Vintage sluchátka aneb vlákno pro staré kousky...

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod razerfan 25. 12. 2018 22:50

Nejsem sám kdo obdivuje zvuk sluchátek Hd540. Zde cesta jakou se k nim dostal a další informace - https://www.hifisystemcomponents.com/fo ... l?KW=HD540 . Tento uživatel si libuje v reproduktorech a našel nakonec i lépe znějící sluchátka - Mysphere 3.1, ale to jsou sluchátka za 4 tisíce dolarů...
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 5. 1. 2019 15:14

Otevřená sluchátka HD565 Ovation 150 Ohm (od r.1994) a uzavřená sluchátka HD265 Linear 150 Ohm (od r.1995), aneb přijatelná kvalita za rozumné peníze.

HD565 Ovation v sobě mají jakýsi záchvěv kvalitního zvuku (výšky, prostor, timbre - příchuť) z předchozí generace Sennheiserů (HD540-HD250-HD560) a zvýrazněné basové pásmo, HD265 Linear jej v ještě větším množstvím basu utopily.

P1050005b.JPG
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 1. 2019 15:50

Sennheiser HD565 Ovation vlastním od roku 1997 a stále hrají moc pěkně, vzdušně detailně a pohodově, nikdy jsem neměl nic lepšího na uších :-). Asi to bude tím, že jsem ani jiná lepší sluchátka nehledal. Musím přiznat, že po mých prvních studentských sluchátkách - Koss GT5 a posléze Koss Porta Pro to byl dost velký upgrade ve zvuku i pohodlí. Stále používám "na doma" v kombinaci s FiiO X1 + zes. FiiO E11K, který těch 150 ohmů krásně dává a vylepšuje i malinko subtilnější basovou linku. Jediná vada na kráse je, že se měkká výplň vnitřní části hlavového mostu po těch letech jakoby vypařila .... gel nebo molitan, co byl kdysi uvnitř je fuč, takže pohodlí usazení na hlavě se malinko zhoršilo. A 1x už jsem za 21-letou životnost měnil kabel (vynechával zvuk do jedné mušle). Jinak stále krásný zvukový zážitek ... toť moje zkušenost.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 5. 1. 2019 16:19

Možná by pomohl tento headband - https://www.audiosanctuary.co.uk/sennhe ... d-pad.html . A jestli do toho půjdeš, tak tyto náušníky: https://www.audiosanctuary.co.uk/sennhe ... -disc.html . Koupil jsem je (viz. ta sluchátka napravo), a zkusil na HD565 a pasují přesně a hrají velice pěkně. Až na tu cenu.

Takže za číny můžeš vzít za zlomek ceny např. toto:
https://www.ebay.com/itm/Replacement-ea ... :rk:1:pf:0

S náušníky se to má tak, že na ebay se prodávají velurové za babku, ale mé uši říkají, že lépe sluchátka hrají s koženkovými (pleather). Ty sice také nějaké jsou na ebay k mání, ale z jiného typu koženky, a proto jejich zvuk může být zklamáním. Originální koženkové náušníky Sennheiser holt něco stojí. Velurové náušníky mívají měkčí zvuk, které oproti jemné kožence ztratí pevnost a zvuk je lehce rozplizlejší. Tlustá pevná koženka obvykle zničí výšky. Nejlépe znějící náušníky tedy bývají z jemňounké koženky. Posledním materiálem je látka - fabric. Ale ty se hodí jen k některým sluchátkům, protože maí méně basu a jde u nich o neutrální timbre - zvuk - a také se moc nevyrábí.

Pokud tedy velurové nebo obdobně měkké - tak tento prodejce je ověřený - a mělo by to být kvalitativně ok: https://www.ebay.com/itm/2-Version-Repl ... rk:31:pf:0

-- 5. 1. 2019 16:31 --

Aby to tady zaznělo a nezapadlo - HD250 Linear 1 s pleather náušníky od ebay uživatele wang_yifei zatím považuji za nejlépe hrající sluchátka. Mají duši, zatímco HD540 mají referenční studiový zvuk. Ještě mne ale čeká přenáušníkování všech modelů sluchátek která vlastním na ideální náušníky a hromadné porovnání, tak možná s tím HD560 Ovation 1 trochu zahýbají, ale pochybuji.

ps na audiosanctuary máš na výběr i tyto headbandy:
https://www.audiosanctuary.co.uk/sennhe ... hd580.html
https://www.audiosanctuary.co.uk/sennhe ... ative.html (přímo pro HD565)
Naposledy upravil razerfan dne 5. 1. 2019 16:35, celkově upraveno 1
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 1. 2019 16:32

Díky moc za námět na vylepšení, ten headband by se hodil, mrknu na to. Náušníky mám velurové, ještě jakž takž zachovalé a matroš mi vyhovuje, je příjemný na dotek, uši se nepotí ... nedokážu odhadnout, jestli by mi
koženkové vyhovovaly více. Občas se mi stane, že uvnitř při nějaké frekvenci zvuku, rezonuje tón, ale už jsem párkrát čistil vnitřek od vlasů .... takže to nejspíš dělá "zapíchlý" vlas do měniče, po čištění ten "efekt" zmizí.
Dík moc za odkaz na ty velurové, koupím asi jedny do zásoby a možná už je i na čase je vyměnit :-))
Ještě se zeptám na tohle. Má z tvého pohledu smysl investovat do upgradu přehrávače popř. zesilovače, aby to bylo ve sluchátkách slyšet? :-D, jestli se teda dá ještě posunout poslechový level nebo už je to jen na změně sluchátek ...
dodatek: tak super, ten headband, to je přesně to, co potřebuju a cena hodně dobrá :-) , pracuju v UK, takže ideální stav, dík za odkaz, Máca
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 5. 1. 2019 16:53

HD565 mají dostatek basu, takže dobrá synergie by byla s čistě znějícím zesilovačem. Tmavě hrající zesilovače zvuk nevylepší. Čistě znějící ano. Třeba můj Shanling M0 má podobný zvukový chakter jako Chord Mojo - oba mají čistý zvuk.. Jaký je to skok s HD565 mezi jednotkou za 3tisíce a jednotkou za 10 tisíc? Mojo zní průzračněji, a má jasnější kontury, s M0 jednotlivé zvuky více splývají. Jsou to dobrá sluchátka se slušnými výškami takže rozdíl uslyšíš hned. Stojí to za upgrade? Nevím. Ale nad kvalitu Moja bych s HD565 nešel. Mojo zní už dostatečně dobře. Stejný slyšitelný rozdíl by mohla přinést výměna velurových náušníků za jemné koženkové. Další čím můžeš ovlivnit zvuk je vyndat zpod náušníků ten molitánek. Moje uši říkají, že tam nemá co dělat. Výšky nejsou nijak pichlavé a každá trocha čistoty navíc se na HD565 příznivě projeví. Poslední slyšitelná změna je při změně kabelu. Tu bych nazval jako málo výraznou. Více ji oceníš až když jsi vytunil vše ostatní, a chceš už jen ten poslední malý krůček - ale každá materiál kabelu může hnout zvukem jinam. Těžko radit. Sázka na jistotu je koupit levnější kabel tak za 500,- a nesnažit se o nějaký zásadní skok, jen o trochu pročištění středu a další zpevnění basu. Staré tenké kabely mohou znít tupě, takže i levný kabel udělá dobrou službu.. Já bych být tebou se změnami nespěchal, a vsadil bych na vlastní zkušenost - sluchátkové srazy, výstavy, a prodejny jako Audigo mohou pomoci.

Já jsem si nechal z anglie z ebay poslat od Mavismodz6 levný kabel na sennheisry. Vyhrál jsem ho za sotva 300Kč. Byl super. Pak jsem si nechal poslat další s tlustým jackem a tomu vypadával zvuk, takže nevím zda ti ho doporučit, když mi poslal šmejd. Ale je to angličan. Občas má aukce za sníženou cenu - zde je plná pálka: https://www.ebay.com/itm/Sennheiser-hd6 ... :rk:1:pf:0 . Preferuj měď co nejkratší délky.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 1. 2019 17:05

Hmmm, :tleskani díky za tvůj názor. Tak pro začatek bych asi zkusil koupit ty koženkové náušníky, o výměně přehrávače už jsem přemýšlel, začíná mě zlobit ovládací kolečko na X1-čce, ten Shanling M0 je předpokládám utáhne i bez zesilovače, že jo? + vyndat molitánek a uvidíme ... :-) . No kabel mám origo od Panther.cz pro ty 565-tky, tak to bych nechal. No a podívat se do Audiga, až se vrátím, to bych taky mohl aspoň uvidím a uslyším taky něco jiného :-D
já to zatím vyzkouším takhle a uvidíme, co to přinese, ty máš poměrně dost detailní znalosti i zkušenosti, já zase tak úplně zapálenej fanoušek nejsem, ale moc ti děkuju za velmi cenné postřehy, je vidět, že jsi v tomhle mnohem jinde než já .... a jsem rád, že i přesto dokážeš pomoct a poradit.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 5. 1. 2019 17:54

M0 je utáhne v pohodě. Jen nevím o kolik si polepšíš oproti Fiiu :-). Narozdíl od předchozí generace Sennheiserů mají tmavší zvuk, tak znějí líp ze světlejším zesíku. A M0 je světlejší.

Ta předchozí generace Sennheiserů má ještě lepší výšky a bas má taky ale netopí se v něm - tonalita není tam tmavá jako s HD565. Takže narozdíl od HD565 jim pomáhá tmavší zesík (R2R11).

/editováno - spletl jsem si HD565 s HD250 :-)
Naposledy upravil razerfan dne 5. 1. 2019 18:17, celkově upraveno 1
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 1. 2019 18:05

ještě jednou dík, ještě popřemýšlím ... každopádně tak jako tak budu muset určitě v dohledné době koupit nový přehrávač .... prozatím objednám ty velurové i koženkové náušníky ať vyzkouším zvukový rozdíl, co mě více sedí
+ ten headband a dál se uvidí ... přesně jak jsi psal, nebudu pospíchat a zkusím si i něco poslechnout ve speciálkách ( Audigo, atd. )
... no poslechnout si je s tím Mojem, to by asi bylo dost zajímavý :-)), fakt takovej rozdíl?
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 5. 1. 2019 18:13

Tak pardón já už jsem z toho přehazování úplně blbej. Oprava - mezi Mojem a M0 zas takový rozdíl není. M0 je už dostatečně dobré. Velký rozdíl je až u těch výše impedančních sluchátek. No aspoň jsem to přizna l:-).
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 1. 2019 18:16

:-D aha, takže poslech zaměříme na M0, díkes za opravu .... bude to malinko levnější ... :-D
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 6. 1. 2019 20:00

Nechci to tu moc šířit, ale s M0 hrají HD565 lépe než HE-400i, které nyní prodávám v bazaru. Bas sice nejde tak hluboko, ale výšky a čistota je lepší u HD565. HD250 sice mají s M0 neopakovatelné kouzlo, ale nejsou dostatečně vybuzené, zatímco HD565 ano. HD565 mají silný a pevný bas, mají nádherné výšky a zvuk s duší. Mám na nich původní náušníky z HD265 Linear na fotce vlevo, ale rozdíl oproti náhradním náušníkům Sennheiser, na které jsem ti poskytl link je nepatrný. HD250 jsou ještě lepší sluchátka hlavně ve výškách, ale nemám k nim zatím dokonalý přenosný zdroj (kromě desktopového), takže moje portable kombo snů je nyní M0 a HD565. Kabel se mi osvědčil spíše obyčejný - nejlevnější náhradní kabel od Mavismodz6. Drahý kabel od Kabelguru sice zní delikátněji, ale staví středy do větší dálky a já si nejsem úplně jistý zda to zvuku prospívá.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 6. 1. 2019 20:08

Dovolím si tvrdit, že všechny Sennheisery této řady hrají skvěle.
HD 650, HD 600, HD 580, HD 565 i HD 545 jsou super.
Sám mám aktuálně HD 650 a HD 545 Reference a zvažuju, že ještě přikoupím HD 600 (zajímal by mě rozdíl oproti HD 545 Reference, protože mám pocit, že hrají hodně podobně).
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 6. 1. 2019 20:12

Po HD545 jsem pokukoval. Jak hrají vůči HD565? A jaké na nich máš náušníky - to dělá velký rozdíl (třeba velur versus kůže). .. Někdy je lepší sundat tu lépe znějící sadu náušníky a použít ji v porovnání na obě.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 6. 1. 2019 20:17

HD 565 jsem slyšel dávno, už si jejich zvuk moc nepamatuju.
Na 545 i 650 mám originální naušníky od Sennheiseru (velur).
545 je oproti 650 neutrálnější s o něco menším basem, 650 jsou "teplejší" s trošku menším prostorem.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků