Canjam Singapore 2018 - report

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 31. 3. 2018 13:52

Jeste k tem prirovnáním.Urcite s vámi kolegové souhlasím.Ale pravdou asi bude,ze to není proste pro kazdého.
A nemyslím si,ze ti kterí by za sluchátka nikdy víc,nez tech 20US nedali,jsou o muziku osizeni.Jen proste nehledají maximální kvalitu,a stací jim to proste slyset v urcité kvalite.Nekomu stací skodovka a druhý má medoura maximalne dva roky a jde do nového.A tohle hobby je defacto o tom samém.Nekdo si tuká na celo,ale druzí jsou rádi,jak to hraje a s temi penezi se uz dávno vyrovnal.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 31. 3. 2018 22:05

také jsem si nedávno říkal jestli na audiofilství něco je nebo jen pozérství. Měl jsem sluchátka vždy max do dvou třech tisíc. Zkusil jsem max bose pecky s aktivním potlačením hluku za 8k (předražený šmejd, ale zajímavá technologie).

A pak jsem zkusil prvně v životě jít do Chord Mojo + MrSpeakers AEON a neskutečný. Tři dny jsem jen hltal hudbu a hrál si s binaurálními nahrávkami. Jsem rád že jsem do toho šel. Stálo to za to do poslední koruny. Určitě si ještě pořídím další, toužím po Audeze LCD-X
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Luckyghost 31. 3. 2018 22:50

Mě na tom štve tak trochu jiná věc. Peníze nejsou problém, kdybych věděl, že uslyším něco co mě posadí na zadek a nebudu ochotný sundat sluchátka z hlavy, tak za to dám třeba 50 000 bez mrknutí oka. Jenže jak si přečtu Bínu a jiné recenzenty, tak jednak se jedná o subjektivní posouzení (jasně můžu tomu věnovat čas a udělat si výlet někam a poslechnout si něco, ale na to jsem dost vytíženej a také pohodlnej a raději si po večerech pročítám diskuze, nechám poradit a objednám na nettu) a za další, jak se znám, tak stejně bych časem hledal, asi jako většina, něco jiného a červíček by vrtal a vrtal jestli něco jiné není lepší a zda jsem neudělal chybu.
No a hlavní je to, že neposlouchám vážnou hudbu, jazz ani populární hudbu. Poslouchám české punkové kapely, jezdím na jejich koncerty po klubech a drtivou většinu mám v mp3 v bídných kvalitách z bídných studiíí (tak do roku 2000, pak se to zlepšilo), protože prostě CD a LP je nesehnatelné. Minimum mám na CD a ještě méně na LP. Takže pro mě ani přechod z doslouživších JAYS a-Jays Three na KZ ZS-6 nebyl nijak výrazným polepšením, ikdyž co jsem zkoušel "jinou" hudbu, tak hrajou lépe a stejně tak sotva poznám jestli poslouchám z mobilu nebo přez Creative X7. Bohužel lepší zvukovka i sluchátka někdy produkujou u špatných nahrávek horší zvuk a já si nepamatuju kdy jsem poslouchal třeba 20-30 let staré nahrávky, které jsem si dříve na hrozných špuntech sjížděl pořád dokola, teď mě ten zvuk najednou vadí a otravuje.

Prostě mám pro Hi-Fi špatnej hudební vkus, kterej nezměním. Ale zase rád o tom čtu.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 31. 3. 2018 23:14

Někdo na to nemá sluch. Někdo poslouchá Tučného a nemá na to tak hudbu. A někdo porovnává zvukové karty s DAC převodníky a zesilovači :-).

Zážitku otevřených magnetoplanárních sluchátek a binaurálních nahrávek se opravdu málo co vyrovná. Ale přichází o nepopsatelný zážitek který za to prostě stojí.
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bacil2 31. 3. 2018 23:42

Luckyghost: Kašli na Hi-Fi! ... prachy aj tak evidentne zabijajú muziku ... a nie iba tú punkovú.
Drvivá väčšina sluchátok nad 1000$ sú iba obyčajná snobárna. Čítaj si ďalej o "Hi-Fi" keď sa ti to páči, ale na to čo počúvaš si radšej kúp nejaké Kossy UR23 alebo Behringery HPX4000 alebo niečo podobné podľa tvojho vlastného vkusu a buď v pohode ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 1. 4. 2018 13:53

Pokud se člověk musí ptát, jestli má Hi-Fi smysl, pak pro něj v danou chvíli asi nemá. A tak je to v pořádku - tomuto koníčku by se měli věnovat jen ti, kteří skutečně chtějí. Tito se nebudou neustále ptát/zpochybňovat a zkrátka budou hledat, zkoušet, objevovat... zkrátka se stanou aktivní součástí tohoto hobby. Ostatní nechť svůj život naplní jinými, pro ně smysluplnějšími aktivitami. Věřím, že uspějí. :-)

Jinak myslím, že Geniál docela uhodil hřebíček na hlavičku - lidé mají tendenci zkusit jednou "na náhodu" místo sluchátek za pětikilo nějaká za tři tisíce a když neslyší rozdíl jako hrom, usoudí, že to hifi je vlastně ve finále jenom o porovnávání pinďourů mezi posluchači klasiky a jazzu. Ono těch skutečně kvalitních sluchátek za tři tisíce je velice pomálu, v tom rozdíl oproti vyšším cenovým kategoriím vlastně až takový není. A ani u těch kvalitních nelze ve zmiňované cenové kategorii samozřejmě čekat dokonalost.

Důležité je podle mě chápat i to, že jednou věcí je kvalita zvuku a druhou jsou zvukové preference. Významnou část tohoto hobby totiž tvoří postupné zkoušení a objevování zvuku, který danému posluchači subjektivně vyhovuje (ať už se bavíme o typu frekvenční odezvy nebo třeba typu elektronek do sluch. zesilovačů). Nelze prostě čekat, že vyhodím čtyřicet litrů za HD800S, píchnu je do svého Huawei a zažiju instantní multiorgasmus. Tak to prostě v mnoha případech nezafunguje (u mě rovněž nezafungovalo, byť to tehdy byly Denony D7000 ze zvukové karty v PC). Celkový dojem z poslechu je totiž nejen o objektivních kvalitách aparatury (důležitý je mimochodem celý řetězec, nejenom sluchátka), nýbrž i o subjektivních faktorech u konkrétního posluchače. Je to jistým způsobem cesta za sebepoznáním.

Btw, v posledních letech poslouchám většinově skandinávský metal a že by na takovéto hudbě rozdíl kvalitních sluchátek oproti konzumním nebyl poznat... no rozhodně je. Vlastně by se dalo říct, že jazz neposlouchám vůbec a vážnou hudbu jen do značně omezené míry. A stejně toto hobby už roky provozuju. Jeblo mi? Asi ano, ale hrozně mě to baví! A o tom to podle mého mínění je.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 1. 4. 2018 21:45

Asi už jsme OT, ale snad nám bude odpuštěno.
Osobně je u mě severský metal (no a německý taktéž) na druhém místě po CZ punku. Původní Nightwish ještě s Tarjou musí být na špičkových sluchátkách s kvalitním DAC/zesilovačem úžasný zážitek.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 5. 4. 2018 11:03

S oblibou o sobě prohlašuju, že "nad pět tisíc sem stejně hluchej". Bohužel sem kdysi dávno zažil neuvěřitelnej zážitek. Když jsem si v jednom hi-fi krámku ve Strašnicích byl koupit nový molitany na tehdá "hi-fi" Kossy Porta Pro, byla tam maminka s dcérou (kde se tam vzaly to fakt netuším) a že dcéra chce k walkmanu ňáký ty sluchátka. I přidal sem se k hovovru jejich s prodavačem a tak nějak sme jim společně vysvětlii, že nemá cenu dávat tisíce za sluchátka ke kazetovýmu přehrávači. No jak to dopadlo? Dcéra s matkou spokojeně odešly a já se s panem prodavačem zakecal tak, že mě vzal vedle do poslechový místnosti a nasadil mi na hlavu HD800. Do věže, kerá byla skoro tak vysoká jako já strčil CD Dire Straits, dal tam play.....
.....a já se málem *****. Měl sem pocit, že stojím přímo uprostřed studia, kde to CD nahrávali a skoro bych dal ruku do ohně za to, že si tam Chris Rhea do rytmu podupával. Od tý doby si tajně sním o tom, že jednou si je vážně koupím a zažiju to znova. 8-P
Tolik o mým vztahu k hi-fi. :mrgreen:
Myslím si že pod "odborným dozorem" se hi-fistou stane každej, komu hudba dokáže vyvolat husí kůži. Zrovna nedávno sem si v hospodě s gustem smlsnul na jednom co prohlašoval, že nechápe lidi co za to dávaj tisíce, mu přece mobil s peckama bohatě stačí. I moje rád bych-fi Plenue D se "zastaralýma" IE8 následně pánovi pěkně povytáhlo oči z důlků a pokleslo spodní čelist.
takže abych to shrnul: moc díky Franto za další pěkně napsanej report :)
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků