Sluchátka 5-10K - kompletní rada a ujasnění dojmů

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Wagi1 9. 5. 2018 16:47

Po delší úvaze, jsem vzdal snahu sestavit velkou aparaturu. Takže bych se vydal variantou sluchátek a zlepšil si poslech nicméně, je pár věcí co si musím utřídit....

1, Kvalita nahrávek - bohužel poslouchám metal a z hrůzou zjištuji, že většina mých nahrávek jsou klasické mp3 a je problém - sehnat aspoň Flac kvalitu.
Tidal a podobné streamy mi bohužel nepomůžou maj asi 20% toho co bych si představoval.
Jak to řešíte? Má cenu šahat po vyších sluchátkách-když kvalita krmení je horší? Zkusím si holt přenastahovat všechno co najdu, ale není toho moc.
Dále co se týká Flacku občas najdu cd co má 400 mb občas i víc než 1 giga.... Asi vyjdu z toho, že čím větší tím lepší, ale nevím.

2. Zesilovač - jasně múžou hrát i bez toho, ale - má smysl? Dá se poslech výrazně posunout? Co se týká potřeby a značky má to nějakou úměrnost? (když k sluchátkům za 5k třeba zesík do 8k,10k,? ) Nerad bych plácačkou na velblouda a obráceně.

3. Cesta - počítám převážně s poslechem datové hudby - tak bych rád, vymyslel ideální cestu
PC/zvukovku? nějaký tip? - případný zesík - samotné sluchátka - je nějaká další, jiná varianta nad kterou se dá přemýšlet?

4. Sluchátka otevřená do 5-6k, vyhlídlou mám řadu HD 559-599 od Senheiseru, případně AKG 702 ( ty jsou za půlku)..... samozřejmě s přihlédnutím ke všem poznatkům

Původně jsem měl jasnou volbu hned Sennheisery HD 600 a zesík, ale děsí mě že na tom prostě nemám co hrát :((

Za všechny rady a porady děkuji :)
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod MistrCzech 9. 5. 2018 19:59

Já můžu Sennheiser HD 600 jedině doporčit, zahrájí celkem slušně i MP3 i když Flac je lepší volba.
Mám k tomu zvukovku Asus Xonar Essence STX a pohoda - spokojenost.

Nic lepšího jsem neslyšel ( byl jsem testovat asi 10 sluchátek kolem 5-12K ).

A dost flaců seženeš na Ulož.to případně zde - flacmusicfinder.com.
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 10. 5. 2018 09:51

Máš v tom velký zmatek a mícháš jabka s hruškama. Než něco začneš zběsile nakupovat, tak si to hlavně prostuduj, formáty, sluchátkáče, sluchátka, všechno. Až to budeš mít, tak se vrať, formuluj požadavky trochu specificky a vyberem něco na poslech, protože sluchátka se překvapivě vybírají ušima. Hlavně nečti žádné "recenze" a projdi si fórum - sekci Sluchátka a Převodníky a sluch. zes.

Důležité budou požadavky na sluchátka (charakter zvuku, izolace), a kolik do toho plánuješ investovat celkově (a fakt dej nějaký číslo, když napíšeš neomezeně nebo nevím, tak dostaneš tip na Orpheus).

Pro základní info přečti HeadAudio FAQ (ano, celý) a nějaké příklady jak to může vypadat třeba tady a tady.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 10. 5. 2018 12:48

Já bych se připojil s podobným dotazem a pokusím se maximálně specifikovat.
S Wagi1 mám společné to, že jsem také rezignoval na velkou aparaturu (v mém případě z prostorových, rodinných a finančních důvodů) a chci si koupit alespoň do sluchátek maximum pro mě slyšitelného.
Takže specifikuji výchozí podmínky:
Poslouchám starší hudbu, kterou mám buď v CD/flac kvalitě nebo se snažím alespoň o 256-320 kbps MP3.
I když do toho, co poslouchám, patří i vážná hudba a někdy spíše pop, než rock (třeba nejstarší Bee Gees či Chris de Burgh, Simon & Garfunkel, ....), přesto bych jako ukázku pro co sháním sluchátka, dal tyto odkazy (mám to v CD kvalitě, takže na youtube je to dost ořezané):
https://www.youtube.com/watch?v=XBojreRyubk
https://www.youtube.com/watch?v=rzkfGW3-QP4
... atd.
U mnoha skladeb zase hodnotím věrnost jednotlivých nástrojů a hlasů a dojem prostorového rozložení například zde:
https://www.youtube.com/watch?v=lcOxhH8N3Bo
Anebo v té první nahrávce (Choices) jsou kolem 01:00 hodně velké rozdíly v nahrávkách jak zazní to bicí.
Už před pár měsíci jsem si po vyzkoušení nechal vnutit sluchátkový D/A převodník ARCAM irDAC-II, protože jsem i ve svých levných sluchátkách Sennheiser eH 250 slyšel ten rozdíl mezi výstupem ze zvukové karty a z toho převodníku, kdy ten převodník podává hudbu zřetelně věrněji, kultivovaněji. No a logicky to chce to dotáhnout nákupem trochu lepších sluchátek, než jsou ty Sennheisery eH 250, které kdysi stály pod 2000 Kč.
Pro tuhle značku jsem si tedy našel Sennheiser HD 650, které bych odhadoval jako ideální, ale mám vlastně jediný problém: rád bych věděl, jestli nějaká sluchátka dejmetomu za 4000 - 6000 Kč by mně nepřinesly pro mě nerozeznatelný hudební vjem jako tahle sluchátka za 11 000 Kč. Jednou jsem Sennheisery HD 650 měl na uších, ale bohužel jsem v tom krátce poslouchal nějakou muziku z telefonu v obchodu, takže nemůžu moc hodnotit, ale vyhovovaly by mně celkem ergonomicky a když jsem se bál, že budou otevřená sluchátka příliš rušit ostatní, zdá se mně, že z nich není slyšet muzika nikterak víc do okolí, než z běžných uzavřených. Jsou to sluchátka na doma na zážitkový poslech, takže odpadá problém skladnosti a cestování a pouze bych kvůli vzdálenosti měl docela raději delší, než kratší šňůru, HD 650 mají 3-metrovou, což je až dost.
Co hlavně nevím:
Jestli hudba ze 60., 70. a 80. let minulého století už byla na CD-čka remasterována tak kvalitně, že to vůbec kvality Sennheiserů HD 650 vůbec využije
Úplně přesně nemám zažité pojmy jako audiofilní, analytický, ... takže si moc neumím představit ty rozdíly. Protože jsem spíše emotivní, než strojově přesně strohý, tak ocením zvuk plný, prostorový, rozeznatelnost nástrojů a hlasů, atmosféru, někdy se snažím v AIMP ekvalizérem přiživit basy a výšky, hrát si s nastavením, abych pak zjistil, že proti originálu zase něco ztrácím, abych zjistil, že každý posun v nějaké frekvenci je vždycky něco za něco.
Nevím, zda jiná značka, než Sennheiser by mně třeba neseděla lépe i přesto, že by ta sluchátka byla za půlku. Sennheiser HD 650 jsou drahá a rád bych ušetřil, ale pokud uslyším, že na mých skladbách je znát rozdíl, klidně ty peníze dám, ale nechci je dát zbytečně.
Jenže těžko asi někde v Plzni budu moci vyzkoušet po sobě Sennheisery HD 650 a k tomu nějaká dobře vybraná konkurenční sluchátka za 5000 Kč. Ono 9000 Kč nebo 11000 Kč už je skoro jedno, to už bych pak koupil Sennheiser HD 650 za 11, ale 4 až 6 tisíc proti 11 už rozdíl je.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 10. 5. 2018 12:56

HD 650 se dají nové v pohodě sehnat okolo 8000 Kč.
https://www.thomann.de/cz/sennheiser_hd ... hoerer.htm

Nemluvě o HD 6XX z Massdropu.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 10. 5. 2018 13:32

Co je prosím massdrop, jak to funguje?
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 10. 5. 2018 13:39

Zjednodušeně - internetový obchod v USA, který se domluví přímo s výrobcem dané věci (většinou elektroniky) na prodeji za akční cenu a velmi často výrobek prodává ve speciální "Massdrop" edici (např. jiná barva sluchátek - HD 6XX jsou tmavě modré oproti stříbrným 650).

Prodej výrobků probíhá ve vlnách, které jsou časově a kusově omezené - momentálně např. výše zminované HD 6XX v nabídce nejsou, ale ještě před týdnem byly a velmi brzo budou pravděpodobně znovu.

6XX se na Massdropu prodávají za rovných 200 dolarů, takže vyjdou i s dopravou a clem mnohem levněji než za našich nesmyslných 10 000 Kč.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 10. 5. 2018 14:34

To je právě ta potíž, já bych si osobně rozmyslel, jestli dám tolik peněz za sluchátka, když nevím, jestli mi sednou. Nebo když nevím, jestli mi nějaká jiná, třeba i levnější, sednou více. Máš možnost navštívit Audigo v Brně nebo v Praze?

Navíc v té ceně se dají pořídit lepší modely než zrovna HD 650 (zvukem i komfortem), např. HE400S, HE400i, HE4XX, Sundara, K712, R70x. Více podrobností o nich najdeš ve vláknech, co jsem linkoval výše. Ale tak to slyším já, otázka je, co na to tvoje uši. Nebo by ti třeba stačily HD 599 za půlku nebo bys byl spokojen třeba se značkou Grado. Já chápu, že je to hodně možností. Ono vybrat od stolu lze velmi elegantně, ale aby v praxi pak nepřišlo zklamání.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 10. 5. 2018 14:39

Tak massdrop ponuky sú pre začínajúceho hifistu asi naj cesta, HD6XX alebo dokonca HD58X tmavšieho charakteru, alebo akg K7XX svetlejšie.
A najlepšia voľba asi HE-4XX, ale ako komu...
K tomu Dragonfly Red, za viac iFi Nano iDSD black label, alebo najlepšie Chord Mojo. A máte vybavené na dobré počúvanie.
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wagi1 10. 5. 2018 16:33

The Wolverine píše:Máš v tom velký zmatek a mícháš jabka s hruškama. Než něco začneš zběsile nakupovat, tak si to hlavně prostuduj, formáty, sluchátkáče, sluchátka, všechno. Až to budeš mít, tak se vrať, formuluj požadavky trochu specificky a vyberem něco na poslech, protože sluchátka se překvapivě vybírají ušima. Hlavně nečti žádné "recenze" a projdi si fórum - sekci Sluchátka a Převodníky a sluch. zes.

Důležité budou požadavky na sluchátka (charakter zvuku, izolace), a kolik do toho plánuješ investovat celkově (a fakt dej nějaký číslo, když napíšeš neomezeně nebo nevím, tak dostaneš tip na Orpheus).

Pro základní info přečti HeadAudio FAQ (ano, celý) a nějaké příklady jak to může vypadat třeba tady a tady.


Díky, projel jsem to. Snad jsem pobral co bylo potřeba a přemýšlím o nějakém low-cost Dac/USB, podle toho jak jsem koukal by to mělo stačit..... Dragon Fly red

-- 10. 5. 2018 17:41 --

Další věc - ano koukal jsem na Massdrop..... ovšem to je ono, já si potřebuju - případně chci ty sluchátka alespoň vyzkoušet - jasně ušetřím cca 4K oproti CZ ale nevezmu je úplně na blind :(
To mi připadá, že je největší hifi problém - malá dostupnost a šance si věci kvalitně vyzkoušet, proto se člověk pořád za něčím honí :D

Rád bych si je vyzkoušel, zase na druhou stranu přijde mi takový blbý si domluvit studio zkusit je a pak je vzít z netu o 1/4 levnějc, ale zase když si studio zaplatím.... Páč ty rozdíly už jsou celkem velký, zase bych rád nějakej spolehlivej obchod.

Ano uznávám, že metalové nahrávky nedisponují velkou kvalitou a v extrémní formě co poslouchám já je to asi jedno :D

Takže v nahrávkách nebude extra problém, zvukovku jsem zamítl, Dac bych chtěl malej - nebude v neustálé frekvenci :) a z tipů jedu HD 600/ HD 650 ( nevím jestly má cenu brát 600, když je tam max 1k rozdík), AKG 702 - ty prej metal nemaj zas tak rády, přidám i HE400S (díky za tip, cena ok)..... v neposlední řadě cenově bych se chtěl vejít do cca MAX. 20K na CZ trhu, takže tak 15k je optimálních :)
Vpodstatě to bude DAC+sluchátka

Asi chápu, že ta krabička nebude tak cool DAC/USB jako klasickej velkej DAC ale je to smysluplné pro ne-profíka?
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 10. 5. 2018 16:46

Tak a nejlépe k tomu koupit HD58X a fakt máš vystaráno :-) ty budou velice podobné HD600 co jsi už slyšel

-- 10. 5. 2018 17:51 --

No když máš tak hezkej rozpočet, tak iFi nano iDSD black je rozhodně lepší volba, i když to je větší krabička a zůstane ti hodně peněz na dobrá sluchátka, to si teda udělej výlet do Brna nebo Prahy do Audiga a tak si vyber
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 5. 2018 17:01

Wagi1 píše:Ano uznávám, že metalové nahrávky nedisponují velkou kvalitou a v extrémní formě co poslouchám já je to asi jedno :D

S tymto nemozem suhlasit, aj tieto extremy hraju s lepsou vybavou uplne inak, ako si to pocul doteraz. Budes mat pocit, ze pocuvas uplne ine nahravky. Napr. taky Archgoat je uplne ina muzika, ked porovnam, ako som to pocul vtedy a teraz.
Je pravda, ze FLAC je na tento styl asi zbytocny (staci v pohode mp3 320kbit) a netreba ist do najvyssich tried vybavy, ale nie je pravda, ze "je to asi jedno".
Wagi1, este k tomu bodu 3. Ak nie si uplne technicke poleno, mozno by ta zaujal sietovy prehravac (ale da sa s tym fungovat aj offline) zalozeny na Rapsberry.
Naposledy upravil _daRK dne 10. 5. 2018 17:11, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MistrCzech 10. 5. 2018 17:05

Takže v nahrávkách nebude extra problém, zvukovku jsem zamítl, Dac bych chtěl malej - nebude v neustálé frekvenci :) a z tipů jedu HD 600/ HD 650 ( nevím jestly má cenu brát 600, když je tam max 1k rozdík)

V těhle cenových relacích neplatí úplně, že dražší je automaticky lepší - oboje hraje trochu jinak - idální je osobně navštívit zkušebnu sluchátek - třeba Audigo a otestovat. Mě se HD 600 líbí zvukově o dost více než HD 650, ale je to jen dojem, né každý má stejný vkus a stejné uši.
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kostival 10. 5. 2018 17:18

Kvalita HD 600 a 650 je stejná, neplatí, že novější model je "lepší". 600 mají rovnější zvuk s výraznějšimu středy, 650 jsou víc bum-cink (zvýrazněný basy a výšky) zvuk vhodnější na elektroniku a taneční muziku.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 10. 5. 2018 17:47

Jak píše kostival, vyšší čísílko neznamená vždy lepší, ale jako celek jsou 600 i 650 zvukově dost podobná a jde pouze o osobní preference.

650 má dle mě o něco lepší atmosféru a proto je mám o trochu radši než 600.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků