Uzavřená sluchátka prim. k počítači s odním. kabelem do 3,5

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jabarkas 22. 5. 2018 08:56

Asi poslední týden jsem vybíral (i s pomocí expertů z místního fóra) uzavřená sluchátka s odnímatelným kabelem. Původně jsem měl limit 2,5 tisíc. Ale v posledních dnech jsem jej zvýšil. Níže ve zkratce uvádím, co jsem se důležitého dočetl po těch internetech. Je třeba počítat s tím, že sám jsem v tématu na úrovni cvičené opice. Některá níže uvedená sluchátka si půjdu v týdnu vyzkoušet. Ale i poté bude můj názor v podstatě irelevantní. Berte to tedy jen jako takový seznam možných tipů, přičemž uvedené komentáře je třeba dále ověřovat. Ale třebas to poslouží, ať se na heurece s cca šesti tisíci modely neztratíte jako já v posledních dnech. ;)

Má užší čtveřice:

Sennheiser HD 380 Pro - Skvělý zvuk, ale jsou ohromná, s velkým přítlakem. Sluchátka se po pár letech odrbávají. Sennheiser k nim neprodává kratší kabely (v krabici je jen točený 3m). A od jiných značek nemusí pasovat, jelikož mají dost speciální konektor (nikoliv koncovku, ta je ještě cca běžná).

Audio-Technica M50x - Dobrá reprodukce. Mírně naboostnuté basy pro zábavnější zvuk. Působí robustně. Náušníky by mohly být lepší. Po pár letech se všude odrbává koženka. Disponují v krabici i krátkým 1,2m kabelem.

Audio-Technica M40x - Přesnější ale méně zábavná reprodukce než u M50x. Po letech se lámou nad náušníky. V krabici není 1,2m kabel (jen točený a rovný 3m).

KRK KNS-8400 - U nás se hůře shání a testují. V krabici mají rovnou plug-in ovladač hlasitosti, kterým jsou mezi konkurencí unikátní. Chybí ale kabel do 1,5m (dá se ale dokoupit i přímo od KRKu). Zvuk je velmi dobrý, jen basy jsou horší.

Další možnosti, z nichž jsem vybíral, pak jsou:

Shure SRH440 a SRH840 - skvělá sluchátka na přesnou reprodukci. Ale všude jsou plasty bez špetky kovu. Z boku z nich čouhají kabely a strašně se lámou (většinou krátce po záruce samozřejmě). Dobrá sluchátka zmrvená nízkou kvalitou materiálů.

V-Moda Crossfade LP2 - Trochu frýkůlin s vyměnitelnými štíty. Zvukově docela dobrá. Rozporuplná hodnocení uživatelů i recenzentů. V-moda k nim vyrábí vlastní (a velmi dobrý) připojitelný mikrofon.

KRK KNS-6400 - Nižší model od 8400. Působí trochu levně. Velmi plastové. Zvukově o něco horší než vyšší model. Na rozdíl od něj nemají pohodlnější náušníky s "paměťovou pěnou" a kvalita koženky je horší. Dodávají se bez ovladače hlasitosti, kterým 8400 v rámci konkurence vynikají.

AKG K 271 MK II - Za mě méně vzhledná. Mají kritická hodnocení od uživatelů na Amazonu stran kvality materiálů (rozbíjí se) a tím pádem i poměrně nízké hodnocení (3,7/5 při 184 recenzích). Zvuk ale mají také velmi dobrý.

Yamaha HPH-MT5 - Moc pěkná za mě. Ale zase prý dost plasťáky. Jejich zvuk je hodně otázkou vkusu, prý jsou taková temnější. Stran právě zvuku i kvality materiálů nemají nijak oslnivá hodnocení na Amazonu i v recenzích.

Někoho by asi zaujaly Marshall Monitor. Mně se moc nelíbí. Na Audigu třebas nejsou moc dobře hodnocená. Jinde ale často ano. Případně ještě Koss Pro4S (nic moc recenze a asi se moc často nekupují) nebo Roland RH-200 či RH-200S (ty už skoro nezná ani ten Amazon).


Z těch s drátem napevno bych se díval ještě po Sennheiser HD 280 pro, Beyerdynamic DT 770 Pro (mají tři verze, k mobilům se hodí jen ta 32 Ohmová), Yamaha HPH-MT7, Sony MDR-7506 (preferovat je před novějšími MDR-7510), Audio-Technica ATH-AVC500 (jen kousek nad 3,5 tisíci začínají i Audio-Technica ATH-A550Z).
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 5. 2018 10:41

Jabarkas: tvoj "seznam možných typů" som si s neskrývaným záujmom prečítal ... celkom ma totiž zaujalo, že aké všelijaké možné aj nemožné informácie aj dezinformácie sa dajú zohnať o jednotlivých typoch sluchátok na internete

... v každom prípade by som k vyššie uvedenému chcel (čisto z osobného pohľadu!) dodať asi toto:

- pre účely "bežného listenera" (teda človeka bez špeciálnejšieho zvukového zamerania alebo bez producentských a štúdiových ambícii) bude treba z daného zoznamu vyradiť oboje tie KRKy a Koss Pro4S
- MDR7510 by som na bežný posluch preferoval pred MDR7506 (bohužiaľ momentálne nemám k dispozícii 7506 na priame porovnanie)
- HD380 majú pre mňa určite podivnejší zvuk ako HD280, ale sú výrazne pohodlnejšie ... a nie je tiež pravda, že HD380 majú veľmi dobrú zvukovú izoláciu
- pokiaľ viem, tak skutočné problémy s "lámavosťou" mali SRH940-ky, nie SRH440 a SRH840
- od Audiotechniky sú asi jediná dobrá voľba pre normálneho človeka (ktorý nie je vyložene alergický na basy) ATH M50x ... M40x nie sú zlé, ale je to už "štúdiovejší" zvuk ... tu by som osobne dal prednosť MDR7510 pred ATH-M40x
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jabarkas 22. 5. 2018 11:25

No... To ale nevypadá, že bys někde výrazně nesouhlasil. ;) U Sennheiserů 380 jsem izolaci vysloveně nehodnotil. U těch Shurů jsem vycházel z jejich amazon recenzí a zkušeností uživatelů na head-fi.org.

Jinak pěkná reakce. Díky za ní! Taky bych třebas řekl, že M50x budou pro běžného posluchače lepší jak M40x. Nicméně M50x to docela schytává od některých self made audiofilů. :)

Ty KRK KNS-8400 se mi btw moc líbí. To si mě trochu rozesmutnil, že bys je vyřadil z hlediska běžného posluchače. :)
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 5. 2018 12:18

... no vyložene Ti nezakazujem kupovať tie KRKy, len aby si potom nebol z toho zvuku sklamaný

https://www.soundonsound.com/reviews/krk-kns-8400

... aj tie Kossy ... ja osobne mám ten typ zvuku ako majú Pro4S veľmi rád, ale netrúfal by som si ho niekomu ďalšiemu vyložene odporúčať

https://www.cnet.com/products/koss-pro- ... es/review/

edit Pro4S:
https://www.soundandvision.com/content/ ... one-review
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jabarkas 23. 5. 2018 07:36

Vyzkoušel jsem si ty své preferované a nakonec jsem vzal ATH-MSR7. Ještě asi dokoupím dragonfly black. Pořádně se prohnu, ale žijeme jen jednou. :)

Btw Sennheisery 380 či 280 bych pro běžného konzumenta nedoporučoval (po vyzkoušení v Audigo.cz - mimochodem super, že existuje místo, kde se dají sluchátka vyzkoušet a přitom mají i dobré ceny). Lepší volba by byly Sennheiser HD 569, které jsou pohodlnější a podstatně živější. KRKy jsem nevyzkoušel. Škoda no. Asi by pro mě fakt nebyly, ale chtěl jsem se na ně podívat.

Btw ATH M50x mě vyloženě zklamaly. Zvuk byl cca fajn. Ale za tři a půl tisíce to byly trochu plastové orgie (stormtroopers hadr). Navíc dost nepohodlné. Most značně tlačil na hlavě a i sluchátka samotná mohla být o něco pohodlnější. Ty Sennheisery 569 teď mají malinko nadsazenou cenu (za 3,5 byly lepší). Ale i tak bych je preferoval před M50x. Kvalitou materiálů (byť jim chybí kovové části, které M50x má) i zvukem. Mínus měly jen v tom, že by zakryly uši i slonu. Na ven tedy moc elegantní nejsou. Je tedy pak otázka, zda nezvolit jejich vyšší otevřené varianty, které už nestojí o moc více.
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 5. 2018 08:07

Máš pravdu, "žijeme jen jednou"!

... to si ale už potom mohol kúpiť priamo napr. Oppo PM-3 ... a nemuseli sme sa tu zbytočne zaoberať "lacnými plasťákmi " :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jabarkas 23. 5. 2018 11:23

Nevylučoval bych, že to někomu pomůže. Myslím ten stručný výběr výše, aby ušetřil čas prohledáváním heureky. Byť ty Sennheiser 569 mi nějak proklouzly (jsou na heurece tuším bez recenzí, tak jsem je asi přeskočil).

Hlavně jsem se chtěl sám vyvarovat toho, že z první a bez náležitého zvážení vyberu profláknuté Audio Technicy.

Takže jsem raději prošel celou heureku, vybral desítky potencionálních vítězů, řadu z nich jsem hodiny osobně testoval v audigu... A pak jsem si vybral profláknuté Audio Technicy. :D
Jabarkas
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků