Uzavřená sluchátka na domácí poslech do 5000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kajbicka 22. 7. 2018 13:14

A měl jste zkušenost i z jinými sluchátky v této cenové relaci? Zajímalo by mě, proč jste vybral právě tato... Nějaké ty výhody a nevýhody všech zde zmíněných a vámi vyzkoušených... O:-)
Kajbicka
Junior

Odeslat příspěvekod Jabarkas 22. 7. 2018 14:21

Jak jsem říkal, jsem laik. Jakkoliv se mi MSR7 líbily asi nejvíce, tak se neodvažuji zcela hodnotit právě a jedině zvuk. A to ač mi třebas Sennheisery 569 zněly lépe jak M50x, tak bych druhé vyřadil rovněž kvůli aušusovým plastům a nižšímu pohodlí (podobně M40x, které mi ale zněly lépe jak M50x). Senny 569 jsou btw velmi pohodlné. Zase vzhledem úplně nepřesvědčí. Zkoušel jsem i Sennheiser HD 380 Pro. Ty bych ale zcela zavrhl (oproti uvedeným HD 569). Kvalita náušníků mě nepřesvědčila. Imho pro laika asi nemají obecně smysl. Beyerdynamic Custom One Pro Plus jsem v Audigu nezkoušel, byť je tam mají. Nějak se mi nelíbily. Nemám také rád čouhající dráty (to ale mají i V-Mody třebas). Bojím se, že jimi někde zavadím a dráty přetrhnu. Samozřejmě doma u počítače tohle nehrozí de facto vůbec a i při použití ven by to byla extrémní smůla. Nicméně to jsou ty spíše levnější varianty.

MSR7 jsou na první pohled z lepších materiálů (kovové části), mají prémiový vzhled (nicméně člověk rychle zjistí, že se plastové části relativně rychle škrábou a barva na nich snadno oddře). Stran zvuku mi oproti výše uvedeným (i třebas oproti AKG K550 mk 3) přišly lehce lepší (opět nejlepší je sám si je vyzkoušet). Ve smyslu "čistoty" podání. Nicméně může to být otázkou preferencí. MSR7 kladou prý důraz na výšky. Jiná sluchátka zase upřednostňují hloubky. Půjde nejen o vkus jednotlivce, ale i o konkrétní hudební (/herní) žánr. Někdo by zase řekl, že opravdu kvalitní podání je jen jedno (to věrné originálu). Byť jde vše o uzavřená sluchátka, tak ty či ony mohou mít i jiné podání pocitu zvuku v prostoru atp.

Jinak řečeno MSR7 jsem si vybral kvůli relativnímu pohodlí (tohle se opravdu dá zhodnotit jen přímým vyzkoušením každého jedince) a celkově mi dobře padnou na hlavu a nebolí mě z nich mé plachťáky ani při dlouhodobém nošení. Dále vzhledem ke kvalitě zvukového podání, neotřelému pěknému vzhledu (gunmetal grey verze). A zejména kvůli tomu, že, podobně jako V-Mody, jdou "modovat" pro různá použití. Tedy dá se k nim přidat onen V-Moda Boompro mikrofon bez použití adaptéru. Pro nízkou impedanci a vhodný odpor se dají použít i na cestách (to ale téměř všechny zde ve vláknu uvedené - až na pár výjimek, u kterých to ale v reakci někdo zmínil). Rovněž už v balení jsou tři kabely. Dva krátké z toho jeden s ovládáním přijetí hovoru a mikrofonem (tzn. hned připravené k mobilu) a pak delší zejména pro domácí použití. Bohužel kabel s ovládáním hlasitosti nenajdeš, ale to nemají skoro žádné podobné modely. Výjimkou jsou třebas studiová KRK KNS-8400. Ty ale nejsou moc známé, budou spíše vyloženě pro studiové použití (údajně speciálně kalibrované pro amerického zákazníka) a nejdou u nás nikde moc vyzkoušet, takže jsem je nebral.

Doporučuji ale opravdu vyhradit si na to nějaké odpoledne/večer a do Prahy či Brna si jet vybraných pár sluchátek vyzkoušet (nebo se domluvit na vyzkoušení v prodejně někde poblíž). Mám pocit, že už to promýšlíš za hranici toho, kdy ti někdo může poradit. Tzn. ve zbytku už se musíš spolehnout spíše na sebe a svůj vkus a sluch. ;)
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod Kajbicka 22. 7. 2018 15:11

Takže jak tak koukám, jste s MSR7 naprosto spokojený... Nebudu to asi už déle prodlužovat a objednám si je! :-) Já mám proste už od začátku své favority, po dlouhých hodinách hledání a patří mezi ně například Audio-technica ATH-MSR7, Sony MDR-1AM2, AKG K550 MKIII, Sennheiser HD 598 CS a V-MODA Crossfade M-100... Teď by bylo potřeba nějakého znalce, který měl tu možnost si je vyzkoušet všechny a říct konečný verdikt. :-D Do prahy to mám nějakých 200 km a do Brna zhruba 250 km a autobusem se mi tam vážně jet nechce... :hm
Kajbicka
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 7. 2018 19:06

... no všetky tie modely, čo uvádza Kajbička nemám, ale keď už to tu tak intenzívne riešite, tak som zo srandy nejaké kusy zodpovedajúce téme našiel doma v kasni.
ATH_MSR7_porovnanie_x600.jpg
Musím priznať, že MSR7-ky som už dávno nepočúval, lebo som ich nikdy moc nemiloval ... a dnešné porovnanie na tejto skutočnosti nič zásadne nezmenilo. Je to určite vec osobných preferencí. MSR7-ky nehrajú zle, ale na môj vkus sa snažia predvádzať extrémne čistý, až klinický zvuk, ktorý je pomerne amuzikálny. Osobne tu dám radšej prednoť svojim starým a nonšalantnejšie hrajúcim ATH-M50-kam (nové M50x nemám) ... pokiaľ by išlo o trochu väčší priestor a ladenie viac do výšok, tak kľudne môžem doporučiť (bez ohľadu na cenu) aj staré osvedčené AKG K240 (dobrý zosilovač a DAC je tu ale nutnou podmienkou!). Beyery DT150-ky majú možno trochu neprirodzene široký L-R priestor, ale sú inak v pohode ... pre mňa v tejto cenovej hladine sú to jediné zvukovo prijateľné Beyery ktoré poznám (DT250-ky nepoznám).
... a keď sa tu už tak intenzívne riešia tie MSR7 (čo mi celkom cenovo moc nesedí so zadaním), tak by som potom určite upozornil aj na Focal Listen ... možno sa tiež niekde dajú vysomrovať za dobrú cenu :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 7. 2018 20:14

Hlavně už něco objednej a poslouchej, je to stále dokola a tvé uši nikdo nemá. Doporučuji gear4music.cz/com, thomann.de vrácení do 30ti dní a rychle služby. Řeším teď to samé jako ty, uzavřenky pro použití doma i v práci. Na základě x nadšených recenzí jsem koupil Beyerdynamic DT150 a už jsou zpátky u prodejce, protože mi prostě neseděly jejich vtíravé vyšší basy a jiní lidé toto nepíší, protože to slyší jinak, mají jiný zesík, DAC, kabeláž ad.= dej na svůj úsudek, indicií máš dost a není třeba dostávat požehnání ;).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 28. 7. 2018 10:07

Všiml jsem si, že vybíráš (mimo jiné) mezi MSR-7 a M-100, což je dost zajímavé, protože jsou to dost odlišná sluchátka. O zvuku a konstrukci MSR-7 už bylo psáno výše. Ohledně M-100 bych doplnil, že pohodlí je na dobré úrovni i pro středně dlouhý poslech (domácí sluchátka to nejsou, ale na přenosná sluchátka bez větších výhrad) a co se týče kvality zpracování, tak tady deklasuje plastovou konkurenci, protože sluchátka (a kabel) V-MODA by se snad dala použít i v sebeobraně, tak bytelným dojmem působí, ale stále při zachování komfortu nošení. No a z hlediska zvuku MSR-7 bývají popisována se sklonem k lehce světlejšímu projevu, kdežto M-100 jsou basová sluchátka. Obě sluchátka hrají dobře, ale charakter je velmi rozdílný.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kajbicka 1. 8. 2018 12:15

A to znamená co? Pro vás jsou lepší MSR-7 nebo M-100? ;) Když beru v úvahu pouze zvuk, ne vzhled!
Kajbicka
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 8. 2018 15:59

Oboje sú približne zvukovo rovnako dobré, ale pritom majú každé iný zvuk ... je to také ťažké pochopiť?

... osobne, keby som si mal vybrať medzi MSR7 a M100, tak si vyberiem asi niečo iné ... napr. NAD Viso HP50 alebo Focal listen :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 1. 8. 2018 21:09

A nebo Bang Olufsen H6 1st generation :), už jsou na cestě .... žádné lízání zmrzky přes sklo, ale činy :D. Focal až pokud neobstojí BO.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 8. 2018 22:00

... no to som celkom zvedavý, ako u teba obstoja akurát tie H6 Mk1 :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 2. 8. 2018 12:44

No tentokrat jsem dal i ja na lizani zmrzky pres sklo a docetl se, ze 2nd generation je vic basova coz nechci riskovat a zaroven platit za to, ze se jednicka stala znamou a tim padem dalsi vydani podrazilo. Cili proto sem sahl po jednickove rade. Stejne tak ma mit pry klasicky jack 3,5" konektor pro snadnou vymenu kabelu, zatim co druhe vydani nejaky zmrseny rozmer, ale nemam to overene, spis info pod carou. Sorry za offtopic, ale treba se tazatel inspiruje :).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 10. 8. 2018 20:40

Tak B&O H6 doma, bohužel LittleDot3 je nerozehraje, ujeté je že s ním nehrají "jen" středy které zní jak z dlouhé chodby na WC :D a semtam se ozývá šum. Každopádně přes mobil první dojem příjemný, nic co by na první poslech naštvalo. Co se mi hodně líbí jak o nich nevím na hlavě a zpracování působí velmi pěkně a designově. Do práce jak dělané, už jen pořídit něco kompaktního ve stylu Dragonfly, čím je nakrmím :-p.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků