Circumaurální uzavřená sluchátka ~2500 (primárně filmy, hry)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod karik 16. 9. 2018 14:21

Přeji hezké odpoledne.
Vybírám si nová sluchátka pro použití na kompetitivní hraní (hry jako CS:GO, Overwatch), sledování filmů.
Mezi moje požadavky patří:
  • Circumaurální a uzavřená konstrukce
  • Cena přibližně kolem 2000-2500 Kč
  • Bytelnost konstrukce
  • Co největší pohodlí
Nepotřebuji aby to byl headset. Mám externí mikrofon který mi více než vyhovuje.
Sluchátka budou připojeny do integrované zvukovky na základní desce PC. Bylo by k něčemu pořídit pro ně později DAC/zesilovač?
Tady je seznam sluchátek které zvažuji:
  • Sennheiser HD 280 PRO
  • Audio-Technica ATH-AVC500
  • Audio-Technica ATH-M40 X
Máte někdo nějaké zkušenosti s těmito sluchátky? Případně doporučení na jiné? Chápu, že nejideálnější by bylo si je všechny poslechnout, ale v okolí není žádný obchod který by je měl vystavený. A jen kvůli sluchátkům se mi jezdit například do Prahy nechce. Takže koupím zajíce v pytli a případně je vrátím a koupím jiný kus.
Jde mi o to koupit zajíce v igelitovém sáčku -> chci mít co největší šanci že koupím nějaké které mi budou vyhovovat.
Děkuji za rady a nápady
karik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 9. 2018 18:49

Uvažoval bych nad ATH-AVC500 a Kingston HyperX Cloud.
DAC/AMP je pro danou kategorii sluchátek a plánované využití imho zbytečný.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karik 16. 9. 2018 19:46

Díky,
HyperX Cloudy nechci - nevím proč ale nemám z nich dobrý pocit. A u AVC500 mě zaráží minimum recenzí. 95% je jich v ruštině (nebo něco podobném). Ale že bych našel něco podobného jako na M40x (viz: https://www.youtube.com/watch?v=X6wBv03B1nk)
karik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 17. 9. 2018 09:22

Vylúčiť Kingston HyperX Cloud len preto že z nich nemáš z neznámeho dôvodu dobrý pocit ale pritom o nich nič nevieš by bola chyba.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 9. 2018 13:02

karik píše:u AVC500 mě zaráží minimum recenzí. 95% je jich v ruštině (nebo něco podobném)

Skus pozriet recenzie na starsie ATH-T500, AVC500 je len novsi model tych istych sluchatiek.
Na hranie a aj nejake to nenarocne pocuvanie muziky a filmov su HyperX asi o nieco lepsie. Su tu na fore stale omielane, nebal by som sa ich. Su vraj pohodlne, co o AVC500 sa neda povedat, ale kazdy to mame inak.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 9. 2018 09:27

Vzhladom na to ze za dva a pol tisic sa daju zohnat aj Shure SRH840, AKG K271 MK II, ci aj vyssie spominane ATH-M40X, tak Cloudy a AVC500 tak nejak stracaju opodstatnenie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 19. 9. 2018 10:12

rekl bych, ze ty ATH-T500 hraji docela ciste jen jim chybi trochu basu navic
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 22. 9. 2018 14:41

Ještě bych navrhl Sony XB950AP. Teď jsou okolo 2000 kč. Super pohodlí, hodně basů - pro poslech edm. Pokud Ti nejde o výšky, neprohloupíš s nimi.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod asessino 23. 9. 2018 11:53

Ahoj,
Momentalne vlastnim Samson SR850.
Nejaky mesic zpet jsem resil upgrade a zrovna v te dobe byli v akci ath-avc500 za 2 000kc. Tak jsem je objednal. Nicmene hned vratil protoze posun v kvalite za ty penize nestal, ba naopak byli vyrazneji nepohodlne nez SR850. Takze za me ath-avc500 rozhodne nedoporucuji co se tyce komfortu, zvukove dobry. Dneska jsem si nahodou vsimnul Hyper x cloud 1 za 1500 a navic kousek od baraku, tak jsem hned vyrazil a zakoupil je.
Co se tyce komfortu tak jsou opravdu paradni, zpracovani precizni a na zvuk si nemohu stezovat. Maji trochu vice basu nez AT ale rozhodne ne prebasovane jak jsem tu parkrat cetl.
Za me tedy rozhodne Hyper X, uz jen skrz to jak krasne sedi a pusobi luxusnim dojmem.
asessino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amarok 24. 9. 2018 13:45

Koukám, že Sennheiser HD 559 se dá sehnat za 1800 kč ...
amarok
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků