Čínske Chi - Fi

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LOPO_X 12. 12. 2018 20:00

Včera jsem je poslouchal celou noční a nechápu že to někdo prodává za tak málo. Pokud chce někdo povedený světlejší zvuk za pár kaček tak ať neváhá.
Naposledy upravil LOPO_X dne 12. 12. 2018 20:00, celkově upraveno 1
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladas77 12. 12. 2018 23:12

Tak jsem po přečtení a zhlédnutí všeho možného za necelých 110$ pořešil ty špunty s nemožným jménem - BGVP DMG..
Zatím pár prvních postřehů:
Došly a prošly velmi rychle bez zbytečných zastávek ;-)
Celý víkend se všechny měniče věnovaly rozcvičce
Zpracování je naprosto parádní, kabel je neuvěřitelně poddajný a část okolo uší je pohodlná naprosto akorát. Drží velmi dobře tvar a současně je měkce ohebná.
Tvarově krásně zapadnou do uší, ale to je jistě individuální
Zvuk...oproti 1MoreTriple mi příjde takový "větší". Dole do hloubek, nahoře do výšek, prostorově výrazně prostornější. Nikde nic nevyčnívá, ani nic nechybí. No, s výměnnýma nástavcema jsem zatím neexperimentoval a nástavce taky jen dodané silikony. Někdo v diskuzích kritizoval množství basů. Někomu moc, někomu málo. Co jsem zatím vyposlouchal, spíš bych to viděl na klasickou větu: nemilosrdně vám rozdělí vaše nahrávky.
Zkoušel jsem je chvilku s AK a přišlo mi to parádní. Prostě muzika zněla tak, tak uplně fajn, prostě přirozeně.
Za mne tedy zatím velká spokojenost.
Pohraju si s nástavci a na poště už čeká symetrická tkanička. No a až se Vánoce vyběsní, tak snad ta N5iis. Nebo M5s? Prostě samá pozitiva :-)

https://www.head-fi.org/showcase/bgvp-dmg.23283/reviews
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 14. 12. 2018 13:18

wings123 píše:
amarok píše:Narazil sem na normální špunty s prý výborným zvukem. Recence a měření: https://www.head-fi.org/showcase/nicehc ... view-21118

Vdaka za tip, idem objednat. U Cinana sa obcas vyskytne kusok s fakt dobrym zvukom za par supek. Ked som zo zvedavosti kupil Remax 610D ze ich dam frajerke, zo zameru "vyskusam, ako to vlastne hraje" bolo pocuvanie do tretej v noci.

Tak EZAudio D4 před pár dny dorazily a ano, je to jeden z čínských zázraků za babku. Nečekej ale zábavný zvuk. Toto jsou profesionální monitory - slabý basy, studený středy, čisté výšky. Se specifikací 32 Ω a 99dB/mW se rozehrají až s dobrým zesilovačem, ale potom je to nářez - neuvěřitelně (za tu cenu) detailní, široké a hluboké podání prostoru.
Co mě ale dostalo, oni mají super výšky bez otravných špiček. To se u chi-fi jen tak nevidí :o)

Porovnal jsem je zatím s Einsear T2, ZS10 a ZS3.
D4 mají nejkvalitnější basy (ale nejslabší), nejčistší středy a nejdetalnější výšky. Prostor je podobný jako u T2, ale má navíc hloubku.

Buď chlapci v EZaudio odvedli výbornou práci při ladění anebo je ten titanizovanej povrch membrány fakt tak dobrej...
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 14. 12. 2018 14:13

Vsadil bych na ten titanový povrch. Včera jsem s nimi strávil celou noční a nemůžu říct křivého slova. Vydržel jsem je poslouchat celou šichtu i přes lehce světlejší přednes. Škoda trochu horší izolace.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 12. 2018 16:37

2 amarok, mohl bys napsat pár řádek o ZS3? Ď
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rickwoo 16. 12. 2018 00:30

Tak Audbos P4 dorazily a musím říct že za 80dolaru je to parádní kousek dobře zpracováne pohodlné. V porovnání s inearama co mám ( tfz exclusive king, Magaoshi K3 pro, trnity pm4, ZS10 a pár dalsich) tak mají nejlepší rozlišení sou vyrovnané pevnej nerosplizlej bas vejsky nervou uši a středy sou super
Rickwoo
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 16. 12. 2018 10:04

mrazíkovo píše:2 amarok, mohl bys napsat pár řádek o ZS3? Ď

Moc rád, protože teď v zimě mám ZS3 prakticky bez náhrady. Vejdou se dobře pod kulicha a nestudí. Jsou to sluchátka pro každou příležitost. Zahrají všechno s přehledem a to na nich mám asi nejradši. Teď tu leží D4ky s bass modem a Fiio E12 a alespoň na čas je nahradí. Ale ne v MHD a přímo z telefonu.
Co si na zs3 cením:
Pohodlí a pevné uchycení.
Dynamický a vždy příjemný zvuk. ideální protil do hlučného prostředí.
Izolace
Nescházející detaily

Co mně vadí:
Kabely už pohodlné nejsou a zapiloval jsem si u pinů.
Zamotavaji se.

Zvuk je celkově basovější a kompaktní. Basy vyplňují prostor ale nerozvibrují bubínky. Středy jsou teplejší a zároveň jasné. Výšky detailní, navazují na středy a vždy příjemné.
Nejlepší je stage. Nástroje, krom basů, jsou pěkně rozmístěné ve sféře pár cm od hlavy a znějí plně. Tady nehrají jen z L/R a Středu. Jen nemají úplně jasné kontury a vyplňují více prostoru, než by měly.
Je to dost zábavný mix, který si poradí se vším.

Teď čekám na nové zs3e, zvukově budou ale asi rozdílné.
Naposledy upravil amarok dne 16. 12. 2018 17:42, celkově upraveno 1
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 12. 2018 10:55

Děkuju pane.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 17. 12. 2018 13:38

Audbosy taky dorazily. Potvrzuju středový zvuk se zvýrazněnými vyššími středy. Přirozenost projevu docela zaostává. Souhlasím s perfektně rozlišeným a pevným basem, neduní, ale zároveň je tam, kde má být. Dále zaujmou detailem, dynamikou, separací nástroju a vcelku slušným prostorem. Nevýhodou, ale pro někoho i výhodou můžou být výšky v pozadí. Pro mě nejlepší vlastností je pohodlí a izolace. Sedí mi v uších naprosto skvěle. Kdyby se zlepšila přirozenost projevu a nebyly v této ceně Haydny, tak je určitě doporučím.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 12. 2018 17:34

Tudíž Aubosy škrtám. Prima. Oko mi na nich utkvělo, ale něco říkalo počkej. Jsem rád, že jsem se neukvapil.
Zase jsem neodolal a dnes jsem si vyzvedl ZS3 společně s ,, vylepšujícím " kabelem. Ten kabel je tak moc vylepšující, že na ně nepasuje. Respektive nasadit jde, ale díky hyperergonomickým mušlím jen na krajíček a sluchátka z něj padaj. Zítra ho půjdu vrátit.
Tvar mušlí malinko evokuje kousky od InEar, ale k jejich pohodlí a izolaci toho dost ještě chybí. Originál hadičkokabel je fakt hroznej. Hlavně ten memorybordel co vede kolem ucha. Zvukem jsou syrový, ale ani čerstvé z krabičky mne vysloveně neuráží. Nechám si je na ven, dokud se nerozpadnou nebo nezlomí kabel, což si myslím nebude dlouho trvat. Další zázraky zs3e, zs4, ... zkoušet nebudu. Je to ztráta času.
Jinak jsem zase došel zklamání s kabelem z Ali. Mám ho od Srpna a dnes se mi ulomil v konektoru u sluchátka. Vůbec nemám chuť to spravovat. Zase se potvrdilo, že kvalita ve spojení s většinou produktů z Číny je věc v zásadě neslučitelná.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod B.F.G. 17. 12. 2018 18:51

Mrazikovo nemůžu úplně souhlasit, teď si nev\bavím, zda jsi zkoušel ZS6, ale tady je kvalita provedení hodně dobře, měl jsem v černém a zeleném a zelená varianta měla už rozšířený krček, takže jediný problém, padající špunty, netrpěly. Kabel jsem zkoušel základní i "vylepšený" KZ a musím říct, že za cca rok používání pořád vše funguje, jak má. Teď jsem prohlížel jiná sluchátka s podobným kabelem (Revo) a přišlo mi to vše kvalitou provedení super. Nebo i LKER i8 nebo Tinaudio T2. Vše perfektně vyrobeno a fungující. Zvukově každé jiné, ale o dost lepší, než AKG, která jsem dostal k S8 (která se prodávala za 2,5tkč). Takže jám mám zkušenost s čínou úplně jinou. Je otázkou, co vše se i u chi-fi fejkuje, ale u těchto sluchátek tipuju že nic...
B.F.G.
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 12. 2018 19:34

Teď jsem tu dodatloval moudrou odpověď na telefonu a při ukládání jsem byl odhlášen a odpověď je vpryč. Znova to psát nebudu.

ZS3 teď poslouchám a zvukově to vůbec není blbý. Za 300 kč je to docela dobrý. Dokonce se mi to zdá hodně dobrý. Jsou vytažený z krabičky a nehrajou ještě ani hodinu, ale potenciál rozhodně mají. Škoda toho ultrablbýho kabelu. Na takovej ten běžnej poslech, jsou ale výborný. Nechybí jim nic zásadního a nic škodlivýho nepřebývá. Bas jde hluboko a neduní, výšky nejsou ostré a celkem pěkně cinkají, středům malinko chybí čistota. Rozlišení a výtěžnost detailů vzhledem k ceně nadprůměrné. Prostor malinko kelímkovitý, ale to si ještě patrně sedne. Koupě nelituju a klidně je budu i doporučovat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 18. 12. 2018 09:53

LOPO_X píše:Vsadil bych na ten titanový povrch. Včera jsem s nimi strávil celou noční a nemůžu říct křivého slova. Vydržel jsem je poslouchat celou šichtu i přes lehce světlejší přednes. Škoda trochu horší izolace.

Neodolal jsem a zaslepil na EzAudio D4 přední dírku. Většinou tenhle Bass mod nemám rád, protože se vytratí vzdušnost a objeví se sykavky, ale v tomhle případě je to ok a můžu doporučit.
- Přibude hodně detailního (sub)basu
- Pozadí není tak světlé, výšky míň vystrčený. Přijde mi ale, že detaily zůstaly všechny (kdyžtak potvrď:o))
- Izolace od okolí je mnohem lepší.
- Kámoš je s tímto modem testoval na hodně vysokou hlasitost a někde okolo měniče asi vznikla netěsnost, protože v levým při usazování začalo pískat. (dostane je k vánocům a já si objednal nový). S volume tedy raději opatrně.
IMG_20181218_085552m.jpg
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 12. 2018 15:28

Ještě se vrátím k těm KZ ZS3. Dnes je poslouchám trochu víc. Vyměnil jsem nástavce za SpinFit, který mi přijdou pohodlnější a usazení je pevnější. Aktuálně je mám zapojený do Aune M1s a i s tímto již poměrně kvalitním přehrávačem statečně drží krok. Chci říct, že KZ ZS3 boří mýty o tom, že je vhodnější nalít většinu rozpočtu do sluchátek. Je absolutně neuvěřitelný co ty špuntofony za 3 stovky dokážou.

-- 18. 12. 2018 15:35 --

Ještě jen doplním, že jsem vyzrál nad kabelem. Ten děsnej originál jsem nahradil jiným, klasickým dvoupinovým kabelem a už má spokojenost nezná mezí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 18. 12. 2018 16:06

To mrazíkovo: Kdybys měl tip na pohodlnější kabel, taky bych do něj šel. Pilováním plastu, co drží piny jsem dosáhl lepšího pohodlí, ale po cca hodině stejně začíná tlačit.... Dík.
amarok
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků