Něco jako ZS6 ale přes hlavu

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 10. 2018 18:02

Mám ZS6, vyhovují mi, ty výšky jsou prostě super, jak někomu vadí, já je mám hodně rád. Nicméně v práci si často sluchátka sundávám a zastamdávám, proto bych chtěl i něco velkýho přes hlavu, byť chápu, že to nebude ono, pořád manipulovat s IE mě nebaví. V práci to krmím z Audigy 2 USB. Pokud to bude něco lepšího než ty ZS, nezlobil bych se, ale zas za to nechci zbytečně utrácet :-)) prostě to, co bude plusmínus autobus a bude to nejlevnější, beru. Díky za tipy.
anonymni

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 10. 2018 18:49

Nepises to sice priamo, ale chapem to tak, ze chces zostat cenovo zostat na cca rovnakej urovni. Tu vela moznosti za podmienky zostat kvalitou zvuku na cca tych ZS6 nemas. Pozri si Superluxy HD668B alebo HD681 (su 4 verzie), prip. do prace asi skor uzavrete, tak potom HD669. Nemusia byt pohodlne pre vacsinu, tak si mozes kupit k tomu nejake Brainwavz nausniky, byvaju casto v akcii.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 10. 2018 18:52

Chápeš to špatně, zvukově chci zůstat na rovnakej úrovní, cenu absolutně neřeším, jen ať to zůstává v mezích zdravého rozumu, tj asi je nesmysl dávat za sluchátka jen do práce dvacet.
anonymni

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 10. 2018 19:00

To mi nesedi : "cenu absolutně neřeším" vs "nesmysl dávat za sluchátka jen do práce dvacet". To myslis dvadsattisic Kc ? Lebo jasne, sluchatka za 20tis. do prace je skoda :)
Stale vsak plati, ze tieto Superlux sluchatka su dost svetle zvukom a mohli by byt podobne ako tie ZS6, ale samozrejme zvukovo porovnavat nahlavne sluchatka a ineary sa neda.
Ak cenu neriesis, mozno Beyerdynamics DT880 su dost svetle, ale ak robis v openspace alebo mas tam hlucno, nebudu vhodne. Alebo Audio-technica MSR7 su tiez svetle, len tie treba vyskusat, hlavovy most nemusi kazdemu vyhovovat.

edit: nie HD880, ale DT880.
Naposledy upravil _daRK dne 6. 10. 2018 19:18, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 10. 2018 19:08

Dobře, napíšu to ještě jinak - nemám cenovej limit, ani těch dvacet tisíc Kč není pro mě nějaká velká částka, jde spíš o to, najít něco vyváženého v poměru cena/kvalita reprodukce. Namísto ZS6 jsem taky mohl koupit, nevím, K3003, jen mi tohle prostě přišlo jako rozumnější volba :-) Dokud člověk neslyšel něco lepšího, nemá potřebu to kupovat :D

Díky, ty beyery myslíš DT880? Protože HD880 mi to nenašlo. Mrknu na obojí, snad budou v Brně někde k poslechu.
anonymni

Odeslat příspěvekod bacil2 6. 10. 2018 19:18

DT880 sú do práce nezmysel, lebo nemajú dostatočnú zvukovú izoláciu.
Zvolil by som Focal Listen alebo Oppo PM-3

PS: čo sa týka tých výšok, tak napr. aj také Sony MDR7506 by mohli byť celkom dobré
Naposledy upravil bacil2 dne 6. 10. 2018 19:28, celkově upraveno 1
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 10. 2018 19:25

To si sa mohol vymacknut rovno, clovek nepredpoklada, ze niekto kto ma ZS6, sa mohol rozhodovat medzi nimi a K3003 :)
Neviem ako to mas v praci, ale ak ti vadi hluk, skus nieco aj z typu sluchatiek, co maju aktivne odhlucnenie a najdu sa am aj zvukovo dobre kusky. Len ktore su svetle neviem, tiez mam radsej "svetlejsi charakter s pevnymi spodkami" a v tomto mi plne vyhovuju moje Sony WH1000XM2, uz je aj tretia verzia, ale tu som nepocul.
Nie som si isty, ci tu vela ludi co ma lepsie sluchatka, aj poculo ZS6. Ale ved uvidis, niekto poradi.
Co sa tyka DT880 (nie HD880), uplny nezmysel to nie je, ako som pisal, ak nepracujes sam v kancli, moc vhodne nie su, ale zase niekto chce pocut, co sa deje na okoli. To musis premysliet, co vlastne chces. Moc poziadaviek si tu nenapisal.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 6. 10. 2018 20:48

Ty beyery mam doma,kdo rad svetlejsi projev,musi byt nadsen,basy tam jsou,ale jen tam,kde by byt měly.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 10. 2018 10:43

Díky všem!

Takže, MDR-7506, ATH-MSR7, to je mi jasný. Ty BT Sony asi vynechám, nepotřebuji aby to bylo BT a přijde mi to jako potenciální *****ítko navíc. Beyery, nevím, co všechno mi ta Creativka utáhne, takež si to asi vemu sebou na poslech, nebo je zbytečný zkoušet tu 250Ω a brát v úvahu jen tu 32Ω? A Focaly, jestli to chápu správně podle obrázků :-)) jsou to ty označované jako Focal JMLab Listen? Oppo jsem bohužel nenašel reálně k prodeji, jen na AVhifi mezi ukončenými modely.

V práci to mám jinak tak, že sice to je open office, ale jednak tam jsou v daném "úseku" jen ajťáci a programátoři, takže z 90% sluchátka na sobě a ticho a druhak se budeme brzo stěhovat do jiných prostor, kde budou ty prostory podstatně menší, takže izolaci hluku moc neřeším. Jestli to bude izolované nebo nebude, je mi tedy jedno, může být oboje.
anonymni

Odeslat příspěvekod Bazi 36 7. 10. 2018 11:23

Prosimte,ty dt880 mam samozrejme 32ohm,i kdyz je poustim pres integrovanej sluchatkac s regulovatelnym ziskem,zahraji i z mobilu,ale pokud mas tu pc kartu,co pises,tak 32ohmove utahne v pohode. Audio technica i sony proti beyerum prebasovane a hlavne kelimkovy efekt,poslouchal jsem je v audigu hezky po sobe. Jasnym vitezem byla sennheiser hd 569 a zminovane 880. Teda ne,ze bych tam neslysel lepsi headphóny,ale ta cena....
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bacil2 7. 10. 2018 12:44

Bazi 36 píše:... Audio technica i sony proti beyerum prebasovane a hlavne kelimkovy efekt...

... to je tak akurát tvoj názor! ... ja naopoak tie nešťastné "uchrastené" beyery nemôžem ani cítiť :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 7. 10. 2018 12:47

32 Ohm Beyery jsou peklo...
U DT 990, 880, 770 řady Beyerů platí čím vyšší impedance, tím líp.
Pokud někdo potřebuje nízkoimpedanční sluchátka, tak bych se Beyerům naprosto vyhnul.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 7. 10. 2018 15:09

No to je preci jasny,ze je to muj nazor,nebo ci nazor bych mel psat,nekoho ciziho??? Hosi,to jsou reakce jak z jedličkarny!!! Beyery mi hrajou krasne vyrovnane vsechna pasma,dulezity je zdroj a zesik,ktery je umi srovnat do pohody. Nez jsem vybral,radne jsem proposlouchal vsechna sluchatka,ktera byla v podobnych cenovych relacich a hadejte co?.....vybral jsem podle toho,jak to slysim ja!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 7. 10. 2018 15:47

A porovnával jsi někdy 32 Ohm verzi DT880 s 600 Ohm nebo 250 Ohm verzí?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 10. 2018 20:05

Takže stran Beyerů, pokud zvukovka těch 250 neutáhne dostatečně nahlas (600 ani nemusím zkoušet :-)) ), 32 ani nemusím zkoušet, je tak?

Nemá náhodou někdo s těmi Audigy 2 NX (nebo asi i jinou Creative, krom těch malých šidítek) zkušenost, kolik to utáhne? Poslouchám spíš na tišší hlasitosti než hlasité.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků