Skladnější on/over-ear uzavřená sluchátka, 2-5 tis.

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Twen 12. 5. 2018 14:48

Zdravím všechny!

S velkým zpožděním děkuji všem, se kterými jsem se cca před rokem a půl dobral ke kombinaci Shanling M1 a Whizzer A15. Po používání MH1C a Superlux 662F mně z těchto sluchátek hudba - především rock/metal, příležitostně jazz - neskutečně baví. Především (asi) temnější přednes - při zachování relativní vyváženosti je jemně vytažená basová složka, spíš ale baskytara než bubny, což vytváří příjemně "hutný" zážitek z hudby. MH1C zní naladěním celkem dobře, ale detaily hodně strádají. Superluxy většinou trochu poupravuju ekvalizérem pro zesílení basové složky (hlavně kolem 70-160 Hz).

Bohužel! Slabé místo na kabelu od Whizzerů už nepřežilo - kabel se hned pod ohebnou částí za ucho několikrát střihnul, až se kontakt přerušil. První dotaz by tak mohl směřovat na doporučení náhradního kabelu (MMCX) - ale s uvážením toho, že celá nová sluchátka se dají sehnat cca za 1500... Přemýšlím tak o základním kabelu z Lunashopu za asi 12$, na který v jiném vláknu odkazoval Bína. Jen se bojím, že u Whizzerů má kabel zahnutý konec - tak nevím, jak se to s rovným vejde do ucha.

Už delší dobu jsem ale přemýšlel o koupi menších on-ear nebo over-ear, která by se dala složit i na cesty. Musím se ale přiznat, že nemám úplně jasno o ceně. Po nějakém tom surfování a krátké návštěvě Audiga jsem se rozhodl se opět obrátit i na zdejší fórum. ;-)
- Asi nejlevnější varianta je využít momenální akce a zůstat u levných Beyerdynamic Custom Street - zkoušel jsem je na doporučení v Audigu a musím uznat, že na tu cenu mají zvuk velmi slušný (se středním nastavením basů). Ale chyběla mi tam nějaká čistota a detailnost. A obávám se o pohodlnost při delším nošení.
- Zkoušel jsem AT SR5, ale jednak mi vůbec neseděly na uších (neustále jsem si říkal, jestli si je mám dát přes ucho nebo na něj, ani jedna varianta nebyla pohodlná), a navíc ani hudebně mě nepřesvědčily - sice byl zvuk čistý, ale nejspíš příliš světlý? Jednoduše jsem tam neslyšel tu parádní a příjemnou hlubší kytarovou složku, která mě u Whizzerů tak baví.
- Na chvíli jsem měl na uších i Momentum 2.0 (over-ear) - musím říct, že po nasazení jsem měl na tváři úsměv, a to jsem si ani nepustil muziku. Velmi pohodlná sluchátka. Hudebně mě při krátkém poslechu přinejmenším zaujala, ale ještě bych si je zašel zkusit znovu. Taky bych rád dostal tipy na konkurenci, která by je v dané kategorii ještě mohla předčít. Cenově to byl takový strop, kam jsem ještě ochoten zajít - tj. těch cca 5 tisíc.

Možnou variantou jít cenově ještě nahoru a podívat se po bezdrátech - čistě pro tu pohodlnost. Kdyby byla ultimátně zajímavá varianta např. do 8 tisíc, ještě bych to zvážil. Ale například zrovna na případu těch Momentum 2.0 - 5 tisíc rozdíl mezi drátem a bezdrátem hovoří u mě jasně pro drát, zase natolik bych si bezdrátu necenil.

Poslouchám především v kanceláři, kde je víc lidí, na cestách MHD, ale nejspíš i relativně často v letadle. Zdroje zvuku - především Shanling M1, často jako DAC. Příležitostně mobil nebo FiiO K1.

Předem díky za pomoc při výběru a upozornění na další sluchátka, která bych určitě neměl opomenout při výběru. Kupoval bych je klidně co nejdříve, takže pokud je i nějaká momentálně výhodná akce na sluchátka, která by mohla vyhovovat, sem s ní!
Twen
Junior

Odeslat příspěvekod Twen 15. 5. 2018 00:14

Ok, napsal jsem rovnou až příliš mnoho informací a málo jasných dotazů ;-)

Nicméně, abych to nenechal úplně ladem, dám aspoň vědět, jak jsem se (už skoro určitě) rozhodl:
Nakonec neodolám tomu, abych nevyzkoušel výhody BT a ANC sluchátek - ale v rozumnější cenové hladině, tj. Sennheiser HD 4.50. Dneska jsem je byl poslechnout, a zněly přinejmenším dostatečně dobře - uvidíme po delším poslechu, až si na ně víc zvyknu. Určitě si s nima i díky ANC víc užiju dojíždění, občasné lítání, a hlasitější chvíle v kanclu.

K Whizzerům bych si rád sehnal náhradní kabel, abych je oživil pro občasné poslouchání ve větším klidu - jejich přednes ve spojení s M1 mě prostě baví. Pokud by někdo měl typ na ověřený kabel za rozumnou cenu, ideálně se zahnutým MMCX konektorem, budu za to raději, než kupovat náhodný na Aliexpressu.
Twen
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků