Jaké jsou vaše testovací skladby pro porovnání sluchátek?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 12. 7. 2018 16:22

xcomex: překvapuje mě, že v cenových hladinách okolo 5000 Kč může být nějaký zásadní problém. Já jsem se při výběru DACu a sluchátek pohyboval v rozmezí 5 - 12 tisíc Kč a všechno, co jsem zkoušel, měl a mám, mně připadalo srovnatelně skvělé a rozdíly mně přišly asi tak jako maximálně 1/100 rozdílu mezi dobrou a skvělou nahrávkou, takže daleko spíše teď už budu řešit zdroj a formát muziky. Měl jsem celkem 4 DACy, Fiio za 1000 Kč je jen zesílení cvuku a vylepšení proti onboard zvukovce na PC v práci, nicméně ARCAM ir-DAC-II, Audioquest DragonFly Red a Pro-ject DAC Box S2+ jsou pro mě zvukově tak skvělé DACy v cenách 5000 - 12000 Kč, že jsem si začal myslet, že se od 5000 Kč nedá koupit blbě, ale pouze skvěle.
Ze sluchátek mám Sennheiser HD 660s a slyšel jsem i HD 650 a zase mám dojem, že je to prostě skvělé a pokud má člověk trpělivost na massdrop Senn 6xx, tak má za 200 USD úchvatnou hodnotu. A přešel jsem z uzavřených Senn eH 250 na otevřené Senn HD 660 s a i když eH 250 byly fajn, už bych uzavřená sluchátka nechtěl, jen otevřená snad kromě nějakých drahých high-endů, které dokáží tu uzavřenost nějak ukočírovat.
Takže otázkou pro mě zůstává jestli má smysl ušetřit pár tisíc a být dlouhodobě nespokojený. Nicméně máme různé uši a třeba bys i zkritizoval to, co já považuji za skoro dokonalé.
Nicméně teď žiju v představě, že každý DAC se SABRE ESS 9016, 9018, 9026, 9028, 9038 nemůže být jiný, než skvělý a že všechna otevřená sluchátka nad 5000 Kč budou asi skvělá, i když trpím na Senny.
Ale připouštím, že SABRE čipy nemusí být vždy nejlepší, protože asi nejspíš firma Chord má takové know-how, že udělá lepší hudbu svým přispěním a nikoliv výběrem čipu. Neslyšel jsem Chord Mojo ani Hugo, ale věřím, že to asi je naprostá špička.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marpa11 12. 7. 2018 18:13

Ja mam treba jiny pristup k testovani sluchatek. Nemam chut pitvat nahravku do detailu a zjistovat jak ktera sluchatka hraji to ktere pasmo. Mam oblibene pisnicky a sluchatkama zjistuji jak se mi libi a davaji mi smysl jako celek.

Jednu pisnicku vsak mam jako testovaci Metallica - One. Od 3.40 testuji zahuhlanost sluchatek (hluboke bici s ohranicenym basem), kolem 4.40 zpev neprehluseny bicimi a kytarou. Rada sluchatek tady kolabuje.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bottl 12. 7. 2018 23:47

xcomex: Dobrá zpráva je, že na SoundBlasteru slyšíš i zlepšení, takže sluchátka ten potenciál mají a hlavně - tvé uši taky. Teď se ještě nauč jim věřit, jsou to ti nejlepší recenzenti.
A z jakého konce nebo možná začátku to vzít? Podíval by jsem se po nějakém DAC/DAP s se SABRE ESS 90xx. Třeba od Aune nebo Pro-ject Audio Systems.
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marpa11 19. 7. 2018 13:23

Jaké skladby používáte na zjištění sykavek?
Buď jsem na ně hluchý nebo mi sluchátka s přehrávačem a mými písničkami nikdy sykavky nevyloudily.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 7. 2018 20:23

Výrazný sykavky jsou třeba na albu Mike oldfield - Man on the Rocks
anonymni

Odeslat příspěvekod mirec10 20. 7. 2018 00:48

Devin Townsend - Regulator --> od 3:54 su na pozadi zenske vokaly, kvoli pritomnosti inych vyraznych instrumentov na mnohych reprobedniach (takmer) nepocut. Cez dobre sluchadla pocut celkom jasne.

Opeth - Hessian Peel --> od 7:44 je tu akusticka gitara (nie moc ticha). Na mnohych zostavach / sluchadlach je ale znacne nevyrazna. O kusok dalej ma solo, kde ju mozno napocuvat celkom podrobne.

Ulver - Coming home --> basova zlozka, priestorove podanie - ambient zvuky

Devin Townsend Project - Feather --> od 9:34 zvuk tecucej vody, tu by som sa chcel opytat ci niekto nepozna vernejsiu nahravku na tecucu vodu (udajne velmi dobry sposob testovania zostavy)

Dalsim dobrym zvukom je vernost aplausu z kvalitne nahraneho ziveho koncertu.
Magnat Quantum 1009 S, Yamaha A-S 1000, Asus Xonar STX II Stereo
mirec10
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 25. 7. 2018 08:48

Marpa11 píše:Jaké skladby používáte na zjištění sykavek?
Buď jsem na ně hluchý nebo mi sluchátka s přehrávačem a mými písničkami nikdy sykavky nevyloudily.


Jennifer Page - Crush.

Sykavky se projevi ve trech podobach:
- skoro nesnesitelne - Sluchatka jsou moc ostre
- sykavky nejsou skoro vubec znat - Sluchatka patlaji
- sykavky jsou znatelne, trochu ostrejsi, ale da se to poslouchat - sluchatka tak akorat.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 25. 7. 2018 16:15

Marpa11 píše:Jaké skladby používáte na zjištění sykavek?
Buď jsem na ně hluchý nebo mi sluchátka s přehrávačem a mými písničkami nikdy sykavky nevyloudily.


skus toto : https://www.youtube.com/watch?v=Zn7eWTsj9wU

alebo ešte toto cca. prvú minútu, samé ssssss ... :D https://www.youtube.com/watch?v=CAwO0sRFx9Y
starší
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků