Vintage sluchátka aneb vlákno pro staré kousky...

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod razerfan 17. 10. 2018 07:32

vlákno pro staré kousky
Naposledy upravil Nick Cave dne 17. 10. 2018 08:07, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na optimálnější :)
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 10. 2018 09:44

... a povedzte mi Kefalín, čo si Vy predstavujete pod takým slovom "staré kousky"?
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 17. 10. 2018 15:33

já bych to neomezoval na nějaký ročník, ale asi jde o sluchátka která se nová neprodávají a stojí jejich zvuk za to, aby se na ně upozornilo.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 17. 10. 2018 15:58

hehe, uz to vidim v barvach :D a skoro to i citim na kebuli :) neco jako toto? https://www.vinylio.cz/tesla/nahradni-d ... -sluchatka
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 10. 2018 17:11

razerfan píše:já bych to neomezoval na nějaký ročník, ale asi jde o sluchátka která se nová neprodávají a stojí jejich zvuk za to, aby se na ně upozornilo.

... takže žiadne retro šmejdy "ala tesla", ale solídna vintage trieda ako sú napr. AKG K1000 alebo Sony MDR R10

Obrázek
sony_MDR_R10_x768.jpg
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 18. 10. 2018 00:13

Sennheiser HD540 Reference 600 Ohm (early production) vs HD560 Ovation 300 Ohm (mid-late production)
Podobná tonalita, ale HD540 mají tvrdší, průzračnější zvuk, nástroje jsou přehledněji separované, scéna není koncentrována doprostřed a je výrazně širší - zvuky na stranách zní hlasitěji než uprostřed, prostředek ale netvoří prázdné hluché místo - hudba se v něm spojuje. Sluchátka by se mohla hodit na monitoring a "čtení hudby", chybí jim však feel - mají ho jen stopové množství. Zato HD560... jsou lahodnější, mají jemnější, kulatejší, příjemně “flavoured” zvuk, který není směrován na referenční čistotu a přehlednost, ale na zážitek. Hudba hned ožije a má duši. Zvuk je koncentrovaný více doprostřed. Scéna je užší a vyšší než u HD540. Hloubka jim nechybí. Výšky na měkčím pozadí HD560 dokáží štípnout. To na tvrdém pozadí HD540 takové štípnutí nevynikne. Tam je výrazné celé spektrum. HD560 ale nejsou úplně měkké ve smyslu rozplizlé, jsou jen o něco jemnější.. Mají tvrdost i měkkost. Znějí parádně.

Neposlouchal jsem je na stejných náušnících: HD560 - noname koženka, HD540 – látkové původní náušníky s vyměněným molitanovým vnitřkem – rozděleným na 2 části fólií. Po výměně kabelu nabyl zvuk na objemu - přibyla basová složka a zmizel dojem světlosti a tenkosti zvuku. Zatím nejlepší sluchátka co znám - HD540 z pohledu čistoty a linearity, HD560 na příjemný poslech.

AKG K240 Sextett 600 Ohm (mid production) – vyloženě špatně hrající sluchátka, zahuhlané a s plochou scénou, ale jednu věc dělají dobře – všechny kytary staví dopředu, a jejich středy což jsou právě ty kytary znějí neurvale jako někde ve zkušebně – takže velice vhodná sluchátka na death metal a špatně zmixovanou tvrdou hudbu, které nevadí plochost - rozpláclost scény, a u kterých oceníte ten výrazný focus na dopředu postavené kytary. Na nic jiného se nehodí.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 22. 10. 2018 18:42

Abych jen nehanil - Sextett nezní zahuhlaně, možná trochu tupě, ale ne zahuhlaně. Ploše a trochu tupě. Ale na metal jsou dokonalé. Mají málo pevný (loose) bas, kterého je trochu víc než akorát (to dělá tvrdé hudbě dobře). Jejich zvuk je díky tomu dost hutný. Basa (středobas) je vcelku dobře odlišená od středů, které samy znějí též hutně (nabasovaně). Tyhle hutné středy (doprovodné kytary) naprosto dominují zvuku, neboť jsou vytažené dopředu. Výšky (činely) jsou měkké a zřetelné. Bicí znějí jako ve zkušebně. Přehledně a přesně tak jak by je metalista chtěl mít. Celé to na mně působí dojmem, že jde o ideální metalová sluchátka. Doprovodné kytary jsou nejvýraznější a nebál bych se říct že dokonalé. Totální bahno. Zpěv je hned za nimi - taky bahno. V dobrém slova smyslu. Metalové bahno a audiofilní bahno jsou dvě různé věci, ale to nemá smysl vysvětlovat. Na některých albech zní zpěv trochu vzdáleně. Sóla jsou jen třešínka na dortu - nepřitahují moc pozornost. Hlavně jde o rytmickou kytaru, zpěv a brutálně zkušebnové bicí. Scéna je širší a nástroje jsou v ní dobře rozmístěné. Do výšky jde minimálně, do hloubky vůbec. Cokoliv tvrdšího, od Slayeru přes Cannibal Corpse po At The Gates na nich zní famózně. Bahno umí na jedničku s *. A druhou věc co umí pěkně, je když kapela "vypne" a zní tam jen 1 nástroj. Protože je vše koncentrováno zleva doprava, a nikam do hloubky - tak vypne celá strana a je to hodně velký kontrast.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 10. 2018 21:08

No keby len vypínala celá strana ... ja mám skôr intenzívny pocit že tu niekomu už fest, ale skutočne celkom fest prepína!
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 23. 10. 2018 08:32

Mám přinést stopangin?
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 28. 10. 2018 15:38

AKG K240 Sextett
Přílohy
PA280003.jpg
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 28. 10. 2018 17:32

HD 430 - boli moje úplne prvé skutočne kvalitné sluchátka v živote. V rokoch cca 1980-1985 to bol top-model fy. Sennheiser 8-)
Přílohy
SennheiserHD430__1200x900.jpg
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 28. 10. 2018 19:24

Paráda. Taky se na ně chystám. Jak asi hrají? My jsme měli doma nějaké Soňáky. Musím zapátrat co to bylo za model.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 28. 10. 2018 22:57

:D --- len pekne si zapátraj. HD430 je jeden zo zásadných modelov od sennheiseru
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 31. 10. 2018 22:14

AKG K240 DF 600 Ohm (Brainwavz Memory Foam Earpads - pleather) - s těmito náušníky nijak nevyčnívající perfektně vybalancovaný neagresivní zvuk, který je mnohem uvolněnější a zaoblenější (soft) než zvuk HD560 a navíc není ani trochu světlý (HD560 jsou). Tonalita je tedy perfektní. Zvuk K240 DF není ale extra čistý ani detailní (ne tolik jako HD560, a už vůbec ne tolik jako HD540). HD540 znějí prostě nejvíc HiFi. K240DF znějí jako solidní příjemně poslouchatelné MidFi. Scéna není široká, a netáhne se tolik do výšky jako u HD560 - takže i prostor je podán vyrovnaně a až na to že je trochu menší, nemá chybu. Sluchátka znějí velmi decentně, pěkně a ničím neohromují, snad kromě té frekvenční vyrovnanosti, do které se snadno zaposloucháte. Na stock náušnících zní neposlouchatelně světle a křiklavě, na náušnících MrSpeakers Alpha Pads (kožených) zase velmi tiše a méně prokresleně než s náušníky Brainwavz. Kupodivu náušníky MrSpeakers Alpha Pads (vegan pads) zní s těmito sluchátky lépe než kožené Alpha Pads, ale Brainwavz jsou ještě lepší. Zkusil jsem tedy tyto Brainwavz náušníky na AKG K240 Sextett, a zvuk ztratil tu neskutečnou syrovost a středy zesládly. Ale tím se vytratila i schopnost AKG K240 Sextett podávat metal brutálním způsobem, takže na nich jsou nadále stock náušníky. Též jsem zkusil na AKG K240 Sextett stock náušníky z DF a oproti Stock náušníkům z Sextettů je zvuk tenčí a má méně autentický syrový feel - tím se mi potvrdilo, že i dvoje úplně stejně vypadající stock náušníky můžou znít trochu jinak. Asi díky stavu molitanu uvnitř, ale třeba je v tom ještě jiná magie :-). Basu je víc než v HD560, podobně jako v HD540 (ale tam je podán jiným způsobem - tvrději). Jak tedy na závěr ohodnotit DF? Jako neskutečně vyrovnaná a příjemně poslouchatelná sluchátka která nevynikají mimořádnou čistotou zvuku a separací nástrojů (HD540), netrpí světlejší tonalitou (HD560), nemají extra hluboký bas ale ani zahuhlané vyšší frekvence (HE-400i), a nejsou tolik syrová a plochá jako Sextett se stock náušníky.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 1. 11. 2018 08:32

Sennheiser HD540 Reference (600 Ohm)
Přílohy
PB010002.jpg
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků