Kinera IDUN

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 20. 8. 2018 10:59

Kinera už tu pro jeden svůj model vlákno má, ale IDUN si podle mého zaslouží vlákno vlastní. Jedná se o pokus Inery proniknout mezi seriozní sluchátkáře a co mne se týče, tak to není počin neúspěšný.

Dostupné jsou dvě designové varianty, já sáhl po průhledných mušlích s perleťovým lícem. Tvar mušlí se celkem vydařil, IDUN sedí velmi pohodlně a pevně. Krček má větší průměr. Osazení Idun je 1DD+2BA měniče. V balení je sada nástavců, pouzdro známe již od iBass IT01 a špičkově zpracovaný kabel. Pokud nám kabel u IT01 přišel jako excelentní, tak kabel IDUN je na úrovni custom kabelů. Moc se mi líbí vychytávka s páskem suchého zipu, sloužící k sepnutí kabelu při ukládání sluchátek do pouzdra. Kabel vypadá jako 8-žilový hybrid, ale spíš to bude měď s postříbřenou mědí. Ale je fakt naprosto špičkový. Ukončen je klasickým dvoupinem.

IDUN stojí 139USD u Penonu. To je cena, vzhledem k provedení a přednesu, celkem přátelská. Zvuk je zatím čerstvý, ale i tak je slyšet, že se naladění povedlo. Charakterem jsou dá se říci vyrovnaná, s perfektním rozlišením a detailností na způsob A15Pro. Bas není z nejhlubších, ale je jasně konturovaný a má důraz. Výšky nepostrádají jiskru a vzdušnost. V porovnání s Custom Art Ei3 nebo i Massdrop Plus se jedná o světlejší špunty, ale pouze v přímém porovnání. Určitě bych je světlými nenazval. I usazení instrumentů a interpretů na scénu je precizní. Více zvukových dojmů napíši později, až se IDUN rozehrají a já si na ně zvyknu.
Přílohy
IMG_8178.jpg
IMG_8177.jpg
IMG_8176.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 8. 2018 13:41

Jsem zvědav na víc dojmů, hlavně jak to hraje v kombinaci s M0?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 9. 2018 18:20

Vracím se po čase k Idunům, abych se podělil o své dojmy. O balení jsem psal již minule. Co se týče sluchátek samotných a jejich zpracování, tak při bližším zkoumání je vidět zaschlé lepidlo uvnitř mušlí, neučasaná kabeláž, ale nejedná se o fatální vady a všímat si jich bude spíš hnidopich. V mém případě je vše umocněno transparentním provedením mušlí. Nadále platí, že kabel je jeden z nejlepších, který jsem ke sluchátkům kdy dostal. Ergonomie mušlí není zcela bez vad. Mušle sedí v uších celkem slušně, ale osobně bych ocenil delší krčky. Toto je však přísně subjektivní, neboť jinému to bude lépe vyhovovat, tak jak to u Kinery navrhli a udělali.

Iduny mají už odehráno kolem stovky hodin, tak se už asi dají považovat za rozehrané. Musím poopravit svůj původní dojem z jejich projevu. Ten je laděn do V, ale s důrazem na horní pásmo a to jak na výšky samotné, tak i na vyšší středy. Tím nechci říci, že Idun nemají bas. Mají a celkem slušný, jen není v porovnání s horními pásmy tak markantní. Díky svému ladění jsou Iduny velmi detailní a neztrácejí ani na rozlišení. Jejich projev bude v přímém porovnání s některými rivaly v cenové třídě působit subtilněji, ale zase bude těžit z detailu a celkem slušné lokalizace instrumentů na scéně. Je potřeba je vybudit. Tzn, že budete mít volume výše, než jste zvyklí. Obecně se jedná o slušná sluchátka a pro Kineru je to určitě krok správným směrem, nicméně cesta k vrcholu je pro ně ještě dlouhá. To co bych Idunům vytknul je návaznost jednotlivých pásem. Zvláště vrch působí občas dojem odtrženosti a výšky jsou někdy ostřejší, než by bylo nutné. Naštěstí netrpí na sykavky, ale i tak díky tomuto se Idun úplně nehodí k přehrávačům se světlejším projevem. Mám doma aktuálně Shalning M0 a Aune M1s. S M0 jsou Iduny mnohem poslechově příjemnější. Zvuk má energii, ale i objem. SIce se nejedná o tak sametové ladění jako mají Ei3, ale ty zase budou ztrácet na detailu a energii. Iduny s Aune pro mne osobně nejsou ideální kombinací. Zvuk je už moc ostrý a celkově sušší, což mi nevyhovuje.

Tudíž závěrem bych chtěl Iduny zhodnotit, jako velmi slušná a esteticky zdařilá sluchátka, nicmně se u mne nejednalo o zvukové zjevení, jako třeba v případě Whizzer A15Pro Haydn či iBasso IT01. Pokud někdo vyhledává zvuk s důrazem na konce pásem, chce detail a trochu toho machrindexu, tak Iduny mohou být vhodným kandidátem. Kdo chce zvuk více seriozní, měl by sáhnout po A15Pro. Ten kdo baží po čiré zábavě, tak po IT01. Idun jsou někde na pomezí. Nejsou jen zábavná či přísně pedantní. Umějí nabídnout obojí v míře přiměřené, ale zase vypadají nejlíp. Já si je poslechl, ale mám aktuálně jiná sluchátka, která mne baví víc, tudíž Iduny půjdou do prodeje.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 9. 2018 09:34

Tak Iduny mám od včerejška doma a první co musím pochválit a dát za pravdu mrazikovi tak je perfektní kabel. Co se týče mušlí tak zpracování je podle mě OK, mohlo to být i lepší, ale vlastně si nemám na co stěžovat, Design se taky povedl, vypadají moc dobře. Osobně bych volil tu modrou variantu ale nelituji. Usazení v uchu je výborný. Je to sice ryze individuální parametr, ale sedí mi líp než KZ ZS3 a vlastně všechny dosud vlastněny sluchátka. Jako by byly vyrobeny pro moje uši. Zvuk hodnotit zatím nechci protože nejsem úplně fit momentálně takže tomu dam ještě čas. Nicméně při letmem srovnání se ZS10 bych řekl že bas je trochu lepší na ZS10, zbytek asi Idun. Hlavně střední pásmo. ZS10 jsou takový umirnenejsi, víc sametový, Idun tam dává víc energie a detailu, lepší prostor, spíš bych je přirovnal charakterem ke ZS5/6 ale jsou IMHO lepší. Nicméně celkovým zpracováním a pohodlím jsou mnohem dál.
vencaxxx
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků