Slúchadlá na hry 150€ až 300€

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Raster19 23. 10. 2018 21:21

Ahoj, rád by som si prečítal Vaše návrhy ohľadne slúchadiel, ktoré by mi možno najlepšie sadli. Možno sa také nenájdu, nesilím to a viem prijať kompromis, no skúsim spísať podmienky :-) .

Už pár dní čítam zahraničné aj naše fóra a vychádza mi z toho to, že bude lepšie sa spýtať. Mal som doma Beyerdynamic DT 990 Pro 250Ohmové a strašne mi nevyhovovalo, že boli otvorené a taktiež by som sa už radšej vyhol tejto značke. Mám doma aj Hyperx Cloud II, no v porovnaní s DT 990 Pro mi prídu ako odpad.

- Použitie primárne na hry
- Mám doma Creative Saund Blaster X7 ( potreboval som prepojiť PS4, PC a zosilovač z amazonu mi neprišiel, tak som kúpil toto )
- Ako som spomínal, otvorené mi moc nevyhovujú, no zvuk tých Beyerov 990 Pro sa mi dosť páčil

- Rád by som možno išiel do Sennheiser, len vôbec sa nevyznám v tých ich označeniach, taktiež ma štve slonovinová farba :-D , neštítim sa značkám ako SONY, BOSE, JBL, AKG, KOSS, B & O...
- Rád by som objednal niečo zo Slovenska, nie zahraničie
- Rozpočet od 150 do 300€
- 27.10.2018 idem pobehať nejaké obchody v Bratislave, kde by mohli mať na posluch nejaké kúsky, tak nech som pripravený

Mám možno trochu zmiešané podmienky, no doteraz som si vždy našiel všetko tak, aby ma uspokojilo :-D .
Raster19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 23. 10. 2018 22:09

Ahoj, čo konkrétne ti nevyhovovalo na tom, že boli otvorené? Teda požiadavka je uzatvorené slúchadlá?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raster19 23. 10. 2018 22:25

No mám dosť rušnú domácnosť a počul som ruchy. Ďalej som nočný tvor a slúchadlá rušili zas ich na oplátku. Aby som ešte upresnil dôvod, prečo už nechcem BD je ten, že pri niektorých typoch bassov rezonujú, našiel som toho celý net - že vraj chĺpky/ vlasy na membráne (?).
Ak by sa dalo, tak by som poprosil radšej uzatvorené, to je priorita, no ak by sa ináč nedalo, tak rád si dám poradiť aj polootvorené/ otvorené. BD ma tým rezonovaním dosť sklamali. Tú istú chybu by mali mať aj DT 770...
Raster19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 24. 10. 2018 00:27

Jediné rezonance, které jsem u BD DT880 zažil byly, když na membránu pronikl vlas. To pak dokázalo drnčet neskutečně. Takže to byl asi i tvůj problém.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 24. 10. 2018 07:57

Porozmýšľaj či by si ešte kúsok neprišetril na 470€ a neišiel rovno do Audeze Mobius. To by tak nejak úplne napĺňalo tvoje požiadavky a mal by si už naozaj veľmi slušný zvuk. Pozri ich na nete, niečo naštuduj. Podľa mňa by to stálo za to už keď nie si cenovkou od nich ďaleko.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raster19 24. 10. 2018 09:16

Tie vyzerajú zaujímavo, ale len tak z rýchlika pozerám, že ťažko zoženiem na SK.
Ďakujem aj za takýto návrh, beriem na vedomie, pretože niekedy neviem ani ako a mám viac peňazí a rozočet sa zvýši ( niekedy naopak a vtedy robím zlé rozhodnutia ). Počkám, či ešte niekto nedá nejaký návrh.

Inak pozerám, v Tvojom popisku, že máš Hifiman HE400i, po tých som tiež pokukoval. Cenovka je zaujímavá, na heureke cca 400€-500€, v zahraničí od 180$.
Na SK som ich našiel dokonca na nejakom mne neznámom e-shope za 229€ hmmmm.

https://www.ketos.eu/hifiman-he-400i-cierna
Raster19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 24. 10. 2018 09:27

Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 10. 2018 10:07

Raster19 píše:Na SK som ich našiel dokonca na nejakom mne neznámom e-shope za 229€ hmmmm

Neznamy eshop ? Nie je KETOS nahodou oficialny distributor znacky hifiman u nas ? Nebal by som sa toho eshopu. Na druhej strane pises, ze nechces uz otvorene a teda HE400i aj ked hraju vyborne, otvorene prave su a prepustia snad vsetko. Preto ich pocuvam iba v noci, co je skoda, ale uzavreta nahrada s podobnym zvukom a cca cenou asi nie je (mozno OPPO PM3).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 24. 10. 2018 11:44

Haha, Ketos je jedna z firiem s najväčším menom na Slovensku. Nie je sa vôbec čoho báť. Je to dobrý predajca. V Bratislave majú aj štúdio.

HE400i hrajú veľmi pekne (majú taký zvláštny nádych na stredoch, ktorý je pre mňa návykový), ale to sú úplne otvorené slúchadlá. Dajú sa použiť aj ako malé repro ak len napríklad chceš pozrieť nejaké video na YT a nechce sa ti ich dávať na uši. Napríklad keď počúvam neskoro večer slúchadlá trochu viac nahlas a keď už všetci spia, tak je ich počuť v celom byte.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 24. 10. 2018 14:10

Mr.Speaker AEON closed
OPPO PM-3
Fostex TH-X00
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod Raster19 25. 10. 2018 16:02

Ďakujem všetkým veľmi pekne. Všetko pomaly popozerám a potom sa rozhodnem :)
Prajem pekný deň.
Raster19
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků