Sluchátka na poslech/hraní her do 4k

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EaZy 25. 7. 2018 19:49

Zdravím,
taky poslední dobou vybírám nová sluchátka na poslech hudby a hraní her. Snažil jsem se projít co nejvíce recenzí a diskuzí, ale poslední dobou mám z toho těžkou hlavu a proto píšu i zde o radu. Potřeboval bych doporučit kvalitní a hlavně pohodlná sluchátka (jsem schopný je mít na hlavě i 8 hodin při práci a následně hraní). AVC500 jsou stále mými favority, ale snažil jsem se hledat jinde např. AKG K 701, Beyerdynamic DT 990, Sennheiser HD 569, Sennheiser HD 380 Pro. Ohledně zvuku, tak mi nejvíce záleží na basech kvůli oblíbené hudbě (trap, rap, rap rock) a na středech kvůli hrám (stále se snažím vyšplhat ještě více na Faceitu, takže CS:GO, Overwatch). Jestli budou sluchátka otevřená/uzavřená mi je jedno, jen musí být pohodlná. Momentálně budu využívat zvukovku ze základky S1220A, ale nevylučuji že si nekoupím v budoucnu externí (Creative Sound Blaster ZX). Rád bych se vešel do 4000,-. Jinak jsem posledních 5 let používal Steelseries Siberie V2, které jsem kupoval velice mladý, nezkušený a chtěl jsem hlavně pohodlná sluchátka s mikrofonem. Teď samozřejmě chci pokročit o kategorii víš a mikrofon nepotřebuji.
Děkuji všem za tipy.
EaZy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 7. 2018 20:14

Na AKG701 rovnou zapomeň, nenakrmíš je a už vůbec ne na basy ala tuctuc. Celkově to bude docela bída s integrovanou zvukovkou. Zkusil bych Beyerdynamic DT150 32ohm.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EaZy 25. 7. 2018 20:45

Tak jak říkám, budu se snažit zvukovku dokoupit, ale na tuto jsem slyšel chválu a dokonce jsem četl, že se vyrovnají i zvukovkám do 2k (Creative Sound Blaster Z). Já vím, pořád je to nic moc, ale stále jsem studentem, takže nejprve sluchátka a pak zvukovku.
EaZy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 25. 7. 2018 21:26

Na solidní nakrmení AKG K701 počítej s externím DAC/AMP tak od osmi tisíc výš (ber tu částku jen orientačně, abys věděl, že se zvukovkou kolem dvou litrů jseš totálně mimo). Jsou to mimořádně rozežraná sluchátka a nevím, jestli bude jejich světlý projev to pravé ořechové na hry a na to, že ti záleží na basech. Navíc jsou stejně jako DT990 otevřená, takže okolí bude slyšet co posloucháš a ty budeš slyšet zvuky z okolí.
Vyzkoušej to, co radí Johny.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EaZy 25. 7. 2018 21:45

Já to myslel, že jsem na AKG K701 pouze koukal. Jinak největší favoriti pro mě jsou HD 569, AVC500. Jak jsem psal mě vůbec nevadí poslouchat okolí, protože jsou pouze na doma. Kouknu se určitě.
EaZy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 7. 2018 22:31

Senny jsou pohodlné jak na poslech tak posez na hlavě. Měl jsem HD598 a naprostý komfort a myslím, že ti odpustí i levný zesilovač/zvukovou, ale budou hrát jen na zlomek kvality co umí. Chápu studenta, ale našetřit pár tisíc v dnešní době není žádná hrůza. Například bazarový RedDragonFly za pár Palackých a budeš úplně jinde a uslyšíte ten rozdíl a budeš vědět v CS:GO, že se uprdla moucha :D.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EaZy 25. 7. 2018 22:42

Tak jasný, já chodím do práce, ale nemůžu platit jen PC, i když na něm každý den pracuji i trávím některý večery :D. Jinak Beyerdynamic DT150 32ohm jsem bohužel na žádném českém eshopu neviděl. Jinak nemá někdo zkušenosti s HD569 nebo Audio-Technica ATH-AVC500? Já si je nejspíše obě koupím i vyzkouším, ale rád bych věděl názor ostatních.

-- 25. 7. 2018 23:46 --

A poslední dotaz je, jestli bude zvukovka Creative Sound Blaster ZX dobrá, popř Audioquest DragonFly Black nebo jestli máte jiné doporučení do stejné cenové kategorie.
EaZy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanF3 25. 7. 2018 23:20

Ahoj, zkus pohledat Beyerdynamic DT770. Dělají se v různých impedančních verzích. Jsou vyrovnanější než DT990 (píšeš že ti jde i o středy v CS). S nižší impedancí by ti prozatím k integr. zvukovce stačily a na tvou hudbu se hodí rozhodně více než AKG K701 - ty jsou opravdu náročná a nesednou si s jen tak ledasčím, stejně tak jejich zvukový charakter je světlý.

Jinak za sebe jednoznačně Audioquest DragonFly.
Stolní:
PC|Pro-Ject DS2 (CDT, DAC, Head-Pre-Mono Amp, Power Box Amp-Sources)|Viablue
Přenosná:
Cowon PD|X7|iPhone 12
Repro:
Speaker Box 15 DS2
Sluchátka:
K701|ATH-AD1000|ATH-E40|DT 1990 PRO|RS2e|SR80e|SR125e|HD 25|HD 239|HD 600|MOMENTUM 3 W.|PX 95|UM3XRC
JanF3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 7. 2018 00:11

Možná by stálo za to poslechnout i ty DT990 ve verzi 32 Ohm. Nejsou na zdroj až tak náročné, mají zvýrazněné basy a výšky, což by mohlo vyhovovat tvým hudebním stylům, podle mě hrají o dost líp než DT770 a hlavně pro mě jsou BD DT770/880/990 snad nejpohodlnější sluchátka co jsem kdy měl na hlavě. Zvukovku SB bych vynechal a bral Audioquest, případně se porozhlédl po něčem bazarovém.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 26. 7. 2018 05:39

Beyery DT s nízkou impedancí nebrat.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 7. 2018 07:43

Mal som Senny 598CS,BD 770 80ohm,ATH AVC500 a aj ten spominany Dragonfly. Z pohladu pohodlnosti A AJ zvuku by som ich zoradil od najlepsich tak, ako su zoradene v prvej vete. DT990 nie su vyrazne lepsie ako DT770, su trochu viac do V, proste iny zvuk, ale hlavne DT 770 su uzavrete a celkom dobre izoluju vonkajsi zvuk. Ako pise aj martas38, tie verzie 32ohmov podla recenzii hraju najhorsie, ja som volil kompromis a bral 80-ohmove, ale neviem, ci aj DT990 take robia.
"Jinak nemá někdo zkušenosti s HD569 nebo Audio-Technica ATH-AVC500? " - ak sa rozhodujes medzi tymito dvoma, AVC500 radsej nie, aj ked pre cloveka, ktory prechadza zo znaciek ako Steelseries mozu vsak aj tieto hrat lepsie. A tu externu zvukovku doporucujem, Dragonfly je idealne 2in1 (stolno/prenosne) riesenie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 7. 2018 09:26

Mne sa osobne tie požiadavky veľmi nepáčia, lebo, Eazy, chceš zároveň basy a zároveň stredy (to nie je úplne pravda, výšky tomu tiež pomôžu) pre hry. Odporúčam radšej niečo s dobrým ale nie drvivým basom ako 770 a 990, čo by bolo skôr rušivým elementom pre hry.

Ja by som skôr navrhol niečo ako Soundmagic HP151
https://www.patro.cz/produkt/1077528956 ... agic-hp151
sú to výborné slúchadlá a zároveň lacné.

Prípadne niečo ako AT M40x
https://www.profi-dj.cz/studio-technika ... iant=12905
a k tomu náušníky ako napríklad
https://www.brainwavzaudio.com/collecti ... pad-angled.

K obom ak by si chcel aj mikrofón vieš riešiť túto srandu
https://www.ebay.com/itm/Boom-mic-Volum ... 1660445728 (pre M40X)
alebo
https://www.ebay.com/itm/Cable-Boom-mic ... 1628381938 (mal by pasovať s HP151, ale ruku do ohňa za to nedám).

A ako ďalšiu alternatívu pre zvukovku by som videl pokojne aj niečo od HifimeDIY. DragonFly nie sú lacné nové začínajú skoro na stovke (čierna) a červená je cenovo mimo reality, ak to nekúpiš od ruky.

Ale ak chceš niečo už aj so vstupom na mikrofón, tak
Odporúčanie...
Daruj tým slúchadlám aj mikrofónu kvalitnejší základ, vynikajúco vyzerajúce a veľmi lacné riešenie je krabička od Syba, má všetko, výstup na slúchadlá, vstup na mikrofón, výstupy pre repro (s možnosťou kontrolovať hlasitosť cez túto krabičku nóbikom) a pre kožmejkerov aj EQ priamo cez krabičku, ide o Syba SD-DAC63057, so všetkými poplatkami (ide to z USA) za ~50€ (ebay) alebo za ~55€ (Amazon).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EaZy 26. 7. 2018 17:13

Všem děkuji za reakce. Podle toho tedy co říkáte, tak jsem si vybral 3 finální favority - Sennheiser HD 569, Beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohms a SoundMAGIC HP151. Pokusím se všechny poslechnout a některé vybrat, ale pokud máte někdo se všemi 3 zkušenosti a dokázali by jste vybrat nejlepší, klidně zde zanechte komentář. Jinak CB Blaster ZX brát nebudu. Teď se rozhoduji mezi Creative Sound BlasterX AE-5, Audioquest DragonFly Black a Asus STRIX SOAR. AE-5 dokážu dokonce sehnat za lepší cenu než AD. Navíc sluchátka budu mít vždy pouze ve stolním PC a nepotřebuji USB a můžu do ní zapojit i repráky. Ale zase pokud AD budou hrát lépe, tak bude rozhodnuto.
EaZy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanF3 26. 7. 2018 19:30

Ahoj, jak psal martas38 tak jsou Beyery velmi pohodlné. 32 Ohm verzi nebrat. Ta 80 Ohm by měla být lepší - nemám osobně vyzkoušeno. Ale když si je poslechneš, jak píšeš, tak uděláš určitě nejlépe. Upřímně ta Creative Sound BlasterX AE-5 na mě působí více jako karta na efekt, než primárně na zvuk. Už jen to RGB, a ty zvuk. efekty. Má to sice ESS Sabre, ale kdo ví, jak je udělaný ten "zbytek".
Stolní:
PC|Pro-Ject DS2 (CDT, DAC, Head-Pre-Mono Amp, Power Box Amp-Sources)|Viablue
Přenosná:
Cowon PD|X7|iPhone 12
Repro:
Speaker Box 15 DS2
Sluchátka:
K701|ATH-AD1000|ATH-E40|DT 1990 PRO|RS2e|SR80e|SR125e|HD 25|HD 239|HD 600|MOMENTUM 3 W.|PX 95|UM3XRC
JanF3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EaZy 26. 7. 2018 19:35

Tak o RGB mi nejde, mám silent PC build, takže nemám průhlednou bočnici, ale viděl jsem na ní dobré recenze, takže mě zaujala.
EaZy
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků