Sluchátka 5-10K - kompletní rada a ujasnění dojmů

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Wagi1 10. 5. 2018 17:53

Tak nepočítám, že to zase poběží každej den několik hodin a pokud by mi USB/DAC rozjel ty sluchátka jak potřebuju můžu i ušetřit :D jen když už pustím něco za lepší-dražší sluchátka chci jim dát šanci vyniknout

Nemusím bouchnout nutně project pollaris, nebo hypu jenom kvůli tomu že mi zůstanou peníze po nákupu sluchátek, snažím se najít koncenzus.... A zrovna koukám na vyšší level sluchátek :D trošku pacient

Něco naposlouchat není problém, jsem z Prahy :)
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 10. 5. 2018 18:16

Pokud bych měl v této cenové kategorii doporučit sluchátka ke koupi naslepo, z dynamických bych vybral Sennheiser HD650 ( = Massdrop HD6XX) a z planárně magnetických Hifiman HE500 (popř. HE400S s FocusA náušníky). K tomu nějaký slušný hybridní zesilovač (Garage 1217 Sunrise III / Massdrop Cavalli Tube Hybrid / Schiit Vali 2) a DAC (Schiit Modi Multibit).

Chybí finance?
- Všechno, co jsem zmínil výše, se dá sehnat při troše snahy z druhé ruky u nás nebo na zahraničních fórech.
- Sluchátka jsou rozhodně nejdůležitější. Na zesilovač a převodník se dá došetřit později, což bych rozhodně doporučoval oproti polovičatým řešením (aneb přístroje, které jen stěží zahrají lépe než obyčejný smartphone).

Jak už ostatní zmínili, rozhodně doporučuju (opakovaný) osobní poslech. A ani poté bych bohužel nečekal, že se v případě sluchátek hned napoprvé trefíte. U sluchátek je to z mé zkušenosti hodně o tom najít "nejmenší kompromis", pokud teda nejste vyloženě nenároční. A takové hledání může trvat i mnoho let, neb se jedná svým způsobem i o cestu za poznáním sebe samého. (Aneb je třeba pochopit, co vlastně od sluchátek chcete, než takováto můžete začít reálně hledat.)

Jinak co se metalu týče, kvalitní sluchátka a stejně tak zesilovač udělají divy. Svým způsobem jsou mnohé metalové nahrávky větší challenge než klasika, neboť metal bude na mnoha aparaturách znít špatně, zatímco klasika vždy "dobře" nebo "lépe dobře". Co však podle mě není třeba v tomto případě vyloženě hrotit jsou DACy a do jisté míry i rozdíl mezi FLACy a 320kbps MP3kami. Sehnat metalová alba v lossless kvalitě však není vůbec problém, stačí jen vědět kde. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wagi1 10. 5. 2018 19:25

BabetakCZE píše:6XX se na Massdropu prodávají za rovných 200 dolarů, takže vyjdou i s dopravou a clem mnohem levněji než za našich nesmyslných 10 000 Kč.


Tak pokud by byly za takovouhle cenu, to je vezmu i na blind.... Btw. přinejhroším půjdou do světa za slušnou cenu... Jak to funguje? má to někde nějakej seznam věcí co a kdy se zařadí? nebo hlídacího psa? :)

To budu muset projet

Teď je někdo jede na Aukru za 7500,-kč.
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 10. 5. 2018 19:33

S trochou trpělivosti seženeš HD650 i za pětku ve zdejších bazarech. Budeš to mít levnější než 6XX. Jediné, co je třeba s časem měnit, jsou náušníky.

Pokud se rozhodneš pro Massdrop, prostě si (po registraci na webu) requestni HD6XX na následující stránce a počkej, až ti přijde e-mail s tím, že byla nová vlna (nový drop) spuštěn:
https://www.massdrop.com/buy/massdrop-sennheiser-hd6xx
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 10. 5. 2018 23:57

Pokud by to mělo být naslepo, tak za mě HiFiMAN Sundara/HE400i (poslední kusy někde v doprodeji)/HE4XX (Massdrop) nebo K712. A k tomu Audio-GD R2R 11 nebo Schiit Stack.

Ale poslech ničím nenahradíš, takže návštěva Audiga a z toho co tam mají poslechnout HD600/650, R70x, AD1000X, HD599, SR325e a ideálně se ještě předem informovat, jestli nebudou mít v dohledné době k poslechu HiFiMAN Sundara.

U objednávání s Massdropu pozor na to, že musíš připočíst ještě clo a DPH, tak jestli je pak ta cena ještě stále tak výhodná...

P.S. Jak jsou v tom vláknu dva dotazy dohromady, tak už se mi plete, který je který.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wagi1 16. 5. 2018 17:09

Tak jsem si něco naposlouchal, možná to zní až neuvěřitelně - nebylo to špatné, moje zkušenosti jsou opravdu téměř nula.... ale malinko přemýšlím, že o tolik víc wooow ty nabušený sluchátka zase nebyly oproti samotným :D možná to je mým velkým očekáváním, nebo jsem asi hluchej....

nicméně - je rozdíl mezi Dackem - s kabely a bez ?
Počítám, že slušný sluxhátka bez sestavy to už je jedno co člověk koupí ne? :D
Nevíte kde se daj poslechnout HE400?
Je nutné pravidelné vytížení sestavy? případně nějaká speciální údržba?

Jsem z teho bolaký zmetený, každopádně to nevzdávám a domluvím si další poslech. Přeci jenom aspon nějaký rozdíl v kvalitě oproti dosavadnímu poslechu tam je.
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 16. 5. 2018 18:37

Návstevu Audiga,to ber jako povinnost,zvlást kdyz jses z Prahy.Tam si udelás predstavu,jak jses nárocný na zvuk a kolik do toho utopís v první fázi.
Pak samozrejme DAC/AMP,pokud pojedes z PC,tomu se neubránís.I tady je mnoho levelů,tak az budou vybrané sluchátka,bude te cekat dalsí porce zkuseností.
A kvalita a úmera ceny zde moc neplatí.To ze je neco dvakrát drazsí,neznamená ze dvakrát líp hraje.A kde je rozumný kompromis,na to ti dají odpoved tvé usi.Tak je poslouchej,jsou to ti nejlepsí rádci.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 5. 2018 19:54

Wagi1 píše:že o tolik víc wooow ty nabušený sluchátka zase nebyly oproti samotným :D

nicméně - je rozdíl mezi Dackem - s kabely a bez ?
Počítám, že slušný sluxhátka bez sestavy to už je jedno co člověk koupí ne? :D

To jsi psal ožralý? Rozumět tomu není ani za mák. Tak nějak bych očekával, že napíšeš, co jsi v tom Audigu slyšel, co z toho se ti zamlouvalo a pokusíš se nastínit proč...
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků