Sluchadla 150 Eur

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 4. 4. 2018 22:09

Veď ja práve kvôli tomu priestoru ich chcem skúsiť. A vraj aj keď nie kvantito, tak vraj kvalitou hrajú basy dobre. A to mne stačí.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 5. 4. 2018 05:48

Hd800 a unavit?no proto mam doma sluchatek povicero...
Jinak k dotazu zakladetele tematu:he400i(s)maj za mne doporuceni,rovnez ty zminovane fostexy.dt 150 jsou jako jediny z dt serie poslouchatelny,ale za mne tech basu bylo prilis.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 4. 2018 09:42

Dva-tri príspevky k téme a potom už len OT, ďalší deň v lo-fi (tak, Bacil? či toto je už mid-fi? či kvôli tomu, že Hifiman, tak aj chi-fi? trebárs lochi-fi?) raji.

jaro911 píše:Zdravim.Chcel by som kupit sluchadla na pocuvanie hudby v cene okolo 150 Eur.Pocuvam hlavne metal sem tam pop, rock.Rozhodujem sa medzi Fostex T50RPmk3 a Beyerdynamic DT150. Mozte mi poradit ktore z tychto sluchadiel by boli lepsou volbou?Budem ich pocuvat na tomto retazci:
Notebook-M2tech Hiface-Dac-NadC325BEE.Utiahne ich spominany zosilovac?
Vdaka za rady.

Ak výstup na slúchadlá u daného Nad-u funguje štýlom, že výstup ide z hlavnej časti cez rezistory, tak myslím, že problém s dostatkom "štavy" mať nabudeš.

Trošku ma mrzí ten metal - metal je veľmi ťažká kategória, hlavne preto, lebo mastering je tam poväčšine dosť o ničom a slúchadlá, ktoré ti budú vyhovovať u jednej kapely môžu byť nepríjemné pri inej. Nemám rád metal a core na hocijakých slúchadlách a tých už bolo. Ale taký čo najviac univerzálny recept sú tie tzv. "temné" slúchadlá, teda také, kde sa určite nebavíme o výraznejších výškach - potom už podľa toho, ako chceš počuť bicie a hlavne kopák, tak vieš cca priblížiť to, čo chceš - kopáky sú skôr v tých nižších frekvenciách 40-80Hz.

T50RP Mk3 majú výšky a nemajú extra silné basové pásmo, v tomto by som pozeral po niečom, čo má aj sub-bas (teda 70Hz a nižšie) a nie je tam len spád ako u mnohých slúchadiel, T50RP nevyjímajúc (https://www.innerfidelity.com/images/FostexT50RPMk3.pdf).

Takže niečo, čo má aspoň lineárnu krivku pri bassoch a má prirodzený "roll-off" pri výškach, excesivný boost pri oblasti 2-8kHz nemusí tiež pomôcť.

Možno by som mrkol na Soundmagic HP151 (pokojne môžeš potrieť info pre HP150, tie slúchadlá sú tie isté, HP151 mali len vylepšený skladací mechanizmus)
https://www.satelitneprijimace.sk/sound ... gic-hp151/ .

Jednou z alternatív môžu byť staré dobré Philips Fidelio X2, neber to ako self-bazár-promo ale
viewtopic.php?f=1872&t=1279787
https://www.innerfidelity.com/content/b ... fidelio-x2
tie by mohli byť ideálne pre toto využitie ale sú trošku nad rozpočet.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 4. 2018 10:40

dropadred píše: ... (tak, Bacil? či toto je už mid-fi? či kvôli tomu, že Hifiman, tak aj chi-fi? trebárs lochi-fi?) ...
... čo furt bacil? ... ja som v tom úplne nevinne (aj keď sa, priznávam, celkom dobre bavím :D), ale kategóriu "mid-fi" predsa vymyslel Tibormi ... a v úplne inej téme
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 4. 2018 11:38

Mimochodom, tibormi to nevymyslel, mid-fi pozna aj English Oxford Living Dictionary: https://en.oxforddictionaries.com/definition/mid-fi
S chi-fi si uz velmi neporadil :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 6. 4. 2018 20:14

Jaj ja som si zabudol pustiť nejaký ten metal :-D
dropadred Teba všetko čo si tu ľudia píšu rozčuľuje že? :-D
Zajtra poviem priateľke nech zhodnotí, ona je na metal :-)
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 7. 4. 2018 13:09

Nie, ale až príliš jednoducho všetko skĺzne do totálneho OT a človek, ktorý chce radu nenájde nič.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 7. 4. 2018 14:04

Ok, tak na He4xx hra všetko dobre, priateľka počúvala Mansona a bol to nárez :-)
Stoja síce niečo viac než je Tvoj rozpočet, ale nekúpiš lepšie ani do 300 alebo viac euro.
Alebo si počkaj kým nebudú nejaké na bazáre a hotovo :-)
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaro911 7. 4. 2018 15:09

Ok vdaka za reakcie.Ak by som tie Hifimany HE400i kupil z amazon.co.uk tak tych 180 libier by mala byt konecna cena dph ani clo by som nemal platit?
jaro911
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 7. 4. 2018 19:15

Ale tie za 180& neposielajú k nám. Samozrejme ale nie je to svätý grál a hlavne nie to "najlepšie" do 300 a viac euro.

Ja som za to mrknúť na HP151 alebo Philips X2, jedne v cene, druhé tesne cez rozpočet.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 7. 4. 2018 19:53

Checkol som ten Amazon, tak za 188 libier dokopy zo zaslaním do CZ, pohoda.
Tak mám X1 a neverím, že by boli X2 nejak extra lepšie, skôr majú len iný tuning, ale Hifiman sú omnoho čistejšie aj technicky lepšie, veď sa predávali za vyše 400 eur donedávna, neoblbnes :-)

-- 7. 4. 2018 20:54 --

Nie, žiadne clo ani DPH už naviac nezaplatíš :-)

-- 7. 4. 2018 21:00 --

Ok, ale zas X2 je dobrá alternatíva, ak nemáš zosilňovač, k Hifimanom by sa nejaký hodil, Philipsy zahrajú z čohokoľvek :-)
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaro911 25. 4. 2018 19:40

Ak by som navysil rozpocet na 200-250Eur ake dalsie sluchadla by pripadali do uvahy? Co tak Focal Listen alebo Meze 99Neo boli by vhodne?
jaro911
Junior

Odeslat příspěvekod jaro911 27. 4. 2018 08:37

Tak som nakoniec objednal tie HIFIMAN HE400i s amazonu.Vdaka za vsetky rady a postrehy.
jaro911
Junior

Odeslat příspěvekod jaro911 27. 4. 2018 15:29

Este by som sa spytal ci nemate tip na 3m kabel k HE400i?
jaro911
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 28. 4. 2018 01:38

HE400i jsou výborná volba. Co se týče kabelu, tak od ověřených Forza AudioWorks vychází ta nejlevnější varianta na 56 eur.
S dovolením zkopíruji svůj příspěvek z podobného vlákna:

The Wolverine píše:Sluchátkový kabel doporučuji vzít od polských Forza AudioWorks. Pokud se rozhodneš pro nejlevnější model Color Series, nezapomeň u nich ověřit, zda ho můžou dodat i s 2,5mm jacky pro nové HiFiMANy - více zde.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků