Bezdratova domaci sluchatka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kultus 23. 11. 2018 23:14

Ahoj, pomozte s vyberem bezdratovych sluchatek kolem usi a pouze nadoma. Bydlim v bytovce-novostavbe, kde je vse slyset a kdyz jsem po praci sam doma, bylo by fajn mit pohodlna sluchatka na klidne koukani filmu/serialu prip. poslech hudby (max 3h na jeden zatah). Pisi schvalne bezdratova, protoze jeste nejsem rozhodnuty jestli BT ci bezdratovky s vysilacem. Jsem si vedom vyhod obou typu prenosu, BT je univerzalnejsi a mohl bych je pouzivat s mobilem (android AptX) i s notebookem (jen SBC). Bezdrat bych mohl propojit k notebooku a nemusel resit kvalitu chybejiciho AptX. Bohuzel zatim vlastnim jen starou plazmu bez Jacku jen s Tos linkem a nova s BT bude az postavim dum. Pripojeni k dvema notebookum podle potreby (bez AptX).

Vyzaduji vydrz 15+ hodin, poslech i pres 3,5mm jack, dobrou izolaci od okoli a cenu do 3000,- (4000,- kdyby to melo fakt stat za to). Pohodli poresim zkousenim na prodejnach (mam mensi uzkou hlavu tak se mi asi zuzi vyber). V busu pouzivam BT sluchatka QY19, se kterymi jsem spokojen, ale nadoma ocekavam vyssi pohodli a lepsi prostor hlavne pri koukani filmu. Tak snad se pro mne k vanocum neco najde, nejaky ten kompromis za ty prachy samozrejme ocekavam. Predem dik.
Naposledy upravil kultus dne 23. 11. 2018 23:40, celkově upraveno 1
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixe 23. 11. 2018 23:37

Dneska na německém amazonu Sennheiser HD 4.50 BTNC - nejsou teda typicky domácí....
Pixe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 11. 2018 07:33

Ono vseobecne vyslovene domacich BT sluchadiel na trhu vela nie je. V tejto nizkej cenovke obzvlast. Ved naco aj.
Mee Audio Matrix 3, Audio-Technica AR5BT, VModa Crossfade wireless.

Co sa tyka radiovych sluchadiel, neviem ci do 3-4 tisic najdes nieco s optickym vstupom. A ak, tak otazkou bude kvalita tych sluchadiel.

Na BT v televizoroch pozor, nie kazdy TV co ma BT podporuje cez BT aj prenos audia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 24. 11. 2018 08:49

chapu, BT=spis na ven/na sport a lidi chcou spis spunty nebo mensi nahlavni na usi. Tak ja nejdrive zkusim jak se budou v realnem provozu pri koukani filmu chovat ty BT spunty. Jestli pri propojeni notebooku s TV pres HDMI vubec bude schopen poslat pouze zvuk pres BT ci nikoliv prip. jestli bude zvuk oproti obrazu opozdeny.
Samozrejme chapu, ze za stejnou cenu budou kvalitnejsi dratova, ale to uz by musel byt zvuk jak prase abych obetovat drat pres celou mistnost :)
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 24. 11. 2018 10:28

Taky řeším bluetooth sluchátka jako dárek k Vánocům pro TV i mobil zároveň.
Pokud nějaká BT sluchátka koupíš lze k nim přikoupit i bluetooth vysílač,který se dá zapojit jak do TV,tak i do domácího audia.
Je to sice investice navíc ale vypatí se to.

Např zde: https://www.audigo.cz/Tema/Recenze-a-te ... Connect-TV
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 24. 11. 2018 10:59

jj videl jsem ho v setu s Mee Matrix 3 coz je taky moznost nebo skombinovat napr. s 4.40BT. I samotny vysilac je zajimave a univerzalni reseni ale ta cena ;)
kultus
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod kultus 24. 11. 2018 11:58

Odzkouseno, notebook posila obraz na TV a zvuk do BT spuntu, nepozoruji zadne zpozdeni zvuku takze vysilac kupovat nemusim. Samotna TV mne netrapi, nedavaji tam nic co bych si chtel do sluchatek poustet :D tak uz jen poresit ty samotna sluchatka...
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paullik74 28. 11. 2018 16:03

Zdravím,
vybírám bezdrátová sluchátka do práce a budu rád za každou radu od místní komunity.

Rád bych, aby měly nějakou nabíjecí stanici nebo vůbec nejlépe bezdrátové dobíjení, abych prostě mohl sluchátka při odchodu z práce odložit na stůl/do stojanu, a aby se do rána nabily. Narazil jsem na amazonu na tohle https://www.amazon.com/Cancelling-Headp ... B077T7SVGJ, ale je to pro mě nějakej NoName, proto sem se chtěl zeptat, jestli něco podobného není od nějakého známějšího výrobce, abych nekupoval zajíce v pytli?

Požaduji uzavřená (abych nerušil kolegy hlasitějším poslechem) over-ear, ideálně bluetooth. Na kvalitě reprodukce tu moc nezáleží, pač to mám jako background (momentálně poslouchám na Creative Fatal1ty USB HS-1000 X-Fi, na doma mám HyperX Cloudy, se kterýma sem spokojený), ale nemám rád extrémní basy (ale trošku víc než mají Cloudy značka ideál). Moje Creativy my moc nevyhovují pohodlností, Cloudy sou v tomhle mnohem lepší a proto bych radši, aby byly alespoň takový, co se pohodlí týče. Výdrž aspoň těch 8 hod. na baterii.

Max. cenovka není, pač ani nevím, za kolik se taková sluchátka co splní mé požadavky nabíjecí stanice/bezdrátového nabíjení, prodávají. Vím, že se dělají ty bezdráty typu Sennheiser RS 175 (https://www.czc.cz/sennheiser-rs-175-ce ... 29/produkt), ale raději bych ten Bluetooth (takové sem našel ale jen na tom amazonu). Pokud ale nebude lepší volby, šel bych do toho. Zdroj zvuku bude primárně notebook, případně mobil (ani jedno nemá aptX codec, takže tady taky nic moc extra nároky... nicméně nějaké jednoduché přepínání mezi zdrojem zvuku - ntb, mobil - by bylo boží).

Bohužel na moje požadavky nemají eshopy správný filtr, jinak bych asi dokázal pohledat sám (nebo mám špatný eshop), tak jsem se chtěl poptat tu.

Předem díky za jakoukoli radu/tip!

edit:
Kdyby měly navíc možnost připojit se i přes jack, abych je mohl připojit do iPodu Classic, tak by to byla pecka.
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 28. 11. 2018 18:03

vidim ze to mame podobne, taky jsem hledal nejaky univerzal, ale budes si muset vybrat. Na to tvoje nabijeni ideal radiove se stanici. A taky je pripojis pres 3.5mm jack (pokud maji) s ipodem nebo televizi kdyz ma jacka nebo i mobilem ci notebookem akorat nevim jak je to s ovladanim vsech techto zarizeni nadalku, chce to zkusit. BT zase propojis s mobilem, notebookem a porad je muzes mit u sebe a bez te "otravne" stanice. A nektere maji i ten jack, tak z nich udelas dratove a propojis treba s ipodem. O vydrz bych se nebal, aspon u tech lepsich za 2-3K a vys.

Ja budu mit vetsi problem, mam mensi hlavu a vys posazene usiska, takze pokud mi nic nesedne, tak aby mi most sedel na hlave, budu muset vybirat z dratovych. Ale na takove myslenky je jeste brzo, o vikendu vemu utokem nejake obchody. Zatim mi vubec nesedli 1000MX2 ani ty nejvetsi Marschal (asi monitor), most zustal nad hlavou i pri nejmensim nastaveni :(
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 11. 2018 07:57

Paullik74 píše: proto sem se chtěl zeptat, jestli něco podobného není od nějakého známějšího výrobce, abych nekupoval zajíce v pytli?
Obavam sa ze s tymto nepochodis. Takzeasi kompromis, bud asi nejake noname alebo radiove, alebo zabudnut na dok.
Viem este akurat ze Thomson ma nejaky model BT so zakladnou. Ale ako to hra netusim. Dostat ho normalne tu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 29. 11. 2018 08:36

Mee Matrix 2 jsem koupil minuly rok synovi na vanoce a pro me velke zklamani. Zahuhlane, kelimkovy efekt a zadne detaily. Ale to je jen muj nazor od te doby jsem je neslysel mozna nebyly rozehrane jak se rika.
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paullik74 30. 11. 2018 16:23

co tohle?
https://www.alza.cz/sony-mdr-rf895rk-d4846691.htm

edit: aha ty jsou taky rádiový :/... filtr na alze je ale ukázal v bluetoothových -_- achjo

edit2: tak to vypadá, že momentálně jediná možnost jsou Parrot Zik 3, které mají bezdrátové dobíjení + nějakej stojan s Qi standardem

edit3: a nebo pak poslední možnost, bluetooth vysílač FiiO BTR3 pro ty rádiové no... což asi nakonec zvolím
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 30. 11. 2018 19:03

Ja ti nevim, jdes na to podle mne zbytecne slozite. Chces BT do prace, kde pochybuji ze budes poslouchat vic nez nejakych 7h denne (jestli vubec), to mas 35h tydne. Na to ti staci takove Sony CH700N. Co jsem vycetl z recenzi vydrz pres 30h, na svoji cenu slusny zvuk (2x jsem je poslouchal v EW a vazne o nich uvazuji) nejake zakladni ANC se do ofisu hodi. V patek je nabijes pres USBcko a v pondeli ficis zase cely tyden...
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paullik74 30. 11. 2018 22:59

To je sice zajímavá myšlenka, ale už úplně vidím, jak by to dopadlo. Reálná výdrž by byla nižší, a věčně bych zapomněl na to to při odchodu připojit na USB. A pak, když bych si chtěl konečně něco poslechnout, tak by byla sluchátka vybitá. Nabíjení sluchátek přes USB je stejně jako u telefonů neuvěřitelně nepraktický a štve mě to od počátku smartphonů (kdy začla být nutnost nabíjet každý den). Fakt mě udivuje, že sme se v tomhle ještě nikam neposunuli, za tolik let...
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků