Čínske Chi - Fi

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod amarok 8. 1. 2019 08:08

Další stránka s recenzemi chi-fi. Tentokrát dost kritická - hlavně k produktům KZ.
Chlapík totiž hodnotí celkovou vyváženost zvuku a ne jednotlivé frekvence.
https://www.soundphilereview.com
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 1. 2019 09:40

To jsou zajímavý stránky. Alespoň je vidět, že KZ produkty ne každý adoruje do zblbnutí. Na každý pád na hraní si a testování jsou vzhledem k cenám ideální.

Já hodil IM1 přes noc na Aune a nevím, jestli je to postupným rozehráváním či co, ale s Aune se mi jejich zvuk líbí hodně. Jsou, jak jsem už psal hodně detailní a s Aune umí i bouchnout. Hodně jim pomohly i ty Spinfity, s kterýma mi sedí nejlíp a zvuk se trochen učesal. Takže ten nákup nehodnotím úplně marně. Mají jiný projev, než ZS3, ale dá se to poslouchat.

Včera jsem ještě objednal jedny špunty, ale ty už jsou z trošku vyšší kategorie. Od těch si slibuju hodně a dle recenzí vypadají moc dobře. Už se nmůžu dočkat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 8. 1. 2019 10:43

Taky bych konečně měl jít do něčeho dražšího, to už ale musím mít jistotu, že je po prvních pár dnech neodložím.
(včera sem zavrhl dorazivší zs7/ed16 - mají hnusný pike ve výškách)

Zatím se mně zdá, že největší šance na vyvážený zvuk je v kategorii okolo $10. Většina mých kousků okolo $20 - $30 se snaží oslovit něčím extra (třeba víc basu nebo výšek) a není to ono.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavlicko 8. 1. 2019 15:49

Ahojte...dnes mi došli Tin Audio T2.Nehrajú zle..ale hrajú ticho s Fiio X3 2 gn. DAP je na max.hlasitosti a stale je to ticho. Pôvodné KZ ZSt hdajú oveľa hlasnejšie. S tym asi vela neurobim...preto ich ponúkam do predaja. Ideálne Slovensko. Ďakujem
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 1. 2019 15:58

To je zvlastne, ze ti hraju ticho. Mne hraju na mobile priamo na nejakych 80% hlasitosti uz prilis hlasno a aj na Dragonfly Black. Fiio X3 2gen musi mat na vystupe viac stavy ako mobil, tak ma to udivuje, ze hraju ticho. Nieco musi byt zle... ved to su 16ohm/102dB sluchatka. Mozno skus iny MMCX kabel.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 1. 2019 17:18

amarok píše:Taky bych konečně měl jít do něčeho dražšího, to už ale musím mít jistotu, že je po prvních pár dnech neodložím.
(včera sem zavrhl dorazivší zs7/ed16 - mají hnusný pike ve výškách)

Zatím se mně zdá, že největší šance na vyvážený zvuk je v kategorii okolo $10. Většina mých kousků okolo $20 - $30 se snaží oslovit něčím extra (třeba víc basu nebo výšek) a není to ono.


No já cílil výrazně výše nad 20 či 30USD. Balíček je už na cestě, tak snad možná přijde ještě do konce měsíce.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavlicko 8. 1. 2019 17:36

_daRK píše:To je zvlastne, ze ti hraju ticho. Mne hraju na mobile priamo na nejakych 80% hlasitosti uz prilis hlasno a aj na Dragonfly Black. Fiio X3 2gen musi mat na vystupe viac stavy ako mobil, tak ma to udivuje, ze hraju ticho. Nieco musi byt zle... ved to su 16ohm/102dB sluchatka. Mozno skus iny MMCX kabel.

Sorry moja chyba...musel som ich zle založiť...už je to v poriadku...hrajú výborne ale až po založení štuplov zo Vsonic ...oproti KZ ZS5 trochu detailnejšie stredy...menej agresívne výšky...takže nakoniec kúpu neľutujem.
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 1. 2019 18:23

Teď jsem z Trnů přeskočil zpátky na ZS3 a to je docela kanonáda takhle v přímém porovnání. Jsou fakt o hodně temnější, ale jsou taky krapet do V. Z počátku mi to až tak nepřišlo, ale když je srovnám s M+, tak tam je propad na těch středech zřetelnej. Postavil-li bych vedle sebe jen ty Trny a ZS3, tak Trn jsou zaměřeny na detail a ZS3 na zábavu, více se hodí na nesoustředěný poslech, Trny jsou jim protipólem. Na ven budou lepší ZS3, na doma Trny.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 1. 2019 23:32

K ZS3 som tu mal nedavno debatu s mrazikovo. Dnes som sa k nim teda dostal - ako som avizoval, pozical som si ich a porovnal dojmy po dlhsom case. Beriem spat, ze nie su dostatocne detailne, sluchatka hraju za cenu jednej vecere paradne - detaily tam rozhodne su, basy citit poriadne. Stale su pre mna skor tmavsie ako svetle alebo neutralne, mozno fakt zalezi na kuse.
ALE... neviem si vsak predstavit, ze by som tieto sluchatka pocuval dlhodobo. Ono "za tu cenu" je proste len o pomere kvality a ceny a tam ZS3 jasne daju dole asi akekolvek sluchatka... ak si vsak clovek chce pocuvanie vychutnat bez ciela testovat nieco nove (nastastie su tu aj taki nadsenci, bez ktorych by sa neobjavili niektore zaujimave kusky), na to KZ3 naozaj nie su to prave orechove. Ich prejav je pre mna zastreny, aj tie detaily v porovnani s lepsimi sluchatkami posobia akosi umelo a celkovo posobia ukricane. Este ze kazdy si moze vybrat sam, co sa mu paci a je z coho vyberat :)
P.S. Pocuval som ich s tym Slater modom, je sice vratny, ale na to by som musel najst niekde tie male dvojmilimetrove peny, ktore som vtedy vybral.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 1. 2019 09:12

Já myslím, že jsme v podstatě ve shodě. ZS3 jsou vzhledem k ceně dobře hrající, ale levná sluchátka. Poměřovat je se špunty nad 50, 100 a více dolarů je volovina. V rámci své kategorie cca do dvacky nezapadnou.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 11. 1. 2019 11:09

Objevila se tady na fóru i jinde na webu zmínka, že firma KZ vytváří sluchátka z náhodných konfigurací různých měničů.
Dříve jsem zase na webu četl, že jim naopak sluchátka ladí nějaký expert.
Těžko říct, kde je pravda, osobně si myslím, že někde mezi. Takový logický scénář z pohledu amatéra by mohl být: Vedení rozhodne, že chce tříměničovky. Někdo vymyslí tělo mušle a usazení měničů a vytvoří se prototyp. Teď mají k dispozici řadu měničů, z nichž náhodně nebo podle zkušeností vyberou tři a usadí je do mušle. Když to zní strašně, vyberou jiný tři a zase poslech. Třeba to vyjde a je hotovo.
Když to nevychází ani na x-tý pokus, začnou hýbat s usazením měničů v mušli - ale to je asi tak maximum, co se dá očekávat. Spíš tomu dají jen odpovídající cenovku.

Jestli je mezi námi někdo, kdo nahlédl pod pokličku čínských výrobců a ví jak to chodí, může se podělit.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 12. 1. 2019 23:32

Zdravím Chi-Fisti! Nemá někdo sluchátka Kinera Idun? Docela by mě zajímalo jaký mají zvuk. Díky těmto stránkám mám LZ-A4 na která nedám dopustit a Idun jsou na různých žebříčcích hodnocena ještě lépe. Mojí doménou jsou hybridní sluchátka se zvukem do V.
Předem díky za odpověď!
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Odeslat příspěvekod vencaxxx 13. 1. 2019 08:17

Já je mám a od ty doby co jsem psal ten poslední post jsem z nich čím dál víc nadšenej.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 20. 1. 2019 18:13

Ahoj, rád bych upozornil na možnost koupit ve slevě na Ali sportovní špunty Remax S1 pro. Jsou ve výprodeji, za nějakých $8.
Recenze s grafem is here: http://www.thephonograph.net/remax-rm-s1-pro-review/
A nějaký dojmy sem psal i na fóru: viewtopic.php?p=11868637#p11868637

V rychlosti - jsou malinký a lehoučký. Výborně sedí, drží i izolují. Zvuk je opravdu dobrý a vyvážený. Bez špiček.
amarok
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků