Grado Reference RS2e

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 27. 4. 2018 21:34

Uz tyden si uzivam uzasna sluchatka Grado Reference RS2e. Pred rokem jsem je v Audigu vyzkousel a nyni jsem si je tam koupil. Kluci jsou tam skveli, umi dobre poradit a maji trpelivost, protoze takhle jsem si tam zkousel poslouchat sluchatka nekolikrat.

Doma se m sbirka pomalu rozrusta. Po uzavrenych Beyerdynamic T70p jsem si rekl, ze je na leto cas dat usim volnost, aby se tak neprehrivaly.

Technicke provedeni
Kdyby takova sluchatka vyrobilo petilete dite v Cine, tak by nedostalo mesic jist. Ale dospelaci z Ameriky k tomu maji svuj vlastni pristup. Kdo zna americka auta, tak se u sluchatek nedivi. Nemecky inzenyr by plakal.
Na druhou stranu, ani Cinani ani Nemci neumi vyrobit tak uzasny kousek designoveho skvostu. Poslech neni jen o zvuku, je to cely obrad, a ten zacina jiz pri pohledu na sluchatka. Neberu je stejne jako jina, jsou pro me malym svatkem a tesim se z pohledu na ne a z toho, az je konecne dam na hlavu.
Nekdo nema rad protaceci trny, ale ja si myslim, ze jsou skvele.
Nekdo nema rad ten mohutny kabel, ale ja se konecne o nej nebojim.
Ze je tam levny kus plastu? No a co. Je to malickost, kterou prehlizim.
Nausniky jsem si rovnou vzal XXL a jsem s jejich pohodlim nadmiru spokojen.

Zvuk
Tady se budete muset ptat jinych.
Neposloucham jednotlive slozky zvuku. Nepremyslim nad zvukem. Proste posloucham a uzivam si to. Jina sluchatka mi zatim nikdy takovy zvukovy zazitek nedala.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 27. 4. 2018 21:52

Takto by to malo vyzerať. Kupovať audio pre číru radosť z počúvania. Dúfam, že ti to tak dlho vydrží.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 27. 4. 2018 22:29

Marpa11 píše:...
Zvuk
Tady se budete muset ptat jinych.
Neposloucham jednotlive slozky zvuku. Nepremyslim nad zvukem. Proste posloucham a uzivam si to. Jina sluchatka mi zatim nikdy takovy zvukovy zazitek nedala.

No ja som si nedávno kúpil Behringery HPX4000 a tiež si to hodne užívam ... tiež nad zvukom vôbec nepremýšľam ... primárna je číra radosť z muziky, ktorá nemá vôbec nič spoločné ani z cenou ani z dizajnom a technológiou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 29. 4. 2018 21:21

Njn, v Audigu mně doporučili na poslech Grado PS500 a v podstatě všechno, co jsem tam to odpoledne slyšel, šlo stranou (včetně Mr. Speaker Aeon). Jenže Grada mně prostě nesedí na hlavě.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 30. 4. 2018 06:15

A v cem nesedi?
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 30. 4. 2018 09:45

Nejsou na menší hlavu. Přitom by stačil jeden cm navíc, aby byly.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 30. 4. 2018 09:52

Nevim, co je mensi hlava, ja mam 58 cm obvod
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 30. 4. 2018 10:39

... obecne sa dá povedať, že sluchátka Grado sú zvukovo hodne "ustrelené" od normálu (treba ale demokraticky priznať, že pri sluchátkach je pomerne ťažko stanoviť nejaký zvukový "štandard") ... on proste klasický zvuk Grado je možné iba milovať alebo nenávidieť ... samotná veľkosť tekvice "listenera" by nemala byť primárna :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marpa11 30. 4. 2018 18:46

Rekl bych, ze jsou s charakterem, coz mi chybi u nekterych sluchatek pri jejich honbe za dokonale presnym zvukem z pohledu recenzentu...
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 1. 5. 2018 23:01

amarok: To je zajímavé, že zrovna PS500. Co konkrétně tě na nich zaujalo? A zkoušel jsi i RS2e nebo SR325e?
Jinak ten hlavový most je jen kovový pásek potažený kůží, ohýbáním lze do určité míry upravit jeho tvar.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 2. 5. 2018 08:32

Zaujal mě na nich hodně dynamický, transparentní zvuk s dostatkem basu. S tím ohnutím hlavového mostu to je dobrý nápad. Ještě se k některému modelu určitě vrátím.

Marpa11: Např. hlavový most u Sennů HD6x0 mám normálně posunutý na čtvrtý zářez. Grada byly na minimum.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 2. 5. 2018 15:19

Ja si hlavovy most ani na hlavu nedavam, jeho polstrovani neni tak prijemne jako u jinych sluchatek a ma plesata hlava se s nim spatne snasi.
Ale s ohledem na silu kabelu stejne s hlavou moc nepohybuji, priitlak je dostatecny a nausniky velikosti XXL sedi tak, ze mi sluchatka z hlavy napadaji.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 5. 2018 16:41

amarok: Pokud budeš mít někdy příležitost, doporučuji vyzkoušet RS2e. Dynamický zvuk s dostatkem basu je popis, který na ně přesně sedí. Oproti PS500 nabídnou více vyšších středů a výšek, tj. budou mít ještě o něco transparentnější a vzdušnější podání. Cenově vychází velmi podobně. A jak píše kolega výše, můžeš vyzkoušet ty XXL náušníky (G cushions). Mají totiž nejen větší průměr, ale i větší hloubku, takže by se do nich měla vejít i menší hlava.

Marpa11: Takhle jsem nosíval ty z SR (Prestige) série, protože ten plast, nebo co to je, není zrovna příjemný na hlavu, ale ta kůže u RS a PS mi připadá v pohodě, řekl bych, že je kvalitnější (nebo rozhodně aspoň měkčí) než u K712. Ale to je samozřejmě individuální. Jinak náušníky už jsem zkoušel všech velikostí a nejvíc mi vyhovují ty L (dodávané s RS2e).
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků