USB Sluchátka šumí

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod honzavalusek 25. 3. 2018 18:26

Ahoj,
koupil jsem si sluchátka HyperX Cloud Revolver S a mám s nimi jeden problém.

Sluchátka jdou zapojit dvěma způsoby:
A ) Přes jack (bez prostorového zvuku 7.1)
B ) Přes USB (s prostorovým zvukem 7.1)

Jde o to, že když sluchátka připojím přes USB, tak (i když žádný zvuk nehraje) slyším statický šum. Přes jack se tohle neděje.

Na internetu jsem četl, že by to mohlo být způsobeno tím, že když je k PC připojeno hodně USB zařízení, tak je PC nemusí stíhat napájet. Řešení prý je koupit USB hub s externím napájením.

Myslíte, že by to mohlo pomoci?

Díky za pomoc.
Honza
honzavalusek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod racecar 25. 3. 2018 20:43

Mozes skusit vypojit vsetky ostatne usb zariadenia a uvidis ci sumi stale.
Aune S6; Adam A7X; iBasso IT03 + iBasso CB12
racecar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 26. 3. 2018 10:27

A nebude to spís kvalitou/nekvalitou interní zvukové karty?Zkus to,pokud más nejaký prehravac s USB DAC,melo by být po sumáku.Pokud nemás,zkus zvázit nákup externí zvukové karty.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 3. 2018 14:21

Akburt: ty znáš nějakou externí zvukovku s USB výstupem? A i kdyby jo, k čemu by mu byla? Ta sluchátka aby při připojení přes USB fungovala tak jak fungovat mají, musí mít zvukovou kartu už integrovanou v sobě. Nákupem externí zvukovky tak nejen že nic nevyřeší, ale dokonce do ní USBčkem ty sluchátka ani nepřipojí.
anonymni

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 3. 2018 15:07

Temer urcite je to nekvalitnim DA prevodnikem integrovanym v kabelu sluchatkem. Mel jsem stejne potize v pripade Kingstonu Cloud 2 a nepomohlo nic (ani upgrade firmwaru, ani ruzne pocitace v ruznych mestech CR). ;-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 26. 3. 2018 16:09

L.U.K. más pravdu,nikdy jsem takový sluchátka v ruce nemel.Ale jak ríká MHOE,DACem to je.K 7.1 ve sluchátkách se asi ani vyjadrovat nebudu.Na muziku to nebude,spís pro gamesky a to jde mimo mne.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 3. 2018 17:12

No to jo, způsobuje to DAC/Zvuková karta v těch sluchátkách, ale jemu právě jde o to udělat něco s tím připojení přes USB, na to se ptal. A zvukovou kartu/DAC v těch sluchátkách nevymění, takže s tím nic nenadělá. Když koupí novou externí ZK nebo lepší DAC k PC, tak to jeho problém s připojení sluchátek přes USB nevyřeší.

Vyřešit ten problém by mohl asi leda tak ten USB Hub s externím napájením.
anonymni

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 3. 2018 19:29

Ten DAC není ve sluchátkách, nýbrž v tom USB kabelu. Problém tudíž není ve sluchátkách, nýbrž v tom kabelu. I kdyby si koupil hypersuper audiofilní USB filtraci s nukleárním napájením, tak statický šum způsobený tím DACem nijak nenapraví.

Řešení - nepoužívat ten přiložený USB kabel. Ten 7.1 zvuk je stejně nic moc.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 3. 2018 20:29

Jo Já vím že je na tom kabelu, je ale prostě součástí těch sluchátek a s jiným kabelem a jiným DAC/ZK to 7.1 fungovat nebude, takže je to problém sluchátek.

A že 7.1 u sluchátek je k ničemu, to je jasný, mě by ani nenapadlo o takových sluchátkách uvažovat. A když už bych musel používat takováhle sluchátka, tak jedině přes klasickej kabel.
anonymni

Odeslat příspěvekod Aventedor 27. 3. 2018 00:11

edit: smazáno, dal jsem si zakladatele tématu a autora posledního příspěvku do jedné osoby :D
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 3. 2018 05:18

Aventedor:
Jak jsi k téhle blbosti dospěl?
anonymni

Odeslat příspěvekod Aventedor 27. 3. 2018 11:32

asi jsem se měl prostě na noční komentování vykašlat :D prostě jsem se asi přehlédl a chvilku jsem si myslel, že jsi to téma zakládal podle jména ty, to je celé. Pak jsem si říkal, proč by jsi zakládal tohle téma a řešil šumění při zapojení přes usb kvůli 7.1 zvuku a v posledním příspěvku tvrdil, že víš, že prostorový 7.1 je celkem k ničemu :D.
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 3. 2018 14:36

No právě proto jsem se divil co to píšeš :-D.
anonymni

Odeslat příspěvekod Geniál 28. 3. 2018 09:21

já si k Mojo pořídil iSilencer3.0 USB Audio Noise Eliminator, a spokojenost.
Geniál
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků