Sluchadlá - Digitálny klavír/TV/PC

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gnigl 23. 5. 2018 11:56

Zdravím, hľadám uzavreté slúchadlá k:
- digitálnemu klavíru Yamaha (jack - 6,5mm)
- Samsung TV, ktorá má len BT výstup, nie jack
- PC

Nie som náročný, PC má integrovanú zvukovku. Cena max do 200€.
Predpokladám, že má skôr zmysel kúpiť dvojo slúchadiel, ale nechám si poradiť.

Na muziker.sk si môžem za body kúpiť slúchadlá z ponuky. Vychádzajú mi buď Audio-Technica ATH-M20 X alebo Superlux HD681 EVO. Predpokladám, že tie Superlux by mi ku klavíru stačili, no sú polootvorené a ja potrebujem, aby ma nebolo pri hraní počuť. Ako je to vôbec s mierou unikajúceho zvuku? Je to veľmi rušivé pre okolie? Existuje nejaké uzavretá alternatíva v podobnej kvalite?

K TV by som uvítal BT slúchadlá, ktoré je možné dobíjať a ktoré je možné zapojiť aj káblom (PC). Nepotrebujem noise cancelling.

Vychádza mi to na niečo lacné (s dostačujúcou kvalitou) ku klavíru a niečo drahšie (ako tak kvalitné) k tomu ostatnému. Viem že budget nie je nič moc, ale doteraz som mal ASUS ROG Vulcan ANC (ktoré som vyhral v súťaži) a stačili mi.Tie sa po rokoch rozpadli takmer na prach.

Ďakujem
gnigl
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 5. 2018 12:35

Tak ku klaviru vezmi Superlux HD-669, v muzikeri ich maju za 26 eur. Prip. HD660.
A na ine pocuvanie si zober nieco lepsie, tak ako pises. Za zvysny budget cca 170 Eur sa uz daju zohnat celkom pouzitelne sluchatka.

Dalsia moznost je kupit si Sennheisery HD598 CS (amazon.de) a mas vystarane na oba ucely. Prip. nieco z tych lacnejsich, ak nie si prilis narocny: Takstar Pro 82 .
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gnigl 23. 5. 2018 13:59

Dík za reakciu.
JE tam veľký rozdiel medyi tými HD669, HD660 a HD662?

Tie Sennheisery vyzerajú OK ale nemajú Bluetooth.
gnigl
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 5. 2018 16:25

Jaj, sorry, to som si nevsimol, ze chces aj BT. Riesenim je kupit iba bluetooth modul, do ktoreho pichnes kablove sluchatka. Za 170Eur BT sluchatka urcite zozenies, tak skus pozriet nieco z Audio-Technica, Sony. Vela sa tu o nich pisal na fore.
Rozdiel medzi HD669 nepoviem, nemal som ich, ale mal by to byt uzavrety model k Superlux HD668B, co je asi ich najlepsi model. HD660 je kopia Beyerdynamics DT770 (tusim) a HD662 su myslim dost nepohodlne, treba si pozriet recenzie na nete. O tych HD669 som uvazoval aj ja, ked som hladal nieco uzavrete k mojim Hifimanom na obcasne pocuvanie mimo vecernych hodin. Ked ich doplnis o lepsie nausniky (Brainwavz), je mozne, ze nebudes potrebovat dlho ine sluchatka.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gnigl 24. 5. 2018 08:10

Asi nebudem vymýšlať a zoberiem tie HD669, ja si myslím, že by som tam aj tak nepočul rozdiel.

Tie BT ešte popozeám, ale trochu ma odrádza 'latency', keďže to chcem primárne na filmy a hry. Nedopátral som sa aký kodek používajú Samsung TV z roku 2017.
gnigl
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků