Otevřené do 6k, domácí poslech, zdroj Shiit Fulla 2

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Paleandr 7. 11. 2018 00:07

Ahoj,

změnila se u mne situace a začal jsem se domů poohlížet po otevřených sluchátkách. Budou připojené defakto pouze u PC a na Shiit Fulla 2. Hudbu poslouchám všelijakou (orchestrální hudba, rap, ženské vokály, rock...), koukl bych na tom občas i na film, hraji i hry. Co jsem zkoušel v podobné relaci uzavřené sluchátka, tak se mi líbil projev ATH-MSR7. Nicméně bylo mi řečeno, že kdybych bral otevřené sluchátka, dostal bych více muziky než s uzavřenými. Zatím jsem pokukoval po HD 599. Doporučíte mi prosím něco?

Představa:
Otevřené
Pohodlné na několik hodin
cca do 6k CZK
nemám problém objednat ze zahraničí

Děkuji všem, co se zapojí.
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod tonik666 7. 11. 2018 10:32

Ahoj,

za sebe doporučuji otevřená, samozřejmě pokud nehrozí, že bys jimi někoho rušil. Sám k Schiit Fulla 2 používám Hifiman HE-400i, která jsem objevil díky zdejšímu fóru a pořídil je za cenu lehce nad tvůj limit. Na bazaru by měly jít sehnat do limitu, pokud bys o ně měl zájem.

Mám i zmiňovaná ATH-MSR7 a za sebe a svůj tvar hlavy bych pro dlouhý poslech šáhl jinam - hlavový most mě dost často tlačí seshora do hlavy, mají relativně malé náušníky a v kombinaci s vyšší váhou začnou být nepohodlné rychleji než moje jiná slucháta. Hifimany jsou pohodlnější (hlavový most je kožený pásek bez výstuhy), stejně tak Grado SR60, které jsou zároveň o hodně lehčí. Zvukově jsou ATH-MSR7 velmi dobré, ale zásadní rozdíl oproti Gradům tam já neslyším. Nyní MSR7 používám na ven, ale asi se vrátím k menším AKG K450, takže pokud bys o MSR7 měl i tak zájem, pošli SZ.

Zdraví
tonda
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 7. 11. 2018 12:21

Rozhodne bych volil nizkoimpedancni sluchatka,jelikoz fulla nabizi do 300ohm uz pouze 40mW. Takze napr. z velmi slusnych senn hd 600,nedostanes pri jejich 300ohm to prave orechove. Ale ta hádéčka 599 hraji pekne,zkousel jsem v audigu. Pokud bys chtel detailni zvuk vysek a stredu,s neprehnanymi basy(svetlejsi),tak doporucuji to,co mam sam doma k plne spokojenosti - beyery dt 880 32ohm.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zino333 7. 11. 2018 12:26

Hifiman HE400i
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paleandr 7. 11. 2018 13:06

Díky všem za tipy. Určitě uvítám i zapojení dalších lidí. Na rozmyšlení mám dost času, nikam nespěchám.

Co se týče těch Hifiman 400. Máte nějaký ověřený obchod, odkud jste brali? Kde to vychází případně teď nejlépe? Nebráním se ani nákupu ze zahraničí. Co jsem se díval na Heurece, tak to u nás prodávají tři obchody. Z toho dva za 15t Kč a jeden za 8t Kč. To nechápu. https://sluchatka.heureka.cz/hifiman-he-400i/# A jestli je reálná cena 15 tisíc, tak to je totálně mimo můj rozpočet. Díky za info.

Na ty HD 599 mám teda uplně kašlat?

@tonik666 Díky za nabídku na ty MSR7, ale sám jsem si je koupil a nakonec vrátil. Nedokážu je mít bohužel na hlavě déle jak půl hodiny. Vadí mi most a vadí mi hlavně to, jak blízko mám drivery sluchátek u uší.
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 11. 2018 14:43

Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 7. 11. 2018 14:58

Z Ketosu neposílají do ČR.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doodier 7. 11. 2018 15:20

Já ty Hifimany kupoval z ebay od autorizovaného prodejce za $150. Se shipping a tax do CA to vyšlo myslím na $179
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 7. 11. 2018 15:24

229E už je dost dobrá cena, lepší jsem asi ani neviděl.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod Paleandr 7. 11. 2018 23:21

No dle komentářů se mi to zdá, že Hifimany v této cenové relaci nemají konkurenci? To jsou vážně tak dobré? Dále jsme se dočetl, že jsou dvě verze. Je mezi nimi nějaký výrazný rozdíl?

EDIT: Jak moc "leakují" zvuk do prostoru? Nedokážu si to moc představit a nemám to kde vyzkoušet bohužel. Dokáže to někdo osobně popsat? V nějaké review jsem četl, že jsou opravdu hodně hlasité do okolí.
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 8. 11. 2018 08:40

Chtěl jsi otevřená sluchátka, ty jsou slyšet víceméně asi všechny. Pamatuju si, že tady na foru někdo psal, že je doma večer neposlouchá, protože jsou slyšet přes celý byt.

Aby tady nebyla jen samá chvála, tak musím říct, že ty moje mají jeden malý problém. V jednom sluchátku mi chrastí když hrajou basy a nebo když silněji "zavrtím" hlavou ze strany na stranu. Tak jsem je rozebral, abych zjsitil, jestli tam není třeba nějaký chlup, nebo smítko na driveru. Nic jsem tam nenašel, ale pokud se je rozhodneš někdy rozebírat, tak buď připraven na šok. Sluchátka, která původně stála snad €450, vevnitř vypadají jako něco z pouti. Ty 2 drátky, které jsou přiletované k driveru jsou tenké jako nitky a ten soldering job taky nic moc... Důvěru to moc nevzbuzuje. No prostě se šetří kde může. Předpokládám, že můj problém vyřeší přilepení toho drátku na grill sluchátek, ale ještě jsem neměl čas to otestovat.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 8. 11. 2018 09:35

Zvuk z otevrenych sluchatek utika hodne, na druhou stranu mam otevrena sluchatka doma i v praci - staci prizpusobit hlasitost okoli (coz delam sam od sebe protize v tichu nepotrebuji poslouchat tak nahlas) a je to zcela pohode i doma kdyz vsichni spi

moje hifimany funguji dobr. za me je plus ze jsou pohodlne, relativne vzdusne (mene nez beyerdynamicy ale nesrovnatelne vic nez uzavrena - treba ty MSR7. a hraji moc pekne
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod Vladas77 8. 11. 2018 09:55

Ahoj, mám HE-4xx z Massdropu, za myslím 169US. Sedlo si to s mojí cestou do států, tak jsem nezaváhal... :tleskani
Živím to Magni 3 a příjde mi to za ty peníze super.
V Praze nabízím půjčení k vyzkoušení :potichu
Marantz, Denon, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod Paleandr 8. 11. 2018 10:04

Vladas77 píše:Ahoj, mám HE-4xx z Massdropu, za myslím 169US. Sedlo si to s mojí cestou do států, tak jsem nezaváhal... :tleskani
Živím to Magni 3 a příjde mi to za ty peníze super.
V Praze nabízím půjčení k vyzkoušení :potichu


Ahoj, díky moc za nabídku. Bohužel z Prahy nejsem a tak nemám možnost vyzkoušení. Díky za pozitivní recenzi.

tonik666 píše:Zvuk z otevrenych sluchatek utika hodne, na druhou stranu mam otevrena sluchatka doma i v praci - staci prizpusobit hlasitost okoli (coz delam sam od sebe protize v tichu nepotrebuji poslouchat tak nahlas) a je to zcela pohode i doma kdyz vsichni spi

moje hifimany funguji dobr. za me je plus ze jsou pohodlne, relativne vzdusne (mene nez beyerdynamicy ale nesrovnatelne vic nez uzavrena - treba ty MSR7. a hraji moc pekne


Jak jsem na ty sluchátka koukal, tak mi přijde, že jsou hodně vzdušné. Že je tam opravdu hodně volného prostoru. V práci bych to nedokázal používat. Hraje nám rádio + klasický kancelářšký šum. Takže tady používám špunty (aktuálně KZ ZSA).

Doodier píše:Chtěl jsi otevřená sluchátka, ty jsou slyšet víceméně asi všechny. Pamatuju si, že tady na foru někdo psal, že je doma večer neposlouchá, protože jsou slyšet přes celý byt.

Aby tady nebyla jen samá chvála, tak musím říct, že ty moje mají jeden malý problém. V jednom sluchátku mi chrastí když hrajou basy a nebo když silněji "zavrtím" hlavou ze strany na stranu. Tak jsem je rozebral, abych zjsitil, jestli tam není třeba nějaký chlup, nebo smítko na driveru. Nic jsem tam nenašel, ale pokud se je rozhodneš někdy rozebírat, tak buď připraven na šok. Sluchátka, která původně stála snad €450, vevnitř vypadají jako něco z pouti. Ty 2 drátky, které jsou přiletované k driveru jsou tenké jako nitky a ten soldering job taky nic moc... Důvěru to moc nevzbuzuje. No prostě se šetří kde může. Předpokládám, že můj problém vyřeší přilepení toho drátku na grill sluchátek, ale ještě jsem neměl čas to otestovat.


Díky za reakci. Je mi jasné, že otevřené budou všechny slyšet oproti uzavřeným výrazně více. Šlo mi spíš o to, že to budou moje první otevřené sluchátka, takže nemám vůbec zkušenost a nedokážu si představit jak moc to bude rozdíl. Dle nějakých testů, co jsem se díval, vychází ty Hifimany třeba výrazně hlasitější než právě HD 599 (zrovna tohle srovnání jsem našel) co se týče pouštění hluku do okolí. Na youtube jsem našel dvě videa a v jednom ten zvuk do okolí není téměř slyšet a ve druhém jsou ty sluchátka slyšet i v druhé místnosti, takže to mi vůbec nepomohlo. Zkrátka předpokládám, že na sezení na gauči u televize to nebude, nicméně u PC v jednom pokoji a se zavřenými dveřmi to nebude vůbec problém.
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 8. 11. 2018 10:52

Paleandr píše: ... Zkrátka předpokládám, že na sezení na gauči u televize to nebude, nicméně u PC v jednom pokoji a se zavřenými dveřmi to nebude vůbec problém.
Na rap alebo rock by otvorené sluchátka nemali mať žiaden problém, ale napríklad už taký posluch "vážnej muziky" za prítomnosti "priemerne hlučného" pc v tej istej miestnosti može byť dosť otrava.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků