Sluchátka cca do 2,5 tisíc

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jabarkas 18. 5. 2018 09:04

Zdravím!

Hledám sluchátka do cca 2,5 tisíc. Určení primárně hry (zejmena RPG) občas hudba, seriály či film. Podmínkou je odnímatelný kabel, uzavřená sluchátka a pokud možno decentní vzhled.

Zaujaly mě:
Audio-Technica ATH-M40x
Shure SRH440
KRK KNS-6400
Yamaha HPH-MT5
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod japkoslav 18. 5. 2018 11:33

Když by nebyl požadavek odjímatelný tabel, tak AVC500 ;)
As nejlepší prostor v kategorii.
Headphone enthusiast
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jabarkas 18. 5. 2018 17:21

Chci mít tu možnost vzít je případně s krátkým kabelem ven a naopak doma je mít třebas na zakrouceném.

Btw vyřadil jsem Shure. :)

Zbývá tedy M40x (trochu nudný mainstream), KNS-6400 a Yamahy MT5. Ty se mi líbí asi zatím nejvíce. :)
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 5. 2018 19:05

V téhle ceně Audio-Technica ATH-M40x, Sennheiser HD 4.30 a Shure SRH440. Nevím podle čeho je vyřazuješ, ale doufám, že je to podle zvuku, sluchátka totiž nečekaně slouží k poslechu.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jabarkas 18. 5. 2018 20:00

Narazil jsem na nějaké recenze, které kritizovaly právě zvuk. Častěji ale bylo kritizováno pohodlí při delším nošení. Nejsem si btw jist, ale myslím, že měly do sluchátek i lehce upravený konektor. Google mi teď ale na mobilu vyhodil obrázky kabelu, který vypadá cca normálně.

Díky za radu! S těmi Yamaha nebo KRK máš btw zkušenost?
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 5. 2018 20:33

Naštěstí nemám.

Jestli sháníš solidní recenzi na SRH440, tak tady je:
https://avmania.e15.cz/velky-test-domacich-sluchatek--cast-3/ch-1878#articleStart
https://avmania.e15.cz/velky-test-domacich-sluchatek-rozsudek

Pokud jsi z Brna nebo z Prahy, zmíněné M40x a HD 4.30 (a mnohé další) lze vyzkoušet v Audigu - https://www.audigo.cz/
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jabarkas 18. 5. 2018 20:51

Zkusím, díky! ;) Btw koukni na ty Yamahy. Je to trojice modelů (MT5, 7 a 8 ) a recenze mají většinou dobré. Podobně ty KRK KNS-6400 (resp. KNS-8400). Jakkoliv jsem v tom "cvičená opice", tak jsem v posledních dnech prošel dosti článků a recenzí. ;)
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod kostival 18. 5. 2018 21:14

SRH440 jsou výborné, kdysi jsem je měl. Jediný větší nedostatek je tvrdší hlavový most. Jinak bytelné zpracování, prostorné náušniky a výborný zvuk s dostatkem basu, za mě doporučení.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 5. 2018 22:01

Čtení recenzí je v podstatě k ničemu, pokud neznáš autora recenze a nemáš od něj načteny desítky recenzí a mezi nimi i na modely, které jsi sám slyšel, abys věděl, do jaké míry jsou názory recenzenta relevantní, jaký má bias a jaké jsou jeho preference ve srovnání s tvými. Ideální je mít k dispozici i měření (https://www.innerfidelity.com/images/ShureSRH440.pdf), u kterého ovšem trvá nějaký čas se ho naučit interpretovat. Ne vždycky lze toto všechno splnit, tudíž je nutno se spolehnout na recenze/dojmy z relevantních zdrojů, což ovšem nebývají ty, které google vyhazuje mezi prvními. Tím chci jen naznačit, že u audia je to dost složitější, než např. výběr TV apod., kde lze dost věcí lépe objektivizovat.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jabarkas 18. 5. 2018 22:15

Já mám rád youtube kanál Damira Franca. Oceňuji u něj ale to zapálení a nadšení spíše než objektivitu. Ty Yamahy hodně vychválil. Později z toho trochu ustupoval nicméně. :)


P. S. Kromě té čtveřice v úvodu jsem tam měl ještě AKG K 271 MK II. Tam se mi ale nelíbilo
právě atypický konektor kabelu se sluchátky.
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 5. 2018 09:41

Jabarkas: a v čom sa ti zdá AKG konektor "atypickejší" oproti tým ostatným?
Do ATH M40x, KNS-6400 ani SRH440 tiež nepasuje žiadny bežný jack-konektor, ktorý nemá ten správny "bayonet lock" ... myslím, že iba ATH a KNS sú "mechanicky" vzájomne kompatibilné
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jabarkas 19. 5. 2018 10:20

Aha ok, to je dobrá poznámka, díky! Na pohled jsem si říkal, že ty ostatní ještě nějak mohou pasovat. Ten AKG už byl hodně jiný:
https://www.thomann.de/pics/bdb/170963/7278682_800.jpg
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 19. 5. 2018 22:19

K271 mkII mají klasický miniXLR konektor, což je v mých očích větší standard než ty proprietální jacky s bajonetem jako u těch ostatních, protože kabel miniXLR-jack lze běžně koupit. Akorát K271 mkII imho nejsou na tvoje použití to pravé (hrají dost rovně) a na venkovní použití si je neumím představit už vůbec.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 5. 2018 23:51

The Wolverine píše:... K271 mkII imho nejsou na tvoje použití to pravé (hrají dost rovně) a na venkovní použití si je neumím představit už vůbec.

... som si akosi nevšimol, že Jabarkas požaduje "venkovní použití" ... no v každom prípade tie K271 majú, v porovnaní s vyššie úvedeným výberom, na muziku najnormálnejší zvuk.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 5. 2018 00:55

Jabarkas píše:Chci mít tu možnost vzít je případně s krátkým kabelem ven a naopak doma je mít třebas na zakrouceném.

Na hudbu jsou AKG možná "nejnormálnější", nicméně:
Jabarkas píše:Určení primárně hry (zejmena RPG) občas hudba, seriály či film.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků