IEM tipy kolem 100-150$

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Doodier 7. 7. 2018 09:13

Když je to tady víceméně taková obecná diskuze o tom jaká sluchátka vybrat, měl bych dotaz. Už zase pokukuju po nějakých nových IEMs a leží mi v hlavě, jestli Rockit R50, IBasso IT01, Whizzer A15Pro, nebo nějaké úplně jiné.

Nejvíc nadšený jsem byl z projevu Ety ER4, ale to usazení jsem fakt nezvládal. A ta cena taky není úplně super. Teď mám Flare Audio R2, no přijde mi, že mi tam občas někde něco chybí, možná hlavně bass? Mám na nich nasazené Comply pěnovky a to bych ideálně chtěl i na budoucích IEMs - přijde mi to hrozně pohodlné.

Poslouchám buď z asijské verze LG G6 s tím jejich Hi-Fi quad dac, nebo z Shanling M1. V 90% všechna hudba FLAC, ale neříkám, že poznám rozdíl mezi FLAC a 320kbps mp3, to jen tak pro dobrý pocit.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bottl 7. 7. 2018 11:20

Do výběru 100-150$ bych určitě zařadil i skvělá sluchátka Audio-Technica ATH-E40
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 7. 2018 20:22

Tak na massdropu se objevily Kinera IDUN za pěknou cenu, recenze celkem chválí, stály by za zkoušku.
https://www.massdrop.com/buy/kinera-idu ... 3467093425

Neví někdo jestli se dá u nákupu z massdropu vyhnou DPH a clu nebo je to bez šance?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 7. 2018 20:26

Myslím, že pravděpodobnost úniku poplatků v případě Massdropu je hodně nízká. MD uvádí plnou hodnotu.
Mimochodem Iduny mám na cestě a jsem na ně hodně zvědavej.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 7. 2018 21:29

aha tak škoda že ta akce skončí dřív než ti přijdou a bude recenze ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 4. 2019 14:56

Nejaké aktuálne tipy? Hľadám niečo tiež do tých 150$, konkrétne:
- menej výrazné vyššie stredy 7-11kHz ako iBasso IT01
- žiadne zvýraznené výšky, mám pocit, že sa to už s Véčkom preháňa, takže napríklad menej výšok ako také Tin T2
- v podstate pokojne aj menej basu ako IT01 - mám rád vyvážený bas, potrpím si skôr na vyrovnanom base do tých 120Hz a potom pokles smerom k 200Hz
- rád by som niečo, čo má širší priestor, také Tin T2 sa mi v tomto páčili.
Proste Oriveti Basic s trošku menej silným basom pod 70Hz...tie som si užil až dva týždne, kým sa jedna mušľa nerozpadla (ako by povedal pôvodný majiteľ-nemajiteľ "Vynikající stav") a nezasekol MMCX konektor v mušli.

Napadá Vám niečo? Dostal som od Ryana odporúčania na celý zástup Kinera Idun, Whizzer Haydn A15Pro/Kylin, BGVP DMG, SHOZY & NEO CP a ORIOLUS FINSCHI, no zaujímalo by ma, či tu niekto už svoje neodkrútil v tejto cene a záplave modelov a nevie ma trošku usmerniť, necítim veľmi potrebu experimentovať.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 4. 2019 16:44

Ak si odchovaný na charaktere podania IT01 (nemyslím vyslovene tie hutné basy a výšky), možno by si bol spokojny s IT01s. Mali by splniť skoro všetko z uvedeného, nie sú svetlé, aj keď svetlejšie ako IT01, rozhodne sú menej do Včka a je podstatne širší priestor.
Kylin asi nie, síce je ten bas iný ako IT01 (lepší), ale je ho aj tak dosť na to, ak chceš vyrovnaný bas. Haydn som mal, žiaden zázrak pre mňa, sú skôr audiofilskejšie ladené, toho basu ti môže byť ale málo. Inak zvyšné tipy, ktoré uvádzaš, majú dobré hodnotenia. Ešte pozri BGVP DM6 (mrazíkovo ich ale moc nevychválil), Kanas Pro - tu nie sú veľmi známe, ale na headfi o nich furt píšu. Na bazáre sú Flares Pro, tie som dlho zvažoval, keby som nebral Tansio Mirai, asi po nich skočím :)
Keď si trochu priplatíš alebo počkaš na bazár, za mňa odporúčam tie Tansio Mirai 3 Pro, možno pri nich nadlho skončíš a keby aj nie, sú tu podľa mňa vysoko predajné.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 18. 4. 2019 08:48

Taky bych asi doporučil ty Tansio Mirai, jak tady, tak na head-fi mají velmi dobré hodnocení. Já ještě nemám, ale dnes nebo v úterý by měly přijít, tak můžu pak něco připsat. Jinak bych možná koukl i na bazarové qjays, dají se sehnat okolo 4k a hrají velmi dobře. Případně kolem 5k jsou taky it01s, kde zlepšení oproti it01 je taky dost znatelné.
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 4. 2019 09:49

Carabei, v bazare su tie qJays za o dost menej ako 4litre.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 4. 2019 09:55

Aj IT01s nevyzerajú špatne, rovnako ako TM, samozrejme od ruky. Asi počkám, že čo sa tu objaví, zatiaľ to vyzerá, že Oriveti po tom ako som im poslal túto katastrofu, ktorá sa stala, viď. tu a tu (len pre silné žalúdky), mi to vymenia (ešte neviem, či len pravý kanál alebo aj kábel, ktorý mimochodom mám rád, radšej aj ako IT01 kábel). Teda nie je to ešte 100% isté ale počkám, veď mám stále IT01.

Mňa hlavne viac zaujímajú jedno-meniče, ja som jednoduchý človek a zástanca jeden veľký ako veľa malých.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 18. 4. 2019 11:43

Jestli chceš výborný DD jedno-měnič, můžeš mít Hifiman Re-400 (vím, už jsem o nich psal). Stačí vyndat molitan z krčku ... a potom hrajou neskutečně dobře. Velmi neutrální a transparentní.
Když porovnávám s TSMR 3 Pro, v dynamice i detailech už neslyším takový rozdíl.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 24. 5. 2019 08:16

dropadred píše:Aj IT01s nevyzerajú špatne, rovnako ako TM, samozrejme od ruky. Asi počkám, že čo sa tu objaví, zatiaľ to vyzerá, že Oriveti po tom ako som im poslal túto katastrofu, ktorá sa stala, viď. tu a tu (len pre silné žalúdky), mi to vymenia (ešte neviem, či len pravý kanál alebo aj kábel, ktorý mimochodom mám rád, radšej aj ako IT01 kábel). Teda nie je to ešte 100% isté ale počkám, veď mám stále IT01.

Už je, práve dorazili, zlatúchovia mi poslali úplne nový kus, dokonca ešte DHL Expressom. :tleskani
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků