaslal jsem se na ne a sel pryc.

Hlavne ze si tam muze kdykoliv vyzkouset snad cokoliv za par set az do cca 1500, ale u sluchatek, kde i nejak jde o zvuk, nemaji vystavene nic...treba v tom EW mely ty nej modely prave k vyzkouseni, aby nalakali. Nechapu...

Videl jsem rozbalene s plnou zarukou ar5bt za 3500, tak o tom tedkom docela uvazuji...
alfah4ns
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 3. 12. 2018 22:08

V datartu nic vracet po zaplaceni nemuzes,pokud ti to rekli,tak ti lhali do oci,pouze by ti je prijali na normalni reklamaci. Vracet zbozi bez udani duvodu muzes do 14 dnu pouze v eshopu.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 3. 12. 2018 22:10

Dle všeho lze v Datartu vrátit zboží do 14 dnů a to i to, které bylo koupeno v kamenné prodejně.
Viz.
https://www.datart.cz/sluzby/zaruka_vraceni_zbozi.html
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 12. 2018 22:25

No ja se na to radeji vykaslal nez se s nekym pak handrkovat o tom, jestli to bylo/nebylo pouzite, jak moc, pripadne jen odzkousene (na coz sice bych mel mit narok, ale bez pouziti nelze, ze).

A ti borci (dva tam byli), nejspise vubec co se sluchatek tyce nevedeli, ktera bije, tak jsem bral tu jeho informaci o vraceni radeji dost s rezervou. (Kdyz nevis, jak se pise Sennheiser, ktery prodavas...nedelam si *****, borcovi jsem to nalem hlaskoval, kdyz to hledal v systemu).
alfah4ns
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků