Canjam SoCal 2018 - report

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 12. 4. 2018 06:38

Vítejte u dalšího reportu, tentokrát ze slunné Kalifornie! Nebojte se, v tomto případě to bude jen na chvilku.

Obrázek

Další Canjam se konal v Los Angeles a tak jsem si řekl, že by bylo pěkné ve městě strávit i něco času navíc a trochu se po něm porozhlédnout, třebaže tomu roztahanost LA moc nepomáhá. V plánu tak bylo 1,5 dne volna před výstavou, nakonec se ale proti mně spolčil oblak sopečného prachu s totální neschopností American Airlines a já do LA dorazil až v pátek odpoledne. Následovala tedy jen krátká procházka po trochu nudném centru LA a už se šlo na audio.

Obrázek

Canjam SoCal svou velikostí přibližně odpovídal tomu v Singapuru, jedna velká místnost se spoustou vystavovatelů a pár klidnějších bočních místnůstek. Co se návštěvníků týče, sobota byla dost narvaná, od stolu jsem se vlastně vůbec nehnul a od rána do večera se jelo v jednom kole diskuzí a představování Shanlingu M0. Naopak neděle byla občas až děsivě prázdná, kdo chtěl, mohl poslouchat cokoliv klidně hodinu. I v Londýně a Singapuru byla neděle pomalejší, ale tady byl ten rozdíl extrémní.

U amerických hifistů se jasně projevil příklon k domácím sluchátkům a k nim odpovídajícím sestavám, o in-eary a přenosné přehrávače tu byl zájem menší. Jasně se to ukázalo na složení vystavovatelů, které bylo oproti Singapuru velmi odlišné. Na stolech se tu objevovaly více elektrostaty, nádherné zesilovače Woo Audio, nejvyšší sestavy Chord, USB kabely za 1 000 USD, všechny myslitelná domácí sluchátka a dokonce se výstavy zúčastnil i prodejce Monoprice s jejich novou řadou Monolith.

Já se celý víkend potýkal s únavou po příšerné 32 hodinové cestě, na domácí sluchátka jsem neměl náladu a z in-earů tu nebylo nic moc zajímavého. Vydal jsem se tak jen na poslech nových vrcholových in-earů Campfire Audio, modelu Atlas v ceně 1 300 USD. Nový vzhled mě moc nenadchl, leštěná ocel na mě působí nějak nezajímavě. Změna designu jim taky moc neprospěla, tahle konstrukce mi totiž nikdy úplně nevyhovovala pro nošení kabelu za ucho, na to je úhel konektoru jednoduše nevhodný. A ani v otázce pohodlí to není výhra, tělo sluchátek má dost velký průměr, k tomu se přidají hrany a v uchu mě začaly tlačit už po krátkém poslechu. Zvukově se jedná o pokračovatele modelu Vega, tentokrát se podařilo trochu zmírnit ostrost výšek, o kousek zlepšit čistotu, ale ten přehnaný bas tu pořád otravuje. Andromedy tak stále zůstávají nejlépe hrajícím modelem CA a to o pořádný rozdíl.

Obrázek

Zastavil jsem se i u JH Audio, opět jsem se přesvědčil, že jejich současné modely mají nejen pitomou nepohodlnou konstrukci, ale svým zvukem na současný top-end jednoduše nemají. Ach, kam se vytratilo to kouzlo mých prvních customů?

Ultimate Ears nabízelo velmi lákavou akci, customy o celých 40 procent levněji a s otiskem přímo na místě! Kdybych neměl customů už víc než potřebuji, tak bych si na ty UERR za 600 USD dal říct. Při pohledu zpět jsem ale z UE velmi zklamaný, protože včera uvedly nové modely, včetně 8 měničového hybridu a úplně nového kabelu a konektoru, přitom na výstavě o nich nebyla ani zmínka.

Obrázek

Tento Canjam byl pro mě zlomovým, díky kombinaci Canjamu v Singapuru a blízkosti Hong Kongu jsem se totiž plně nasytil současnými vrcholovými in-eary a tak mi LA nedokázalo nabídnout nic nového. Místo toho jsem se více věnoval zastupování značky, více se přátelil s dalšími vystavovateli i klíčovými lidmi z Head-fi a rád jsem utíkal z výstavy do ulic LA, ať už s cílem najít něco dobrého k večeři, či v marné snaze najít nějaký použitelný obchoďák.

Už za dva týdny letím do Tokya na výstavu Fujiya-Avic, to asi zvládne nabídnout nějaké i pro mě zajímavé audio. Ale i kdyby ne, Tokyo zbožňuju a rád strávím dalších pár hodin jeho procházením.

Nakonec musím zmínit jednu věc. Pokud často cestujete, custom in-eary jsou tou nejlepší investicí, co můžete udělat. Kupte si nějaké pěkné customy, ideálně s trochu teplejším a relaxačnějším podáním, třeba i nějaký levnější model. Přidejte k nim ultra tenký kabel od Linum, nezapomeňte nějaký menší přehrávač se slušnou výdrží a adaptér do letadla. Právě taková kombinace mě protáhla 15 hodinovým nonstop letem a byl jsem za to neskonale vděčný.

Jen tak si jdete a nejednou šlápnete na své oblíbené album..
Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 12. 4. 2018 15:47

Díky za zajímavý report. Teď koukám, že Campfire Audio má ještě i nový model Comet v menším těle s jedním vented BA za $199. To by mohlo být zajímavé.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 12. 4. 2018 18:14

Díky Franto.
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 14. 4. 2018 11:46

Frantisku, mel by ses obetovat a testovat pro nas i velka sluchatka...
Jo a chybejici fotky holek v predchozim prispevku, ti neprominu :-)
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 21. 6. 2018 07:04

A kdyby to někoho zajímalo, o tomhle výletu do LA jsem napsal příspěvek i na můj "cestovatelský" blog. Je to dost ubrečené čtení, plné stížností na American Airlines :)
https://frantabina.wixsite.com/fgtc/sin ... sv%C4%9Bta
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 21. 6. 2018 10:42

Franta, super som si pocital. Mna USA vobec nelaka... Povazujem to za stoku civilizovaneho sveta. Ale super poctenicko ;-)
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Doodier 21. 6. 2018 13:43

Stoka civilizovaného světa? :) Hehe, no z médií se to tak možná jevit může, ale lidi jsou tam jako kdekoliv jinde - normální. To, že nejvíce vokální jsou bezmozci a omezenci, by ti nemělo utvářet obraz celé společnosti.
Doodier
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků