AKG K 271 MK II nébóóó Koss Pro 4S?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod johanx 8. 8. 2018 22:08

Chystám se příští měsíc koupit jedny z těchto. Budu je mít jen na porovnávačku, co je v nahrávce a co mi leze z beden, takže co možná nejpravdomluvnější v této cenovce do 3000.- Víc ne, nejsem sluchátkomil. Jen doufám že nebudou horší než moje 20 let staré KPP. :-) Zatím se kloním k AKG, jen ten jejich konektor... Kossy mě lákají zas řetězením, jen nevím jestli nebudou basovější. Neslyšel jste je někdo oboje?
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 8. 2018 06:07

Kdyz uz z techto dvou tak AKG, sahl bych po 550kach v akci,vyprodeji ap.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 9. 8. 2018 09:49

johanx píše:... Budu je mít jen na porovnávačku, co je v nahrávce a co mi leze z beden, takže co možná nejpravdomluvnější v této cenovce do 3000 ...

Nie je mi celkom jasné, čo si predstavuješ pod pojmom "nejpravdomluvnější". Ja osobne zvuk tých Kossov mám celkom rád, ale nedoporučoval by som ich na "bežný/pohodový" domáci posluch. Ony sú totiž až tak extrémne "pravdomluvné", že niektoré nahrávky neznejú potom moc "hezky"
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 9. 8. 2018 10:38

bacil2: To byla taková nadsázka. Ani by mi nevadilo kdyby Kossy byly odhalující, na dlohodobý poslech mám bedny. Jak jsem psal, jde mi jen o porovnání nahrávky. V některých skladbách slyším takový neklid na výškách, jakoby byl ten RingRadiator poškozený. U klidné muziky ( blues,smooth jazz, Knopfler atd.) v pohodě ale u rocku a vícehlasů děs. Dřív jsem si toho nevšiml, měl jsem páskáče a Ovatory zkraje hrály s AVR CA. Po zapojení nového Naim SX2 to teprv všechno vylezlo.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 9. 8. 2018 10:54

... na kontrolu čistoty vo výškach by som primárne doporučoval KRK KNS8400 ... ale môžu byť aj Sennheiser HD280 Pro alebo Sony MDR7506 ...
U tých Kossov sú výšky dosť potlačené ... o to viac majú ale "brutálnejšie" stredy a stredovýšky
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 9. 8. 2018 11:17

Dík, podívám se.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 9. 8. 2018 13:36

Asi vemu Sony MDR7506. Už se těším. I když jsem četl, že jako nové hrály uřvané výšky. Ale čerstvě vybalený Naim hrál taky dost strašně. Teď je to mnohem lepší. Asi jsem si zvykl. :-)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 9. 8. 2018 17:36

Ještě jsem našel Sony MDR7510 v akci do trojky. Máš je myslím ty, bacile. Krom impedance a f.r. skoro stejné.Zdá se mi že mají menší mušle. A schovaný kabel, což je plus. Ale zas nejsou tak pěkné.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 9. 8. 2018 19:39

... ja mám doma kadejaké sluchátka ... na základe tvojej požiadavky "porovnávania na výškach" som ti poradil tie čo som uznal za vhodné. Vybrať si musíš ty ... navyše z toho všetkého, čo tu píšeš, mi stejne nie je jasné čo vlastne chceš ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 9. 8. 2018 20:12

Jsem psal co mě dohnalo ke koupi sluchátek, že se mi nezdají výšky na mojich repro, tak jestli to je nahrávkou nebo výškačem. Proto chci trochu kvalitnější sluchátka na porovnání.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 2. 10. 2018 21:40

Tak, nakonec jsem vybral AKG K701. Moje první lepší šuchátka a hned trefa. Podobný zvuk jak mých Naim věcí ale výšky jsou jsou ještě lepší, krásné křišťálové. Bas je čistší, ne tak plnotučný ale stejně úderný. I když vím že srovnávat bedny se sluchátky není úplně fér. Připojil jsem je i k Sanse Clip a fantastikuš. Hlasitost na max ale akorát. Paráda. Ještě bych zmínil kvůli čemu vlastně jsem si je pořizoval, a to na porovnání výšek. Měl jsem obavu jestli nejsou poškozené výškáče u Ovatorů, protože u některých skladeb jakoby chrčely. AKG mě ujistily že na vině jsou nahrávky. Uf.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 10. 2018 07:53

... konečne som to pochopil ... za účelom "porovnávania" sa proste hľadali také sluchátka, ktoré budú mať zvuk na výškach rovnako "ustrelený" ako bedne ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 10. 2018 10:07

johanx píše:I když vím že srovnávat bedny se sluchátky není úplně fér. Připojil jsem je i k Sanse Clip a fantastikuš.

Ja si myslim, ze nie je fer toto spojenie a to ani pre jedneho "spojenca". No ale ked je to fantastikus, tak OK :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 10. 2018 10:39

Taky mně přijde podivné, že K701 ve spojení se Sansou hrají nějak poslouchatelně. Ty mají problém rozehrát podstatně lepší zdroje signálu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod johanx 3. 10. 2018 11:13

martas38: píšu že jsem je připojil ,,i '' k Sanse. A není to žádná tragédie. A bacil2 to stejně nepochopil ale to nevadí. Nehledal jsem stejný zvuk na výškách, ale dopadlo to tak. :-)
Naposledy upravil johanx dne 3. 10. 2018 14:58, celkově upraveno 1
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků