Čínske Chi - Fi

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Vladas77 22. 2. 2019 12:56

Ahoj,
chystám se v dubnu na cca 14 dní do Číny (Peking, Chengdu, Shanghai).
Služebně, tak žádná turistika. Pokračování bude do Tokia...
Neporadil by někdo, (Františku děkuji ;-)) kam by stálo za to se jít podívat/poslechnout a případně levně nakoupit?
Mám na cestě M5s tak nějaký odpovídající špunty k němu?
Asi by ani neměl být problém si tam nechat něco poslat z jejich eshopů
Díky za rady
Marantz, Denon, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 22. 2. 2019 15:55

Už i Shanling, jako každý druhý, přišel se 100 dolarovými špunty ME100. Možná stojí za to vzít v úvahu. https://www.head-fi.org/showcase/shanli ... 95/reviews
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladas77 7. 3. 2019 21:53

Nikdo nic, žádne tipy, doporučení k M5s?
Pokoukávám po Fiiu FH5, Shozy & Neo BG nebo nakonec iT04?
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 8. 3. 2019 09:42

K M5s nevím, ale vybírám z podobné sorty sluchátek (200-400 USD). Ve výběru mám navíc ještě Moondrop Blessing, TSMR-3 a skutečně dobře vypadají ještě Hidizs Mermaid MS4 - zatím na Kickstarteru.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 3. 2019 10:33

Fearless audio je aktuální superstar.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 8. 3. 2019 13:06

Vycházíš z čeho? Recenzí a srovnání je minimum.
Takhle to nemá smysl řešit. Než ti dojdou z Číny jedny, vzniknou další tři generace jiných.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 8. 3. 2019 13:10

Škoda že tady nejde lajkovat :) Přesně tak. Jen co koupíš jedny, hned je tu verze pro, za měsíc další model a X konkurentů.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 3. 2019 13:43

Reagoval jsem na Vladas77, který bude v Číně. Pokud by je potkal, tak aktuálně jsou hodně skloňované. Ty se pro nákup čehokoliv rozhodni jakkoliv uznáš za vhodné.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladas77 8. 3. 2019 15:45

Jojo díky kouknu na to.
A ještě zkusím Frantu, jestli by nevěděl o nějakých tipech na obchody
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 3. 2019 17:57

Zkus si projít místní Frantovo články z jeho výprav. Tam může být pro Tebe řada užitečných informací.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 9. 3. 2019 18:30

Přidej si do seznamu ještě Sony XBA-N3AP. Velmi dobré recenze, dobrá cena, Crinacle ranking B+ (tedy ve stejné společnosti s např. iBasso IT04). Osobně půjdu asi do nich, velkým argumentem je možnost je případně vrátit (nákup v ČR). Uzavřel jsem definitivně možnost naslepo objednávat chi-fi za 400 USD s rizikem, že mi nesednou a pak to tady za polovinu ceny prodávat.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 3. 2019 19:36

Zrovna crinacle by som za vzor nedaval, mam pocit, ze si "ide svoje" a tak trochu mimo nazor inych. To je OK, ved kazdemu sa paci nieco ine... len chcem povedat, ze orientovat na zaklade rebricka jedneho jedinca moze byt niekedy na skodu.
Inak objednavat naslepo chifi za 400$ ( :hm co je potom u teba high-end? ), to robi fakt len malokto. Ak nieco stoji za posluch, vacsinou sa to dostane skor ci neskor k masam. Aj kvoli takym ako je crinacle.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 9. 3. 2019 20:10

Crinacle je jen jeden z více zdrojů. Subjektivních, ale zároveň relevantních, protože ten člověk slyšel kvantum sluchátek a má možnost srovnávat jako málokdo. Podobně jako tady pan Bína. Pokud najdu zajímavější a obsáhlejší zdroj, budu mu důvěřovat víc. Vlastně nechápu proč je potřeba toto nějak objasňovat.

Neřeším co je high-end, vybírám pokud možno to nejlepší s ohledem na aktuální rozpočet.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladas77 13. 3. 2019 21:47

Tak jsem díky Mrazíkovo sjel celý hype train rozpoutaný (jako už mnoho jiných) HBB s Fearless. No...zajímavý, když koukám na cokoli na Ali, tak se to tam hrne ze všech stran. Ale co bych tak z téhle řady S6Rui, tak zase dám za pravdu Ondarsheq - za ty peníze se skoro dají iT04, který jsem slyšel a moc se mi líbily, o FH5 ani nemluvě. Zatím jsem spokojený s DMG a spíš se tak připravuju, co by/kdyby tam na mne něco vybaflo. Když se nezadaří, tak jsem skoro rozhodnutej pro FH5..
Jinak Bínovo články z výprav jsem kdysi četl, ted to ale nemůžu najít :-(
U těch XBA-N3AP by mi dnes už asi vadilo, že mají kabel přímo dolů, jinak dobrej tip, díky
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 13. 3. 2019 22:03

Toto uverejnil na FB človek, ktorý pre TRN ladí slúchadlá.
Celkom zaujímavý ale v podstate realistický pohľad na situáciu okolo lacnejších chi-fi slúchadiel :)

I hate to say this but after a while, most Chi-Fi IEMs sound more or less the same. Unless you are willing explore further such as Unique Melody, Tansio Mirai, QDC, Moondrop, Fearless, etc... Then, I will consider sky is the limit!

If you already own some KZs, some TRNs, some Tin Audios, some Yinyoos, some RevoNexts, some Senfers, some BQYZs, etc, you don’t need another earphone. It is a bottomless pit and these Chinese manufacturers are laughing their way to the banks by making fools from us!

Save up your money for a good DAP. I highly-recommend the FiiO M6, or Hidizs AP80 if you are on a tight budget.

HOWEVER if you don’t own any earphone, in such a case I suggest buying something neutral and balanced like Tin Audio T2 or T3. Something for fun listening like RevoNext QT2 or TRN V80, and something analytical like TRN IM1 or KZ ZS5/ZS6. With these, you are pretty much covered.

Yes, I tune for TRN, Yinyoo and TenHz but do I use their IEMs? Honest-speaking, no! My daily driver is a US$6 Sony MH755 with extension cord. I don't normally listen to what I tuned. Why? Simple... Most of them don't have the kind of sound I want to enjoy my music with. And Chi-Fi manufacturers will never let me tune their earphones based on a S$6 Sony right?


https://www.facebook.com/audiobudget/po ... 2317%22%7D
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků