Uzavřená sluchátka na domácí poslech do 5000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kajbicka 20. 7. 2018 16:14

Jabarkas píše:Jsou drátová. Kabel je odpojitelný. Připojit se dá (díky normálnímu jacku) i třebas V-MODA BoomPro mikrofon. Bezdrátová jsou ATH-DSR7BT. Ty asi myslíš. Btw MSR7 jsou u nás jen kousek nad pět tisíc. Na německém amazonu se ale dají snad sehnat i levněji (cca o tisícovku).


Aha, tak to se moc omlouvám, díval jsem se jen na obrázky a ne na popis těch sluchátek... Na obrázku totiž žádný kabel vidět není... :oops:
Kajbicka
Junior

Odeslat příspěvekod Kajbicka 21. 7. 2018 09:09

Na Amazonu jsem ještě nikdy nenakupoval a vůbec nevím, jak to celé funguje, jak je to s dopravou, ale je pravda, že všechna sluchátka tam seženu cca o 1000,- levněji... To znamená, že můžou připadat v úvahu například: Audio-Technica ATH-MSR7, V-Moda Crossfade M100 a Sennheiser HD 599... Případně mě můžete někdo doplnit a nebo mi říct něco ohledně Amazonu O:-) Děkuji
Naposledy upravil Kajbicka dne 21. 7. 2018 14:51, celkově upraveno 1
Kajbicka
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 21. 7. 2018 10:29

Pokud chces nakupovat z ciziny,je dobré si porídit PayPal.Akceptují ho snad vsichni prodejci a navíc te můze ve sporu i ochránit.
Preferuj Amazon ze států EU.Pokud budes nakupovat mimo EU,pripocti si k cene jeste clo a DPH.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kajbicka 21. 7. 2018 10:49

Super... Díky moc za info O:-)
Kajbicka
Junior

Odeslat příspěvekod ppepko 21. 7. 2018 13:50

Ja mozem doporucit v-moda crossfade m-100. Nosim ich so sebou na cesty, vyborne izoluju, maju zabavny zvuk z pevnym bassom. A hraju dobre z hocijakeho mobilneho zariadenia.
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod Kajbicka 21. 7. 2018 13:54

A splňují všechny, z mých výše uvedených podmínek? ;-)
Kajbicka
Junior

Odeslat příspěvekod Jabarkas 21. 7. 2018 14:51

Jojo. Já to pár měsíců zpět projížděl. Resp. vybíral podobné sluchátka jako ty. V-Moda M-100 jsem vyřadil spíše kvůli vzhledu. Je zajímavý a do jisté míry i hezký. Ale přišel mi takový moc "industriální". Nicméně chápu, že mnoha lidem tohle naopak sedlo (alespoň jsou originální). Po mnoha výše zmíněných jsem také pokukoval (AKG K550 MK III atp. včetně V-Moda M-100). Také se mi líbily Sony MDR-1AM2, Panasonic RP-HD10E, Yamaha HPH-MT8 či Beyerdynamic Custom One Pro Plus (tuším že tyhle, snad jsem je nezaměnil s jinými) a další. Ale ty jsem ani neměl možnost vyzkoušet a jako laik si nedovoluji je hodnotit. Nadto jsem chtěl odpojitelný kabel. Nakonec jsem na doporučení známého z Audiga bral ty MSR7. Spokojen jsem, ale své chyby mají. Docela snadno se škrábou (jeden viditelný škrábanec mám a ani nevím, kde jsem k němu přišel), šití na hlavovém mostu jde téměř vždy trochu šejdrem, při otáčení sluchátek strašlivě vržou a výšky jsou na mě občas moc výrazné. Údajně se trochu v tomto přizpůsobují vkusu japonského zákazníka. Netuším, možná mám jen na výšky menší toleranci. Ale už se mi párkrát stalo, že se vyslověně zařízly do uší.

Zvukově jsou hodně dobré. V hudbě jako diletant sice rozdíly slyším, ale že by se mi z toho draly slzy do očí, to tedy rozhodně ne. Je to příjemná diference, bez které se snadno obejdu a starší levná sluchátka mi najednou uši rozhodně nervou.Ve hrách je to ale za mě významnější. Třebas ve Witcherovi 3 mám teď tak nějak lépe sladěné zvuky (k tomu viz níže) a je slyšet i více. Velmi příjemně mi to dokresluje atmosféru, takže zde mi to přineslo více než na samotný poslech hudby (nicméně tu poslouchám opravdu spíše svátečně). Celkově tedy splnily účel. Nicméně zase zrovna v těch hrách mi přišel zvuk rozhozený (něco najednou bylo moc hlasitě a něco moc tiše). Daleko lepším řešením, než abych to nastavoval vždy ve hře, byl nákup externí zvukovky Dragonfly Black. S tou vše v pohodě a pokud beru někam svůj notebook (což dělám často, neb dosti cestuji), tak ji beru vždy s sebou, neboť je malá a skladná. Výhoda je i v možnosti připojení Boompro mikrofonu od V-mody, neboť mají standardní konektor. Zase tohle nemusí být pro tebe důležité. Mně se to hodí, neb si čas od času předplácím za onlajnovku (SWTOR). Nicméně s tímhle mikronem mi to zase blbne při připojení přes onu Dragonfly Black (což má asi logiku). Samozřejmě tenhle mikrofon bez problémů připojíš i do těch M-100 nebo případně LP2, neb ty jsou obě od V-Mody.

Ještě detail k tomu Amazonu... Často se ti stane, že píší, že nedováží do ČR. Řešením je přepnout prodejce za jiného dobře hodnoceného. Většinou se nějaký najde. Paypal je btw určitě dobrým řešením, který přidává další rovinu zabezpečení. Čímž zase nechci tvrdit, že by v tomhle ohledu byl amazon horší než třebas domácí heureka (která ty své "ověřeno zákazníky" dává tuším už od sta recenzí). Doporučuji také je vždy jít vyzkoušet do Audiga a pokud můžeš, neb za mě je ten obchod skvělý, tak je tam i kup. Pokud by cena byla výrazně vyšší, tak zkus trochu smlouvat. Třebas to vyjde. :)
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod Kajbicka 21. 7. 2018 14:59

Wow, děkuji moc za info! O:-) A kdyby jste mi tedy měl nějaká ta sluchátka doporučit, ze všech zde probraných a vámi vyzkoušených... Tak by to byla jaká? Kdyby jsme neřešili vzhled... Jen z vašeho pohledu na kvalitu zvuku. ;-)
Kajbicka
Junior

Odeslat příspěvekod Jabarkas 21. 7. 2018 15:42

Btw mohlo by ti i výběr zúžit, zda ti opravdu nevadí případný pevný kabel. Neb ty mohou například být těžší spirálovité (které se dají roztáhnout na tři či i pět metrů). Jakkoliv tohle může být fajn doma, kde s nimi můžeš něco provozovat i v blízkém okolí počítače (atp.), tak už je to méně pohodlné na cestování. Naopak i ten odnímatelný kabel je občas devalvován tím, že ten či onen výrobce může mít vlastní velmi specifický konektor do sluchátek a třebas krátký rovný kabel do 1,5m (tedy vhodný na cestování) je pak u nich třeba dokoupit (tj. není v základním balení) nebo vůbec není a je třeba (vzhledem k onomu specifickému konektoru) obtížně hledat náhražky.

To je jen skromný tip. Se zvukem se neodvažuji přímo radit. Platí ale uvedené výše. Tedy že je lepší se v tomhle spolehnout sám na sebe a jít si klidně deset sluchátek vyzkoušet do Audiga (prodejny k tomu určené mají v Praze i v Brně).
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod Kajbicka 21. 7. 2018 17:31

Momentálně přemýšlím o tom, jak věřit značce Sony, docela dost se říká, že jejich sluchátka za moc nestojí, ale konkrétně tenhle model mi přijde fajn: Sony MDR-1AM2. Já bohužel nemám možnost si dojet do Prahy nebo Brna sluchátka vyzkoušet, tak na ně koukám jen tak parametrově a ptám se lidí na tomto fóru na zkušenosti a doporučení. Co myslíte? Celkem jsem už byl přesvědčen o těch Audio-Technica ATH-MSR7, ale teď jste mě celkem odradil... Takže teď přemýšlím o Sony MDR-1AM2, Audio-Technica ATH-MSR7 a V-Moda M100... Máte podle recenzí nějakého favorita? O:-)
Kajbicka
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 21. 7. 2018 18:29

Audio-Technica ATH-MSR7,objednej v eshopu.Pokud ti nesednou,muzes vybírat dál,ale verín,ze budes spokojený.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 7. 2018 19:42

Sony robia aj dobre sluchatka, no v tejto cene z tvojho vyberu urcite radsej tie ATH MSR7. Alebo pozri este Sennheiser HD598 CS (HD599 so otvorene nie uzavrete myslim), AKG K550 MKII.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kajbicka 21. 7. 2018 19:55

Jo, omlouvám se, je to jen překlep, též jsem myslel ty HD 598 Cs... HD 599 jsou otevřená.
Kajbicka
Junior

Odeslat příspěvekod bottl 21. 7. 2018 20:37

Určitě bych koupil ATH-MSR7.
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jabarkas 21. 7. 2018 21:16

Ty Sony asi také budou fajn. Rovněž jsem je měl v hledáčku. Ale sám jsem nakonec vybral ty MSR7. Koupě nelituji. Kór v té gun-metal grey jsou moc pěkné. ;) Jen nemám ve zvyku být k něčemu nekritický jen proto, že to "mám doma". Pokud bych vybíral ale dnes znovu, tak bych je z uvedených opět bral. ;)
Jabarkas
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků