Shure SE535 - tohle ze je to nej...?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 7. 2018 17:12

Čti pozorně. Zatím jsme tu všichni psali o vývoji trhu, nikoliv zvukového pojetí. Nicméně je vhodné uvažovat i technologický vývoj, kombinování použitých měničů, aplikace nových materiálů, atd. To se všechno neustále posunuje dál a výš.
Ad přehrávač, doporučuji načíst odezvy na headfi a i tady. Asi k Etám není úplně nezbytné kupovat přehrávač za dvojnásobek jejich ceny, ale to je každýho věc. Na každý pád právě Audigo má v portfoliu řadu poslechu hodných kousků. Jen dej pozor na případné ukvapené závěry u přístrojů s možností výměny modulu zesilovače, protože ten dokáže významně změnit charakter zvuku. A Cowonem určitě chybu neuděláš, poněvadž nikde jinde si zvuk nedoladíš tak, jako u Cowonu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 2. 7. 2018 18:03

Na bazaru má "Michal744" na prodej iBasso DX200,coz by mel být neutralní DAP.Zkus mu poslat SZ,pokud bude zájem trvat.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 7. 2018 19:06

"Chci si poridit kvalitni DAP, cena do cca 20litru. Za vyjimecnost mozna vic. Jde mi jen o zvuk a spolehlivost, na GUI, blutooth atd. kaslu. Chci to, co u sluchatek - neutralitu, syrovost projevu, co nejvetsi vernost u akustickych nastroju. Zadne vymysleni si na stredech, zadne neprirozene uhlazovani na vyskach, zadne duneni na basech. Jak je to dnes s prevodniky? Porad se Burr Brown k tomu, co pozaduji, blizi nejvice? Konkretni modely? Spis neco od Cowonu, nebo Astellu nebo iBassa...? Rad se necham nasmerovat :-)

Diky"

Ani se nedivím tvému pohoršení a zklamání z poslechu Shure SE535..
V Audigu.cz jsem poslouchal dokonce Shure SE846 a byl jsem rovněž zklamán. :-\
Za 27k by takto sluchátka hrát neměly. :pozor
Rovněž jsem byl zklamán i z poslechu Westone W60.
Připadá mi,že Shure a Westone poněkud zaspaly(co se poměru kvalita zvuku/cena týče).

Z DAPů bych ti určitě doporučoval Aune M1s(pokud chceš ušetřit a zárověň mít kvalitní zvuk),Astell&Kern AK300(teplý,ale věrný zvuk,cena tohoto DAPu šla dolů,tudíž se celkem vyplatí koupě)či Astell&Kern A&futura SE100(cenově velmi na rámec). :roll:
Z in-erů(pokud lpíš na věrnosti a neutralitě)jednoznačně InEar Prophile 8.
InEar Prophile 8 se dají koupit u Thomanna.česko za CZK na dobírku i levněji,tedy za "pouhých" 31k.

P.S.- Moje nasměrování bylo víceméně ultimátní a nikdo jiný ti lepší doporučení(zde ani nikde jinde)nedá pokud se nákupu za CZK/kvalita zvuku týče. 8-)

-- 2. 7. 2018 20:40 --

Pro: Stereosenior
Pokud by tě to zajímalo,mohu zde popsat plusy a mínusy AK300,Aune M1s...či dojmy z krátkého poslech Prophile 8 vs moje EarSonics Velvet či Etymotic ER4-XR,DAPu Astell&Kern A&ultima SP1000 a jiné doporučení apod. :-)

-- 2. 7. 2018 21:03 --

Ale proč to nenapsat rovnou,že? :-)
Pokud hledáš věrný a plochý zvuk(tedy ne do "U" či "V"),který "nenadržuje" žádnému pásmu,tak máš nakonec a pouze 2 volby(beru v potaz nákup za CZK v rámci bezproblémové reklamace v případě potíží apod.):
Etymotic ER4-SR či InEar Prophile 8

Potom by už zbývá výběr nejvhodnější DAPu z hlediska synergie.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 2. 7. 2018 20:42

Ty Prophile jsou naprosto bombový,spadla mi z nich celist.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stereosenior 2. 7. 2018 21:11

pseudomagick píše:"

Ale proč to nenapsat rovnou,že? :-)
Pokud hledáš věrný a plochý zvuk(tedy ne do "U" či "V"),který "nenadržuje" žádnému pásmu,tak máš nakonec a pouze 2 volby(beru v potaz nákup za CZK v rámci bezproblémové reklamace v případě potíží apod.):
Etymotic ER4-SR či InEar Prophile 8

Potom by už zbývá výběr nejvhodnější DAPu z hlediska synergie.



Ano, tohle "jednoduche" presne hledam. :-) Diky za ostatni tipy, cena u me vylozene nerozhoduje, ale to neznamena, ze chci vyhodit desetitisice za 5% zlepseni zvuku. O Prophile 8 jsem nemel tuseni , rozhodne musim nekdy zkusit, s DAPem taky dekuji za uzitecne postrehy. Podrobne popisy ruznych DAPu urcite nejsou potreba :-), Zatim jsem jen tak objednal Cowon Plenue R, uvidime, jak si s Ety ER4SR sedne z hlediska synergie (presne receno). Pokud ne, pujdu vyse, ovsem potrebuji funkcni, zvuk ne moc prasici EQ - jsem zvykly ty Etymoticy lehce zvednout ve spodni casti spektra (skutecne to je k prospechu veci).
Stereosenior
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 7. 2018 22:34

Cowon Plenue R zřejmě není špatná volba(neslyšel jsem ho,měl jsem pouze Cowon Plenue D).
Hlavní je,abys ho měl možnost vrátit ve 14-denní lhůtě v případě nespokojenosti.
Etymotic ER4-SR jsou dobré in-eary v ceně kolem 10k.Jejich nevýhoda je hluboké usazení(někomu to může vadit).Postrádají ale celkem v basech,obzvláště sub-basu.Jejich rozlišení a separace nic moc.
InEar Prophile 8 je už jiná liga,ovšem za cenu kolem 33 tisíc.Rozhodně se ale tato investice vyplatí!
Nicméně každý zkušený hifista zde mi dá za pravdu,že především je třeba více peněz investovat do sluchátek,než do DAPu.
Můj názor je,že cca 70% poslechu(kvalita zvuku)je ve sluchátkách,cca 30% v DAPu.
Ne vždy ale in-eary si s DAPem sednou.Test před koupí je důležitý.

-- 2. 7. 2018 23:44 --

InEar Prophile 8 bohužel zde v českém obchodě nevyzkoušíš. :-(
Prodávají se pouze v Německu na dobírku v CZK(nebo si tam můžeš zajet).
Doručované jsou přes kurýrní službu DHL.
S reklamacemi v Thomann.de nejsou problémy.Navíc sluchátka není problém v 30-ti denní lhůtě vrátit.Tuším,že záruka je 3 roky.
Pokud je koupíš,tak jediné co riskuješ je to,že budeš muset uhradit jejich případnou cestu zpět(DHL).

Zde nové: https://www.thomann.de/cz/inear_prophil ... ba74e9b769

Zde B-Stock: https://www.thomann.de/cz/inear_prophile_8_b_stock.htm

-- 3. 7. 2018 00:17 --

Abych pravdu napsal,tak InEar Prophile 8 jsou taky mým nej favoritem ke koupi.
Stále se rozhoduji....:-)
Doposavad jsem nic lepšího neslyšel a nepřekonaly je žádné in-eary z Audiga.cz včetně Astell&Kern Layla II či Astell&Kern Angie II(neslyšel jsem pouze Audeze LCDi4).
Samozřejmě nejsou to nejlepší in-eary,které se pohybují v cenách kolem 2500-6000 USD.
Za cenu přes 30k je to ale výhodná koupě.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stereosenior 3. 7. 2018 21:20

@Pseudomagick:

Ano, vim. Opravdu nejsem nezkuseny, verte mi :-). Ano, ten pomer 70/30 plati i u reprosoustav/aparatury. Jinak jsem k inearum a jejich moznostem trochu skeptik, i kdyz jak jsem psal v inearech se skutecne moc nevyznam, nicmene z duvodu fyzikalnich principu a zakonu pochybuji, ze ve stejne cenove hladine se dokazou vyrovnat dobre udelanym nahlavnim sluchatkum otevreneho typu... Mluvim ted samozrejme ciste o zvuku, nikoliv o pomeru cestovni prakticnosti a zvuku, neboli tzv. "convenience". Nicmene s temi InEar Prophile 8 jste me skutecne zaujal, mozna casem skutecne zkusim, co je to za zazrak. Ostatne Thomann je muj oblibeny obchod, uz jsem tam kupoval dve piana :-)


@kolegove audiophilove, ktere to zajima:

Uz 4h tady poctive stridam poslech na novych Etymotic ER4SR a Cowon Plenue R a starou, Sansou Clip+ s Rocboxem. A zde jsou me subjektivni zavery:

- Nove ER4SR se proti starym ER4s prilis nelisi (alespon v ramci omezenosti poslechove aparatury), prece jen ale drobne rozdily detekuji, snad jeste krapet uvolnenejsi a prirozenejsi (cistsi?) projev u novych SR, ale opravdu nic zasadniho. Basu opet pocitove deficit, zdvihem pres EQ jde ale dorovnat na pocitove jakz takz rovnou frekvencni krivku ve spodni casti spektra. Ale jen takto, dalsi a vetsi pridani uz nema efekt - respektive dochazi z duneni a zahuhlavani zvuku, ne ke zlepseni kvality basu. Sub-basy se ale nekonaji nikdy. Beru to jako dan za skutecne pomerne realisticky, prirozeny a transparentni projev ve zbytku spektra. Za me tedy radsi takovy kompromis, nez to, jak hraly SE535. Pri vetsi hlasitosti dochazi ke slevani, prostorovost ve vsech smerech taky jen prumer (dokazi ale v tomhle nejake ineary neco vyrazne vic?). Za 10tis. jsem ale celkove spokojeny vzhledem k portabilite.

- Plenue R je skutecne hezky udelany DAP. Ekvalizace a pridruzene efekty jednoznacne prinosem a subjektive zvuk nedegraduji. Oproti Fiiu X5 II, ktery ma jeden znamy, urcite lepsi. S ER4SR na spodku skutecne pomuze, aniz by je degradoval.
ALE !! S rockboxnutou a podobne ekvaliznutou Sansou detekuji naprosto minimalni rozdil panove. Ano, skutecne minimalni. Dokonce tvrdim, ze bez JetEffectu a u Cowona v defaultu hraje Sansa lip! Nemohl jsem tomu uverit, projel jsem Beethovena, Netrebko, Rachmaninovy klavirni koncerty, Paganiniho houslove koncerty, Mozarta (TELARC), ale i Eltona Johna, Laru Fabian atd. a stojim si za tim. Ano, Plenue R ma cistsi pozadi a krapet pevnejsi projev, je trosicku neutralnejsi a analytictejsi, ale v celkove muzikalnosti, prirozenosti a zazitku z hudebniho projevu povazuji Sansu za minimalne rovnocenneho konkurenta. Teprve s vyhranim si s JetEffecty (MP Enhance - on, 3D Surround +1, velice decentni EQ uprava...) dostane zvuk Cowonu na, mozna lehce pred Sansu, ale zasadnejsi rozdil a uz vubec ne rozdil za 13000Kc se pro me ROZHODNE nekona, at si kdo myslite, co chcete. Upozornuji, ze hodnotim pouze zvuk vyrobku A a vyrobku B, brutalni slepy test, bez ohledu na cenu a ostatni funkce. Toto je pro me druhe prekvapeni vedle Shure SE535. Plenue R vracim. Je vyborny, z tech par novych DAPu, co jsem zkousel kolem sebe, asi nejlepsi, ale aby (alespon s ER4SR) nebyl zasadni zvukovy posun vpred vedle plastove hracky za 1500Kc stare cca 8 let, tak to uz je na povazenou. Asi prestavam dnesni dobe rozumet nebo uz neslysim to, co jini.

Z ebaye jsem objednal druhou Sansu.

Preji Vam krasne hifizazitky a dekuji za diskuzi s Vami, bylo to po dlouhe dobe fajn si popovidat s audiofily.
At se dari Vam vsem!
Stereosenior
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 3. 7. 2018 22:13

Stereosenior, "zabijas system"... Ja som nahradil rockboxnuty Sansa ClipZip prehravacom Walnut V2s za 30 (tridsat) Eur, a hoci ubudlo basu (zial...aj ked mam EQ JAZZ, ktory znie najcistejsie), OKAMZITE som pocul vyrazne zlepsenie cistoty, detailu, priestoru a separacie nastrojov... A viem, ze keby som miesto Walnut V2s mal "Plenue R", tak by som pocul este väcsie zlepsenie zvuku, lebo Plenue R musi byt minimalne o triedu vyssie nez V2s.
Asi pred mesiacom som znova napojil Sansu na monitory, zapol pesnicku napocuvanu na Walnut V2s (za 30Eur), a co som pocul ? Mohutnejsie basy...fajn....ALE CISTOTA, DETAIL, PRIESTOR (!), SEPARACIA...SLI DO HAJA.... po minute som to musel vypnut... VYRAZNA degradacia zvuku nastala navratom ku ClipZip....A ANO, s RockBoxom...
Takze...tvoje dojmy "RockBoxnuta Sansa vs. Plenue R" v prospech Sansy mi pridu totalne....SCI-FI... A myslim, ze asi kazdemu, kto cita tento topic...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Stereosenior 3. 7. 2018 22:29

NOWOCAYN_2:

OK, uzivejte hudby, priteli. At se dari :-)
Stereosenior
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 7. 2018 03:34

Pro Stereosenior:
Přehrávače od Cowonu dostanou "šťávu" až když aktivuješ funkci BBE+
Bez ní se mi zvuk moc nelíbí. :pozor
S Etymotic ER4-SR či verzí s "basovou boulí" Etymotic ER4-XR toho moc nenaděláš. :-)
Jsou celkem nudné,trochu zastřené a postrádají více detailu a separace.O basu nemluvě.
Nyní si možná myslíš,že chyba či nespokojenost z poslechu tkví v Cowonu Plenue R,že? :D
Osobně si myslím,že opak je pravdou.Cowon je dobrý(navíc má top EQ,které lze v případě potřeby doladit,)ale je třeba hlavně a především investovat do sluchátek(výše jsem psal poměr 70% a 30%).

Zrovna včera mi psal nový majitel InEar Prophile 8,že se mu jejich prezentace líbí více(a lépe vtáhnou do hudby),než zvuk velkých sluchátek Sennheiser HD800S.Zajímavé! :-)
Osobně jsem HD800s slyšel také a Prophile 8 mi znějí lépe.

Pro "konzervativnějšího" posluchače je také možná volba Earsonics S-EM6 V2.
Zde: https://www.thomann.de/cz/earsonics_s_e ... 3419df97a0

-- 4. 7. 2018 04:57 --


Ani jsi nenapsal jaké formáty jsi na Cowonu poslouchal.Byly to FLAC(např.192 kHz/24 Bit),ALAC,APE,DSF či pouhé mp3?

Ať tak či onak,od in-earů za 10k nemůžeš čekat žádný ryzí audiofilní poslech.
Etymotic ER4-SR by se daly zařadit do mid-fi kategorie,tj.střední třída s audiofilkým laděním.
Prophile 8 jsou sice již hi-endové in-eary,ale ještě stále nepatří do té nejvyšší ligy.

Pokud bys chtěl jiný DAP,nejlepší volba je ta,že zajedeš do Audiga.cz a osobně si jich několik poslechneš(microSDHC se soubory FLAC s sebou :D ).
Pokud bys chtěl koupit DAP,který v Audigu.cz není,ale je v Alze.cz,tak ti opět nezbyde nic jiného,než ho koupit a případně vrátit(celkem zdlouhavé otestování).
Poté co jsem si kupoval Earsonics Velvet,tak jsem také Audigo.cz navštívil.
Zkoušel jsem(mimo jiných)3 přehrávače od Astell&Kern a každý hrál jinak(rozdílná synergie).
Byly to AK100 II,AK70 a AK300.
Naposledy jsem tam byl znovu(již co už mám AK300)a poslouchal jsem tam ještě iBasso DX200(s modulem AMP5?)a Astell&Kern A&ultima SP1000 a rozdíl byl prostě znát.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 7. 2018 04:42

"...nicmene z duvodu fyzikalnich principu a zakonu pochybuji, ze ve stejne cenove hladine se dokazou vyrovnat dobre udelanym nahlavnim sluchatkum otevreneho typu..."

S tímto nesouhlasím. :-)
Toto možná platilo před cca 8 lety.
V Audigu.cz jsem pár velkých sluchátek v ceně přes 10 tisíc také poslouchal(hlavně ty,které měly nejlepší recenze)a ani jedny se zvukem nevyrovnaly mým Velvetům laděným do "U". 8-)
Navíc mi zvuk připadal jaksi kelímkový. :potichu

-- 4. 7. 2018 06:02 --

A ještě takový malý dodatek.
V "audiofilní společnosti" se tvrdí,že in-eary či DAP potřebuje nějaký čas k zahoření(u DAPu prý obvody,kterými prochází energie-signál-zvuk).
Možná na tom něco pravdy bude(u DAPů nevím).U in-erů to platí především pokud mají dynamický měnič(či jsou hybridní).

Ke Cowonu.
Cowony mají bezpochyby nejlepší EQ.
V přehrávačích od Astell&Kern je EQ téměř na nic,neboť zvuk spíše zhoršují(nejlépe hrají s vypnutým EQ).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 4. 7. 2018 08:18

Uz jsem to sm nekam postoval.Zahorení u DAPů je ,musí se zformátovat elyty.U dynamických meniců také bude efekt zahorení znatelný.U tlakových meniců by to vsak podle mého mít význam nemelo.Tam není membrána,cili nejaké rozhýbání tady neplatí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stereosenior 4. 7. 2018 09:24

@Pseudomagick:

- ano, s BBE a dalsimi JetEffecty to hraje podstatne lepe nez v defaultu.
- ne, moje "nespokojenost" primarne prameni z toho, ze do cca 25tis. se mne nedari najit sluchatka+DAP, ktera by zvukove vzhledem k mym narokum vyrazneji povysila nad prastarou Sansu Clip+ se starymi ER4s.... Asi skutecne prehnane ocekavani. Navic vzhledem k tomu, ze pro me je mobilni poslech spis okrajovou zalezitosti a nechci tahat v kapse extra cihly, tak se asi prozatim smirim s tim, co jsem napsal.
- Plenue R nechci hanit, ano, je mozne a pravdepodobnejsi, ze limitem budou Etymoticy ER4SR. Jinak az budu kupovat skutecne poradny DAP, Cowon BUDE urcite kandidatem (z vyssi tridy jeste), uz jen vzhledem k tem moznostem a neinvazivnimu prinosu JetEffect 7. Bohuzel muj oblibeny DAC Burr Brown loni davali do P1 (za cca 30tis.), ted uz je az v modelu PS za ctyricet.... :-/
-Ano, ER4SR maji sve limity, ale ze by byly zrovna "zastrene" a postradaly "detail" bych nerekl
- OK, Prophile 8 urcite peclive registruji a budu na ne casem cilit, za tohle opravdu diky!
- ano, v "audiofilni spolecnosti" se tvrdi spousty iracionalnich blabolu. Zahorovani DAPu i sluchatek bych mezi ne zaradil, jde spis o psychoakustiku obavam se. Ostatne viz i napr. oficialni stanovisko Sennheiseru ve FAQ: https://sennheiserusa.happyfox.com/kb/a ... in-theory/
Stereosenior
Junior

Odeslat příspěvekod my.dre 4. 7. 2018 10:11

Já Ti doporučím koupit Whizzer A15 Pro. A ušetříš ;-) Od Prophile moc vzdálené nejsou a hlavně mají větší šťávu, přesto si zachovávají audiofilní ladění. Za mě jeden z nejlepších kupů letošního roku. Prophily jsem měl půjčené více než dva týdny, takže moje hodnocení se nezakládá jen na krátkodobém poslechu. A Whizzery mám naposloucháné asi měsíc. K Whizzerům doporučuju koupit symetrický kabel, aby byl poslech ještě kvalitnější.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 4. 7. 2018 10:26

Uz vidim, ako Stereoseniorovi spadne brada z Whizzer A15 Pro, a nebude chapat, ako je mozne vo svete in-ear predavat zvukovo horsie, a pritom X nasobne drazsie sluchadla, nez tie A15 Pro.
ALE TAKY JE SVET... a twn kto to nepochopil, ten bude "zivit" stare nenazrane in-ear znacky typu Shure, Vsonic, Westone...atd...ktore prehraju aj s o X nasobne lacnejsimi sluchadlami. A predavat sa budi aj nadalej - kvoli ludskej nevedomosti a hlavne kvoli "BRAND-u"..... Avsak len naivny clovek pozera na "Brand"... Uz to davno neplati...hlavne, ked Cina uraduje...a nenahodnocuje ceny X nasobne...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků