Jaký BT sluchátka do 2k?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Feders 17. 7. 2018 08:50

Jaké byste mi doporučili sluchátka BT do 2 tisíc? Použití s PC a android. Jaké kodeky sledovat, aby to hrálo co nejlépe? Děkuji moc
typ on-ear nebo over-ear, špunty ne
Feders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amarok 17. 7. 2018 11:41

Pokukuju po novince Trust Paxo. Maji za tu cenu vyborny funkce a parametry. Ale nezkousel sem.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 17. 7. 2018 14:01

Osobně sem dneska slyšel v Alze Pioneer SE-MJ553BT (1900 kč) a jako dobrý. Pohodlný, celkem izolovaly, zvuk byl poslouchatelný - Basy silné, ale čisté. Středy trochu ukřičené a kelímkovité. Výšek tak akorát. Celkově vyvážený zvuk. Jen pozor, Alza píše, že nemají mic, ale podle manuálu ho mají a dirku sem viděl.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 7. 2018 08:02

Pouvazoval by som o Mee Audio Matriix 3. Su sice nad rozpocet, ale kazda koruna doplatku stoji za to.
Pripadne ak ti to nevadi, na audigu maju aktualne rozbaleny kus Sennheiser HD 4.40 BT.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Feders 18. 7. 2018 20:53

2500 už je vcelku dost. Bude opravdu zásadní rozdíl například proti Sony ZX330BT? Ty byste nedoporučili?
Feders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slivo2 19. 7. 2018 02:30

skusal som kolegove marshall major ii - maju low latency codec a fest dlhu vydrz, na video su v pohode, mna uz po chvili tlacili, ale vraj je to vec zvyku

in ear ta nezaujima, tak len strucne
kz zs5 s bluetooth kablikom - kratka vydrz, pri pohybovani sa po byte stracali signal, nepouzitelne na video (lip sync), po dlhsej dobe nepohodlne
nuforce be2 - dlha vydrz, nebol problem so stacanim signalu, video som pozeral iba jedno a s lip sync problem nebol (aj ked neviem preco pretoze by nemali mat low latency codec), pohodlne aj po niekolkych hodinach aj s double flange nastavcami

zvukovo to su vsetko ok sluchatka, ale ziaden zazrak necakaj
najlepsie su zs5 ktore maju na 500+200kc za bluetooth kablik, wov efekt a hraju dost dobre. ale ked to porovnas s niecim lepsim tak narazia. marshall major ii (2000kc), spunty htc co som dostal k telefonu a be2 (500kc) su zvukovo +/- porovnatelne. vsetko su to sluchatka s plnym zvukom, ktore neurazia.

ako mam od sony 400kc spunty s BA, ktore hraju vyborne, tak mam aj 3x drahsie sony on ear ktore hraju priserne. urcite si chod ZX330BT pred kupou niekde vyskusat.
slivo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 7. 2018 06:17

Feders píše:2500 už je vcelku dost. Bude opravdu zásadní rozdíl například proti Sony ZX330BT? Ty byste nedoporučili?

Napr. oproti ZX330 je fest velky rozdiel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Feders 19. 7. 2018 07:15

A co z audiga Mee audio wave nebo audio technica S200BT?
Feders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amarok 19. 7. 2018 08:58

Tak jsem si nakonec objednal superbasový Philips SHB3175 za bratru 1800 kč. Žádný nabasovaný sluchátka na cesty nemám, momentálně poslouchám nejvíc jungle a rock, tak jim dám šanci.

Nejvíc se při výběru bojím přestřelených výšek, protože ty mně fakt vaděj.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 7. 2018 17:34

Feders píše:A co z audiga Mee audio wave nebo audio technica S200BT?

Oboje su o dosť horšie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Feders 19. 7. 2018 19:44

Promiň jestli to bude znít nějak arogantně, ale já se od začátku neptal, jestli sluchátka za 2500 hrají líp, já žádal o radu na sluchátka do 2 tisíc. Víc prostě dát nejde. To, že za 2500 budou hrát líp je mi jasné, ale potřebuji najít ideální do 2000 s nejlepším zvukovým projevem.
Feders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod japkoslav 20. 7. 2018 08:27

Pokud se nepletu, mají na Audigu aktuálně Sennheiser HD 4.40BT za 2100 Kč (rozbalený kus).
Aha, už je to v diskuzi uvedeno :)
Headphone enthusiast
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 7. 2018 08:42

Feders píše:Promiň jestli to bude znít nějak arogantně, ale já se od začátku neptal, jestli sluchátka za 2500 hrají líp, já žádal o radu na sluchátka do 2 tisíc. Víc prostě dát nejde. To, že za 2500 budou hrát líp je mi jasné, ale potřebuji najít ideální do 2000 s nejlepším zvukovým projevem.

To je tu bezna vec, ze ti navrhnu nieco drahsie, ako si si napisal. Ale na druhej strane, vela ludi so skusenostami ti tu proste nenavrhne hracku, ak za len o trochu viac penazi dostanes daleko viac. Sluchatka si nekupujes na par mesiacov, mali by ti sluzit dlhsie. Uz tvoja poziadavka na dobre hrajuce BT sluchatka za 2k je trochu nerealna. A este pritom riesit kodedy ? Mozno skus radsej pozerat vypredaje v eshopoch, rozbalene kusy, alebo ak to nevadi, tak bazar. Alebo sa vykasli na nahlavne a pouvazuj o inearoch, napr. tie KZ ZS6/ZS10 s AptX BT kablikom budu zvukovo paradna volba.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 7. 2018 09:13

Feders píše:Promiň jestli to bude znít nějak arogantně, ale já se od začátku neptal, jestli sluchátka za 2500 hrají líp, já žádal o radu na sluchátka do 2 tisíc. Víc prostě dát nejde. To, že za 2500 budou hrát líp je mi jasné, ale potřebuji najít ideální do 2000 s nejlepším zvukovým projevem.

Ja som ti dal tip aj na lacnejsie, na tie 2x spominane Sennheiser HD 4.40BT. Das stovku naviac a si zvukovo uplne niekde inde ako cokolvek ine do 2000,-.
Inak tie Mee audio Matrix sa daju kupit aj z Ciny ako Ausdom M05. Tam sa do 2000,- vojdes.
Lepsie do 2000,- nevymyslis nic aj keby si tu daval odkazy na 30 dalsich sluchadiel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 20. 7. 2018 13:29

V týhle ceně je třeba brát bt sluchátka jako spotřebák ... mají levné plasty a divný tlačítka, nevyměnitelnou baterii, minimální polstrování na mostu, starší bt, atd. Na druhou stranu můžou mít zvuk, který bude na určitou hudbu vyhovující.

Dneska si jedu pro ty Philips sluchátka, tak přidám nějaké dojmy.

EDIT: Tak první dojmy s Philips SHB3175:
- Vypadají celkem průměrně, až na velký "+" na zadní straně každýho sluchátka. Nic nevrže, všechno sedí a hýbe se, jak má. I ty gombíky jsou solidní a nevyklaj se.
- Na uších seděj dobře a hlavu nesvírají, chodit se s nima dá a nepadaj. Náušníky jsou on-ear, ale dost široký a pohodlný. Most nemá žádný polstrování, tak to asi bude po delším čase na jednom místě bolet. Obvzlášť lidi s trojkou na hlavě ;-)
- Párování BT během okamžiku

- Zvuk je bombastický! Hlavně přes 3,5 mm kabel
- - Basy hluboké se zvýrazněným sub-basem. Mid-bas a upper-bas překvapivě v normálu, takže vůbec neleze do středů. Přes BT je bas výraznější. Nijak není zabarvený.
- - Středy jsou naprosto parádní, to fakt koukám. Jsou velice ploché, ve spektru téměř nic nepřebývá ani nechybí - trochu vyšší středy/nižší výšky, ale to kvituju. Neslyším ani náznak kelímkovitosti.
- - Ve výškách už toho sem tam chybí víc, ale naštěstí nepřebývá. Na pohodový poslech naprosto ok. Jsou pěkně v rovnováze se středy.
- -Detailů je za tu cenu snad až moc. Přes BT se samozřejmě vytrácejí - hlavně výšky při stereu dost trpí.

Rozhodně je vracet nebudu. Ani se nedivim, že od vstupu na trh nezlevnili. Je to zvukově PECKA! Ale až budu mít telefon s aptX, upgradnu i tyhle Philipsy.
(dosah BT, ani používání ve městě/dlouhodobé používání zatím neznám)
amarok
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků